Państwo Palikota

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Z ankiet wynika, że na partię Palikota zagosowałoby w najbliższą niedzielę 4 procent wyborców. To nie wystarczy, by został premierem. Na razie.

 

„Nowoczesna Polska”, a raczej  „Finis Poloniae”, obraduje w Pałacu im. Stalina w Warszawie. Zdaniem szefa Instytutu Badania Opinii Homo Homini, Marcina Dumy, kongres zadecyduje o tym, czy Palikot wyjdzie z tarczą, czy wyniosą go na tarczy. Wprawdzie cztery procent to mało, ale i

 

dużo

 

w porównaniu z innymi efemerydami partyjnymi, jak Polska Plus czy Prawica RP. W tym tkwi pewne ryzyko dla Polski. Innymi słowy naszedł czas wspólnego działania obu wielkich partii w Polsce: PO i PiS, na rzecz zakończenia wojny polsko-polskiej.

 

Program Palikota: jedno państwo, jeden wódz, jedna religia państwowa: Nowe Oświecenie!

 

Czy Polakom potrzebny jest ”polityczny piroman? (Kuba Wojewódzki trafnie określił Niewymownego jako „dopalacz”; obcowanie z nim grozi śmiercią lub kalectwem).

 

http://www.youtube.com/watch?v=EN4qAbgEVwM

 

 

Post scriptum: partia Palikota jest potrzebna dla oczyszczenia parkietu politycznego z elementów skrajnych i niezdolnych do jakiejkolwiek współpracy na rzecz dobra ogółu. W sumie ten dzisiejszy kongres stanowi dla Polski po latach podziału szansę na normalizację.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Magister może sobie tych partii założyć od razu kilka, dlaczego tylko jedną? W kilku partiach więcej ludzi się zmieści. Elyta przecie pęcznieje i żyć musi, a taka partia to zawsze pomoże...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#90311

Jan Bogatko

To dobry pomysł: Palikot powinien założyć dwie partie, zwalczające się wzajemnie i w ten sposób byłby zawsze górą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#90315

Jedna będzie za, druga przeciw, a trzecia będzie języczkiem u wagi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#90320

Jan Bogatko

To chyba lepszy pomysł.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#90350