Treści z tagiem: nowoczesność

Obrazek użytkownika gps65
Kultura

Są ludzie (może nawet to większość z nas), którzy czytają książki tylko w postaci papierowej. Tłumaczą to tym, że muszą czuć ciężar książki w ręku, czuć zapach świeżo zadrukowanego papieru, słyszeć szelest kartek, móc jej dotknąć i ją przytulić. To nazywają czytaniem. A na monitorze komputera, smartfona, czy innych urządzeń elektronicznych, to się ogląda, a nie czyta. Więc jeśli chcą się pochwalić tym, że czytają, muszą mieć biblioteczkę w domu, muszą mieć półki z książkami. Mając te zbiory nie muszą nawet czytać - wzbudzają szacunek u innych, bo mają książki. Nieliczni mają biblioteki tylko z samymi okładkami, a w środku trzymają whisky.

2.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika jjr
Kraj

A może nie spadł może to było awaryjne lądowanie. Wrak leżał skierowany nosem na wschód. Nieopodal miejsca „lądowania” samolotu stoją dwa domy jeden powiedzmy normalny, a drugi bez światła elektrycznego. Miejsce „lądowania” przypadkowe w odległości około 60 km. od stolicy jednego z większych europejskich krajów. Ze dwadzieścia kilometrów dalej...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika dratwa3
Kraj

Nie jestem przeciwnikiem nowoczesności. Wręcz przeciwnie. Uważam, że każdy rozsądny człowiek winien swoje życie czynić w miarę wygodnym. Nowocześnie urządzone mieszkanie ułatwia przecież codzienne funkcjonowanie, nowoczesny samochód skraca drogocenny czas przy realizacji codziennych wyzwań, nowoczesne narzędzie ujmuje trudu w codziennym...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:4)
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

NASZ CI ON!
Wara od naszego, fajnego księdza z naszego fajnego kościoła przy Czerskiej!

- Brońmy ks. Bonieckiego! Każą mu milczeć, ma zakaz występowania w mediach po poniedziałkowej "Kropce nad i". Jak za komuny - napisała na swoim profilu na Facebooku Monika Olejnik.

Powstała już specjalna grupa...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

"Przedwiośnie", "Gloria Victis" i wiersza Baczyńskiego?
A kto to czyta?
To tylko dla bogoojczyżnianych oszołomów.
Tylko dla dla omszałych starców i starych dewotek.

- uczniowie po raz kolejny zostali zmuszeni do "roztopienia się w pochwałach przeszłości", do "używania patriotycznego żargonu", "kochania wspomnień...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Polak rozłamany
Donald Tusk grudzień 2011, nr 679

Polskość jako zadany temat... Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa klęski. Zwycięstwa?

Jak wyzwolić...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika rosemann
Idee

„Tam poeci kieszenie mają pełne dolarów
I za szczęście ludzkości przelewają swój tusz,
Tam czerwieńsze od krwi są kumulusy sztandarów
Od sztandarów zaś pąki pierwszomajowych róż.”

(Epitafium dla Brunona Jasieńskiego – J. Kaczmarski)

Z tymi dotychczasowymi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piana
Idee

Czy chcemy być nowocześni? Głupie pytanie. Nowoczesność to wyzwanie epoki, to szczytny cel, to istota życia. Nie wiemy co prawda gdzie owa nowoczesność leży, ale to nieistotny szczegół. Można by zacytować klasyka i powiedzieć, że cel jest niczym i ważny jest ruch, więc idźmy razem ku nowoczesności!

Do zajęcia się sprawą nowoczesności...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maszkaron
Blog

O ile śledztwo nad tragedia smoleńską prowadzone jest w sposób jaki może wywoływać oburzenie,

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Siostra Łukaszka wróciła z toalety i zabrali się za deser. Przy stoliku obok młoda kobieta zamówiła najdroższy deser i chciała do tego wino.
- Ja nie piję alkoholu - zastrzegł się jej towarzysz.
- Mógłbyś choć raz...
- Mam swoje zasady.
Wrócili więc do kulturalnej rozmowy. Młoda kobieta jednak z poirytowaniem patrzyła na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Po dzikim zamieszaniu związanym z walentynkami, chłopak poczuł się w obowiązku naprawić sytuację. Właściwie bezpodstawnie się poczuł, ale się poczuł i zaprosił siostrę Łukaszka na spóźnioną walentynkową randkę.
Czekał przed eleganckim lokalem ściskając nerwowo w dłoni bukiet kwiatów. Siostra Łukaszka się spóźniała. Powód był prosty -...

0
Brak głosów