Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika dzida
Kraj

Wirtualna Polska za PAP (28.12.2010)

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że Polska może zabiegać, aby nasze uwagi do projektu raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej "w jak największym stopniu" znalazły w nim swoje odbicie. Tymczasem tuż po przekazaniu Rosji uwag strony polskiej do raportu MAK premier Donald Tusk mówił, że rosyjski projekt jest "nie do przyjęcia" i jeśli Rosjanie nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Kraj

Dziś kolejny finał WOŚPa, co oznacza że u mnie w domu dzień bez telewizji. Bo co prawda Owsiak atakuję przez TVP, ale nie chcę oglądać TVN24 a na kablówce w pakiecie Basic właściwie nic nie ma, a nigdy nie wiadomo skąd wyskoczy Jurek ze swoim "S(c)iemaaaa" i nie jestem pewien czy w tym momencie mój telewizor nie dostanie kapciem (jeszcze dwie raty mi zostały do spłacenia...).

Kiedyś byłem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Kraj

9 marzec 2008
Premier Donald Tusk realizując obietnicę wyborczą udaję się z wizytą do USA na pokładzie rejsowego Boeinga LOT-u.

W trakcie lotu do siedziby nowojorskiego biura przewoźnika dzwoni telefon z informacją o podłożonej na pokładzie bombie. Domniemany terrorysta podaje się za członka Al-Kaidy i twierdzi, że na pokładzie znajduję się 11-funtowy ładunek.

Samolot Premiera kontynuje lot i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Kraj

Media donoszą (świetne określenie dla naszych mediów, w których "Fakty" TVN to takie telewizyjne wydanie tabloida - akurat dla MAPeta czyli Młodego Aspirującego Platformersa), że po niezwykłym wysiłku jakim była konferencja prasowa (przyznajmy, że mniej widowiskowa niż konferencja pani Anodiny) pan Premier wrócił w Dolomity.

Ponieważ nikt już nie pamięta o tym, że Premier miał latać samolotem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Kraj

Wzrastająca liczba "rewelacji" takich jak

wczorajsza relacja w "Gazecie Wyborczej" czy dzisiejszy artykuł w "Komsomolskiej Prawdzie" może oznaczać, że albo komuś zaczynają puszczać nerwy albo jest jakaś projekcja, w której udział biorą zarówno media rosyjskie (to nie dziwi), ale i polscy dziennikarze (to trochę dziwni - ale nie do końca).

Przypomnijmy za dzisiejszą "Rzeczpospolitą" (28.01.2011):...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Gospodarka

Mimo tego, że wszystkie instytucję państwowe zostały obsadzone przez jedną tylko opcję polityczną (pamięta ktoś apele o 500 dni spokoju?), to widać - i to z każdym dniem coraz bardziej - że choć jest zgoda to raczej niewiele z tego wynika. Dla społeczeństwa, oczywiście.

Ostatnio głośno było o protestach społecznych po obcięciu z planu inwestycyjnego obwodnicy Janek k. Warszawy (przewala się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Kraj

PIS wcale nie potrzebuje zamachu w Smoleńsku, aby mieć szansę wygrać wybory na jesieni. Lecha Kaczyńskiego i 95 osób zabiło 10 kwietnia 2010 r. dziadowskie państwo, na którego czele stoi kompletny amator i tchórzliwe beztalencie menadżerskie, które z powodu antykaczystowskiej histerii jest nadzieją "młodych, wykształconych z dużych miast" i całej masy zakompleksionych aspirantów do tego, aby...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Kraj

"Gazeta Wyborcza" serwuję dziś kolejną wrzutkę z cyklu "Poradnik smoleński dla leminga". Redaktorzy piszą, że plan MSZ był taki, aby Tu-154M z prezydentem na pokładzie przeczekał mgłę na zapasowym lotnisku a następnie wrócił na Siewiernyj.

Teza jest szyta tak grubymi nićmi, że aż pokazuję desperację "Gazety Wyborczej" w kreowaniu nowej narracji.

Po pierwsze - plan był tak zakonspirowany, że nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Kraj

Myślę, że po opublikowaniu nagrań/stenogramów z wieży ze Smoleńska oś sporu zostanie wyostrzona jeszcze bardziej, bo dylemat będzie tego typu: robili to specjalnie (a wiec działanie umyślne - chcieli zabić), chcieli wystraszyć pilotów, by Kaczyński nie wylądował i zagrali w gierkę "uda się - nie uda" (a więc działanie umyślne z powodów politycznych, ale ze zbrodniczym skutkiem), albo był tam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika dzida
Kraj

Donald Tusk (Premier rządu RP): 19.01.2011

Ja wówczas i dzisiaj nie mam wątpliwości, że dla Polski lepiej znać prawdę i nie mieć wojny, niż znać prawdę i mieć wojnę. (...)

Żeby konsekwentnie działać na rzecz polskiego bezpieczeństwa (...) a więc wygrać prawdę i jednocześnie wygrać pokój - to co dla Polski tak bezcenne, również ze względu na sąsiedztwo, w jakim przyszło nam żyć.

***

Te słowa coś...

0
Brak głosów

Strony