Donald Tusk i sierotka Małgosia (też Tusk)

Obrazek użytkownika dzida
Kraj

Media donoszą (świetne określenie dla naszych mediów, w których "Fakty" TVN to takie telewizyjne wydanie tabloida - akurat dla MAPeta czyli Młodego Aspirującego Platformersa), że po niezwykłym wysiłku jakim była konferencja prasowa (przyznajmy, że mniej widowiskowa niż konferencja pani Anodiny) pan Premier wrócił w Dolomity.

Ponieważ nikt już nie pamięta o tym, że Premier miał latać samolotem rejsowym Donald Tusk wrócił korzystając z rządowego Embraera (tak przynajmniej rzecze rzecznik rządu, którego imienia nie wspomnę). Swoją drogą szkoda, że nie Tu-154M nr 102 (Air Force Two- jak mówi złośliwy znajomy) - chłopaki z 36 Pułku zaliczyli by jakiś lot z VIP-em, który ma wg mnie niezbyt czyste sumienie w sprawie nacisków na pilotów (ktoś pamięta? - jak nie to ja jutro przypomnę) - a tak latają na pusto.
Nie będę się wyzłośliwiał na temat kosztów takiej podróży w tą i we wtą (przecież nie zostawią Embraera na obceej ziemi - bo czym będą latać do Sopotu?), ale niezawodny rzecznik rządu (którego imienia nie wspomnę) powiedział (a właściwie napisał - SMS-a), że pan Premier:
Wrócił żeby przywieść rodzinę, którą tam zostawił

Nie wiem z jak liczną rodziną wybrał się pan Premier w Dolomity (kurczę, może zabrał ze 100 osób - wszystkich kuzynów, ciotki, krewnych z psami i kanarkami - wtedy rzeczywiście Embraer się przyda), ale zakładam, że wyrwał się z żoną, córką, synem i ewentualnie jego rodzinką. Zastanawiam się jaki to problem wrócić z europejskiego państwa samodzielnie - samolotem (lub pociągiem - nie ma to jak urlop z dreszczykiem), że aż potrzeba aby głowa rodziny (co to też nie ma konta bankowego - a przynajmniej nie miała jeszcze nie tak dawno, tylko swoją pensję za orkę w sejmie przelawała na konto żony - i nie śmieszyło to panów ze "Szkła kontaktowego" - jaka szkoda) musiał się fatygować z karocą (pardon - samolotem).
Chyba, że pan Premier z małżonką zakupił tyle pamiątek, że zapakują po brzegi całego samolota (a jak nie to przyślą transportową CASĘ - Bodzio Klich pożyczy, a co!).

Bo jak nie to będzie im trochę luźno w tym Embraerze.
No cóż - podatnik stawia.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8952558,Premier_wrocil_na_urlop_w_Dolomity___potwierdza_rzecznik.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ale Tusk trzykrotnie podbił koszt przelotu i już jest drożej.

Jak Lech Kaczyński poleciał do Włoch to była afera.

Mała dygresja, Tusk to jedna cała afera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#125083

 .... a co było śmiechów, że Pan J.Kaczyński nie ma konta? Pamiętacie? Chętnie bym zadzwoniła do "szkła ", ale szkoda mi impulsów na taką rozmowę. Chyba jestem bardziej skąpa, niż myślałam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125089

AIR FORCE TU....albo AIR FORCE tfuuuu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

czasem trzeba jak krowie na rowie

#125088

Dobosz
poleciał do Włoch aby wysłać do społeczeństwa przekaz- bądzcie spokojni, panuję nad sytuacją, PO zyskuje w sądażach , wasz ukochany prezes rady ministrów
Donek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dobosz

#125102

w tych Dolomitach? Pomarzyć dobrze jest ... _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#125100

Polecial po instrukcje od DRANGETY!!!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#125116

Ciekawe jest też to że marka Embraer jest tak eksponowana.
Czy chodzi o to żeby uspokoić społeczeństwo że ukochany wódz nie leci latającą trumną? Czy może chodzi o zobowiązania względem producenta - reklama.
Remek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#125110

ja mam problem tego typu, że umowę na Embraery podpisał mój znajomy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#125739

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#125128

Niespodziewana konferencja z "raportem", powrót MAKdonalda, a następnie powrót na przerwane wakacje trochę wygląda tak jakby MAKdonek miał tam umówione spotkanie z kimś kogo "służby" rosyjskie "nie lubią", czemu chciały przeszkodzić lub uzyskać potwierdzenie.
Cortina? Tam jeżdżą różni bogaci, VIPy i inni tacy. Nieoficjalnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#126019