Umizgi PO do Kościoła

Obrazek użytkownika lesiu
Blog

Umizgi PO do Kościoła

Kilka dni temu poznaliśmy oficjalną datę wyborów samorządowych, ale kampania przedwyborcza ruszyła na dobre wcześniej i poszczególne partie już jakiś czas temu rozpoczęły zabiegi o poparcie wpływowych środowisk dla swoich kandydatów, środowisk, którym często nie jest po drodze z programem oraz ideologią danej partii. Przykładem jest Platforma Obywatelska, która najpierw kreowała się na partię liberalną i chadecką zarazem. Oczywiście w kampanii wyborczej partia Donalda Tuska składała wiele deklaracji oraz obietnic, które przekonały większość głosujących do oddania głosu właśnie na partię głoszącą hasła liberalne i przedstawiającą się zarazem jako chadecka. Dość szybko okazało się, że deklarowany liberalizm i przywiązanie do wartości chrześcijańskich było tylko strategią propagandową PO, a wszystkim którzy dali się uwieść przedwyborczymi opowiastkami o cudach jakie czekać nas miały po przejęciu władzy przez tą partię pozostało jedynie rumienić się ze wstydu. Pisałem już w innym tekście o niespełnionych przedwyborczych obietnicach rządu Donalda Tuska oraz o iście socjalistycznym podejściu do sprawy finansów publicznych i gospodarki. Niestety podobnie wygląda sprawa z deklarowanym przez liderów tej partii przywiązaniem do wartości chrześcijańskich, które mogliśmy zaobserwować podczas dyskusji na temat zapłodnienia metodą in vitro, której Kościół nie akceptuje. W odpowiedzi na stanowisko Kościoła politycy PO stwierdzili, że oni są jak najbardziej praktykującymi katolikami, ale nie muszą słuchać głosu Kościoła w tej sprawie. Zapewne sami wiedzą lepiej co jest zgodne z nauką Kościoła, a co nie. Rozumiem, że nie każdy musi zgadzać się z nauką Kościoła Katolickiego, ale osoba deklarująca się jako praktykujący katolik jest do tego zobowiązany. Jak wiadomo prezydent Komorowski przed wyborami opowiedział się za refundowaniem z budżetu państwa zabiegów in vitro, wykazując przy okazji, że jest zwolennikiem pewnej dyskryminacji, gdyż według niego prawo do refundacji tego zabiegu powinny mieć pary, które dają nadzieję na wychowanie dobrych Polaków. Trudno stwierdzić co dokładnie pan prezydent miał na myśli, ale zapewne ta myśl wejdzie do kanonu „złotych myśli” obecnego prezydenta, które dobitnie świadczą o tym, że jest niewłaściwą osobą na niewłaściwym miejscu. Jednak do rzeczy. Jak wiadomo nie tylko prezydent Komorowski, ale ogólnie Platforma Obywatelska opowiada się za metodą in vitro, a skoro tak to raczej nie powinna kreować się na partię chadecką, gdyż oficjalne stanowisko Kościoła Katolickiego w tej kwestii jest odmienne :
„Kościół od zawsze broni najsłabszych zwłaszcza całkowicie bezbronnych, jakimi są dzieci poczęte. Należy pamiętać, że ci, którzy je zabijają i ci, którzy czynnie uczestniczą w zabijaniu, bądź ustanawiają prawa przeciwko życiu poczętemu, a takim jest życie dziecka w stanie embrionalnym, w ogromnym procencie niszczone w procedurze in vitro, stają w jawnej sprzeczności z nauczaniem Kościoła Katolickiego i nie mogą przystępować do Komunii świętej, dopóki nie zmienią swojej postawy”.
Mając na względzie powyższą decyzję Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski byłem niezwykle zdumiony obserwując podczas Mszy Świętej inaugurującej prezydenturę Bronisława Komorowskiego, który publicznie wypowiedział się za refundowaniem zapłodnienia in vitro nie dość, że przystąpił do Komunii Świętej, to jeszcze ją otrzymał. Takiego zachowania duchownych nie jestem w stanie zrozumieć, gdyż ewidentnie dowodzi braku konsekwencji.
Jednak przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i w perspektywie przyszłorocznych wyborów parlamentarnych partia Donalda Tuska postanowiła powalczyć o poparcie duchowieństwa oczywiście z wykorzystaniem publicznych pieniędzy. Otóż małopolscy działacze tej partii postanowili wysłać do wszystkich proboszczów z tego regionu list, którym zamierzają przekonać ich do siebie. W liście możemy przeczytać przechwałki, że m.in. w regionie małopolskim w ramach programu „Ochrona zabytków Małopolski” w latach 2007 – 2010 przeprowadzono niemal 570 zadań na kwotę 27,8 mln złotych. W ramach tego programu udało się dofinansować restaurację zabytkowych kościołów, kapliczek i budynków sakralnych. Politycy PO kuszą kapłanów obietnicą, że wspólnie mogą dalej wspierać dalszą odnowę zabytków sakralnych do roku 2020. Autorem listu jest szef małopolskiej PO Ireneusz Raś brat księdza Dariusza Rasia osobistego sekretarza Stanisława kardynała Dziwisz. Czy składanie tego typu obietnic nie jest przypadkiem próbą kupienia sobie poparcia małopolskich kapłanów ? Z pewnością nie jest to zachowanie godne osób określających się mianem praktykujących katolików. Jak widać PO stosuje się do znanego powiedzenia, w myśl którego można dać „Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek”, a wszystko po to, aby odnieść wyborczy sukces.

http://prostowoczy.blog.onet.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wiadomo ze Kościołowi w Polsce nie zagraża az tak lewacka,knajacka propaganda. Ale erozja od wewnątrz. Kościół katolicki nie zdał egzaminu moralnego. Nie potrafił przeprowadzić lustracji i oczyścić się z tych co niegodni szat kapłańskich. Cena będzie spadek szacunku do hierarchii kościelnej i do kościoła w całości. A w tym, zwątpienie wiernych. Ktoży stracili wiarę w czystość kościoła. Wiadomo ze największym wrogiem kościoła są kanalie które podkopują autorytet kościoła. Zycinski, Pieronek, Gocłowski to piata kolumna zakłamania, lewactwa i szwadrony nienawiści. Im nawet krzyż na ulicy przeszkadza. Zadziwienie bierze brak reakcji Watykanu na rozbijanie Kościoła w Polsce. Jedynym wyjściem jest dla zachowania trwałość. Stanac na warcie wiary i dekalogu. O odtrącenie kreatur które pochanbily się współpraca z bezpieka komusza. Czy tego nie widza biskupi. Czy tez większość nich to tez TW. Czy Ojciec co zasiada w Stolicy Piotrowej, raczył zainteresować się co jego biskupi wyrabiają z ostatnia reduta obrony nad warcholstwem i zdziczeniem oraz erozja moralna strażników dekalogu. Czy nam wiernym zostało jedynie łożyć na tace i w milczeniu znosić upokorzenia ?. To My jesteśmy tez cząstka kościoła. A ci co mienia się naszymi kapłanami. Musza być czyści. I być wzorem. Bo choloty to mamy wystarczającą w Sejmie RP i mediach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

capitanemo

#87857

Jego liczni synowie chodzą do dominikanów. Wałęsa z Wachowskim codziennie rano chodzili na msze do kaplicy specjalnie urządzonej w tym celu w pałacu prezydenckim.
Podczas mszy - jako bezgrzeszni- przystępowali do komunii św, którą udzielał ks. Cybula - TW "Franek".
Kwestią teologiczną jest czy komunia udzielana (i msza celebrowana) przez agenta bezpieki ma wartość kanoniczną?
Sowieci dawno zauważyli, żę z Polakami dzieje się coś dziwnego jak spotykają pobożnych ludzi - mają do nich bezgraniczne zaufanie. Stąd prowadzeni przez służby ludzie często uczestniczą w różnych Wspólnotach św. Ducha, duszpasterstwach akademickich, byli ministrantami, czy absolwentami KUL-u. Tak im dopomóż Bóg! (ale bardziej liczą na pomoc KGB).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#87966