Przez Sztukę do Boga

Obrazek użytkownika sosenkowski
Kultura

w Kielcach, podczas koncertu uświetniającego galę wręczenia medalu "Per Artem ad Deum" już 29 września, zabrzmią utwory, które przeniosą słuchaczy w inny, mistyczny wymiar :)))

 

11 utworów wykonywanych przez Chór Poznańskie Słowiki – sześć w części „ Dawna muzyka chóralna” a capella i pięć z towarzyszeniem organów na których zagra Maciej Bolewski zapełni pierwszą część koncertu. Chór zaśpiewa pod batutą Macieja Wielocha.

W drugiej części wydarzenia, już po wręczeniu  laureatom medalu przez JE kardynała Gianfranco Ravasiego , Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej prowadzona przez Jacka Rogalę zagra utwór autorstwa Ennio Morricone „Tra cielo e terra – między niebem a ziemią”.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu, jakiego jeszcze w naszym kraju nie było.

źródło: http://www.perartemaddeum.com/


Medal Per Artem ad Deum przyznawany jest od ośmiu lat w czasie Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce. Papieska Rada do spraw Kultury przyznająca medal utworzona została w 1982 z inicjatywy Papieża Jana Pawła II, który decydując o przyznawaniu tej nagrody podkreślił: „dialog Kościoła z kulturami naszych czasów stanowi żywotne pole działania, na którym w tych ostatnich latach XX wieku rozgrywają się losy świata”. Dzięki współpracy członków Rady dialog Kościoła z Kulturą rozwija się nieustannie i dynamicznie na poziomie uniwersytetów i specjalistów, badaczy i naukowców oraz organizować znaczące spotkania między światami kultury.

 

  PODAJCIE DALEJ Bracia i Siostry :)))

Brak głosów