Bracia Węgrzy pomóżcie nam teraz!

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Czy Komorowski już zrobił z siebie moskiewskiego pachołka?

Prezydenci Polski i Węgier we wtorek 22 marca 11r.na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia i Królewskiej odsłonili tablicę w „Hołdzie Narodowi Węgierskiemu” upamiętniającą węgierską wojskową pomoc w latach 1919-1920.
Bronisław Komorowski blokował inicjatywę wmurowania tablicy przypominajacej węgierską pomoc w czasie wojny bolszewickiej w 1920 roku.
Na tablicy, godła Polski i Węgier i dwujęzyczne napisy:
„W hołdzie narodowi węgierskiemu, który okazał Rzeczypospolitej Polskiej przyjaźń i pomoc w czasie śmiertelnego zagrożenia bolszewicką agresją. W okresie przełomowych zmagań 12 sierpnia 1920 r. do Skierniewic dotarł transport 22 milionów pocisków z fabryki Manfreda Weissa w Csepel /Budapeszt/”

Nawet w przeddzień przyjazdu do Polski prezydenta Węgier kancelaria prezydenta Komorowskiego podjęła decyzję, że tablica nie zostanie powieszona, ponieważ, jak tłumaczyli, "udział polskiego prezydenta w takiej uroczystości mógłby zostać źle odebrany przez stronę rosyjską".

Oburzeni działaniami Kancelarii Prezydenta RP Węgrzy „zagrozili”, przekazaniu mediom informacji o nowych priorytetach polskiej polityki zagranicznej i historycznej".

Minister Jaromir Sokołowski tłumaczył decyzje Komorowskiego lękiem przed reakcją... Rosjan. Interweniowała ambsada Węgier

Uroczystość była bardzo skromna. Nie zostali o niej powiadomieni nawet przedstawiciele Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej.

- O sytuacji poinformowałem kolegów z partii, w tym wiceszefa sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Karola Karskiego i członka Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej Artura Górskiego, którzy w ostatniej chwili zorganizowali delegację, kupili wiązanki i przyjechali na miejsce - tłumaczy poseł Arkadiusz Czartoryski - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Okazało się, ze szef protokołu dyplomatycznego nie chciał, aby delegacja polskich parlamentarzystów złożyła pod tablicą kwiaty.

Pamiątkowa tablica upamiętniająca węgierską pomoc w latach 1919-1920 miała zostać odsłonięta jeszcze w ubiegłym roku w Radzyminie podczas obchodów 90. rocznicy Cudu nad Wisłą.

- Rok temu planowaliśmy dwie wielkie uroczystości rocznicowe z udziałem delegacji zagranicznych. Oprócz rocznicy bitwy pod Grunwaldem, na którą planowaliśmy zaprosić przedstawicieli władz Litwy, w Radzyminie prezydent Lech Kaczyński oraz prezydent Węgier mieli wziąć udział w uroczystościach rocznicy Bitwy Warszawskiej pod Ossowem. Tam też miała zostać odsłonięta tablica upamiętniająca węgierską pomoc dla Polski - tłumaczy Sasin.

Plany te pokrzyżował Smoleńsk.

PRZECZYTAJCIE OBOWIĄZKOWO!!!!
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110324&typ=po&id=po02.txt

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wiadomosci/art,1715,tablica-upamietniajaca-wegierska-pomoc-dla-polski.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I na co my jeszcze czekamy,tak jawne oddanie władz Rosji niech nas pobudzi do działania

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szarko

#146283

Pachołek nie może zrobić z siebie pachołka do kwadratu.
ONI BOJĄ SIĘ WŁASNEGO CIENIA!
CO JEST W ARCHIWACH SOWIECKICH NA ICH TEMAT????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146305

Masz rację.Pachołek tak nie postępuje.Agent-tak.

"Nie lękajcie się!"J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#146314

W decydującym okresie wojny z Rosją sowiecką nieodpłatnie przekazali Polakom i dostarczyli własnym wysiłkiem 48 milionów pocisków karabinowych typu Mauser, 13 milionów pocisków typu Mannlicher, trudną do oszacowania ilość pocisków artyleryjskich różnych kalibrów, 30 tysięcy karabinów typu Mauser i kilka milionów części zapasowych, 440 kuchni polowych, 80 pieców polowych. w hołdzie narodowi węgierskiemu, który okazał Rzeczypospolitej Polskiej przyjaźń i pomoc w czasie śmiertelnego zagrożenia bolszewicką agresją. W okresie przełomowych zmagań 12 sierpnia 1920 r. do Skierniewic dotarł transport 22 milionów pocisków z fabryki Manfreda Weissa w Csepel /Budapeszt/".

"Łącznie w latach 1919-1921 rząd Królestwa Węgier przekazał Polsce blisko 100 milionów pocisków karabinowych, ogromne ilości amunicji artyleryjskiej, sprzętu i materiałów wojennych. Wdzięczny naród polski"

Bardzo niewdzięczny -

Wartość "rynkowa" - w/g aktualnych cen
ok 4 mld. zł
Politycznie - bezcenne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146309

na te jawnie antywęgierskie i antypolskie działania żyrandolowej bandy nakłada się rozdmuchana do granic medialna bania z odznaczaniem tow. Wajdy najwyższym odznaczeniem Polski.
Polska przeprasza Braci Węgrów za sowieckich namiestników na najwyższych stołkach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146312

Dołączam sie - wybaczcie bracia Węgrzy, że dopuściliśmy te szumowiny i ruska agenture do władzy. Zrobimy wszystko by ich wykopać na aut w jesiennych wyborach i trzymamy kciuki za powodzenie reform premiera Orbana!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#146333

Odwaga (p)rezydenta czyli - o tempora, o mores

Bronek chrabja - upsss... - z Ruskiej Budy
(ten co daje ordery na pudy)
zżymał się Węgrów tablicy
odsłonięcia w centrum stolicy
by nie kopnął go w świecznik Wład rudy.

Pozdrowienia.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#146367

Prezydent sprawia,ze Polacy ciągle muszą się za niego wstydzić.Czytalam o tym haniebnym wydarzeniu na stronach Bibuły pl.Pamietajmy o pomocy Węgrów.Złóżmy czasem bez okazji i rocznicy kwiaty pod pamiątkową tablicą.Prośbę kieruję zwłaszcza do mieszkanców Warszawy.Chociaż tak dajmy znak,że wiemy,pamiętamy i jestesmy wdzieczni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>strychninka</p>

#146464

Po długich rozważaniach,

I krótkim namyśle.

PO djąłem decyzję,

Utopię wszystkich w Wiśle.

Lista kandydatów:

http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhum

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#146569