Wiec pod pałacem 10.10.10 - czego nie piszą TVN i GW

Obrazek użytkownika foros
Blog

 Relacje tvn i gw:

http://www.tvn24.pl/-1,1677246,0,1,nie-chcemy-rzadow-zlych-ludzi-wiec-pod-palacem,wiadomosc.html
http://wyborcza.pl/1,75248,8491393,Przepychanki_pod_Palacem_po_mszy_w_intencji_ofiar.html
 
A czego nie ma w relacjach?
 
1. liczba uczestników. TVN pisze setki, GW 1000 os. pod pałacem.
 
Ile było osób nie wiem. Cała katedra była nabita ludźmi. W ok. 5-7 szeregach w nawie przede mną, było ok. 50. Sądzę więc, na oko, że w całym kościele mogło dobijać do 3 tys., ale też nie rachowałem szeregów.
Do tego dochodzą ludzie przed kościołem. Z tego co ja widziałem, po mszy cała ul. Świętojańska była wręcz nabita ludźmi, tak, że trudno było się wcisnąć.
 
2. Żadna stacja nie relacjonuje modlitw, które były po kazaniu. A to było polityczne clou mszy. Duży błąd profesjonalny. Szczerze mówiąc, dla reporterów niedostateczny. 
Dokładnie modlitw nie pamiętam, jednak:
a. w jednej modlono się o ludzi z wymiaru sprawiedliwości, a by mieli odwagę "nie brać kłamstw za prawdę", i by wogóle mieli odwagę dochodzić do prawdy. (tę modlitwę głosił red. Sakiewicz)
b. modlono się za władzę aby miały odwagę, dochodzić do prawdy i przyznać się do błędów. 
 
3. Na koniec mszy Boże coś Polskę z : Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie (potem to samo pod pałacem).
 
4. Podczas przemarszu była konkurencyjna impreza organizowana przez jakąś telewizję. Namiot z olbrzymim telebimem i bardzo głośną muzyką, Frekwencja na niej niewielka. Ale gdyby procesja chciała śpiewać to byłoby jej trudno.  Tak to bywa z natłokiem imprez w Warszawie.
 
5. Tuż przed dojściem czoła pochodu pod pałac miała miejsce jakaś chryja, szybko rozstrzygnięta (może chodzi o dolny filmik tvn).
Druga miała miejsce bezpośrednio pod miejscem gdzie kiedyś był krzyż. Szef porzadkowych krzyczał: nie wpuszczać paparazzich, chłopaki łapać się za haki. Ale paparazzi chcieli się przedrzeć i to była druga przepychanka. Z tego co ja widziałem to główne skrzypce grał w niej siwy facet z brodą (prawdopodobnie ten, który na dolnym filmiku tvn rozdzielał staruszka i anarchistę, pewnie lubi zadymy;)
 
6. Liczebność pod pałacem, może i pod samym pałacem było 1000 os. jak pisze GW, ale pochód ciągnął się znacznie za pałac. 
 
7. Gdy Kaczyński miał przemawiać, zaraz niedaleko jakiś młodzieniec krzyknął coś o frustracie, były próby robienia zadymy, ale chyba interweniowały jakieś służby, bo było słychać krzyki, że: jest wolność słowa itp.  Ogólnie jednak przemówienie było raczej bez zakłóceń, choć były takie próby.
 
8. TVN pisze, że krzyczano "my jesteśmy prawdziwymi Polakami". Nie przypominam sobie, w każdym bądź razie raczej tego nie skandowano.
 
9. Ogólnie przemówienie Kaczyńskiego jak zwykle b. dobre. Ciekawe były pierwsze słowa: Wszystko zostało już powiedziane w modlitwach (oczywiście w tych, których wiodące media nie cytują)
Ludzie b. dobrze odbierali przmówienie, spontaniczne oklaski spontaniczne okrzyki. Największe brawa za: "rządzą nami źli ludzie". 
 
10. Las katyński z kwiatów w doniczkach chyba tym razem nie wypalił.
 
tyle na gorąco. 
Aha, prawdopodobnie na wiecu byli też ludzie spoza Warszawy, bo przy parku saskim stało dużo autokarów.
Taca w jednej tylko nawie: góra banknotów, niemal wypadały (a "kurs" jeszcze się nie skończył). Księżulo uśmiechnięty od ucha do ucha;)
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Alexola

SZKODA ZE NAS TAM NIE BYŁO -BYLISMY Z WAMI MODLITWĄ MYSLĄ I SERCEM KOCHAMY CIĘ WIELKI JAROSŁAWIE DIAMENCIE BRYLANCIE DROGI PATRIOTO DZISIAJ SZCZEGOLNIE TAK NAM POTRZEBY! BŁYSZCZ OSLEPIAJ FAŁSZ I OSWIECAJ ZBŁĄKANYCH JESTESMY Z TOBĄ I ZE WSPIERAJĄCYMI CIEBIE!! Z PANEM BOGIEM! ALEKSANDRA CHICAGO.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#92918

może któregoś 10-ego
zbudujemy sobie most medialny i będą Państwo mieli relację na żywo;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93017

te gów.ane media aby ich nie nagłaśniać.Należy je traktować tak jakby nie istnialy.Jak za czasów Hitlera polacy do kin nie chodzili,tak teraz nie zauważają nie oglądają nie czytają.One dla nas nie istnieją.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#92919

i będziemy mieć 2 narody obok siebie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93018

szcześć Boże!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#92922

Boże dopomóż

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93019

podobno w Polsat News była relacja na żywo; ludzi musiało być 2 - 3 tysiące, średnia wieku niższa, niż przed miesiącem; przeciwników niewielu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#92924

Część ludzi z mszy nie poszła pod pałac, nawet jeśli te dane są prawdziwe to nie ujmują wszystkich biorących udział w obchodach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93020

I co nikomu nie
przyszlo do glowy zeby to nagrac chociaz na tel kom?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#92926

wielu nagrywało, nawet profesjonalnymi kamerami, stojąc na słupkach
Zdjęć robiono mnóstwo. Akurat mój aparat kiepsko łapie w nocy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93021

W Poznaniu przed Pomniku Katyńskim całkowicie niezauważone przez miejscowe media zgromadzenie modlitewne z udziałem kilkuset osób. Hańba!
Jak mawiał Bolek, mędrzec Europy - zbij pan termometr, nie będzie gorączki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#92938

nawet w dodatku gw?
A tacy profesjonalni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93023

<center>

<img[URL=http://img232.imageshack.us/i/dsc01296l.jpg/][IMG]http://img232.imageshack.us/img232/6153/dsc01296l.jpg">

<br>

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#92989

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93022

Ludzi musiało być kilka tysięcy,licząc tych pod samym Pałacem i stojących trochę dalej.

Akcja z balonikami jak najbardziej  udana.Były osoby rozdające zarówno baloniki jak i karteczki z nazwiskami ofiar.Wspaniale wyglądały biało-czerwone baloniki wypuszczone o 18.00 w niebo.Ktoś zażartował,że te czerwone lecą w stronę Pałacu,a te białe  w drugą stronę.

W sumie wrażenia jak najbardziej pozytywne.Młodsi wspominali manifestacje z okresu stanu wojennego widziane na filmach dokumentalnych,starsi manifestacje,w których brali udział.Ludzie w każdym wieku,nie tylko staruszkowie,a staruszkowie młodzi duchem,wspaniali.Poczucie jedności,bycia z ludźmi,którzy myślą,czują i pamiętają.

No i jeszcze moment wypuszczenia dwóch dużych symbolicznych balonów w kształcie serc,już po manifestacji.Interpretacja tego symbolu była różna,od podniosłej do humorystycznej.Jedni mówili,że to symbol uczuć dla Gajowego,uczuć,których mu brakuje.Inni twiedzili ,że to sam Gajowy unosi się nad Krakowskim Przedmieściem i opuszcza na zawsze Warszawę...

pzdr

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#93056

TO BYŁ ZAMACH !!!!!!!

Piszę o tym na http://felietooon17.bloog.pl
oraz w Biuletynie Smoleńskim którego 1 nr można zamowic za darmo piszac na micho2110@wp.pl Dostaniecie elektroniczną wersję

PRAWDA JEST NA WYCIĄGNIECIE RĘKI

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93104

Jesteśmy w tym zahartowani..Z czasów okupacji-szczątkowi volksdeutsche;po  wojnie ociekający krwią bierutowcy-dywaniki Kremla;potem..rodowici "czerwoni"-nad którymi Mazowiecki rozpostarł po 89 parasol ochronny..Nad UB-ekami;TW-owcami..Żyją ,jak pączki w maśle;śmieją się Polakom w nos-i sączą w naszą Ojczyznę..swój cuchnący,toksyczny jad renegatów..A Mazowiecki-dalej będzie  Komoruskiemu"doradzał",jak wykończyć ten kraj..TVN- i Wyborcza-to "gadzinówki"-o jakich opowiadała mi Matka-z czasów okupacji..Zawsze były dwa Narody..Nie zmusicie mnie-pod oskarżeniami,że toczę "wojnę polsko-polską"  do..kochania zdrajców,renegatów i skrytobójców!!! Dla mnie,jak dla Jarosława Kaczyńskiego-"Ważna Jest Polska"-i  bezlitośnie będę piętnować Jej zdrajców!Właśnie dla Polski!I Podam każdemu Polakowi;polskiemu patriocie-pomocną dłoń..Zawsze i wszędzie! Nikt nie ma prawa mi zarzucić;zmusić do miłowania wrogów Polski i polskości!Pod wezwaniem..jakiegokolwiek  Boga!Nigdy moimi przyjaciółmi;bliżnimi i rodakami-ONI-nie będą!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Patria Opressa

#93131