Widomy ZNAK

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog


Skandalem nie jest dla mnie książka Jana Grossa. Skandalem jest publikacja tej antypolskiej powieści przez wydawnictwo o pięknych tradycjach. Czy kolejnym hitem wydawniczym ZNAK-u będzie Mein Kampf?

 

Jan Gross uważa, że Polacy czerpali zyski z Holocaustu. Czy jego matka, Hanna Szumańska, łączniczka AK,  zarabiała na przechowywaniu  jego ojca, Zygmunta Grossa? Czy odpowie nam on na to pytanie? Byłby to ciekawy ( i prawdziwy) wątek autobiograficzny. Ale

 

temat

 

inteligencji pochodzenia żydowskiego i jej etosu w dobie tworzenia elit PKWN i PRL zasługuje na zbadanie. Czy ta, manifestowana przez Grossa antypolskość, nie jest echem nastrojów w środowisku, w którym się wychowywał? Czy motywem działań tego środowiska nie był aby

 

rasizm

 

którego ofiarami w latach 1944 – 1956 padły resztki polskich elit Międzywojnia? Wydaje mi się, że tak. Inteligencja pochodzenia żydowskiego (nie wie, czy nie pisząc wprost żydowska, nie obrażam Grossa) miała zupełnie inny etos od przeznaczonej do likwidacji

 

elity

 

Międzywojnia: ziemian, przemysłowców, kupców, nauczycieli, wolnych zawodów, których stawiano przed wyborem: albo kolaboracja, albo nędza? Ten sposób postrzegania Polski i jej roli w Europie widzimy nadal w tym środowisku w Polsce, i zagranicą. To obcy punkt widzenia.

 

Czy te medale otrzymali szmalcownicy?

 

http://www.youtube.com/watch?v=ioJ_ywh9nqc

 

Post scriptum: spotkałem się z poglądem, że najbardziej nieprzejednanymi wrogami Polski na zachodzie są potomkowie działaczy komunistycznych pochodzenia żydowskiego, którzy opuścili PRL po 1968 roku. To tej kategorii należy też p. Gross. Dzięki Bogu znam też innych Polaków pochodzenia żydowskiego.
Brak głosów

Komentarze

nie znam żadnych. Bo nie chcę znać!...

Vote up!
0
Vote down!
0
#123367

Witam,
a największymi wrogami narodu izraelskiego są takie g...y ja Grosz Judaszowy.

Pozdrawiam Serdecnie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#123461

Jan Bogatko

...na to wygląda,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#123515

między 12 a 13 była dyskusja na powyższy temat. Zadzwonił słuchacz z Lublina (jeżeli dobrze zrozumiałem 66 lat) i przedstawił się,że pracował w zakładzie jubilerskim. Powiedział, że wielu klientów przynoszących złoto, biżuterię czy szlachetne kamienie było żydami (każdy klient musiał być spisany z dowodu a w dowodzie oprócz nazwiska własnego są też nazwiska mame i tate). A to co przynosili jednoznacznie wskazywało na źródło pochodzenia. Podał też drugi przykład jak przyjechali do Treblinki żydzi z USA i wskazali gdzie należy kopać, wszystko co tam było zabrali ze sobą a powinno to zostać w muzeum obozu.
Powiedział jeszcze jedno: na umschlagplatzach (skąd wysyłano żydów do obozów) działała policja żydowska i ona czyściła swoich ziomków z tego co najcenniejsze.
Podał też przykład jak się robi z polaków antysemitów. Był z dwoma żydami w knajpie i kiedy już wychodzili jeden z nich napisał na murze "Precz z żydami". Ten drugi pyta zdziwiony co ty robisz? Będzie na polaczków odpowiedział ten pierwszy. I to jest jedna z głównych przyczyn antysemityzmu w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#123530

Jan Bogatko

...uważam, że jest to to, o czym pisałem: sporo wyrzuconych z Polski w haniebniej akcji antysemickiej żydów (Zydów) było członkami antypolskich urzędów, patrz przyrodni brat Michnika.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#123565

Przyznaję że dość ciekawe spojrzenie na sprawę , zwłaszcza w kontekście "gorącej" sprawy dotyczącej także samego wydawnictwa "Znak"..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#123533

Jan Bogatko

...nie mogę odmówić Panu racji,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#123568