Twarz

Obrazek użytkownika Maszkaron
Blog

Czyja to twarz jest na zdjęciu wybranym jako najlepsze w konkursie World Press Photo? Wydaje się, że odpowiedź jest znana. To Bibi Aisha, która została okaleczona przez męża. Gdy jednak poczytać więcej na ten temat, można dowiedzieć się, że mąż, wspólnie z bratem, wykonał wyrok sądu. A więc okaleczenie w majestacie prawa. Legalne okaleczenie.

I to jest właśnie istota sprawy. Są kraje, w których takie okaleczenie jest legalne. Jest nie tylko legalne, więcej - jest wymierzeniem sprawiedliwości. Ciekawe, że europejscy dyżurni krytycy chrześcijaństwa, a katolicyzmu w szczególności, jakoś nie wyrażają swojego oburzenia procederem legalności okaleczania ludzi przez członków wspólnot religijnych innych niż chrześcijaństwo. Dlaczego nie krytykują - z intensywnością podobną do tej jaką poświęcają na zwalczanie "katolickiego ciemnogrodu" - religii, która legalizuje takie koszmarne praktyki? Boja się, czy też wietrzą interes do zrobienia?

Bez względu na motywacje milczących krytyków, patrząc na zdjęcie Bibi Aishy, trudno nie zastanawiać się nad przyszłością świata, w którym przyjdzie żyć naszym dzieciom i wnukom. Co będzie legalne za 20 lub 40 lat w Europie? Małżeństwa par homoseksualnych czy okaleczanie kobiet? To pierwsze już jest legalne w wielu krajach cywilizacji zachodniej. Ale prawdopodobnie, sądząc po demografii, przyjdzie czas na to drugie. Warto aby mieli to na uwadze ludzie odpowiedzialni za politykę imigracyjną krajów chrześcijańskich, oraz wyznaczający standardy dla nowoprzybyłych imigrantów. Warto również mieć na uwadze powyższe pytania wydając zezwolenia na budowanie świątyń i wspieranie grup etnicznych.

Wydaje się, że założyciele Unii Europejskiej zbyt wiele nie zaprzątali sobie głowy takimi "drobiazgami". Większość pomysłodawców UE chciała by widzieć ja jako twór odcięty od jakichkolwiek korzeni religijnych, w tym również chrześcijańskich, z których, nota bene, wszystko co europejskie wyrasta. Pomysłodawcy neutralności zapominają tylko, że nic nie wyznacza ludzkiej tożsamości tak mocno jak poglądy religijne (to dlatego religie tępił faszyzm i komunizm). Zapominają również, że przyroda nie znosi próżni. W miejsce chrześcijaństwa tępionego przez chrześcijan (to dopiero samookaleczenie!), przyjdzie więc inna religia. W wielu krajach już przyszła i jest to ta wyznawana przez męża kobiety na zdjęciu. I warto o tym pamiętać patrząc na jej twarz bez nosa i uszu.

Maszkaron zaprasza: www.maszkaron.com

Brak głosów

Komentarze

...zaskoczy kiedyś mózgi wyprane... zalew islamskich fundamentalistów, którzy do tej pory byli tacy dobrzy,tacy nasi...

Pozdrawiam 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135987

Tiaaa...

Vote up!
0
Vote down!
0
#136000

Przesyłam link do filmu o islamizacji Europy.
http://www.youtube.com/watch?v=IbC5CxzhvtA
Słabym pocieszeniem jest, że Polska będzie prawdopodobnie ostatnim krajem Europy, w którym zostanie wprowadzone islamskie prawo (szaria).

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#135996

zarejestrowania Sekty Wielbicieli Szynki i Schabu... Po prostu jako unijny w swej metodzie sposób obrony przed zalewem islamu - granice nasze skropić świńską krwią (no, czerwoną farbą, ale tego ogół nie musi wiedzieć) i tak co kwartał powtarzać na ulicach... Amulety z suchej krakowskiej nosić. Domagać się (jak ci islamiści tu się będą napraszać) swobody dla głoszenia naszego światopoglądu i odbywania praktyk.

Vote up!
0
Vote down!
0
#136001

A co sie dzieje np. z budową meczetu w Warszawie?

Czy przypadkiem nikt tam świni nie podrzucił ?

Co ?Do tej pory jeszcze nikt tego nie zrobił ?...

Vote up!
0
Vote down!
0
#136009

Jeśli przyjdzie to drugie, to skończy się to pierwsze! Ciekawe co wtedy będą obcinać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#136024