Czy Kaczyński wie, że w Rudzie Śląskiej istnieje porozumienie PiS, PO i RAŚ?

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Spór rozgorzał w momencie, gdy jedno z rond w Rudzie Śląskiej miało zostać nazwane im. śp. Lecha i Marii Kaczyńskich. To właśnie wtedy, niektórzy radni PiS zagłosowali przeciwko takiemu wnioskowi…, bo wybrali w ostatniej chwili inne rondo. Po wielkiej, prawie ogólnopolskiej awanturze, w zasadzie wszystko z rondem dobrze się skończyło. Przegłosowano wniosek o nadanie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich innemu rondu w tym mieście, tak jak chciał PiS. Jedynie dwóch radnych wstrzymało się od głosu. Zaledwie kilka dni po tym wydarzeniu, dostałam tej treści Zaproszenie na konferencję prasową:
„Danuta Pietraszewska – poseł na Sejm RP – Platforma Obywatelska
Grzegorz Tobiszowski – poseł na Sejm RP – Prawo i Sprawiedliwość
Henryk Mercik- radny Sejmiku Woj. Śląskiego – Ruch Autonomii Śląska
Zbigniew Domżalski – przewodniczący Porozumienia dla Rudy Śląskiej
Zapraszają na konferencję prasową, dotyczącą sytuacji w Rudzie Śląskiej i inicjatywy referendalnej podjętej przez mieszkańców, która odbędzie się 8 kwietnia, w poniedziałek, o godz. 11.00 w Restauracji Stara Drukarnia (Ruda Śląska - Godula, ul. Karola Goduli 36 /obok Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości/)”.
Zdziwiło mnie to, gdyż w wywiadzie po posiedzeniu Rady Miasta, na którym uchwalono patronów ronda, pytany radny PiS - pan K. Myszur, stwierdził, że jego partia nie wchodzi w komitet referendalny.
Na konferencji prasowej zapytałam wprost posła Tobiszowskiego:
”Czy istnieje koalicja lub porozumienie - PO, PiS i RAŚ ws. referendum dot. odwołania prezydent Rudy Śląskiej. Czy wie o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński i władze partii. Dziwi mnie to, że Pis wchodzi w układ z RAŚ i PO w celu odwołania bezpartyjnej, konserwatywnej Pani Prezydent Rudy Śląskiej.” Pan poseł Tobiszowski odpowiedział, że takiego porozumienia w ogóle nie ma. Natomiast władze partii wiedzą o poparciu przez PiS referendum….a Pani prezydent nie jest ani prawicowa ani konserwatywna, bo popierają ją nawet radni z SLD.
Ja tej odpowiedzi nie rozumiem, bo musieli się jednak razem spotkać lub w inny sposób porozumieć, by choćby uzgodnić wspólne zwołanie konferencji prasowej, na której razem wystąpili, więc jest to pewna forma porozumienia. Dziwiłam się też dlaczego konferencja prasowa odbywa się właśnie w tym miejscu. Właścicielka restauracji kandydowała do rady miasta i złożyła następujące oświadczenie lustracyjne: „Pracowałam i pełniłam służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.)”. (http://www.rudzianierazem.pl/wybory-ruda-slaska-2010 ).
Szanujące się elwry (śląski odpowiednik lwowskich batiarów – przyp. red.) pewnych miejsc unikają. Tym różnią się elwry od dzisiejszych polityków - politykierów.
Prawie wszystkie zarzuty w stosunku do pani Prezydent Rudy Śl. nie potwierdziły się. Np. sprywatyzowanie – sprzedaż firmy ciepłowniczej. Owszem została sprzedana, ale spółce skarbu państwa. Czyli mienie komunalne trafiło w ręce mienia państwowego. Tylko tak można było liczyć na finansowanie koniecznych inwestycji. Spółka Węglowa jest bogata. Miasto po rządach poprzedniego prezydenta jest zadłużone i spłacane są nie tylko długi ale i odsetki. Zatrzymane przez Zarząd Województwa środki finansowe na dokończenie inwestycji drogowych, owszem, powodują ślimaczenie się nawet pilnych robót. No cóż, tam - w Sejmiku rządzi koalicja PO - RAŚ, PSL, która nie lubi jak widać niedyspozycyjnej Pani Prezydent. Jakoś dziwnie referendyści zapominają, że najwyższe w regionie czynsze i ceny za wodę wyznaczył poprzedni prezydent miasta. Obecna pani prezydent zamroziła je, aby nie wzrastały nadal. Są też plany inwestycyjne, których nie chcą widzieć ci, którzy już mają chrapkę na jej stanowisko.
Obawiam się, że lokalnej „elycie” partyjno- RAŚ-owej, Pani Prezydent znowu ostatnio podpadła. W Domu Kultury w Rudzie Śląskiej odbyła się debata, pod patronatem śląskiego SDP, zorganizowana przez Śląską Telewizję Miejską, Radio „Wnet”. O tożsamości Śląska dyskutowali historycy - prof. Z. Woźniczka, prof. R. Kaczmarek, red. P. Semka, twórcy kultury ks. Stanisław Puchała - proboszcz parafii katedralnej w Katowicach, Józef Skrzek, Paweł Kukiz (Śląsk Opolski), Marek Kempski, oraz politycy - poseł Wojciech Szarama- PiS, Andrzej Gałażewski - PO, Jerzy Gorzelik - RAŚ, Jerzy Markowski -SLD, Michał Wójcik - SP. Wiele było również wystąpień z sali – nie pytań, ale 5 minutowych głosów w dyskusji. Pełny zapis konferencji można posłuchać na portalu Radia Wnet oraz w audycji NiepoprawnegoRadia.pl. Pierwsza część: http://www.radiownet.pl/#/publikacje/k-skowronski-poprowadzil-debate-nt-tozsamosci-slaska
Zaniepokoiło mnie też pewne zdanie sformułowane przez posła PiS – jakoby poparł otwarcie referendum z powodu awantury w sprawie ronda. Można było odnieść wrażenie, że została urażona duma za razy, które się na niego posypały. Szkoda.
Rozbawiła mnie natomiast sama nazwa gazety referendalnej „PRAWDA - o Rudzie Śl. ”. Była już moskiewska „Prawda”, „Komsomolska Prawda”, teraz mamy kolejną „Prawdę” - Rudzką. Ciekawe, czy jej naczelny Jerzy Filar, to były naczelny wydawanego przez miasto Mysłowice (MCK) „Życia Mysłowic”, za czasów słynnego w całej Polsce Prezydenta Mysłowic – Grzegorza Osyry. Znanego między innymi z tego, że kazał się ugodzić nożem, aby tylko zostać prezydentem. Mysłowice do dziś liżą rany, głównie finansowe po Osyrze - poprzednim prezydencie. „Mysłowicki” Filar był na konferencji prasowej PiS, PO, RAŚ w Rudzie Śląskiej.
W rudzkiej „Prawdzie”, drukowane są teksty szkalujące Panią Prezydent, jej karykatury oraz zdjęcia i wypowiedzi posłów Danuty Pietraszewskiej - PO, Grzegorza Tobiszowskiego – PiS a także radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Henryka Mercika– Ruch Autonomii Śląska. Występują więc razem - czyli w porozumieniu i firmują „Prawdę”.
Usłyszałam ostatnio zarzut, że uderzam w PiS. To nie prawda. Uważam RAŚ jako duże zagrożenie i przed nim ostrzegam od wielu lat. Staram się służyć Polsce, a nie partyjnym koteriom.
Pis, aby wygrać wybory, musi zyskać zaufanie obywateli. Politycy jeśli nie zrozumieją, że oni mają służyć społeczeństwu, a nie oczekiwać, by lud bił im pokłony – to jako zwykli politykierzy, skończą wcześniej czy później, marnie.
Martwią mnie rozgrywki ambicjonalne i partyjniactwo, gry i zabawy partii politycznych – wszystkich partii - od 23 lat. Zapominają niestety o działaniu wspólnym dla dobra wspólnego. Na przykładzie Rudy Śląskiej widać, że jeśli prezydent jest bezpartyjny i dba jedynie o miasto, wtedy jest zwalczany przez wszystkie partie. To zjawisko jest bardzo niepokojące.

Jadwiga Chmielowka
http://www.sdp.pl/node/8941

http://wpolityce.pl/artykuly/51577-czy-kaczynski-wie-ze-w-rudzie-slaskiej-istnieje-porozumienie-pis-po-i-ras

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pani Jadwigo!
Nie znam dokładnie sytuacji w Rudzie, nie wypowiadam się więc na ten temat, pragnę się jednak odnieść się do ogólnej oceny działalności lokalnych klik i koterii w ogóle - nie odnośnie Rudy - co jak jest tam - powtarzam - nie wiem, a brak czasu nie pozwala mi się z sytuacją zapoznać.
Jednak zdaje sobie sprawę, że w wielu miejscach mogą istnieć takie układy tak wewnątrz poszczególnych partii jak i ponadpartyjne.
To właśnie nazwałem partyjniactwem na swojej stronie wyborczej i mówiłem podczas swojej kampanii.
Dziękuję za poruszenie tego problemu i ciesząc się że nie tylko ja to dostrzegam i potępiam 10 zostawiam.
Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#351438

No widzisz Pysiu kochany, jak tylko Pani Jadwiga napisała coś niepokojącego i coś niepochlebnego o Pis, to wszyscy morda w kubeł.
Założę się Pysiu, że w wielu miejscowościach Polski mają miejsce podobne koterie. Nie na darmo święta jest dewiza :
wszyscy won !!

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351452

"Nie na darmo święta jest dewiza: wszyscy won !!"

Wszyscy won - a Tańczący na premiera albo prezydenta!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351455

Ja na pałace ? Ja do rządzenia ? Hahaha nigdy.
Nie interesuje mnie władza, nie interesują mnie posady i apanaże.
Jestem szczęśliwym zadowolonym z życia i tego co posiadam i co reprezentuje człowiekiem.
Olewam wszelkie stanowiska i układy, pozostawiam to innym, może mądrzejszym, niech się martwią.
Jestem wolnym, szczęśliwym człowiekiem.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351463

No to szkoda, a już myślałam, że Ciebie wypromujemy i powiedziesz nas ku pięknej przyszłości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351476

Sami się wypromujcie i powiedźcie.
Macie przecież u swojego boku niezawodną partię.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351478

Bez fałszywej skromności. Wszak demagogia jest immanentną cechą polityka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351479

Fałszywa tł, to jest niemożność niektórych ludzi do zaakceptowania czyjegoś odmiennego zdania.
Fałszywa tł, to jest fasada człowieka elokwentnego, oczytanego, inteligentnego i kulturalnego, a który przy byle okazji obraża kobiety.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351485

Ale w tym konkretnym przypadku demagogia na poziomie Leszka Millera. Wyraźnie widoczny wytężony proces myślowy, który poprzedza ripostę. A także skłonność do prymitywnego delatorstwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351490

.... tym razem przesadziłeś.
Próbujesz "wkręcać"... @ w swoje, taneczne gierki, Jadwigę Chmielowską. Osobę, która jak nikt inny, zna nastroje na Śląsku i Zagłębiu.
Daruj sobie, bo ktoś naprawdę podbije ci oczko.
Proszę, przestań wykorzystywać sytuację, że sporo osób z naszego / Niepoprawni Normalnie/, Grona, chce z Tobą rozmawiać - jeszcze !!?
Zapewniam Cię ...JK, byłby ostatnim du...em, gdyby o tych sprawach nie rozmawiał z panią J.Ch. !!
mimo wszystko - pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351461

Ty maruś, dobry człowieku przeczytaj sobie z łaski swojej jeszcze raz słowa Pani Jadwigi (bo niestety ich nie zrozumiałeś, lub w jakiejś ślepej zapalczywości nie chciałeś zrozumieć :
cyt : "Pis, aby wygrać wybory, musi zyskać zaufanie obywateli. Politycy jeśli nie zrozumieją, że oni mają służyć społeczeństwu, a nie oczekiwać, by lud bił im pokłony – to jako zwykli politykierzy, skończą wcześniej czy później, marnie.
Martwią mnie rozgrywki ambicjonalne i partyjniactwo, gry i zabawy partii politycznych – wszystkich partii - od 23 lat. Zapominają niestety o działaniu wspólnym dla dobra wspólnego. Na przykładzie Rudy Śląskiej widać, że jeśli prezydent jest bezpartyjny i dba jedynie o miasto, wtedy jest zwalczany przez wszystkie partie. To zjawisko jest bardzo niepokojące" kon. cyt.

Tym razem zrozumiałeś ?

Pani Jadwiga martwi się dużo bardziej ode mnie o to, że nie jest to przykład odosobniony i, że jak pisze cyt : "wszystkie partie" uprawiają partyjniactwo.
Co Cię tak ugryzło matuś ? To, że człowiek tak elokwentny jak Pani Jadwiga pisze prawdę o PiS ? To, że wrzuca podobnie jak ja wszystkie partie do jednego worka ?
Wrzucam bo mam rację maruś, bo tylko na to zasługują.

Nie wiem kto miałby mi to oczko podbić maruś, różne Mareczki chciały ale im się to nie udaje, więc na pewno nie Ty.
Weź maruś usiądź sobie spokojnie i przemyśl sobie zadany temat.
Czy PiS zasługuje na ŚLEPĄ wiarę ? Czy ma krystaliczne intencje i idealny program ?
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351471

ale cały wpis czytałeś, nie? P{ani Jadwiga napisała to, co wie... Tańczący napisał (podobnie) co uważa na temat... A bezrefleksyjne trollstwo napadło - bez czytania ze zrozumieniem - Tańczączego...

A to trollstwo to ja zaraz wyślę na wakacje...

pzdr, Hun

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351489

... wszystko wiesz najlepiej.
Tylko, tak się zastanawiam, co powoduje taką nadaktywność nagłych ataków /pośrednich i bezpośrednich/,pod
adresem PiS i JK.
Czy to nie jutrzejsza data, 18 kwiecień, III rocznica,
pochówku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu ?
No to się zacznie taniec Szambiarzy ?!!

Masz rację, to trollostwo wszelakiej maści, wysyłaj na wakacje.
pzdr.
ps.
.... sam się oflaguję i jadę na wakacje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351559

jakby to, tak krótko (praca wzywa...)... ani ja dobry Tatko (mimo, że to tak ładnie brzmi), ani (na pewno) nie wiem wszystkiego najlepiej...

tylko, tak się zastanawiam, co powoduje (już od dłuższego czasu) nadgwałtowne reakcje wobec osób, które "ośmielają" się mieć "cokolwiek" do PiSu... Nawet jakieś malutkie "halo"... Ktoś napisze, ze "pisowskie doły nie są zainteresowane współpraca z ludźmi, którzy chcą coś robić" - no to po kilku minutach pojawiają się komentarze o: "rozbijaczach", "atakach na Jarka", "uderzaniu w PiS", "kreciej robocie", "atakowaniu jedynej opozycji", "poszukiwaczach trzeciej drogi"... Coś może pominąłem?

To taka nasza wersja "kto nie z Mieciem, tego zmieciem", nie?

Szambiarze? z takimi sobie poradzimy, ja tylko mogę prosić, żeby nie obrażać się bez powodu...

Musze leciec do roboty...
Pzdr, Hun

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351563

To dobrze maruś, że się zastanawiasz, bardzo dobrze. Problem tylko w tym, że wnioski jakieś nietematyczne i dziwne wyciągasz.
Co ma wspólnego temat cichej koalicji PiS, PO i RAŚ w Rudzie Śląskiej (a jak się okazuje z dyskusji i w innych miejscowościach) z rocznicą pochówku Prezydenta ?
Prawdę mówiąc nawet zapomniałem kiedy Lech Kaczyński był pochowany i widocznie inaczej mam zbudowane płaty mózgowe. Skojarzyć dwa tak odległe i nie związane z sobą fakty, jak pogrzeb w Krakowie z przed 3 lat i układ kolesi w Rudzie maruś to jest coś.

Trzeba mieć naprawdę sporo negatywizmu skumulowanego w sobie, żeby posądzać kogoś o jakieś nagonki około pogrzebowe.
Ty maruś powinieneś może wreszcie zrozumieć, że ta tzw. przez Ciebie "nagła nad aktywność", nie jest wcale nagła, lecz stała i nie jest w zasadzie żadną nad aktywnością ale zwykłą aktywnością progresywną z tendencją do nasilania się z pewnego powodu .
A jak myślisz z jakiego ?
A no z takiego matuś, że ludzie na szczęście przestają ślepo wierzyć w PiS, zaczynają widzieć błędy, które doprowadziły do 6 kolejno przegranych wyborów i chcą to zmienić.

Jest jeszcze oczywiście garstka "wiernych po grób" z klapkami na oczach, których dewizą jest : "o PiSisie dobrze albo wcale", ale powoli na szczęście się przepoczwarzają........a jak się nie przepoczwarzą to może dość do kazusu dinozaurów.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351571

Niech się nie spodziewają w wyborach wyników
Ważna jest postawa godna Polaka z Honorem
Nie politykiera z pazernym do kasy naporem
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#351454

Metoda "jak nie kijem go to pałką" intrygantom nie jest obca, a lewactwo widać ledwo dycha, że łapie się tak prymitywnych zagrywek.
Nie wiem tylko czy gdyby były trzy ronda do "ochrzeczenia", czy wtedy PO z RAŚ dali by radę bo takie niewiniątka grają co to najwyżej do dwóch potrafią policzyć.

Pani Jadwigo - na pewno sprawa się wyjaśni i Pani nas o tym poinformuje.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#351472

Od kiedy Pis to lewactwo. To że poszli na konferencję do lewackiej (jak domniemywam po opisie Pani Jadwigi) restauracji Stara Drukarnia, nie oznacza jeszcze, że są lewakami.
No wypili sobie po prostu wszyscy ci Pisowcy, Rasiowcy i Peowcy po browarku, zakąsili goloneczką i jakoś się dogadali.

A mówiła przecież Pani Jadwiga w poprzednim wpisie dotyczącym Rudy, że mają się zawrzeć w izbie dać sobie po razie a potem iść na piwo...no i posłuchali

Tylko proszę nie mieszać tak oficjalnie Pis z lewactwem, bo ja nie ośmieliłbym się nawet półgębkiem wspomnieć, że niektórzy posłowie i radni Pis, to ukryci lewacy.........na szczęście coraz mniej ich w Pis, podobno większość pozakładała jakieś kanapowe partie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351481

Napisałam kilka tygodni temu ( po Świetach) tekst "inni szatani byli tam czynni" - myslałam ze ktos ich tam w Rudie skłócił. Ale teraz mam watpliwosci. Oni sami sie daja skłócać przez pychę i brak rozmów! Niektórzy nie sa zdolni do tego by działać dla dobra wspólnego i nie znaja granic porozumienia. Taka granicą jest własnie współpraca z RAŚ!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#351484

Ta pycha nie jest zwykłą pychą. To pycha polityczna. Pycha ludzi zadufanych w sobie, mających przekonanie o swoich wyjątkowych zdolnościach, kwalifikacjach i PRAWACH.

To pycha małych gnojków, którzy skumplują się nawet z diabłem, żeby osiągnąć swoje partykularne cele.

Nie uszło mojej uwadze, że w Rudzie istotną rolę odgrywa Stara Drukarnia, czyli taki miejscowy Pędzący Królik. To właśnie to środowisko kręci wszystkim i nie ważna jest przynależność partyjna, ci ludzie to miejscowa klika.

Mam to dokładnie u siebie. U nas podobną rolę jak "Pędzący Królik" pełni knajpa o nazwie "Cuda na kiju". Czyli stara esbecja z przybudówkami, zrzeszająca wszystkich bez względu na nazwę partii.

Żal mi tych naiwniaków w necie (i poza), którzy wierzą, że inni są be a Pis zawsze cacy.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351494

Tańczący napisał:
"Żal mi tych naiwniaków w necie (i poza), którzy wierzą, że inni są be a Pis cacy."

Będę mówiła teraz za siebie.
Wcale nie uważam, że w PiS-ie wszyscy są nieskazitelni. Mam na myśli zwłaszcza nieduże miejscowości, gdzie bardziej liczy się kto czyim jest szwagrem i inne układy. Nie ma cudów, nie ma takiej partii, w której byłyby same aniołki. I takie rzeczy, jak w Rudzie Śl., trzeba wyciągać, tak jak zrobiła to p. Chmielowska, a już zwłaszcza te związki z RAS-iem.

Ja mam Ci za złe głównie to, że atakowałeś i atakujesz tę partię w całości, w dodatku nie przedstawiając żadnej propozycji. To jest sianie defetyzmu, wytwarzanie postawy "wszyscy są dobrzy, to po co mam iść głosować", a wtedy zyskuje PO z jej satelitami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351496

To się chwali, to się Tobie bardzo chwali, że nie głosujesz bezkrytycznie na PiS. Jednak nie zmienia to faktu, że głosujesz ponieważ lepszych, wiarygodniejszych od PiS nie ma (przynajmniej w Twojej ocenie) .
Czyli bez większej satysfakcji ale za to z premedytacją głosujesz na mniejsze zło.
A ja Proxenia jestem taki zwariowany idealista jeśli chodzi o pewne wartości i nie ma u mnie mniejszego zła. Jest albo dobro, albo zło.

Myślę, że jest inaczej.
Może to tak wygląda, może tak to odbierasz ale ja nie atakuję PiS w całości jako partii, jako grupy ludzi mających taki a nie inny pomysł na Polskę i zapisanych lub sympatyzujących z PiS.
Piętnuję jedynie jego błędy, jego niedoskonałości i charakterystyczne destrukcyjne cechy, takie jak bierność, niemoc, poprawność polityczną, asekuranctwo, kumoterstwo, kunktatorstwo, lenistwo i opcję wiecznego czekania.
I wbrew pozorom robię to dla jego dobra i dla otrzeźwienia członków i sympatyków PiS, dla przeprowadzenia koniecznych reform w tej partii.
Wasze wieloletnie, bezkrytyczne zachwyty PiS i J.K. całkowicie popsuły i rozprzęgły tę Partię. Wasze zapewnienia o dozgonnej wierności, oraz nieustanne powtarzanie, że innej możliwości, innej alternatywy jak Pis i tak nie ma spowodowały całkowite zgnuśnienie jej członków.
To jest smutne ale to jest Wasza wina.

Żeby ożywić, zachęcić PiS do działania, należy go bezkompromisowo krytykować za przewinienia, a może nawet wręcz kopać po j...ch, żeby wymóc działania, których jako suweren oczekujemy.
Co go nie zabije, to go wzmocni.
Tylko silna, skonsolidowana partia z dobrym programem, potrafiąca przyciągnąć tłumy może zmienić nasz kraj.

W przeciwnym razie przeżywać będziemy klęska po klęsce.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#351510

O strukturach terenowych PiS nadmieniałam, niestety nie pozytywnie.
Oby przy okazji kampanii pt."Piecha na senatora", PiS przyjrzał się tamtejszym swoim strukturom ?
Pozdrawiam bardzo ciepło.
contessa

PS. Pisząc "jest wkręcany" miałam na myśli i oPOnentów, i tzw. swoich. Wygląda na to, że na PJN i SP się nie skończy...
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#351505

Andrzej Bulzacki ----Oczywiście, że nie wie.Tak jak nie wie, że istnieja,a koalicje SLD, PSL i PiS. Jak np. w Łasku k. Łodzi. To lokalne "Układy zamknięte". Przykro to mówić, ale Kaczyński, to nie Orban. Ten pierwszy tworzy partię od góry, ten drugi od dołu. Ten drugi wygrywa, ten pierwszy nawet jak wygra wybory to lokalne układy wysadzą go z siodła
2 godz. temu · Lubię to!

Marek Berezowski ---- Czy Kaczyński wie, że w Gliwicach jest porozumienie PiS - ekipa Frankiewicza i szastają imieniem L. Kaczyńskiego? Wysłałem w tej sprawie list do J. Kaczyńskiego, ale Poczta Polska nie doręczyła go adresatowi, mimo, że był polecony i w trybie "za potwierdzeniem odbioru".

2 godz. temu · Lubię to!
Wojciech Kielka -------J. Kaczyński wie lub nie chce wiedzieć o tym co się dzieje w terenie . Lub przysłowiowy ,,wianuszek" wokół niego nie dopuszcza do niego tych informacji. W marcu 2013r. były wybory do Rady Powiatu Wałbrzyskiego komitet popierany przez PO zdobył 7 mandatów a komitet popierany przez PiS zdobył 2 mandaty. Zatem jak te wyniki maja się do sondaży? Może Panie Kaczyński czas na zmianę lidera PiS w okręgu wałbrzyskim ?

2 godz. temu · Lubię to! · 1
Adam Andrzej Jakubowski ·------ 36 wspólnych znajomych
Nie mogę napisać że to lubię , PIS nie powinien w chodzić w alianse z RAŚ , która opluwa polaków i jednego z architektów Rzeczypospolitej Korfantego . Dobrze że ponoć Sejm w 140 rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego chce uczcić tego bohatera ..
około godziny temu · Lubię to!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#351528

A ja zastanawiam się czasem nad rolą klubów i środowiska GP. Otoczyły PiS bardzo troskliwą i bardzo szczelną opieką.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351530

Przykre to ale na razie to wydaje się, że PiS dopiero zapoznaje się z okręgiem wyborczym: już drugi dzień pod rząd widzę w Knurowie jeżdżący na przyczepie bilboard pana Piechy.
I pięknie, tylko, że z góry mogę obiecać, że w tych wyborach, tu w Knurowie nikt na niego nie zagłosuje i ja także nie.
Bo Knurów to inny okręg wyborczy...
Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#351782