Okupuj Moskwę

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Nawalnego dziś aresztowali czwarty raz, w 2 dni. Zdążył w międzyczasie być na kilku demonstracjach, nocnych i dziennych oraz przespać się parę godzin w domu, bo nie spał 2 noce. Dziś był dzień zwycięstwa, święto w Rosji.
Lider rosyjskiej opozycji dziś też skazany został na 15 dni aresztu, lewicowy lider – Udalcow też. W ciągu ostatnich 48 godzin, w Moskwie aresztowano poza nimi około 1000 osób. Rekord od 20 lat. Areszty są przepełnione, więc aresztowani często byli od razu zwalniani. I wracali na demonstracje.

Trzeci dzień 24/24 trwa protest stu, kilkuset, kilku tyś osób. Na ich Twitterze to cała czołówka trendów.
2-3 tysiące zdecydowanych ludzi jak dotąd trzymało w szachu stolicę i siły bezpieczeństwa byłego imperium 3 dni.
Ale trzeba im przyznać, że mają bardzo inteligentna strategię. Nie używają siły, co najwyżej bierny opór. Budzi to sympatię społeczeństwa i „rozbraja” policjantów. Gdy atakuje ich Policja wycofują się na inne miejsce, nawet kilka razy w ciągu dnia. Rozpraszają gdy nie ma innego wyjścia i skupiają komunikując i informując się przez Twitter. Miejsce zgromadzenia określa zwykle lider, którego akurat nie aresztowano. Wczoraj po ataku wcześnie rano, udało się im dotrwać w jednym miejscu prawie do wieczora w piknikowej atmosferze.
Piknik był pod pomnikiem „ jakiego Kazacha”, z gitarą i piosenkami. Trwał do około 18 tej, potem zaatakował OMON. Potem było kilka przenosin i ataków, ponad 260 osób aresztowano. W tym pierwszy raz Ksenię Sobczak. Celebrytkę, dziennikarkę, chrześnicę samego Putina, córkę byłego mera Petersburga. Potem wypuszczono, a ta zaraz poleciała organizować kolejne zgromadzenie, które dotrwało w jednym miejscu do dzisiejszego ranka.

Min 7.20 Omonowiec odmawiający aresztowania ludzi. Ponoć było wiele takich wypadków.
http://www.ustream.tv/channel/novayagazeta4 Były też inne „pokazałem legitymację dziennikarską i dostałem po mordzie”.

Główne trendy na rosyjskim Twitterze, to główne place Moskwy, tak od 3 dni.#пушка , #чистыепруды. Teraz – uwolnić Nawalnego.

Dziś koło południa opozycja podczepiła się pod marsz koncesjonowanej opozycji, komunistów. Przy czym ta koncesjonowana opozycja jest sądząc po hasłach o wiele bardziej realna niż polska lewica, kłócąca się tylko między sobą. Maszerowała pod hasłami „Precz ze sprzedajnymi dziennikarzami”, „Bandę Putina pod sąd”, „Putin złodziej”, „Rewolucja”.

Biali i komuniści idąc w jednej kolumnie krzyczą „Precz z carm” - coś nowego. „Dziadkowie walczyli, wyście rozkradli”, „Zwyciężyliśmy Hitlera, zwyciężymy Putina”, „Putin idziemy, OMON cię nie uratuje”

Na początku na marsz nie wpuszczano ludzi z białą wstążką, symbolem opozycji, potem blokowano dojścia. Po tej demonstracji opozycja zrobiła własną, potem znów piknikowała na jakimś placu.

Padła strona Kremla. Anonimous z Rosji się przyznali, że to ich robota. Departrament stanu USA wyraził zaniepokojenie działaniami moskiewskiej Policji. Polski MSZ też (to z polskim, to taki dowcip). Dziś w mediach cisza.

Wielkie święto waadzy jaki miała być „koronacja” Putina, powołanie rządu, defilada zwycięstwa, zostały propagandowo przez tę władzę przegrane. Strasznie się tą „koronacją” zachwycali komentatorzy TVN, podobnie jak sprawnością działania tamtejszej Policji. Cóż, każdy kibicuje swoim. „Moi” właśnie się przygotowują do kolejnej nocy na kolejnym moskiewskim placu.

Kącik reklamowy:

Trwa Referendum Obywatelskie, weź udział:
http://marcowe.nowyekran.pl/post/60928,zaczynamy-referendum-obywatelskie

Brak głosów

Komentarze

Przyjdzie kryska na Matryska! Rosja ma za co odpowiadać, ma z czego wyspowiadać się! Im prędzej i im szczerzej — tym lepiej! Tylko nnajgorsze w tym wszystkim jest to, że Putin konkuruje ze "sławą" Stalina i Breżniewa!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#253208

Jasne że przywódców mogą zabić, wsadzić do więzienia na lata pod kryminalnym pretekstem, tyle że wtedy przegrają bardziej. Efekt będzie jak u nas po Smoleńsku - aktywizacja.

Dlatego chwalę ich za taktykę. Jest pokojowa, co nie pozwala przeciwnikowi na użycie siły. Bo tylko może na tym stracić.

Pozdrawiam

i polecam rosyjski Twitter, relacje są na bieżąco

Vote up!
0
Vote down!
0
#253245

Właśnie "wróciłam" ze stalinowskiej Rosji - polecam każdemu, kto tego nie oglądał. Szok!

http://www.youtube.com/watch?v=jdAzs0vo1bw&feature=g-vrec

Vote up!
0
Vote down!
0
#253250