Nowa Lewica

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Znamy już datę wyborów prezydenckich. Kampania wyborcza będzie relatywnie krótka, co spowoduje intensyfikację wszelkich działań w jej obszarze. Musimy się przygotować do tego, że ze strony totalnej opozycji będzie ona znów brutalna i oparta jedynie na emocjach, bo opozycja nie ma żadnego programu dla Polski.

 

Zresztą totalniacy od samego początku obecnej władzy wzbudzali negatywne emocje Polaków...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (15 głosów)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Zacznę pesymistycznie i jednocześnie realistycznie. Ta wyidealizowana Zachodnia Europa, do której tęskniliśmy długimi latami spoglądając na nią zazdrośnie zza żelaznej kurtyny już nie istnieje i nie ma najmniejszych szans, aby stała się znowu dla nas tym, czym była kiedyś. Zaistniałe zmiany są już nieodwracalne i co najgorsze cierpiący na raka europejski pacjent dąży do tego, aby przerzuty tego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Krótko, bo tak naprawdę jeszcze nic nie wiemy, ale...

 

Sytuacja w Monachium tylko potwierdziła bezradność Zachodniej Europy wobec terroryzmu, ale też i ogólnie wobec przestępczości.

 

Dziesiątki lat europejskiego (ale nie tylko) panowania lewacko-demoliberalnej Nowej Lewicy, niszczącej wszystko na czym została zbudowana Europa, kompletnie wyjałowiła instynkt samozachowawczy tamtejszych...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

 

I stało się to, co wróżyłem UE od samego jej powstania. Jako wytwór Niemiec i jej niejako IV Rzesza Niemiecka oraz chory i oderwany od rzeczywistości twór i realizacja komunistycznych i abstrakcyjnych idei Nowej Lewicy oraz marksizmu kulturowego po prostu padł, upadł, poniósł klęskę. Podobnie jak jej siostrzany ZSRR.

 

Nie da się po prostu zbudować czegoś, co jest wbrew człowiekowi, wbrew...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Od lat 60-tych XX wieku mamy do czynienia - szczególnie w Europie Zachodniej - z rewolucją kulturalną tzw. Nowej Lewicy, którą można też nazwać "komunizmem kulturowym".

 

Ideową podstawę tej rewolucji tworzą myśli i poglądy takich filozofów jak K. Marks, F. Nietzsche, Voltaire czy już bardziej współcześnie J.P. Sartre i A. Gramsci.

 

Wszyscy oni byli - w dzisiejszym ujęciu - skrajnymi liberalno-...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

Największym zaskoczeniem w tegorocznych wyborach parlamentarnych był chyba wynik KW RAZEM. Nowe ugrupowanie o skrajnie lewicowym profilu nieoczekiwanie zdobyło 3,62% poparcia, przekraczając tym samym próg wymagany do uzyskania dotacji z budżetu państwa.

Eksperci są zgodni – kluczowy wpływ na finalny rezultat miało wystąpienie jednego z liderów tej partii Adriana Zandberga podczas debaty...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj

Nie, nie przestałam myśleć, ani rozmyślać. Wciąż myślenie ma przyszłość, choć staje się coraz bardziej niebezpieczne, a zdrowy rozsądek nie chce ulec systematycznemu rozpadowi.
W dodatku nie wiem czy jest to przypadłość tylko moja, czy może jestem na szarym końcu, a inni postąpili już krok naprzód, wpadli w krasową rozpadlinę i stamtąd wrzeszczą, abym przyłączyła się do nich.
Jakoś od...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tad9
Kraj

Zaprawdę powiadam Wam: idą ciekawe czasy... Wygląda bowiem na to, że - po dwudziestu latach dynamicznego rozwoju - kończy się forsa, a taka sytuacja zwykle skutkuje szeregiem osobliwych epifenomenów. Niektórzy do owych epifenomenów zaliczają nawet niespodziewane zatrzymania czy samobójstwa, z jakimi mamy ostatnio do czynienia, ale ja zwrócę uwagę w inną stronę – ku barwnej łące kultury....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Idee

W przypadku „wiersza” Guntera Grassa mamy do czynienia ze strojącym się w szaty bezkompromisowości czystej wody konformizmem.

I. Lifting przywiędłej sławy

Wierszydło Guntera Grassa, które narobiło ostatnio tyle zamieszania nie jest świadectwem „antysemityzmu” autora, jak chcieliby jego przeciwnicy, ani tym bardziej wyrazem nonkonformizmu tudzież odwagi intelektualnej, jak pragnęliby widzieć to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Free Your Mind
Idee

Jak szaleńcze mogą być skutki potraktowania na serio lewackiej ideologii przekonujemy się wtedy, gdy jakieś osoby nie tylko biorą sobie do serca to, co jakiś wariat z naukowym tytułem wymyślił (by kolejna oświecona idea torowała sobie drogę ku ciemnemu ludowi), ale i dodają od siebie „udoskonalenia”, chcąc w ten sposób okazać się bardziej postępowymi niż tego wymaga od nich załgana ideologia.

Z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika lesiu
Historia

Nowa Lewica

HISTORIA

W latach 20. minionego stulecia narodził się w Niemczech nowy ruch polityczno – intelektualny znany pod nazwą „Nowa Lewica”, a także „neomarksizm” i „Szkoła Frankfurcka”. Jego narodziny nastąpiły w momencie, gdy swój tryumfalny marsz po władzę w państwie niemieckim rozpoczął Adolf Hitler i jego NSDAP.

Po objęciu przez niego funkcji kanclerza Niemiec (w dniu 30 stycznia 1933r...

0
Brak głosów