Dziwna sprawa z tym deszczem

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 GW cytuje rozmowę z architektem Stadionu Narodowego. Wynika z niej, że warstwa drenów pod murawą wynosi obecnie 2-3 cm. Podczas Euro wynosiła zaś 22 cm. 

"Po Euro operator stadionu zmienił technologię murawy. Podczas mistrzostw warstwa podbudowy pod murawą była gruba na ponad 20 centymetrów - większość stanowiła warstwa drenażowa. Obecnie podbudowa ma tylko 7 cm grubości." To też GW, tylko w innym artykule.
Wg. szefa NCS wodę z murawy można usunąć, ale dopiero wtedy, gdy deszcz przestanie padać. Miałoby to potrwać godzinę
 
Dziś w Warszawie nie było jakiejś ulewy, był zwykły deszcz, tyle, że trwał długo. Stąd zdziwienie trenera Fornalika, i nie tylko jego, że taki deszcz wyłącza stadion  z użytku. 
 
Jaki był mechanizm podjęcia decyzji o braku otwierania dachu? Nie mam pojęcia. Zapewne wkrótce pojawi się kilka wersji.
 
Jedno jednak, moim zdaniem jest pewne. Z politycznego punktu widzenia ta wpadka całkowicie zdezawuowała medialną ofensywę PO, której początkiem było II expose Tuska, potem konferencje ministrów i rajd samego Tuska po mediach. Gdyby zaś jutro też mecz nie odbył się bylaby to klapa totalna.
Można oczywiście snuć rozważania ile w tym co się stało jest realnej winy rządu. Sądzę jednak, że ludzie odbiorą to jednoznacznie. 
 
Najciekawsze jest w tym wszystkim pytanie ile w tym co się dziś zdarzyło na Narodowym jest przypadku. Najprawdopodobniej 100%. Tyle, że wokół Donalda Tuska ostatnio coraz więcej niekorzystnych przypadków. 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jakieś fatum krąży wokół Donalda T. Może to "fatum zaufania", które uzyskał ...?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#298597

Pewnie Kaczor załatwił to u swojego Szefa.
bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298646

A może... Kupię trawę bez drenażu - w rachunek wpiszę z drenażem. Zyskiem dzielę się po połowie. Jeśli deszcz nie spadnie - same oszczędności a i niezła kasiorka... Przecież jak zamkną dach to i tak nie zauważą

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298720

może się mylę, ale ta wpadka nie wydaje mi się normalna nawet jak na profesjonalistów ekipy Tuska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298820