Siwiec zdziwiony, że Wielka Brytania to państwo

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Poseł tow. Siwiec nie może się nadziwić z reakcji Londynu na plany Merkozy. Otóż premier David Cameron zagroził, że nie podpisze nowego traktatu UE, jeśli nie otrzyma wystarczających gwarancji, że chronione będą interesy Albionu.

Poseł tow. Siwiec pojmuje interesy narodowe tak, jak czyni to prezes Tusk czy komisarz spraw zagr. Sikorski. Nie chodzi im o interesy Polski, a interesy obce. Towarzysze mają to we krwi. To kwestia drylu. Gdyby Polska miała premiera, a nie Tuska, to i  Warszawa mówiłaby po polsku.

W państwie dyskutuje się tak:

http://www.youtube.com/watch?v=k6Eh2gIByr8&feature=related

Post scriptum: może już wieczorem dowiemy się, quanto costa questa rura. Merkozy szantażuje wspólnotę, co widzi Cameron. Innym polecałbym krople do oczu z witaminą „A”. Jak 27 się nie zgodzi, to Berlin i Paryż zastosują „ostateczne rozwiązanie”. Adieu, Europa, bonjour Mitteleuropa. Czyżby Schmidt miał rację?
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

No cóż, na niebie i ziemi jest jeszcze wiele rzeczy, o których się siwcom nie śniło.

Pozdrawiam.

PS. Poddaję pod rozwagę Szanownego Autora zagadnienie: Siwiec Siwakiem epoki post...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206239

Jan Bogatko

...troska posła Siwaka o interes jest zadziwiająca, nie chcę powiedzieć, internacjonalistyczna,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#206245

Zdumiewa mnie Pan sugerując, że europoseł $ ma interes! Cały czas miałem wrażenie, iż wyżej wzmiankowanego pozbawiono tegoż już dawno, zanim jeszcze pojawił się (pojawiła się) pewien poseł (posłanka) RPP.

Pozdrawiam.

PS. Swoją drogą, "internacjonalistyczna troska o interes", cóż za temat dla dr Starowicza!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206249

Fajnie posłuchać ludzi którzy wiedzą kim są i co robią, skąd przybyli i dokąd zmierzają.
Remek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#206302

Jan Bogatko

... i wierzę, że tak będzie i w Polsce,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#206309

a ja mimo wszysto uwazam, ze porownywanie Siwca i podobnych do A Siwaka jest niesprawiedliwe. Siwak to ideowy komunista (o ile wiem to wyrzucili go z sld)i chyba wierzy w "idealy socjalizmu" a tamci to cyniczni sowieciarze i zlodzieje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206412

Szanowny Panie, Pan zapewne nie pamięta tow. Albina z początku lat 80. Ja pamiętam. Ostatnio tow. Siwak zajął się tfurczością (nie poprawiać!) literacką, z której cytaty widywałem dość często na Nowym Ekranie. To niewątpliwie szczery (do bólu), ideowy i narodowy komunista na miarę Moczara Mieczysława. Ma Pan rację, porównania Siwca z Siwakiem nie mają sensu. Pierwszy jest wycwanionym skurwielem, a drugi głupim skurwielem. Tyle, że ja - ani Gospodarz tego bloga - ich ze sobą nie porównywaliśmy, a tylko zestawialiśmy (satyrycznie) ze względu na zbieżność nazwisk obydwu towarzyszy. A także na ich niegdysiejszą (Siwak) i terażniejszą (obydwaj) żarliwość, godną neofitów. A przecież nie są neofitami! Obydwaj Panowie reprezentowali i reprezentują nas poza granicami kraju. Czyżby dyplomatyczna kariera tow. Albina umknęła Pańskiej uwadze? Bo przecież europejskiej kariery tow. Marka wprost nie sposób nie zauważyć!

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206439