Jest zgoda, ale się nie buduje

Obrazek użytkownika dzida
Gospodarka

Mimo tego, że wszystkie instytucję państwowe zostały obsadzone przez jedną tylko opcję polityczną (pamięta ktoś apele o 500 dni spokoju?), to widać - i to z każdym dniem coraz bardziej - że choć jest zgoda to raczej niewiele z tego wynika. Dla społeczeństwa, oczywiście.

Ostatnio głośno było o protestach społecznych po obcięciu z planu inwestycyjnego obwodnicy Janek k. Warszawy (przewala się tamtędy prawie cały transport samochodowy z południa Polski).

Teraz protestują przedsiębiorcy z Lublina, po obcięciu dotacji na S17. Sprawa jest dla mnie (dodatkowo) interesująca osobiście, gdyż realizacja tego projektu oznaczać będzie wyburzenie mojego rodzinnego domu (planowana lina przechodzi przez kuchnię, więc chyba raczej moich rodziców czeka demolka), więc akurat los tej inwestycji nie leży mi specjalnie na sercu.

Co innego jednak chcę pokazać. Rząd chwalił się, że rozruszał system budowy autostrad i dróg ekspresowych (przedstawiał nawet jakieś statystyki z których w kilometrach wychodzi całkiem lepiej niż było), i była to sztandarowa zasługa tej ekipy, a ministra Grabarczyka w szczególności.

Teraz ogólnie wychodzi trochę inaczej - kilometry może i są (choć z każdym dniem coraz marniej to wygląda), ale rozsiane po całym kraju. Innymi słowy podróżujący po Polsce kibic piłkarski z Europy będzie wjeżdżać na 5 km autostrady, potem zjeżdżać na 15 km lokalnej jednopasmówki, następnie stać w korku do wjazdu na kolejne 10 km autostrady lub trasy szybkiego ruchu, po czym po kilku kilometrach zwężonej autostrady (bo się akurat rozpadła, bo ktoś zakosił podkład i sypali co popadnie) dotoczy się do wjazdu do Warszawy, gdzie spędzi upojnych kilka godzin, a jak źle rozplanował czas - to i może wysłucha w radio transmisji z meczu na który zdążał. Na pewno będzie to wspaniała promocja naszego kraju.

Gdy jednak przekaże ziomkom, że samochodem się po tym kraju jeździć się nie da, i niech ratują się np. koleją - to dopiero zgotuje los dramatyczny swoim pobratymcom, którzy będą się odnajdywać jeszcze przez kilka dni gdzieś na bocznicach i zapomnianych dworcach, jak bez mała Ci nieszczęśni japońscy obrońcy Iwo Jimy, którzy wypełzali gdzieś z jam pod Surigati jeszcze kilka lat po II wojnie światowej.

A w statystykach rząd pokaże: "patrzcie ludzie, kilkaset km autostrad oddanych, tyle i tyle w podpisanych umowach, tyle i tyle po przetargach - czyż nie jest pięknie?". Ile z nich anulowano, ile odpadnie, ile państwo zapłaci odszkodowań - tym się nie pochwali.

Dla większości wyborców PO, oczywiście bez znaczenia będzie, że gubią koła i kołpaki na dziurach w drodze, ale ważne, że nie rządzi PIS i Kaczor. I jest zgoda. Na nic nie robienie.

A co tam! Dobrze napisał jeden z polityków (lub publicystów), że choć "Premier nic nie robi to i nawet to spieprzy"

-------------------------

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8894661,Billboardami_przedsiebiorcy_upominaja_sie_o_S_17.html

Brak głosów

Komentarze

Na kłamstwach zgody się nie zbuduje!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jerzy Zerbe

#120909

A wszystkie zaprzyjaźnione i te "odzyskane" merdia zaraz informację ogłoszą na cały świat że jesteśmy już 6-tą potęgą gospodarczą świata (Oceanii). Na pewno wybudowano o 62% więcej dróg niż zakładał to plan trzyletni. Ministerstwo Miłości zadba żeby wszyscy ci co w to wątpią przeszli odpowiednią reedukację w jego gościnnych progach a wrogowie zostaną poddani ewaporacji. Zwłaszcza ci co POpełniają myślozbrodnię.

Vote up!
1
Vote down!
0
#120914

Rząd jest zajęty walką z antysystemową partią jaką jest PiS. Poza tym PiS jest, tu zacytuję autorytet moralny czyli Niesiołowskiego - Myszkowicza: podły, faszystowski, kłamliwy...Niepotrzebne skreślić. Przepraszam bardzo, ale trzeba coś wybrać: albo walka z PiS albo budowanie czegokolwiek...Ikoną partii postępu staje się obecnie niejaki Grabarczyk a pasażerowie na kolei jak za okupacji przez okna wchodzą...A może okupacja się jeszcze nie skończyła?

Vote up!
1
Vote down!
0
#120925

 

Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#120939

...nie buduje się bo nie ma pieniędzy . W końcu afery kosztują :) Trzeba wziasc następną pożyczkę :) ... i zadłużyć kraj bardziej...

Vote up!
0
Vote down!
0
#120972

nowomowa PO

zgoda atakuje
nienawisć buduje
ten porządny kto szczuje
w wyciągniętą rękę ...pluje
przy tak projektowanym ładzie
będzie pokój jak w ...Bagdadzie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#121003

rozpoznaj zapach

była Milicja Obywatelska, teraz PO rządzi
mamy naród, który czasem błądzi...

Tusk przygotowuje PKP

nie ogrzane, spóżnione co na to ich pan?
zrujnowane sprzeda za bezcen Bundesbahn

Vote up!
1
Vote down!
0
#121008

Czy w poniższej fotce jest coś z tego:

[quote]w Polsce niczego sie nie buduje , bo.....nie buduje się bo nie ma pieniędzy . W końcu afery kosztują :) Trzeba wziasc następną pożyczkę :) ... i zadłużyć kraj bardziej...[/quote]

Czy tak jak ten jołop z fotki nie potrafisz czytać i odbierać obrazy ze zrozumieniem.
Według mnie masz zachwianą całkowicie percepcję poznawczą.

Brak percepcji to ni mniej ni więcej jak brak wyobraźni i inteligencji.

W przyszłości nim będziesz komentował moje komentarze lub wpisy rozważ wszystko za i przeciw i nie śliń się skoro nie potrafisz nic napisać w temacie.

 

 

 

Bez odbioru, bo nie świadczę usług z dziedziny PZP.

Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#121028

Nie po to dziadkowie, stryjowie, ciotki i stryjenki niszczyli by teraz wnuczek budował lub odbudowywał.
Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#121020