Donald Tusk i sierotka Małgosia (też Tusk)

Obrazek użytkownika dzida
Kraj

Media donoszą (świetne określenie dla naszych mediów, w których "Fakty" TVN to takie telewizyjne wydanie tabloida - akurat dla MAPeta czyli Młodego Aspirującego Platformersa), że po niezwykłym wysiłku jakim była konferencja prasowa (przyznajmy, że mniej widowiskowa niż konferencja pani Anodiny) pan Premier wrócił w Dolomity.

Ponieważ nikt już nie pamięta o tym, że Premier miał latać samolotem rejsowym Donald Tusk wrócił korzystając z rządowego Embraera (tak przynajmniej rzecze rzecznik rządu, którego imienia nie wspomnę). Swoją drogą szkoda, że nie Tu-154M nr 102 (Air Force Two- jak mówi złośliwy znajomy) - chłopaki z 36 Pułku zaliczyli by jakiś lot z VIP-em, który ma wg mnie niezbyt czyste sumienie w sprawie nacisków na pilotów (ktoś pamięta? - jak nie to ja jutro przypomnę) - a tak latają na pusto.
Nie będę się wyzłośliwiał na temat kosztów takiej podróży w tą i we wtą (przecież nie zostawią Embraera na obceej ziemi - bo czym będą latać do Sopotu?), ale niezawodny rzecznik rządu (którego imienia nie wspomnę) powiedział (a właściwie napisał - SMS-a), że pan Premier:
Wrócił żeby przywieść rodzinę, którą tam zostawił

Nie wiem z jak liczną rodziną wybrał się pan Premier w Dolomity (kurczę, może zabrał ze 100 osób - wszystkich kuzynów, ciotki, krewnych z psami i kanarkami - wtedy rzeczywiście Embraer się przyda), ale zakładam, że wyrwał się z żoną, córką, synem i ewentualnie jego rodzinką. Zastanawiam się jaki to problem wrócić z europejskiego państwa samodzielnie - samolotem (lub pociągiem - nie ma to jak urlop z dreszczykiem), że aż potrzeba aby głowa rodziny (co to też nie ma konta bankowego - a przynajmniej nie miała jeszcze nie tak dawno, tylko swoją pensję za orkę w sejmie przelawała na konto żony - i nie śmieszyło to panów ze "Szkła kontaktowego" - jaka szkoda) musiał się fatygować z karocą (pardon - samolotem).
Chyba, że pan Premier z małżonką zakupił tyle pamiątek, że zapakują po brzegi całego samolota (a jak nie to przyślą transportową CASĘ - Bodzio Klich pożyczy, a co!).

Bo jak nie to będzie im trochę luźno w tym Embraerze.
No cóż - podatnik stawia.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8952558,Premier_wrocil_na_urlop_w_Dolomity___potwierdza_rzecznik.html

Brak głosów

Komentarze

ale Tusk trzykrotnie podbił koszt przelotu i już jest drożej.

Jak Lech Kaczyński poleciał do Włoch to była afera.

Mała dygresja, Tusk to jedna cała afera.

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#125083

 .... a co było śmiechów, że Pan J.Kaczyński nie ma konta? Pamiętacie? Chętnie bym zadzwoniła do "szkła ", ale szkoda mi impulsów na taką rozmowę. Chyba jestem bardziej skąpa, niż myślałam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#125089

AIR FORCE TU....albo AIR FORCE tfuuuu

Vote up!
0
Vote down!
0

czasem trzeba jak krowie na rowie

#125088

Dobosz
poleciał do Włoch aby wysłać do społeczeństwa przekaz- bądzcie spokojni, panuję nad sytuacją, PO zyskuje w sądażach , wasz ukochany prezes rady ministrów
Donek

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#125102

w tych Dolomitach? Pomarzyć dobrze jest ... _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#125100

Polecial po instrukcje od DRANGETY!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#125116

Ciekawe jest też to że marka Embraer jest tak eksponowana.
Czy chodzi o to żeby uspokoić społeczeństwo że ukochany wódz nie leci latającą trumną? Czy może chodzi o zobowiązania względem producenta - reklama.
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#125110

ja mam problem tego typu, że umowę na Embraery podpisał mój znajomy...

Vote up!
0
Vote down!
0
#125739

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#125128

Niespodziewana konferencja z "raportem", powrót MAKdonalda, a następnie powrót na przerwane wakacje trochę wygląda tak jakby MAKdonek miał tam umówione spotkanie z kimś kogo "służby" rosyjskie "nie lubią", czemu chciały przeszkodzić lub uzyskać potwierdzenie.
Cortina? Tam jeżdżą różni bogaci, VIPy i inni tacy. Nieoficjalnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126019