Kto zmusił Cybę do zmiany zeznań?

Obrazek użytkownika foros
Kraj

Wszyscy wiedzą jak to było ze strzelaniną w biurze PiS, czyli tzw. ''mordem łódzkim". Sfrustrowany desperat, emeryt, słuchacz Radia Maryja, znajdujący się w ostatnim stadium śmiertelnej choroby postanowił zemścić się na politykach, których obwiniał o swoje życiowe niepowodzenia. Próbował od samej góry, krążąc wokół prezydenta Komorowskiego. Potem byli liderzy partyjni, ale okazali się silnie chronieni, w związku z tym Cyba zrezygnował z Warszawy i przeniósł się do Łodzi. Tam widziano go niedaleko biur różnych polityków, m.in. Leszka Millera. Ostatecznie, feralnego dnia usiłował spotkać się z marszałkiem Stefanem Niesiołowskim, co potwierdza szefowa jego biura. Rónież portier pamiętał wizytę starszego człowieka. Pan marszałek jednak nie był tego dnia obecny w Łodzi. Padło więc na biuro poselskie PiS. Ofiarą desperata stał się M. Rosiak, asystent europosła Wojciechowskiego. Inny asystent został ranny. Ten obraz wydarzeń powstały tuż po feralnym dniu, gdy pamięć ludzka i dowody były jeszcze świeże, bez propagandowych naleciałości i balastu czasu został radykalnie zmieniony po ponad roku od dnia zdarzenia. Otóż Cyba, co ciekawe nic nie mówiąc, pod opieką więziennej straży, wystąpił ze spisanym na kartce tzw. oświadczeniem. Treść tego oświadczenia jest dość przemyślna. Stanowi ją zbitka skądinąd dość prawdopodobnych tez, jednak podanych w sposób taki, że całość tworzy wrażenie absurdalnej antypisowskiej nienawiści, podlanej sosem popularnych w mediach i społeczeństwie tez. Tak też się jakoś składa, że zniknęli politycy innych opcji, a została tylko jedna, pisowska. 

Osobiście niczego nie cenię bardziej niż tolerancji i wymiany racji, staram sie wierzyć ludziom niezleżnie od ich politycznych poglądów, rasy i orientacji płciowej, bo przeciez powinniśmy szukać tego co nas łączy nie tego co dzieli. Czuję też wewnętrzny sprzeciw wobec wszelkich bzdurnych spiskowych teorii dziejów. Jednakże czy to nie dziwne, że po roku milczenia, jakiś człowiek diametralnie zmienia swój ogląd wypadków jakie miały miejsce? Że śmiertelnie chory starszy człowiek, z zawodu milicjant,  zapisuje równym, wyraźnym, niemal kaligraficznym pismem 2 kartki papieru, bez skreśleń i bez błędów? Wszystko zaś dzieje się pod egidą łódzkiej prokuratury, tej samej, która nie dostrzegła żadnego uchybienia przy okazji, ponoć samobójczej, śmierci Basi Blidy? Tej samej, która tak humanitarnie strzegła Andrzeja Pęczaka, że na proces sądowy przyszło tylko pół chłopa? Jeżeli dodamy do tego fakt, że inna ulubiona przez ziobrystów prokuratura katwowicka aresztuje właśnie w dziwny sposób, rzekomo na podstawie pochodzących z obcych państw dokumentów, sznowanych przedstawicieli biznesu, palestry, a nawet bohaterów, którzy nie wahali się za państwo, które ich karmi, nadstawiać swojej własnej głowy. Ludzi którzy zapewniają tysiące miejsc pracy i zyskali najwyższe amerykańskie odznaczenia. Równolegle zaś przez stolicę Polski maszerują dziesiątki tysięcy faszydoidalnych kiboli i chuliganów, z agresywnymi hasłami, antysemityzmem w sercu i palami w rękach, demolując, paląc samochody, bijąc policjantów i dziennikarzy. Co miesiąc zaś maniakalny i żądny osobistej zemsty politykier spowijając się w szaty niewiniątka - męczennika w funeralnym szale wyprowadza na ulice tłumy z płonącymi pochodniami i w towarzystwie fanatycznego katolickiego kleru.
 
Jeżeli dzieje się to wszystko, to co mam myśleć?
Nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś zdiagnozował, że oto, na naszych oczach rozgrywa się kolejny pełzający zamach stanu.
 
  
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przypominam o mojej starej notce związanej z pewną kartką papieru:
http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/stare-sowieckie-metody-czyli-o-lodzkim-mordzie-politycznym

Pisze tam tez o tym, że Cyba-były członek PO, miał według zapewnień gadzinówek pożyć do maja 2011, bo jest śmiertelnie chory:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203289

A tak po za tym to wszystko gra? Ja rozumiem Autorze ze polskosc to nienormalnosc jak mawia wlasciciel Toli ze kazdy dla ktorego Bog Honor i Ojczyzna sa wyznacznikiem faszystowskich kiboli i tylko ta umilowana Kolorowa wnuczka ukochanej komuny radzieckiej jest wyznacznikiem milosci do Ojczyzny.Ale wyobraz sobie ze dla mnie tacy ludzie sa li tylko poplecznikami komuistycznego systemu ktory ma na sumieniu co najmniej 100mln ludzi ich tolerancja to tolerancja paly  i kastetu i jakos nie kojarzy mi sie to z miloscia blizniego poniewaz przezylem PRL i cala jego swietlana milosc do obywateli myslacych inaczej.Na koniec chcialbym sie dowiedziec od wlascicieli portalu czy juz zostal przejety przez czerwona zaraze jesli tak to ja juz dziekuje poszukam innego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203316

foros, lepiej wytłumacz po co ten bełkot? I od kiedy  współczujesz przestępcom i kryminalistom? A, i jaka poetycka fraza -funeralny szał. sam to wymyśliłeś czy to z jakiejś gadzinówki?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203319

Podejrzewam, ze ten tekst powstal na zamowienie, zeby spowodowac reakcie komentatorow. Ale autor sie przeliczyl. Z takimi bzdetami nikt nie ma ochoty ani dyskutowac, ani probowac prostowac ich bezsensowne i klamliwe tezy. Cala robota na nic! Bo to na pewno nie praca. Nikt nie mowi, ze kot napracowal, tylko narobil

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203326

co to za bełkot?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203337

tekst Autora tego bełkotu dobitnie potwierdza tezę, że choroba psychiczna potrafi rozwijać się latami i ujawnić nagle.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203344

Tekst dla inteligentnych inaczej ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203349

Litości...
Nikt z Was nie złapał sarkazmu??

Dorzucę 10 od siebie, troszkę średnią podniosę :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203350

No comment.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203352

Wpis jest świetny, kolejna odsłona polskiego matrixu w krzywym zwierciadle. Cóż, Autor nie mrugnął oczkiem ani przez moment, pozostawiając interpretację domyślności czytelników.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203353

Czyżby autorowi  świetnego (?)  wpisu, piwo zalało klawiaturę, że nie może sam ustosunkować się do krytyki swojego dzieła ?

Max, czy siedzisz w głowie forosa, że wiesz z całą pewnością co miał na myśli ?

Tekst jest wybitnie prowokacyjny i niezależnie od tego czy odzwierciedla prawdziwe poglądy autora czy wprost przeciwnie, aż się prosi o jedynkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203383

można poczytać poprzednie wpisy Autora i wtedy się okaże czy ten tekst wyraża jego poglądy (jest na serio) czy też jest to robienie ssobie jaj (kolaż cytatów z wybiórczej)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203483

Czasem fajnie jest spojrzeć na sprawę z różnych punktów widzenia. Jeżeli spojrzeć na wiodący dyskurs w taki sposób powinni patrzeć na omawianą sprawę ci fani GW i innych wiodących mediów, którzy mają zdrową tendencję do szukania spisków i patrzą na świat w senie: albo my ich albo oni nas.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203773