FAZ: Polacy z narodowymi socjalistami mordowali Żydów

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Najpierw Frankfurter Allgemeine Zeitung, gazeta niemieckich konserwatystów, podaje wiadomość, że w Polsce coraz mniej antysemitów. A potem uzasadnia, dlaczego; bo Polacy mordowali  wraz z narodowymi socjalistami Żydów w okupowanej Polsce.

 

Oto cytat ( tłumaczenie własne, JB):

 

„Zmiana w stosunkach polsko-żydowskich, do jakiej doszło w minionej dekadzie, zbiega się w czasie z rosnącym przekonaniem polskiej opinii publicznej, że Polacy, podczas niemieckiej okupacji w okresie II Wojny Światowej, która kosztowała życie około 3 milionów obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, pomagali wprawdzie, ponosząc wielkie ryzyko, ukrytym Żydom, ale w licznych przypadkach uczestniczyli w mordach narodowych socjalistów. Proces zdawania sobie sprawy osiągnął punkt kulminacyjny po raz pierwszy w toku debaty na temat pogromu w Jedwabnem, gdzie polscy mieszkańcy  wsi pod niemieckim nadzorem zamordowali do 1600 żydowskich sąsiadów. Następnie toczyły się dyskusje wokół publikacji autora, Jana Tomasza Grossa, który obok Jedwabnego poświęcił się tematyce antyżydowskich wystąpień w czasie bezpośrednio po wojnie, opisując ostatnio w swej książce „Złote żniwa” opisał, jak pewni Polacy wzbogacili się na mieniu zamordowanych Polaków”,  (tak pisze FAZ, to dosłowne tłumaczenie).

 

Teza FAZ opiera się wyłącznie na powieściach Jana Tomasza Grossa. Jedwabno stanowi dla Niemców uwolnienie. Zwraca uwagę, że w Polsce podczas wojny, zdaniem FAZ, nie ginęli Polacy, a wyłącznie „obywatele Polscy pochodzenia żydowskiego”. Z nieukrywanym zadowoleniem

 

FAZ

 

podaje liczbę ofiar pogromu w Jedwabnym na 1600 osób. To liczba z powieści Grossa. Nie potwierdziło jej śledztwo. Nie chcę być źle zrozumiany - dla mnie nawet jedna ofiara pogromu do za dużo. Ale fałszowanie danych rodzi podejrzenie o zabieg propagandowy, budzi

 

nieufność

 

wobec autora(ów) tezy. Rosyjski okupant określił liczbę Żydów w Jedwabnem na 562. Prowodyrami mordu byli ludzie NKWD, którzy w tej sposób chcieli ocalić skórę. Nie zrobiono sekcji zwłok pomordowanych, nie wiadomo, jak zginęli. Znaków zapytania jest wiele.

 

Tylko Frankfurter Allgemeine Zeitung nie ma (tym razem) żadnych wątpliwości.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZXP5Gvxqgsg&feature=related

 

 

Post scriptum: mnie dziwi jedno: dlaczego, skoro Polacy są antysemitami, pogromy nie zaczęły się już 2 września 1939 roku, kiedy to Jedwabno zajęli Niemcy, zanim przekazali je Rosjanom. Zaraz po zajęciu Jedwabnego przez Rosjan NKWD przystąpiło do eksterminacji polskiej elity. Na uroczysku Kobielne Rosjanie(?) wymordowali polskich partyzantów. Czy postawiono im pomnik?

 

W biogramie Jana Nepomucena Bispinga* znalazłem taki fragment:

 

„Nasłani do Sieburczyna ludowi milicjanci zażądali(...)byli to Zydzi(...)”

 

„Milicjanci powrócili 4. 10. (1939 r., dop. JB) z żołnierzami NKWD i Piotrowskim. (...) kobiety załadowano na wóz, a mężczyzn powiązano po dwu, plecami do siebie, tak, że mogli poruszać się tylko bokiem, i bijąc, eskortowano 5 km do więzienia w Wiźnie, wśród drwin jej żydowskich mieszkańców. Nazajutrz przewieziono wszystkich do Łomży. Tam J.B. (Bisping, dop. JB ) został zatrzymany i ów dzień, 5.10.1939, był ostatnim,  kiedy widzieli go bliscy. Reszcie rodziny kazano się wynosić, ruszyli więc przez Jedwabne do Sieburczyna(...).

 

*Ziemianie Polscy XX wieku, DiG, Warszawa 2002, część 6., str. 5

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tłuc z zakute pały.

Na świadectwo prawdy zawsze jest czas.
Konieczność podnoszenia tych przerażających faktów wywołana jest kłamstwem "Znaku".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133510

Ma pan racje pisząc o "uwolnieniu".
Dla Niemców książki Grossa to nie lada gratka, która skutecznie przysłoni ich produkcję spalin z ludzkich ciał.
Kto wie, czy Gross, który nawet nie jest żydem, nie tworzy swoich "dzieł" na zlecenie właśnie Niemców.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133514

Jan Bogatko

..wydaje mi się, że nie - to odpowiada ogólnemu wzorcówi popularności: przedstawić historię, w której Żyd ratuje życie ss-manowi, którego chcą zabić Polacy,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#133664

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#133524

Jan Bogatko

...tak, to stała tendencja. Tak stawia się znak równości między Auschwitz (rozumiany wyłącznie jako miejsce zagłady Żydów (żydów))a Jedwabnem.

Pozdrawiam

ps: Polacy też zabijali przecież Niemców podczas wojny - skarżyła mi się pewna pani.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#133667

Polemika z tymi oszczerstwami w Polsce, jest możliwa, tylko pod rządami zdrajców narodu. Biznesmen Gross, robi kokosy na powieściach, lżehistorycznych, siejąc nienawiść. Ktoś mu na to pozwola, że bezkarnie występuje w polskim tv i plugawi miliony sprawiedliwych. Taki czlowiek szyderca dla srebrników, w normalnym świecie, nie przeżylby dnia??? Pokazując w swoich plugawych tekstach zachowania ludzi, obciążonych brutalnością i bezgranicznym okrucieństwem wojny, ludzi, którzy dla przetrwania, instynktem szukali obrony, przed zwierzętami niemieckimi, zajęli się kanibalizmem??? Nie, nie bierze pod uwagę instynktownych, prymitywnych, zachowań odzysku??? Nie wspomina przy tym skali, ogromu grabieży, zbrodniczego bestialstwa niemieckiego, które na wiele pokoleń, pozwolilo zaspokoić bezgraniczną chciwość narodu niemieckiego, który, możliwe, że do dziś beztrosko korzysta z Owczesnego bestialstwa, jak również żydowskiej chciwości, która caly okres po niemieckim holokauście, szuka profitów na mogilach zbrodni??? Niemcy, dzisiaj z podniesionym czolem przyznają się do swich bestialskich zachowań, uważają, że przyznanie się jest jakimś aktem odwagi i pokory, .ze to wystarczy. Zrobili z tego swój sztandar??? Nie , tego nie da się wymazać z historii!!! Inną sprawą jest, byloby,dociekanie praprzyczyn holokaustu, zbiegu okoliczności, kulmiminacji w tym okresie(lata 20-30-ste)100letnim, planie odzyskania wlasnego kraju przy międzynarodowym sprzeciwie. Nowy hit dla naukowca Grossa.W tym czasie, czasie który być może, wymagal wielkiej ofiary, jako aktu zalożycielskiego państwa Izrael??? Bo jak, mogla zrodzić się tak absurdalna zbrodnicza idea holokaustu, na oczach zamożnych ofiar, gdy żydzi w swej większości, zamieszkiwali w USA??? Holokaust byl nie do zrealizowania??? Czy ktoś wywolal nienawiść i poświęcil europejskich Żydów, czy Hitler byl tylko wykonawcą??? Czyż ta ofiara, nie dala przyzwolenia na Izrael??? Ja wiem, że ta teoria, jest tak samo nierealna, jak dla wspólczesnych, powstanie Oświęcimia, Treblinki, Sobiboru, Dachau. A jednak, te obozy zaglady powstaly, istnialy i dziwnym trafem, najzamożniejszy naród na świecie, nie chcial(nie mógl???), temu zapobiec??? Celem każdej wojny, nie jest zwycięstwo, ale zbrodnia dla grabieży, ukryte lupy, slużą następnym pokoleniom, aż do następnej grabieży(wojny)!!! Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133859

Jan Bogatko

...dzisiaj rząd Niemiec zadecyduje oo wprowadzeniu nowego święta narodowego, poświęconego ofiarom wojny - Dnia Wypędzonych.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#133926

Jedyną skuteczną metodą walki z takimi kłamstwami jest konsekwentne wytaczanie procesów i żądanie wysokich odszkodowań. Sowieci za pośrednictwem swej ambasady czynili tak zawsze, gdy amerykańska Polonia próbowała w miejscach publicznych stawiać pomniki upamiętniające Katyń... i powołując się na raport Burdenki wygrywali.

My jesteśmy w o tyle lepszej sytuacji, że w przeciwieństwie do sowietów nie musimy kłamać - fakty historyczne są po naszej stronie. Jeden szkopuł - należy wpierw wymienić tchórzliwe i konformistyczne kadry dyplomatyczne, które dobre "układy" w krajach, gdzie przebywają na placówkach cenią bardziej niż polską rację stanu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#133553

[quote=Gadający Grzyb]Jeden szkopuł - należy wpierw wymienić tchórzliwe i konformistyczne kadry dyplomatyczne, które dobre "układy" w krajach, gdzie przebywają na placówkach cenią bardziej niż polską rację stanu.[/quote]

Takie i podobne życzenia możemy sobie ..na półkę odłożyć.
Sam podrzuciłeś na niepoprawnych artykuł o "kuźni kadr" (UW) zatem skąd nagle mają narodzić się kadry przepojone patriotyzmem i mające w obrzydzeniu konformizm i zaprzaństwo.

Wilk miał rację , Narodu właściwie już niema to co zamieszkuje teren rzeczpospolitej to polskojęzyczne płazy pozbawione przymiotów rozumnego człowieka.
Właśnie z takiego stada wywodzą się te czy inne kanalie porozmieszczane na różnych placówkach dyplomatycznych ,,

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#133633

Trzeba zatem założyć własną, prywatną Akademię dyplomatyczną. Jest jeszcze w Polsce i na świecie trochę patriotycznych biznesmenów,którzy mogliby wesprzeć sensowny projekt. PiS mógłby do takich ludzi dotrzeć.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#133639

Jan Bogatko

...a to by zakładało utworzenie czegoś w rodzaju Komitetu przeciwko Szkalowaniu. Czy byłoby nas stać na jego powołanie, i czy dało by się mu zapewnić finansowanie na pierwszy okres działalności? Chętnie wezmę udział w takiej dyskusji,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#133669

Żydzi i Niemcy czynią nas winnymi za holokaust. Rosjanie (kręgi rządowe) nie tak dawno mówili o naszej odpowiedzialności za wybuch II Wojny Światowej. A "nasz" rząd nie "traci okazji żeby siedzieć cicho".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133566

Jan Bogatko

...nie tylko to. Rosjanie puścili plotkę o rzekomym wymordowaniu przez Polaków 200 tysięcy rosyjskich jeńców wojennych po 1920 roku.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#133670

Autorowi radze dokładniej sprawdzić osobę, która napisała ten artykuł. Raz już niemieckojęzyczna gazeta napisała o "polskim obozie koncentracyjnym", tyle ze autorką artykułu była żydówa Miriam Holstein.

Źydówa przepraszała, by za chwile kilku jej ziomkow napisało dokładnie to samo w kilku róznych mediach na świecie. Tak wygląda dobrze zorganizowana globalna akcja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133592

Jan Bogatko

...artykuł nie był podpisany imieniem i nazwiskiem,

pozdrawiam,

ps: ale to ciekawy sojusz: niemieccy konserwatyści bardzo chętnie przejmują antypolskie tezy lewackich gazet. Na pewno za artykułem kryła się "pomoc" ze strony GW,

jb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#133675

do tego artykułu podsunął do FAZ jakiś znaczący publicysta jedynej "obiektywnej" gazety polskojęzycznej. Nic a nic bym się nie zdziwiła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133623

Jan Bogatko

...uważam to niemal za pewne,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#133676

.... w obu żydzi przeżyli tylko dlatego, że Polacy udzielili im schronienia. Patrząc na to co żydzi robią wcale się nie zdziwię jak będzie trzeci, ale ten to już chyba będzie ostatni. Nie sądzę bowiem aby Polacy pospieszyli żydom z pomocą.

Powiedzmy sobie uczciwie. Gremialna większość mojego pokolenia nawet nie wiedziała co to jest antysemityzm. Antysemityzmu nauczyli nas żydzi. Trzeba przyznać, że uczyli nas bardzo dobrze i bardzo wytrwale. Przypuszczam, że w pewnym momencie dowiedfzą się jak bardzo dobrze nas nauczyli.

Ludzie typu Szechtera-Michnika, Gieremka, Mazowieckiego, grossa, Całej i innych mogą być dumni ze swego dzieła.

______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#133629

 

Propaganda w mediach jest wszędzie

na powyższym zdjęciu ŻYDOKOMUNA wykańczająca orla jakim jest Polska

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133635