Jestem jeleń

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Idee

"Pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon" do końca wakacji urzędnicy skarbowi będą prowadzić kampanię informacyjną, która ma zachęcić sprzedawców do rejestrowania transakcji na kasach fiskalnych, a klientów do domagania się paragonów."

Urzędnicy skarbowi pozazdrościli miejskim i postanowili, że oni też zorganizują coś obywatelom na wakacje. Postanowili rozbawić nieco mieszkańców, zasmuconych pogarszającą się sytuacją gospodarczą, i wydrukowali kolorowe ulotki. Zdobyli się nawet na żart: „nie bądź jeleń, obywatelu”. Żart to sytuacyjny, bo sformułowany przez tych, którzy jeleni z nas robią nieustannie. Skarbowi to w ogóle są figlarze. Prasa przypomniała jeden ze skeczów, zrealizowany w Łodzi: "Urzędnicy nie są pobłażliwi. Przekonała się o tym łódzka emerytka, która nie zarejestrowała na kasie paragonu za skserowanie kilku stron. Podatek wyniósł 2 grosze. Trafiła na pracownika UKS, który stwierdził, że kobieta oszukała Skarb Państwa. Emerytka twierdziła, że nie mogła zarejestrować transakcji, gdyż nie miała kodu. Sprawa trafiła do sądu."

Urzędnicy chcą, aby obywatele domagali się od sprzedających paragonu za nabyty towar. Straszą kalectwem bez odszkodowania („a jak nie weźmiesz biletu za autobus i będzie wypadek?”), czy brakiem możliwości reklamacji wadliwego towaru. To drugie szczególnie zabawne. Wiadomo, że reklamacja ma znaczenie przy zakupie elektroniki, ubrań itd. I tutaj dopełniamy staranności. A paragonów nie bierzemy co najwyżej w spożywczym. Kiszonkę mam reklamować?

W ogóle to bardzo dziękuję za urzędniczą troskę i przeprowadzenie kampanii informującej mnie o możliwym wypadku bez odszkodowania, szczególnie, że za projekt i druk ulotek, jak i organizację „pikników informacyjnych” (naprawdę skarbowi zazdroszczą imprez miejskim) zapłacą podatnicy. Pewnie, skoro się sami niedoinformowali, niech teraz płacą! Przy tych wszystkich figlach smutna jest prawdziwa przyczyna powiększającej się szarej strefy – co raz liczniejsza armia urzędników wraz z systematycznym podwyższaniem podatków. Może o tym poinformujecie społeczeństwo? Dorzucę się na ulotki…

Piotr Dunin

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/region/139-jestem-jelen

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

mówiąc, żeby wysłali je Rostowskiemu!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#174081

ja też proszę, by wysyłać paragony w moim imieniu do tego złodzieja mojej emerytury Rostowskiego. Niech się naje swoim coraz wyższym VAT-em i krzywda Polaków, których łupi w biały dzień.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174124

gość z drogi

bo już tak mają a vincenty bez Ojczyzny i bez Pesela,im w tym POmoże

ja czekam tylko na jedno

jak mu jajka i pomidory wyladują na łbie,jak w Grecji,chyba,że zdązy uciec

na te swoje wyspy

zasłużone 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#174135

Nie deklaracja podatkowa, a  zeznanie-to już wskazuje że  już na wstępie jesteś podejrzany.pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#174177

gość z drogi

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#174424