Jak Rosjanie walczą z partią kanciarzy i złodziei.

Obrazek użytkownika ander
Świat

Antyputinowska opozycja rosyjska, w której jedną z głównych ról gra najbardziej znany polityczny bloger Rosji, Aleksiej Navalny, ciągle ma nowe pomysły na walkę z partią "Jedna Rosja", inaczej znaną jako " партия Жуликов и Воров", czyli partia kanciarzy i złodziei.

Tym razem idea działania polega na agitacji (wiem, wiem, okropne słowo) na... pieniądzach - i zamiast go opisywać, po prostu załączę do notki swoistego rodzaju "instrukcję obsługi", przygotowaną przez jeden z projektów Aleksieja Navalnego, Добрая машина правды (ДМП).

Projekt ten jest o tyle ciekawy, że jednym z jego głównych celów jest walka z kłamliwą, rządową propagandą, godzinami lejącą się z telewizyjnych ekranów, zakłamującą rzeczywistość, przedstawiającą zmanipulowane relacje z protestów opozycji oraz oszukującą społeczeństwo, że ludzie, którzy rządzą Rosją, pracują na rzecz dobra tegoż społeczeństwa oraz dobra kraju.

Zdaniem opozycji, prawda jest dokładnie odwrotna - obecne władze Rosji, naszpikowane byłymi funkcjonariuszami KGB, FSB oraz innych tajnych służb, działają na rzecz dobra, ale przede wszystkim swojego - bezczelnie okradają rosyjskie społeczeństwo i jedyne, co te władze tak naprawę interesuje, to dalsze... utrzymywanie się przy władzy.

Czy rosyjski sposób na walkę z Putinem, Miedwiediewem i ich kolegami ma szansę powodzenia?

Nie wiem, ale inwencja rosyjskich opozycjonistów jest doprawdy godna podziwu - zresztą oceńcie Państwo sami:

http://navalny.livejournal.com/712841.html

http://mashina.org/

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%8F_%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B4%D1%8B

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

przedni i niedrogi pomysł na odpowiednie zareklamowanie PO-lskiej partii zdrajców, zaprzańców i złodziei. Może przy okazji przyspieszy się obieg pieniądza papierowego i wymianę podniszczonych egzemplarzy na "nówki", bo waaadza będzie się starała ze wszech miar wymazać te pieczątki z banknotów.

Pomyślmy nad tekstami do nadrukowania. :)

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

PS. Czuję się świetnie fizycznie i psychicznie, nie mam problemów natury rodzinnej czy finansowej i zdecydowanie nie planuję popełnić samobójstwa.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#267706

Myślę, że tego typu pomysły mają swoją wartość, powiedzmy, dodaną ;)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#267723