Kaczyński czy Iksiński?

Obrazek użytkownika Maszkaron
Blog

Czy była by jakaś różnica w wynikach wyborów gdyby prezesem PiSu był inny znany polityk PiS lub, dajmy na to, Bożydar Iksiński? Nie, chyba że Bożydar Iksinski nie byłby patriotą, ale miejmy nadzieję, że ktoś taki nigdy nie zostanie prezesem PiSu.

Prawicowi krytycy Jarosława Kaczyńskiego muszą zdać sobie sprawę z tego, że Jarosław Kaczyński nie jest atakowany przez salon dlatego, że jest niski i ma słabą dykcję oraz nie posiada prawa jazdy, ani własnej rodziny (tej akurat nie ma większość lewackich krytyków Kaczyńskiego).

Jest atakowany ponieważ sprzeciwia się uzależnianiu Polski od krajów ościennych. Wszelkie inne cechy prezesa PiSu nie mają dla nich tak na prawdę znaczenia. Jakikolwiek prezes PiSu, dokąd tylko PiS będzie miał program oparty na wartościach niepodległościowych, będzie niszczony przez obecne media i ludzi kontrolujących obecnie świadomość społeczną w Polsce. Będzie niszczony wszelkimi metodami, a więc oczernianiem w mediach poprzez przypisywanie nieistniejących wad, a w ostateczności jak "będzie trzeba", zginie w jakimś wypadku lub katastrofie, której winni nigdy się nie znajdą.

Dopiero jeżeli zgodzimy się z tezami zawartymi w powyższych dwóch akapitach, będziemy mogli przystąpić do dyskusji czy PiS powininen dokonać zmiany na stanowisku prezesa. Rozumiem emocje i rozczarowanie wynikami wyborów, nie mniej w emocjach działać nie przystoi. Jak uczą stratedzy sztuk walk wszelakich - nigdy nie atakuj w gniewie. Zmienianie przywódcy partii zaraz po wyborach było by dokładnie tym czego chcą nasi przeciwnicy - a więc wprowadzeniem chaosu i wysłaniem do wyborców sygnału że PiS sam juz zwątpił we własne kierownictwo i zaczął wewnętrzna wojnę na górze. Już widzę te nagłówki w Wyborczej z wielką radością i satysfakcją donoszące, że w PiSie się kłócą i w związku z tym partia zaraz przestanie istnieć. To by dopiero była radocha dla sowieckich aparatczyków! Czy chcemy im dać tę satysfakcję?

Czy oznacza to więc, że PiS nie powinien zmieniać lidera? Oczywiscie, że powinien, tylko jeszcze nie teraz. Zatem, kiedy najlepiej wybrać nowego prezesa?

Z punktu widzenia strategii wyborczej najlepiej zrobić to niewiele wcześniej przed rozpoczęciem następnej kampanii wyborczej. Wybranie nowego prezesa na kilka miesięcy przed rozpoczęciem kampanii daje potężne atuty. Pierwszy to zasygnalizowanie wyborcom, że PiS jest gotowy do zmian (następne wybory przebiegną w atmosferze potrzeby zmiany partii rządzącej, która za wiele zdążyła już zepsuć). Drugim jest zaprezentowanie nowego lidera, a więc nieco nowego wizerunku partii, pokazanie jej odświeżonej, pełnej energii i optymizmu twarzy. Ludzi przyciąga to co nowe. Wiedzą o tym specjaliści od marketingu krzycząc "nowość" na każdej ulotce sklepowej. Wreszcie, wybierając nowego lidera tuż przed kampanią wyborczą wprowadza się element zaskoczenia. Jeżeli tylko nowy lider będzie miał czas na przygotowanie swojej kampanii wyborczej, nomenklaturowe media bedą musiały wymyślic nową strategie niszczenia PiSu i jego lidera. Pojawi się wtedy szansa, że w krótkim okresie czasu nie wymyślą nic skutecznego.

Zatem poczekajmy aż opadną emocje, pokażmy jedność w okół naszego obecnego lidera, okażmy szacunek człowiekowi, który przez wiele lat zbierał na swoją głowę potężne ciosy każdego dnia. W niedługim czasie zaawansowany wiekiem lider na pewno będzie chciał przekazać buławę swojemu następcy i powinien przyjść na to czas przed następnymi wyborami. Obecny prezes osiągnie wtedy wiek 66 lat i wątpliwe aby miał siły na kolejną wyniszczającą walkę. A młodych, utalentowanych polityków podzielających wartości Kaczyńskiego w PiSie nie brakuje - już niebawem przyjdzie dla nich czas próby na fotelu kierowcy. A nie jest to łatwa jazda.

Maszkaron zaprasza: www.maszkaron.com

Brak głosów

Komentarze

Taką zmianę na stanowisku lidera można wcześniej zaplanować i przygotować tą odgórną kampanię wcześniej.
Swego czasu mówiłem o koniecznej zmianie w ROP -sugerowałem odejście Olszewskiego ze stanowiska prezesa. Uważałem wówczas, że został on za bardzo zniszczony przez media i z tego powodu partia potrzebuje nowego frontmena, pozostawiając Olszewskiemu rolę szarej eminencji.
Z czasem okazało się, że niestety miałem rację.:( W przeciwieństwie do Olszewskiego Kaczyński jest doskonałym mówcą dlatego jemu to nie grozi.
W przypadku PiS myślę, że konieczna jest raczej zmiana nastawienia, może i kilka personalnych zmian na górze - nie koniecznie prezesa.
Choć zgodzę się, że zmiana prezesa przed wyborami mogłaby dać pozytywne efekty. Pasiu

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#191276

Gdyby zamiast PiS-u poparcie na poziomie 30% twardego elektoratu miała partia Marka Jurka, to ten ostatni i jego przyboczni byłby równie silnie atakowany przez media. Jakby nie mogli znaleźć czegoś realnego, to by coś wymyślali.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#191306

Kaczyński powinien teraz odejść a jego miejsce powinien zająć nie jakiś Bożydar Iksiński ale np. Zbigniew Ziobro. Nie ujmuję Jarosławowi Kaczyńskiemu wizji Polski Niepodległej i Sprawiedliwej ale pan Prezes PiS jest aroganckim i nie lubiącym ludzi człowiekiem. Otacza się miernotami a ludzi inteligentnych i mądrych usuwa ze swojego otoczenia. kim jest Suski, Zieliński czy posłanka Wiśniewska. Co sobą reprezentują oprócz ślepego posłuszeństwa i wazeliniarstwa? Kaczyński okazał się dobrym politykiem ale marnym personalnym a to zabija partię. Dla dobra PiS i Polski powinien odejść z fotela prezesa. Jestem członkiem PiS prawie 10 lat i wiem co piszę.Jestem członkiem PiS a nie człowiekiem Prezesa.

bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#191315

A ja w pierwszej kolejności czuję się Polakiem, potem członkiem jakiejś partii.
I dla dobra Polski wolę, aby PiS kierował Kaczyński, nie ktoś inny. Doceniam ZZ i paru innych, ale bez Kaczyńskiego PiS z miejsca straci 15% poparcia, podzieli się - i powtórka z PJN.

Wyborcy PiS głosują na PiS dlatego ,ze tam jest Kaczyński.
Gdyby odszedł i założył partię "Ruch Poparcia Jarosława" ta partia będzie miała na początek minimum 20% poparcia, a PiS co będzie miał bez niego to łatwo policzyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#191320

Z. Ziobro jest człowiekiem, który nie powiększy elektoratu PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#191323

 jestem sympatykiem od  zalozenia  PC. Panowie Lehc i Jaroslaw Kaczynscy ( Lech  byl ) a Jaroslaw jest po dzien dzisiejszy jednym z najleprzych politykow od 1945 r.

Cos na ten temat wiem mimo,ze zyje na emigracji. mam stycznosc z politykam wytrawniejszymi od tuska,sikorskiego i kom. Prosze mi wierzyc.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#191425

 i już istnieje, nawet startował w wyborach - DOSTAŁ 2% GŁOSÓW

Więc bujaj się V kolumno

jedynka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#191400

 Te z tak uważam, prezes Jarosław Kaczyński to sprawdzony , zahartowany, konsekwentny w słowach i czynach, uczciwy  mąż stanu, w całej stawce polityków wszystkich opcji nie ma sobie równych  więc bujaj sie  V kolumno.

Vote up!
0
Vote down!
0
#191416