Ważny tekst Adama Michnika w Dniu Żołnierzy Wyklętych

Obrazek użytkownika foros
Kraj

  Drogi Juriju!

Przesyłam ci z Warszawy słowa solidarności i braterstwa. Ze wzruszeniem obejrzałem nadesłaną mi z Kijowa fotografię, gdzie siedzisz za kratami, czekając na wyrok, i czytasz tom moich esejów w języku ukraińskim. Niejeden z tych esejów pisałem w więzieniu i to spotkanie więziennego eseju z wybitnym więźniem sumienia z Ukrainy ma dla mnie wymiar symbolu.
Nigdy nie myślałem, że jeden z przywódców pomarańczowej rewolucji będzie uwięziony pod tak prymitywnie wymyślonym pretekstem. Twoi wrogowie to tchórze, którzy nie mają odwagi spierać się otwarcie i uczciwie. Czynom tych ludzi należy się pogarda, a im samym współczucie, gdyż oskarżając ciebie, wydają przecież wyrok na siebie. Ty wyjdziesz z więzienia z podniesioną głową, a ich do końca życia ścigać będzie własne upodlenie i tchórzostwo.


Juriju, tobie przeznaczenie powierzyło dzisiaj szczerbaty los Ukraińców dążących do wolności w swojej ojczyźnie. Wierzę, że twoja droga więzienna będzie drogą do chwały. Podziwiam, Juriju, twoją postawę odważnego demokraty i patrioty samostijnej Ukrainy. Wierzę, że tak samo jak ja myśli i czuje wielu Polaków. Przyjmij słowa szacunku, solidarności i przyjaźni od dawnego więźnia, polskiego przyjaciela Ukrainy wolnej i niepodległej. Bądź silny. Na całym świecie wielu ludzi o tobie myśli.
 
 
W dzień, w którym wspominamy żołnierzy wyklętych Adam Michnik pisze list w obroniej jednego z przywódców ukraińskiej pomarańczowej rewolucji. Może warto podjąć tę myśl Michnika? Polscy żołnierze wyklęci to przede wszystkim symbol nieprzejednanej i nieulękłej walki wolnego społeczeństwa przeciw opresyjnej dyktaturze, która usiłowała ująć ów naród w karby. Może warto, by dzień kiedy strzałami w tył głowy rozstrzelano IV komendę Wolności i Niezawisłości uczynić też dniem wsparcia dla tych, którzy kontynuują ich myśl walcząc z dyktaturą? 
Być może w ten sposób dałoby się też znaleźć punkty wspólne między dwiema stronami polskiej barykady.
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To bydle Szechterskie przechodzi samego siebie.
To mi się w pale nie mieści?!
Z takimi jak on mamy szukać punkty wspólne?
To tak jakby szukać inteligencji u Bolka albo poczytalności u Niesiolka.
Jak mi znajdziesz choć jeden przyłączę się do propozycji:)

P.s
,,Wstrzyk" (podpucha)na 10!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#231664

Tymczasem ja czytam coś innego o Michniku w Serwisie Informacyjnym Biura Krajowego NSZZ Solidarność Gdańsk z dnia 11.03.1981 roku znak 59/NSZZ "Solidarność"/1200/81

Oto pełna treść komunikatu:

[quote]"Czerwony Sztandar", organ KCKP Litwy zamieścił 8.03.81 r. następującą informację:
"Jeden z przywódców antysocjalistycznej grupy, występującej pod nazwą KSS-KOR, Michnik odmówił stawienia się do prokuratury w sprawie antypaństwowej działalności tej grupy. Jak podaje warszawski korespondent agencji Reutera, uzbrojone grupy, utworzone przez prawicowe skrzydło kierownictwa związku zawodowego "Solidarność" przeszkodziły temu, aby przedstawiciele władzy osiągnęli stawienie się Michnika w prokuraturze."[/quote]

Cóż, dziś mamy dużo większą wiedzę nie tylko o samym Michniku.
Natomiast ton ten korespondencji z Warszawy o prawicowych (czytaj dziś faszystowskich") bojówkach prawicowych jest żywcem wyjęty z otworu oralnego Blumsztajna jak i innych oralnych łże merdiów.
Jednym słowem kalka, kalka, kalka.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#231670

Czego można się sPOdziewać PO Zydowsko-ubeckiej gnidzie,mam takie ciche marzenie,że wolnej Polsce,ta hiena stanie przed Polskim sądem,i odPOwie za niszczenie państwa Polskiego i za zdradę

Boże otwórz oczy narodowi Polskiemu zaślepione POlszewicką zarazą

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#231701

Dzięki,ale już na karku 60,i oczy nie te,

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#231705

E tam oczy!

I w ciemnicy poznam młodego duchem.

Pozdrawiam i przesyłam wyrazy szacunku,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#231707

od kiedy to sie kłamcom wierzy?

pozdrawiam stara czarownica xana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#231709

Podjąć myśl Michnika, to jak stanąć na jednej lini z jego mordercą bratem, bandytą Kiszczakiem, Jaruzelskim i calą ubecko komuszą bandą, która do dnia dzisiejszego śmieje się nam w twarz i ma sie dobrze. To nie gdzie indziej jak u Michnika w gazecie, w dniu świeta żołnierzy wyklentych Blumsztajn napisał: "Zostawcie tych żołnierzy..." Tak, mamy ich zostawić i zapomnieć, bo oni nawet zmarli, są dla nich groźni i ich sie boją, a boją się, bo są przykładem ich moralnego upadku i upodlenia.

Tacy ludzie jak Michnik mają gwóźdz w dupie i za wszelką cenę próbują go stamtąd wyciągniąć, stąd ten list, te słowa i nie należy się na to dać nabierać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#231755

GWnianej Haziety z czerstwej macy.

Jeśli ktoś chce posłuchać co w niej piszą te łże, to zapraszam do jej dźwiękowej lektury.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#231763