PETYCJA RED. MAGDALENY KORZEKWA

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

PETYCJA OD PANI RED. MAGDALENY KORZEKWA petycje@citizengo.org

P.T. ALEKSANDER SZUMAŃSKI

Szanowni Państwo,

Komitet ONZ ds. Ochrony Praw Dziecka wydał Raport, w którym atakuje Kościół za ochronę życia człowieka od momentu poczęcia, domagając się dopuszczenia aborcji. Raport w absurdalny sposób zarzuca Kościołowi ochronę pedofilów. Zachęcamy do podpisania się pod listem sprzeciwu wobec raportu i prośby o jego zmianę.

http://www.citizengo.org/pl/4099-onz-atakuje-kosciol

Dokument zawiera szereg skandalicznych zaleceń kierowanych do Stolicy Apostolskiej, m.in.:

- domaga się dopuszczenia przez Kościół aborcji (punkt 55);

- zaleca powszechną dostępność środków antykoncepcyjnych dla nastolatków (punkt 57a;

- domaga się wprowadzenia do programu nauczania szkół katolickich obowiązkowych zajęć z "edukacji" seksualnej i prewencji HIV/AIDS, co w praktyce oznacza szeroką promocję prezerwatyw wśród młodzieży i tym samym promocję zachowań seksualnych w oderwaniu od miłości i odpowiedzialności (punkt 57c).

- twierdzi, że Kościół powinien zmienić swoją postawę wobec aktywistów gejowskich i z nimi związanych grup (punkty 25, 26). 

- Najbardziej agresywna i krzywdząca część raportu zarzuca Kościołowi taką "politykę i praktyki wobec pedofilii, które doprowadziły do nadużyć i bezkarności winnych" twierdząc, że były to działania "świadome po to, aby chronić reputację Kościoła i stawiać dobro sprawców nad dobrem dzieci" (punkt 29, 60).

 

Watykan odpowiedział już wyczerpująco na zarzuty dotyczące pedofilii w październiku zeszłego roku, lecz ONZ kontynuuje ich formułowanie. Jest to sytuacja tym bardziej absurdalna, że w całej historii Kościoła tak haniebne czyny jak pedofilia nigdy nie zyskały najmniejszej aprobaty Stolicy Apostolskiej. W tym kontekście cenne wydaje się przytoczenie słów Benedykta XVI z września 2013 r., który odnosząc się do tematu pedofilii w liście do zadeklarowanego ateisty stwierdził: "Nigdy nie próbowałem ukryć tych rzeczy. To, że siła zła aż do tego stopnia spenetruje wewnętrzny świat wiary jest dla nas cierpieniem, które z jednej strony musimy znosić, podczas gdy z drugiej musimy uczynić wszystko, co możliwe, aby takie przypadki się nie powtórzyły (....) Nie jest też powodem do pocieszenia wiedza, że zgodnie z badaniami socjologów procent księży winnych takich przestępstw nie jest wyższy od tego w innych podobnych kategoriach zawodowych (...) W każdym razie nie należy przedstawiać ostentacyjnie tej dewiacji, jakby to była nikczemność typowa dla katolicyzmu.".

 

Emerytowany Papież dodał, że "tak jak nie należy milczeć na temat zła w Kościele, nie można też milczeć o "wielkim śladzie dobroci i czystości, jaki wiara chrześcijańska wytyczyła przez wieki”.

 

Zachęcamy do podpisania się pod listem sprzeciwu wobec atakowania Kościoła przez ONZ i prośby o zmianę Raportu.

 

http://www.citizengo.org/pl/4099-onz-atakuje-kosciol

 

 

Korzystam z okazji, aby podziękować Państwu za dotychczasowe zaangażowanie w podejmowane przez CitizenGO akcje, za szerokie wsparcie i promocję petycji, za konieczne dla wspólnego działania wsparcie finansowe, które pozwala nam działać i zachować niezależność od wielkich koncernów i państwowych dotacji. Działając wspólnie jesteśmy w stanie dokonywać dobrych zmian.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Magdalena Korzekwa petycje@citizengo.org

Z Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Korzekwa

Magdalena Korzekwa (ur. 26 stycznia 1989 w Koszęcinie) – polska dziennikarka, publicystka i pisarka.

Pochodzi z Boronowa. Ukończyła IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie. Od 2008 studiuje w Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jej kierunki dyplomowe to prawo i psychologia.

Swoją karierę artystyczną i dziennikarską rozpoczęła w 2000, wygrywając casting na prowadzącą telewizyjny program "Ziarno" (TVP 1). Następnie przez 5 lat występowała w programie, pełniąc rolę prezenterki i aktorki oraz prowadząc wywiady.

Występowała m.in. wraz z s. Mariolą Kłos, bpem Antonim Długoszem, Józefem Miką, Katarzyną Łaniewską.

W 2005 opublikowane zostały jej pierwsze teksty publicystyczne. W tym samym roku ukazała się pierwsza książka 16-letniej wówczas autorki Radość przyjaźni (Wyd. Jedność, Kielce, 2005). Zarówno ta książka, jak i następne, rozeszły się w kilkutysięcznych nakładach. Obecnie jest autorką 11 książek, w których pisze o sztuce życia, wychowaniu i aktualnych problemach społecznych. Ponadto opublikowała dotąd blisko 100 artykułów w czasopismach naukowych i publicystycznych. Wiele tekstów doczekało się wielokrotnych przedruków. Autorka ma stałą rubrykę w "Przewodniku Katolickim”.

Od 2009 roku prowadzi na uczelniach warszawskich konferencje, organizowane przez ASK Soli Deo, zwłaszcza w ramach projektu „Poruszyć Niebo i Ziemię”. Prowadziła także wiele innych imprez dla szerokiej rzeszy odbiorców, m.in. festiwal misyjny pt. „Bóg mnie kocha” (2009), zorganizowany przez Fundację Polską Raoula Follereau oraz koncert z udziałem zespołu „Ziarno” i Tomka Kamińskiego w Radomiu (2009).

Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce (2009/2010; 2010/2011). Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego, Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy. Laureatka kilkudziesięciu konkursów i olimpiad, w tym literackich, recytatorskich, filozoficznych, matematycznych, ekologicznych i wielu innych.

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)