T. Nałęcz: bardziej ufam słowom prezydenta Rosji niż przedstawicielowi polskiego państwa

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 W kwestii śledztwa smoleńskiego bardziej ufam prezydentowi Rosji niż polskiemu akredytowanemu przy MAK płk. Klichowi.

W taki sposób w programie B. Rymanowskiego prezydencki minister T. Nałecz skomentował rozdźwięk między słowami prezydenta Rosji D. Miedwiediewa a wcześniejszymi wypowiedziami polskiego akredytowanego przy MAK E. Klicha, 
 
D. Miedwiediew w wywiadzie dla Wprost stwiedził m.in.:
Wnioski międzynarodowego komitetu lotniczego w sprawie katastrofy smoleńskiej już są. Powinny być w pełni udostępnione wszystkim zainteresowanym. Wszystkie materiały zostaną przekazane Polakom. Gdybyśmy czegoś nie przekazali, to na dziesięciolecia stałoby się to powodem napięć w naszych stosunkach.
Min. Nałęcz dobrze ocenił polsko - rosyjską współpracę w śledztwach smoleńskich. Jego zdaniem Polska jest dla Rosji tak ważnym krajem, że na pewno nie będzie żadnch problemów z przekazaniem dowodów. Na potwierdzenie tego osądu powołał się m.in. na cytowaną wyżej wypowiedź Miedwiediewa dla tygodnika Wprost. Zapytany o wcześniejsze enuncjacje polskiego obserwatora przy, zakończonym już, śledztwie MAK o tym, że strona rosyjska zignorowała część jego wniosków, m.in. o przekazanie dokumentacji odnośnie lotniska, prezydencki minister stwierdził, że w tej sprawie bardziej niż polskiemu akredytowanemu wierzy słowom rosyjskiego prezydenta. 
 
Nałęcz nie obawia się rosyjskich prób umniejszenia odpowiedzialności tego państwa za smoleńską katastrofę, czy braku obiektywizmu rosyjskich śledztw. Prezydencki minister stwierdził, że Rosja na pewno nie będzie bronić jakiegoś kontrolera w chwili gdy mogłoby to narazić na szwank stosunki międzypaństwowe. Tomasz Nałęcz nie odniósł się do kwestii, ze z Rosji już nadeszły zmienione po kilku miesiącach zeznania kontrolerów lotu ze Smoleńska. 
 
Skąd tak wielkie zaufanie prezydenckiego ministra do państwa, którego ustrój dyplomaci USA, do niedawna najbliższego polskiego alianta, określają mianem opartej na korupcji kleptokracji (rządów złodziei)? Przypomnijmy, że oficjalna rosyjska komisja stwierdziła, że przyczyną zatopienia okrętu atomowego Kursk był atak niezidentyfikowanej, byc może amerykańskiej, łodzi podwodnej, a rosyjskie społeczeństwo było systematycznie okłamywane odnośnie pozostałych przy życiu rosyjskich marynarzy. 
 
Dlaczego prezydencki minister mając z jednej strony gołosłowne deklaracje rosyjskiego prezydenta, a z drugiej potwierdzone dowodami słowa polskiego przedstawiciela, zawierza tym pierwszym?

 

Brak głosów

Komentarze

I dlaczego nie zaskoczył mnie tym tekstem Nałęcz?
Bo to pachołek sowietów. Były członek PZPR.
edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Vote up!
0
Vote down!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#112666

czy RMF FM?
Że skoro Putin zdobył się na taki gest, aby się z Tuskiem spotkać w Katyniu 7 kwietnia, to należało w hołdzie za ten gest złożyć każdą ofiarę.
Cokolwiek to znaczy.
O tej wypowiedzi tej kanalii Nałęcza było głośno.

I uwaga (moja) całkiem na boku, ale w temacie: gówno mnie obchodzi, w co wierzy Nałęcz!
Niech spada na bambus ze swoją wiarą. Takich spraw się nie rozstrzyga i nie ocenia wiarą czy zabobonem!

Vote up!
0
Vote down!
0
#112683

Służy się temu, kto karmi. Taka służalcza mentalność.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112707

Najkrócej: skurwiel do sześcianu!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#112794

jest pachołkiem Kremla.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112717

Nałęcz dla mnie to gniot, włazidup, jego głos dla mnie nie ma znaczenia. Natomiast wysłuchawszy, po trosze wywiadu z prezydentem Miedwiediewem, w części na temat śledztwa Smoleńskiego, to poziom hipokryzji i zakłamania, wypowiadanego z tak pewną siebie ironią, to szczyt osiągnięć arogancji, ignorancji i pustosłowia??? Powiedział wszystko, czego byśmy chcieli, żeby było, że to jest, z przerażeniem oświadczając, że co by świat powiedział, gdyby tego nie zrobili. Mówi to, do milionów ludzi tak, jakby ta była prawda, albo tak, jakby występował na scenie w teatrze, a to o czym mówi tak prawdziwie, to jakaś fikcja??? Uważa, że śledztwo jest prowadzone wzorowo i transparentnie, że Polska prokuratura otrzymuje wszystko co trzeba, że wszystko jest naj,naj naj. Ludzie, czy my naprawdę, żyjemy w Matrixie??? Czyżby on myślał, że jeśli on nam tak mówi, to tak MY musimy myśleć, że tak naprawdę jest??? Przecież wszyscy wiemy jak jest, że jest inaczej jak on, prezydent Rosji mówi tzn. jest wprost przeciwnie???(logika) My to wiemy, więc kim jest prezydent Rosji, kim są ci ludzie, którzy wierzą w to, co ten prezydent mówi??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112732

Bo normalny byłby wtedy, gdybyśmy się raz w tygodniu zastanawiali, kto ogłupiał.
Ale ja mam takie wątpliwości, jak oni tylko otwierają gęby!

Vote up!
0
Vote down!
0
#112738

co się dziwić słowom Miedwiediewa, rodzimi włodarze od lat wmawiają nam bzdury patrząc prosto w oczy:
-państwo polskie zdało egzamin
- mamy cud gospodarczy
- nic nie zagraża finansom państwa
itd, itp.

Cóż się dziwić Miedwiediewowi, że idzie z dawna utartym szlakiem?
Co też się dziwić ludziom, że jeśli ktoś mówi szczerze, otwarcie, bez mrugnięcia okiem, w telewizji, i słowa te nie są przez nikogo poważnego negowane (prócz grstki oszołomów, którym nic sie nie podoba i chcą tylko konfliktów), to ludzie w to wierzą?

Vote up!
0
Vote down!
0
#112758

Na ile N. wierzy sobie?!
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#112725

Tego pana jak słucham, zwłaszcza w kwestii stosunków Polsko-rosyjskich to sobie wyobrażam, że być może wciąż ma nadzieje, że zostanie nawet po tylu latach od "upadku" komuny jej namiestnikiem w formie agenta. :) Najbardziej mnie bawią jego polemiki historyczne, jak przeciwko oczywistym faktom sypie propagandową papką. :D

Vote up!
0
Vote down!
0
#112731

na facjacie mu się to nawet ostatnio wypisuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112744

Temu to jakby twarz spadała z kości w dół.
A taki ładny był...

Vote up!
0
Vote down!
0
#112751

Dla mnie Tomasz Nałęcz to kondotier. Wynajmuje się temu, kto jest z towarzystwa i kto chce mu zapłacić.
Jeśli chodzi jednak o sprawność retoryczną to tak między 3 a 4, zależnie od przeciwnika. Jego największy atut to tytuł profesora Uniwersytetu Warszawskiego.
Przy debacie na równych prawach jego szanse na wygraną są raczej małe, nie ten rozmiar kapelusza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112761

Nalecz, to dla mnie najlepszy przyklad pozytecznego idioty.
Czy jest ktos lepszy od niego?
10/10

Vote up!
0
Vote down!
0
#112775

Nazwijmy Nałęcza po imieniu - skurwysyn!

Pozdrawiam.
contessa

PS. Obawiam się, że wizyta Miedwiediewa wniesie w sprawę katastrofy smoleńskiej "przełom", ale nie taki, jakiego spodziewa się znaczna część polskiego społeczeństwa.

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#112783

Alexola

PZPR-OWSKIE PASKUDZTWO Z TYM CHRONICZNYM KATAREM TACY JAK ON PLUJĄ NAM W TWARZ!!!!! DO CHWILI NIEWYJASNIENIA KATASTROFY SMOLENSKIEJ NIE ZAPROSIŁABYM NIKOGO!!!!!JAK MOZNA PANOSZYC SIE W MOMENCIE TAK STRASZNEJ ZAŁOBY TOZ TO NIEPRAWDOPODOBNE CHAMSTWO JESZCZE WZNOSZĄ TOASTY KIEDY RESZTA CIERPI!!OMOTANY LUDU OCKNIJ SIĘ!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Alexola

#112791

Nałęcz to człowiek,w którym platoniczna dotąd miłość do Rosji eksplodowała gdy stał się doradcą Komoruskiego. To człowiek zajadły, zaślepiony urokiem Putina i jego ferajny - świata KGB-owców i morderców Czeczenów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#112792

miłość do Rosji , w PRL-u był pezetperowską szychą na UW, w czasie gdy działała komisja ws Rywina bywał na rautach u prezia Kwaśniewskiego, był jednym ze sponsorów cennego prezentu imieninowego dla prezia /o ile mnie pamięć nie myli był to obraz Kossaka/.Wg mnie miłość do sowietów nigdy go nie opuściła, tylko teraz już się nie ukrywa ze swoją orientacją, mając Gomorowskiego za mentora.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112826

Polacy są tępym stadem. Ich tylko interesuje pełna micha. Nie jest ważne pod czyim portretem, będą się modlić wieczorem, Putina czy Merkel. Byle, to nie był portret, znienawidzonego przez czerwone żydostwo Kaczyńskiego. To tylko bełkot i próby usankcjonowania, naszej rozpoczynającej się po latach przerwy, okupacji. To już się dzieje, tu i teraz. Ci którzy mistyfikują to bzdurnymi wypowiedziami, są współwinnymi upadku kraju. Ostro są prowadzone rozmowy o korytarzu eksterytorialnym Rosja Niemcy. Gazociąg blokuje Świnoujście.  I co, cisza?. Boisz się tematu, dupku?. Może napiszesz o Lasach Państwowych?, które zostaną rozdane władykom, z krótkimi napletkami. To też już trwa. I cisza?...

Vote up!
0
Vote down!
0
#112796

to wyjątkowy jełop

Vote up!
0
Vote down!
0

dyzio

#112797

Parchy należy usuwać, a tego akurat - wypalić białym żelazem

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#112816

Nałęcz ma tak długi staż wchodzenia ruskim w dupę ,że nawet przez ekran telewizora śmierdzi gównem!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Korsak

#112819

Wczoraj został odznaczony drugi szmaciarz Wajda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112833

są policzone.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112864

chwały ? bytu na tym padole. U mnie na latarni juz wisi Joński z SLD. Tylko makieta, ale może już się przymierzają?_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#112975