Git-salon III RP, czyli Polska pod rządami „grypsujących”

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

 

Zbliża się wielkimi krokami 25 rocznica, czyli srebrne gody związku zawartego w 1989 roku między komuną i wyselekcjonowaną przez tę komunę, konstruktywną opozycją.

Trzeba przyznać, że pożycie przez te niemal ćwierć wieku układało im się świetnie, może z wyjątkiem małżeńskiej awantury zapamiętanej, jako afera Rywin-Michnik.

Oczywiście oceniając dorobek tej dobranej pary z jej punktu widzenia i siedzenia, jawi się on, jako całkiem okazały, ale nie mogło być inaczej, skoro przez cały ten czas nad trwałością związku czuwała ich kremlowska swatka, która do dziś posiada instrumenty cementujące ów związek. Chodzi mi o materiały dokumentujące skoki w bok małżonków jeszcze z czasów narzeczeństwa.

Jeden jest tylko problem. Ze związku bandyty z kolaborantką nie mogła powstać normalna i zdrowa rodzina. Stosunki, powiązania, zależności i uwarunkowania w III RP przypominają bardziej te panujące w zakładach karnych niż w demokratycznym państwie prawa czy rodzinie.

Czym bowiem jest tak zwany salon, czyli establishment III RP?
Do złudzenia zachowanie jego członków i traktowanie przez nich reszty społeczeństwa, przypomina więziennych „git-ludzi”, czyli tak zwanych „grypsujących”, którzy wszystkich pozostałych traktują jak „frajerów”, czyli „cweli”. Mogą być oni zupełnie bezkarnie poniżani i bici, jak gdyby byli podludźmi.

Jedyny sposób by zaskarbić sobie względny spokój ze strony git-salonu III RP i uzyskać dostęp do zwiększonych racji żywnościowych to wejście w upokarzająca rolę ich służących, spełniających dosłownie każdą zachciankę łącznie z dawaniem tej przysłowiowej wysmarowanej wazeliną „d..y”, na co najlepszym dowodem jest postawa i pozycja Tomasza Wołka czy Cezarego Michalskiego, którzy bardzo szybko przystosowali się do więziennych warunków i przeszli na upokarzającą służbę grypsującym salonowcom.

Jak wiadomo nawet wśród uprzywilejowanych „grypsujących” istnieje również pewna ściśle ustalona wewnętrzna hierarchia. Dyktują ten status najczęściej zatwardziali recydywiści, dla których więzienie jest drugim domem.

Takim widocznym znakiem pozycji poszczególnych git-ludzi są tatuowane na ramionach stopnie wojskowe odróżniające kadrę oficerską od podoficerów i szeregowców.

W git-salonie również można dorobić się awansu, lecz tu nie zostaje się takim na przykład wytatuowanym generałem niemającym nic wspólnego z wojskiem. Grypsujące elity III RP mogą na przykład zasłużonego sędziwego maturzystę mianować profesorem, a budzących respekt i szacunek zbrodniarzy awansować na ludzi honoru lub ojców demokracji.

Dużo łatwiej jest zostać przez git-ludzi z Czerskiej awansowanym na większy lub mniejszy autorytet, a już zupełnie bez trudu, bo podpisując tylko jeden lub dwa listy otwarte bądź apele zamieszczone na łamach Gazety Wyborczej zostaje się tak zwanym celebrytą, któremu wolno od tej chwili zabierać publicznie głos na tematy, o których nie ma on zielonego pojęcia.

Oczywiście w zakładach karnych funkcjonuje umundurowana służba więzienna, której zadaniem jest pilnowanie przestrzegania prawa i regulaminów, ale tajemnicą Poliszynela jest to, że podejście tak zwanych „klawiszy” do poszczególnych więźniów jest w dużej mierze uzależnione od tego czy osadzony jest „gitem” czy zwykłym „cwelem”.

Równość wobec prawa istnieje tylko na papierze, a w rzeczywistości „grypsującym” zawsze wolno dużo więcej.

W git-salonie III RP rolę klawiszy pełnią organy ścigania, wymiar sprawiedliwości i grypsujące media. Zasada jednak jest identyczna jak w kryminale.

Ukarać i skazać za byle co można tylko cwela i frajera zaś taki grypsujący „Miro czy „Zbycho” zawsze mogą liczyć na bezkarność.

Według specjalistów od więziennictwa najlepszym sposobem na resocjalizację osadzonych jest praca.

Do podobnych wniosków doszli ostatnio nadzorcy zakładu karnego o nazwie III RP. Właśnie jesteśmy świadkami rewizji naszych dotychczasowych wyroków i wydłużenia ich każdemu jak leci, aż do 67 roku życia.

Dla tych wszystkich zastanawiających się nad fenomenem bardzo dobrych wyborczych wyników Platformy Obywatelskiej w zakładach karnych wszystko chyba już staje się jasne.

Tam pod presją git-ludzi wszyscy oddają głos na „elitę”, czyli grypsujący i zastraszeni „cwele” wybierają tylko grypsujących.

Jak się okazuje także osadzeni w III RP nie mają odwagi wyprostować swoich frajerskich karków i glosują również pod dyktando „grypsujących” z Czerskiej i Wiertniczej.

Wielkim problemem dla niektórych rodaków jest zidentyfikowanie tych grypsujących git-salonowców III RP.

W tradycyjnym więzieniu nie ma z tym problemów, gdyż grypsujący znakują się sami tatuując pod lewym okiem kropkę, tak zwany cynkwajs.

Osadzeni w III RP mają tylko jeden sposób na bezbłędne rozpoznanie salonowych git-ludzi.

Posługują się oni, bowiem wypracowaną przez te niemal ćwierć wieku, bardzo charakterystyczną „grypserą”, czyli specyficznym językiem. Podam kilka przykładów.

Ujawnienie agentury to według nich polowanie na czarownice

Patriotyzm to nacjonalizm, albo szowinizm

Wiara w Boga i krzyż to obciach

Demonstrujący swoja wiarę to moherowe berety

Opozycja demokratyczna to pisowskie ścierwo

Mówienie prawdy to język nienawiści

Tchórzostwo to pragmatyzm

Zdrada to mniejsze zło

Złodziejstwo to przekształcenia własnościowe

Zamach to zwykła katastrofa

Ładunek wybuchowy to pancerna brzoza

Myślę, że na początek ten krótki instruktarz wystarczy do zdemaskowania, choć kilku git-ludzi trzęsących zakładem karnym o nazwie III RP.

Artykuł zamieszczony w tygodniku Warszawska Gazeta

Zachęcam do kupna mojej książki

www.polskaksiegarnianarodowa.pl

United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6 lok 227, Tel. 502 202 900

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Fajny tekst, Kokosie, ale zawiera jeden, podstawowy błąd terminologiczny. Frajer to nie cwel. Frajera można przecwelić. Git człowieka łamiącego zasady też można przecwelić. ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257397

Trudno, już nie będę porawiał

Dzięki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257408

 Ile jeszcze do odsiadki zostało ??

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#257403

Już z górki :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257409

 ....na pazurki ??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#257426

*Partią establishmentu jest oczywiście PO i Ruch Putina.
*Największe poparcie establishment ma w więzieniach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#257482

Witam

W s24 bloger LEGIONNAIRE przytoczył dwa cytaty: "Nie masz w państwie nic bolesniejszego ponad to, kiedy ludzie sprytni uchodzą za mądrych" (Francis Bacon) i "Ciemno w tym państwie, gdzie łotry na świeczniku" (Stanisław Jerzy Lec). Ja sparafrazowałem jeden i napisałem: ""Umrze i zniknie to państwo, w którym zdrajcy jego na świeczniku"...

Dodać by wypadało, że Twoje porównanie z przestępcami jest bardzo celne... co było widać na cmentarzach i stacjach CPN i nie tylko...

Smutno pozdrawiam

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#257488

Legionnaire to sensowny chłopak, i zwijanie jego tematów na S24, to dla mnie szokująca niespodzianka ....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#257507

pamietam lata mlodosci i przypominam sobie wlasnie takie hierarchie nawet w szkolach ponadpodstawowych. Byc "kumplem" jakies majora czy innego grypsera to dla zółtodzioba było wielkim szpanem, gnojek czół sie nietykalny-miał plecy. Niestety tak dokladnie wyglada w polskiej polityce. Bandziory, zlodzieje, mordercy to elyta -grypsujaca , glosujacy na nich to takie zółtodziobybez krzty obiektywizmu, znajomosci problemu i zero orientacji politycznej. Nafaszerowane GóWnem społeczeństwo na własne życzenie mają taką elytę, takich "mężów stanu", kryminalistów, których miejscem przebywania powinny być kamieniłómy i Wronki i tak  na przemian. Powtarzam ELITA POLSKA ta patriotyczna, intelektualisci ludzie swiatli została wyrżnięta w Katyniu i innych miejscach kaźni. Teraz dorzynają tylko watachy, niewiele pracy im zostalo.A może mimo wszystko owce bez pasterza instynktem samozachowawczym nie rozpierzchną się w POpłochu Pozostawiając swoją ojczyznę wilkom na pożarcie.  Płemieła który ma w dupie Polskę i Polaków, tak głęboko że tylko dureń tego nie widzi. Raz qurwa zawsze kur..a, folksduetsch, z mordąss,mana tylko z takim typem ten grypser mi sie kojarzy. Reszta jego ferajny mieżdunarodnej mafii niczym nie utępuje rudzielcowi. A naród spi, reaktwowac AK-m, czas goni panowie. Polak albo jest wielkim patriotą kocha nad życie Polskę, albo niestety zostaje sprzedajną łachudrą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257579