Czy Polska jest jeszcze członkiem NATO?

Obrazek użytkownika Maszkaron
Blog

Polska oficjalnie wstąpiła do NATO w marcu 1999 roku. Od czasu wstąpienia naszego kraju do struktur najpotężniejszego sojuszu militarnego minęło już przeszło 11 lat. Do niedawna był to okres intensywnego zaangażowania Polski w działalność natowską. Wspomnieć trzeba przede wszystkim udział polskich wojsk w misjach w Afganistanie i Iraku, jak również zawodowe sukcesy polskich wojskowych w dowództwie paktu północnoatlantyckiego. Dzięki temu zaangażowaniu polska armia zdobywała bezcenne doświadczenie międzynarodowe - czynnik o decydującym znaczeniu w utrzymaniu suwerenności państwa.

Mając na uwadze, że państwa członkowskie NATO są naszymi oficjalnymi sojusznikami wojskowymi, a wśród tych sojuszników najpotężniejszym są Stany Zjednoczone, dziwi bardzo reakcja rzecznika rządu Pawła Grasia na inicjatywę podjętą przez Prawo i Sprawiedliwość, której celem jest skłonienie największego naszego sojusznika do współpracy w celu rozwikłania zagadki wokół przyczyn największej tragedii polskiego państwa od czasów drugiej wojny światowej.

Rzecznik rządu uważa za właściwe i zgodne z polska racja stanu, oddanie dochodzenia w tej kluczowej sprawie mocarstwu, z którym Polski nie wiążą żadne oficjalne traktaty wojskowe. Jednocześnie określa współpracę z naszym największym oficjalnym sojusznikiem militarnym "skandalem, ocierającym się wręcz o zdradę".

Reakcja rzecznika rządu zdaje się sugerować, że ostatnio wydarzyło się coś o czym wie rząd, ale nie społeczeństwo. Stąd pewnie rozbieżność w ocenie tych samych wydarzeń. Po reakcji rzecznika rządu można sądzić, że zdaniem ekipy rządzącej największym polskim sojusznikiem jest obecnie Federacja Rosyjska, a nie USA. Zapytać więc należy czy Polska jest jeszcze członkiem NATO?

Pytanie to ma zasadnicze znaczenie. Jednocześnie wydaje się, że coś jest na rzeczy. Obecny prezydent już w czasie kampanii wyborczej oficjalnie stwierdził, że Polska wycofa wojska z Afganistanu i nie będzie tego kroku konsultować z NATO. To tak jakby ktoś powiedział, że nie będzie swoich planów urlopowych konsultować z żoną, ale zapyta o najdogodniejszy termin bliska koleżankę, z którą ostatnio ocieplił stosunki... To co powiedzielibyśmy o takim małżeństwie możemy powiedzieć o naszym członkostwie w NATO.

Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

Rzecznik rządu uważa za właściwe i zgodne z polska racja stanu, oddanie dochodzenia w tej kluczowej sprawie mocarstwu, z którym Polski nie wiążą żadne oficjalne traktaty wojskowe. Jednocześnie określa współpracę z naszym największym oficjalnym sojusznikiem militarnym "skandalem, ocierającym się wręcz o zdradę".

...tak, dla PO istnieje nadal Układ Warszawski.

Pozdrawiam,

dałem "10"!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#105747

Hańba cieci, niejaki Graś, stwierdził tylko fakt, który to niejaki Komoruski stwierdził jeszcze przed wybraniem go na prezia. Polska wycofa się z NATO. Widocznie wycofała się.

A że nierząd tuskokomoruski bawi się w stręczycieli i z Polski robi ruską qurwę, ku uciesze lemingowatej chałastry to chyba widać wyraźnie. Widzę tylko jeden problem w niedalekiej przyszłości. Kto z w miarę porządnych zechce się zadawać z qurwą? Wiadomo jak wszyscy traktują qurwę, załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w miarę higenicznie a następnie wyrzucają za drzwi.

Mam obawy, że w niedalekiej przyszłości zostaną tak potraktowani obywatele krainy zwanej swego czasu Polską. Zostaną wyrzuceni na zbitą mordę ze swoich dotychczasowych miejsc pracy w zachodniej Europie, bo kto będzie się zadawał z mieszkańcami qurwolandii?

A kiedy do tego dojdzie, to należy pamiętać kto to wszystkim kiedyś zwanym Polakami załatwił.

ZAŁATWILI TO SAMI SOBIE!!!

__________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#105753

Zdradą  jest to co zrobił Tusk oddając śledztwo Rosji

  Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#105754

Wojsko Polskie powinno być jak najszybciej wycofane z Afganistanu!!!

I przerzucone do pacyfikacji Gruzji.Na boj,na boj,za mateczku Rosiju !

Vote up!
0
Vote down!
0

dopalacz

#105775

Wiele wiadomości wskazuje na to, że poddało się NATO

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-postawila-warunki-nato,1,3752942,wiadomosc.html

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#105815

Przecież Rosja ma swojego stałego przedstawiciela w NATO nie po to aby spijał śmietankę z kawusi. To chyba każdy z NATOwskiego sztabu powinien wiedzieć. W dodatku jeżeli jeszcze na szefa politycznego NATO powołano jakiegoś węgierskiego generała szkolonego niegdyś w Rosji, to załoga się kompletuje. A przewidywani do NATOwskiego sztabu gen. Gągor i Błasik zupełnie tam nie pasowali.
Taki klientelizm polskiego rządu w stosunku do Rosji jest wielce wymowny. Ostatecznie co tam dla nich reaktywować Układ Warszawski wobec likwidacji polskiej armii?

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#105886

Szybko idą wielkie zmiany.
Patrzcie na piłkarzy!
Nikną mury. Nikną ściany.
Co się dalej zdarzy?

NATO nie ma przeciwnika.
Rosji się nie boi.
Teraz nikt mu nie zafika!
Co najwyżej swoi.

Wtedy Rosja znów pomoże
faszystów pobije.
Nie ma tutaj: Moje - Twoje!
Jest wspólne - Niczyje!

Nie z Monachium, lecz z Warszawy
świat się dzisiaj dowie:
Rosja w NATO? - Nie ma sprawy!
Jest pokój , panowie!

W sejmie gdzieś zauważono
ducha Chamberlaina.
NATO całkiem rozbrojono.
Ktoś wszystko pozmieniał!

Straszył tylko "Eszelonem"
ten Polak - Kukliński,
nazywając tamtą stronę
krajem barbarzyńskim.

Rosja dzisiaj przyjacielem.
Dostaje co chciała.
Europa nam się w oczach
całkiem pozmieniała!
 

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#105838

     Dość dawno temu, w czasach gdy studenci uczestniczyli jeszcze w zajęciach o nazwie Studium Wojskowe, samoloty i okręty wojenne miały takie zmyślne urządzenia radiowe. 

    Był to system rozpoznawania o nazwie Swój-Obcy. System ten oparty o nadawane i odbierane kody radiowe potrafił wskazać czy dany obiekt (samolot lub okręt) jest "swój" czyli z Układu Warszawskiego czy "obcy" (ówcześnie NATO-wski) 

    Może panu rzecznikowi pozostał jeszcze na chodzie gdzieś w szufladzie taki aparacik i uparcie wskazuje siły NATO jako "Obcy", a on biedaczyna nie dostrzegł że jednak co-nieco pozmieniało się w tzw. geopolityce bo tak bardzo zajęty jest podlizywaniem się nowym sojusznikom ze wschodu.

     P.S. ciekawe byłyby wskazania takiego urządzenia w nowocześniejszej wersji a zainstalowane w sercach wszystkich parlamentarzystów i polityków "z pierwszych stron gazet" a zaprogramowane na: Pro-Polski=swój, anty-Polski=obcy.

     Fajnie by było takie odczyty uzyskiwać online w necie.

Można już obserwować ruch statków np.tu:

http://www.marinetraffic.com/ais/pl/default.aspx

lub samolotów: http://www.radarvirtuel.com/

Vote up!
0
Vote down!
0
#105902