Lodziara Sawicka, dobry UBek Gowin i czekoladowy Bronek

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Nie jest źle, jak wyrok sądu na Sawicką trzeba dymisją ministra przykrywać.
Tusk się kończy - biega teraz jak małpa z brzytwą i wycina ministrów mając zapewne nadzieję, że ciemny lud to kupi jako zmiany, zmiany, zmiany. A w końcu jego wytną, to ostatnie podrygi. I tak numerem jeden od jakiegoś czasu jest prezydent i ci, którzy pociągają nim za sznurki. On pewnie przejmie liderostwo PO. Ciekawe czy premier do wyborów dociągnie, bo i okrągłostołowa lewica w dwóch sortach jak i prawica ostro lansowane są w telewizji. Jak w kampanii wyborczej. Wczoraj Kalisz miał z 5 min laurki w dzienniku. A może to faza wstępna selekcjonowania następców? Operacja na pewno trwa. Co ciemny lud kupi? Kogo wybierze na nowego premiera, jak w ostatniej scenie z Dyzmy. Nawet afera z prywatyzacją Polskiego Cukru znów w tle. Czy w tym kraju może się coś naprawdę zmienić, czy możemy wreszcie wyjść z tego chocholego tańca?
Czy będziemy mieli ostre potępienie tuskizmu, rozprawienie się z kultem jednostki i kolejną odnowę, czy dopełznie to to do wyborów. Tusk jest zombi właściwie od kiedy macał się z Putinem 10.04, martwy agent w rozumieniu Sun Tzu, choć on chyba dopiero teraz zaczyna to rozumieć.
Chodzi teraz o zdetonowanie kryzysu zanim faktycznie dojrzeje, jak w 1989?
Będziemy mieli kolejną platformę która poderwie masy jak w 2007, czy przestraszenie ich jak w 2010, czy jeszcze jakiś inny numer?
Nowe platformy się teraz robią dwie. Jedna lewicowo - kawiorowa czyli "Chamy" a druga koszerno-narodowo-konserwatywna (takiego numeru jeszcze nie było, żeby "Żydy" powoływały endecję, a sam cadyk Aaadam pierwszy dał certyfikat) - czy ciemny lud nawet to kupi. Spokojnie - jak uwierzył, że przekręciarz, były POwiec, plujący na wszystko co jest w tym kraju jeszcze cokolwiek warte, będzie liderem zmian, to jest w stanie we wszystko uwierzyć, co im w telewizji pokazują. Im się pewnie nawet bajki na dobranoc z dziennikiem mylą, fakt, że to teraz bardzo podobne.
PSLem pewnie będzie traz SLD, które w każdym układzie jest partią biorącą. PSL spęłni rolę kozła ofiarnego(?), w końcu ktoś musi być winny, jak nawet łąpówkara, którą cała Polska widziała, jak brała w łapę jest niewinna. Jak ludzie dadzą sobie wmówić, że to jest ok, to nie mają żddnych szans - obedrą ich do gołej skóry. I nie będę miał o to pretensji - w takim wypadku się należy. Inaczej to nie zmądrzeje.
Właściwie w tym całym cyrku obecnie nie jest najważniejsze kto będzie premierem, w rządzie, w opozycji. To sytuacja jak z czasu obalenia rządu Olszewskiego, Nocnej Zmiany. Młodzierz jest wściekła - oni nie są w stanie spokojnie przeprowadzić spotkania w jakimkolwiek miejscu w kraju, setki tysięcy ludzi wychodzina ulice, rośnie drugi obieg. To jest sytuacja rewolucyjna. Tego w akiej skali nie było właściwie od 1980 roku.
Teraz najważniejsze dla nich jest, by ludzie jeszcze raz uwierzyli, że to jest jakaś polityka a nie sitwa, partie a nie mafie, że oni naprawdę sie między sobą gryzą a nie na niby. Że to walka polityczna a nie wrestrling. Jak im się to nie uda, a nie uda, to po nich.
Ponieważ ja w to nie wierzę, więc zacytuję Cejrowskiego -"wszyscy won".

Brak głosów

Komentarze

"takiego numeru jeszcze nie było, żeby "Żydy" powoływały endecję, a sam cadyk Aaadam pierwszy dał certyfikat"

Wręcz przeciwnie, Drogi Autorze, wręcz przeciwnie ;-) Środowisko nieboszczki Unii Wolności chętnie powołuje sie na tradycje pozytywistyczną jako na jedyną dopuszczalną formę polskiego patriotyzmu. Praca organiczna, bogacenie się - oni ciągle chcą to robić. Taki Bratkowski na przykład założył towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych.

Nota bene sposób w jaki nieboszczka UW tworzy swój przekaz medialny, te medialne nagonki, potoki oszczerstw, to jakby zywcem wzięte kampanie medialne endecji z okresu międzywojennego. Ja zawsze tak to odbierałem.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#354161

W okresie międzywojennym endecja albo rządziła albo siedziała w Brześciu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#354546