Spotkałem prawdziwych ludzi.

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Żadne przeznaczenie nie jest lepsze od innego, tylko człowiek musi uszanować to, które w sobie nosi - Jorge Luis Borges.
Przeznaczenie, czy jest zapisane w księgach, czy też w nas ? Rodzimy się skazani na swój człowieczy los, a może jednak dostajemy narzędzie do jego kształtowania. Nawet jeśli tabula raza, to jednak zbudowana z istniejącej już materii i zapisana takąż treścią. Czy mamy podążać za swoim fatum, bezradnie rozkładając ręce, a może warto sięgnąć w głąb siebie, odnaleźć je i zrozumieć po co nam było dane. Dlaczego właśnie nas dotknęło. Gdy innym los pozornie sprzyja.
Szczególnie niebezpiecznym jest dać się uwieść ułudzie, podążać za głosem chorej ambicji i przywdziewać obcą skórę. Która prędzej, czy później spowoduje ucisk nie do zniesienia. Marzenia to jedno, a realizm to drugie, choć winny iść w parze. Co nie wyklucza najbardziej śmiałych. Przychodzi chwila, gdy przestajemy wierzyć w siebie, w to, że mamy siłę sprawczą. Iż z małej iskry może zapłonąć wspólna watra. Pamiętajmy bowiem o tym, że przeznaczenie najczęściej chodzi parami. Nie jest samotne.
Jest jak dzban gliniany, łatwo go stłuc. Możemy go ulepić nie tylko własnymi rękami i od nas po części zależy, gdzie będzie miał ucho i jak go poniesiemy. Nie bez wagi jest też to, czym go wypełnimy. Komu, gdy zajdzie potrzeba damy się z niego napić, czasem kosztem naszego pragnienia. Bardzo często mijamy się z naszym losem na rozstajach i nawet Anioł Stróż tu nie pomoże, a Bogu opadają ręce. Tym samym szatan je zaciera. To on właśnie swym czarem sprowadza nas na inne, niż nasza ścieżka. Ludzie potrafili dawniej oddzielić Dobro od Zła, pokarm sycący od wilczych jagód. Metodą prób i błędów budowali własną bazę danych, teraz do niej wkleja się zawirusowane pliki.

„…Przeznaczenie rozdaje karty, a my tylko gramy...”.
Arthur Schopenhauer

Nie raz ulegałem podszeptom demiurgów, żyłem wbrew swojemu przeznaczeniu. Grałem tak, jak mi karto znaczone rozdano. Teraz wiem, że czasem złe wybory potrafią co prawda nas zwieść, jednak gdy usłyszymy „ten głos”, to znajdziemy się kiedyś we właściwym miejscu i właściwym czasie. Tak było wiele razy, tak też się zdarzyło, gdy po „Katastrofie Smoleńskiej” szerzej otworzyłem zwężone przez codzienność oczy i serce zaczęło bić we właściwym rytmie. Najpierw dla Polski, a potem dla siebie. Bo Polska to nie jest jakiś byt urojony, to każdy z nas. Z perspektywy nie tylko czasu, ale i dojrzałości moich zmysłów, bo choć ponoć z czasem tępieją, to jednak na to miejsce przychodzi ich siła rozróżniania, z tej perspektywy wiem, że przeznaczenie nie jest przewróconą kartą, ni zamkniętą księgą z trwałym drukiem. Im bardziej od niego uciekamy, tym bardziej się o nas upomni. Ma jednak granice swojej cierpliwości. Nie wystarczy bowiem wziąć do ręki jego karty, trzeba je poukładać i nauczyć się nimi grać. Choćby przez wiele przegranych partii.

„…Nie wypytuj Wiatru, dlaczego znajdujesz się tam, gdzie jesteś.
Nawet jeśli zostałeś przykryty warstwą cementu, rób wszystko,
 byś mógł zapuścić korzenie i żyć.
Masz jakieś przeznaczenie…”.

Bruno Ferrero

Nie wiem dlaczego pewnego dnia, bardzo bogatego w zajęcia i plany trafiłem do „Głodujących” w obronie nie tylko historii. A miałem pójść tam nazajutrz. Nie wiem też dlaczego następnego dnia czas tak mi się poukładał, że zanim ich odwiedziłem spotkałem się z człowiekiem, który zapewne sam o tym nie wiedząc zaprowadził mnie do nich nie w roli ciekawskiego obserwatora, a człowieka, który widzi w Nich prawdziwych ludzi. Dla których warto poświęcić nie tylko czas, ale i całego siebie. Bo tam ujrzałem Polskę w całej krasie. Bez zadęcia zbędnego, w najprostszym wymiarze patriotyzmu. Gdy trzeba iść na bój, stanąć na być może ostatnich szańcach polskości. Tam gdzie nie było zbędnych słów, pustych gestów. Rozmowy i działania nie na froncie walki politycznej. Rozum i serce w jednym szeregi stały.

„…Przeznaczenie nie mieści się wewnątrz człowieka,
lecz wokół niego…”.

Andrzej Stasiuk

To słowa, które z jedną drobną korektą doskonale opisują to, co się mi przydarzyło. Przeznaczenie jest i w nas i wokół nas, nierozłącznie. Nie wiem, czy tylko mój Anioł zaprowadził mnie w to miejsce w odpowiednim czasie. Być może była to zmowa wielu Naszych Stróżów. Czas nabrzmiał, a i się kończy, coraz szybciej. Wokół idei odradza się wspólnota. Moc zaklęta w sokach polskich drzew, jakimi są nie tylko głodujący, ale i większość tych, co z potrzeby nie tylko serca ich wspierali. Odwiedzając, wspierający w każdy możliwy sposób. Warto było, spotkania po latach, nie byłoby ich, gdyby nie to symboliczne miejsce na Dębnikach. Na skrzyżowaniu Konfederackiej i Kazimierza Puławskiego, blisko Serca Krakowa, Wawelskiego Wzgórza. Nowe znajomości, więzi i przyjaźnie. Pomysły, wymiana wizytówek i myśli. Stare Walczaki i młodzi ludzie biegli w sieci, technice, sprawni inaczej niż my, partyzanci starej daty. Powstał most międzypokoleniowy, z jednej strony ścieżka dla skate`ów, a z drugiej dla starych rowerów. Próbowano ich, „Głodujących” obsobaczyć, stara i sprawdzona metoda. Prym wiódł niejaki Sokolewicz, ten co własną hagiografię uprawia, również na naszym poletku. Życiorysy do sprawdzenia, nieprzemakalni, nie celebrycki styropian. Pisane w Wiśniczu, we Wronkach, w ciężkim Więźniu. Tam gdzie próbowano wyeliminować „Prawdziwych Ludzi” w konfrontacji z grypsującymi. I to się nie udało, ani wtedy, ani teraz. Bo krew jest jedna, bez względu na pozycję na ulicy.

„…Przeznaczenie znajdzie sobie drogę…”.
Wergiliusz

Moje przeznaczenie w końcu zaprowadziło mnie w te miejsca, które były mi pisane. W tym, jakim się urodziłem, jak mnie wychowano, dzięki moim złym i dobrym wyborom. To nie tylko przyziemie w kościele św. Stanisława Kostki. To też moja dzielnica, moje miasto i moja Polska. Dla nich się zrodziłem i umrę. Właśnie dla nich się odradzam, co i Wam serdecznie polecam. Byście sięgnęli w pamięć, to fizyczną i duchową też. Nie przegapili znaków, na Niebie i Ziemi, widzialnych i ukrytych w tym, co najprostsze. W pochyleniu się nad bliźnim, sprawach wspólnych i pozornie obcych. Przypomnijmy sobie, że obok nas żyją ludzie tacy, jak my. Podobnie czują, tęsknią, marzą. Boją się i przerażają. A tak naprawdę bardzo pragną dotyku, tej mocy płynącej ze splatania rąk, przytulenia i pulsu wspólnego. A to właśnie odradza, prowadzi, nie zwodzi. Takoż boli przewodników ku fatum, jakim wydaje się nieuchronność zdarzeń. Tam gdzie są jeszcze ludzie z krwi i kości, tej przelanej i tej złożonej na „Smoleńskiej Ziemi”, w Katyniu. W każdym miejscu, które polskie jest, na mapie świata.

„…Zasiejesz myśl, zbierzesz działanie.
Działanie zaowocuje nawykiem, a ten da plon w postaci charakteru.
Charakter jest ziarnem, z którego wykiełkuje twoje przeznaczenie…”.

William Makepeace Thackeray

Wyrzekłem się Polski. Jak wielu. Co najgorsze tam, gdzie prawdziwy bój się toczy. Nie w słowie i w sercu, bez zaprzaństwa. Dałem się uwieść narracji o budowaniu Polski bez jej odrodzenia. Bez wypalenia chwastów i zaorania ziemi tak wyjałowione przez wyrugowanie trójpolówki. A  zamiast niej deptanie walonkami. Wszystkiego, co stoi na przeszkodzie nomadycznej agroturystyce. Wpaść, pobalować i szukać kolejnego lokalu do spalenia. Do cna, bez możliwości zasiewu i zbioru. Tak, by nigdy więcej Wiosny nie było. Współcześni Barbarzyńcy, silni nowoczesności w domu i w zagrodzie. Słabością tak wielu tych, co oddali się nowym rytuałom, bezmiernie. Może liczna ich armia, stoją za nią wielcy stratedzy i moc mediów zależnych bardziej, niż nie. Zapominają jednak tylko o tym, w czym Nasza Siła. Niezmienna od wieków. Trzy proste słowa. Bóg, Honor i Ojczyzna. Dla jednych wyświechtane, a dla innych, nie tylko Starych Wiarusów, dla Młodej Gwardii, to właśnie przeznaczenie. Od urodzenia, aż po kres dni. W ostatnim oddechu i urywając Łeb Hydrze w kołysce.
Choć nie wiemy jeszcze dlaczego nasze ręce zaciskają się bezwiednie na właściwej krtani. I vice versa, lekceważenie tego, co się wydarzyło i jakie owoce może, to zrodzić jest reakcją właściwą. Znaną metodą przeinaczeń i lekceważenia sobie tego, co się odradza. Gdy zmysły i umysłu zaczynają się budzić. Koniec jest początkiem, ostatni kęs chleba rodzi zaczyn. Fermentuje i dojrzewa pod skorupą lawy wszechobecnej. Sadzić, by rozsadzić.

„…My nie milczymy, my rośniemy, zmieniamy w siłę gorzki gniew.
I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew…”.

Yuhma

Spotkałem prawdziwych ludzi…


Adam Kalita


Leszek Jaranowski

Ryszard Majdzik

Bogusław Dąbrowa-Kostka

Marian Stach

Paweł Kurtyka

Kazimierz Korabiński

Aleksandra Czapla

Tomasz Kalita

Sebastian Kęciek

Marcin Szymański

To rodzi więź i zobowiązanie.

A teraz z innej beczki.

Ignacy Jan Paderewski - Siła honoru i miłości do Ojczyzny

"...Cóż więcej dodać, prócz życzenia, by ludzie tak wielcy,

jeszcze kiedyś zechcieli urodzić się pośród nas...".

Brak głosów

Komentarze

napisales wazny txt, ale...

trafil on do 'cyberprzestrzeni', kiedy wszyscy juz spia.

A teraz chyba juz lacznie z gospodarzem ;)

Glodowka krakowska, choc zawieszona, bedzie trwac. Az do upadku tego koszmarnego rzadu.

* Na portalu "wPolityce" opisana jest inicjatywa naukowcow z Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie katastrofy smolenskiej. Txt o zaniedbaniach polskiego rzadu w tej sprawie nie mogl ukazac sie nawet w wewnetrznym biuletynie UW.

Kolejny skandal:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/25845-ujawniamy-jak-wladze-uniwersytetu-warszawskiego-rzucaja-klody-pod-nogi-tym-naukowcom-ktorzy-chca-szukac-prawdy-w-sprawie-smolenska

pozdrowienia,

i wielkie dzieki za te relacje z krakowskiej glodowki !

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#241603

Witaj,
tekst, jak tekst, natomiast ważne jest, by Ci co z różnych względów nie zawsze mogą dotknąć takich sytuacji wiedzieli, że warto. Iż pomimo wielu czynników zewnętrznych sporo jednak pd nas zależy i od tego z kim się bratamy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241666

Dodam, że przeznaczenie rozumiane jako coś, co możemy kształtować, to nasze powołanie.

Szacun i wdzięczność, JWP

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#241609

Witaj,
też tak to rozumiem. A kiedy los nas wskaże kierunek, to tylko od nas zależy, czy nim podążymy.
Właśnie, trzeba umieć odnaleźć swoje powołanie.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241668

 Dla mnie,przeciętnego człowieka Twoje rozważania wykraczają po za granice mojej wyobraźni.Jawią się one w obszarze filozofii abstrakcyjnej.Bo cóż to jest przeznaczenie?.Trudno to sobie wyobrazić. Można to dostrzegać jak coś nieuniknionego,coś na co człowiek nie ma żadnego wpływu.Przeznaczenie to los,który może podobnie kształtować zdarzenia,to fatum-niby to samo ale przynoszące złe,negatywne konsekwencje.Ja to tak zrozumiałem.A jeżeli pojawi się jakaś iskra,jakiś nieoczekiwany odruch,lub zdarzenie,czy będzie można to też nazwać,że to też jest przeznaczenie?

Pozdrawiam. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#241616

Filozofia to nie diabeł jakiś, choć i w niej nie brakuje dewiacji umysłowych.
Ja tylko próbuję oddać słowami pewną ulotność, coś pozornie niezmierzalnego, a jednak o sile pioruna.
A często do nas zależy gdzie iskra padnie.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241670

 Miałeś szczęście,bo w swoim życiu poznałeś 13 prawdziwych ludzi.Ja jestem starszy od Ciebie dwukrotnie lub prawie dwukrotnie-jak sądzę-a znałem jedynie 2 prawdziwych ludzi,może3.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241689

Wiek rzecz względna, a nie sądzę byś przekroczył setkę.
Może spotkałeś ich więcej, tylko nie do końca poznałeś.
To się jeszcze wydarzy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241704

 Wybacz,przesadziłem,sądziłem,że masz nie więcej jak 44 lata.Bardzo dużo w Tobie młodzieńcze energii.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241737

Też miałam przyjemność, dzięki Tobie, spotkać tych protestujących, popatrzeć w zmęczone, ale uśmiechnięte oczy i powiedzieć - dziękuję. To są fajni i porządni Ludzie, cieszę się, że ich poznałam. Poza tym tekst w porządku, fragmentami, jakby trochę o mnie.
Pozdrawiam
Ola

Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#241635

Witaj. Wiesz dobrze o co mi chodzi, a o Tobie prawie zawsze. Pozdrawiam jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241672

Serdeczności Ola
Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#242432

Ja Ciebie też. Szczególnie, gdy... Śnij Pięknie, by budzić się... jwp
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#242440

Spotkałem...

Spotkałem przyzwoitych ludzi.
Uczciwych – mających zasady,
których medialny bełkot nudził
i nie bawiły ich parady.

Spotkałem dobrych i wrażliwych,
rozumnych, czułych, wykształconych,
gościnnych, miłych i cierpliwych.
Nad losem kraju zamyślonych.

Spotkałem wybitnych i zdolnych,
charyzmatycznych, uśmiechniętych
i od uprzedzeń całkiem wolnych.
Wierzących, zdałoby się – świętych.

Jest ich tak wielu w naszym kraju,
że tłumem ciągną przez ulice.
Żadnego Państwo nie spotkają
w szeregach władzy – w polityce!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#241642

Witaj,
dziękuję za te strofy o Nich.
Przekażę.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241673

..witaj JWP. kolejny , wartościowy i piękny post. Ja wiem że taki tekst nie nie może powstać -ad hoc. Wiele aspektów i wydarzeń powoduje,że Autor decyduje się napisać tak osobisty tekst. Masz moje asolutne uznanie. Śledzę Twoją działalność pro.społeczną od ponad roku. Nawet gdybym bardzo chciął to nie mógłbym porównać się do Ciebie. Twoi bliscy napewno są dumni,że mają tak prawego Człowieka. Ja natomiast mam malutką satysfakcję - również dla mnie, data 10 kwiecień 2010 AD , jest datą przełomową ,która przewartościowała ,prawie wszystko. Wiesz, JWP, ja też dedykuję Ci cytat A. Schopenhuera :
... " najwazniejsze w życiu to nauczyć się,które mosty przekraczać,a które palić "....
Pozdrawiam
Marek
ps.
..... może błądze,ale nigdy nie stracę honoru. Zawsze ,będę Ci Bratem i Przyjacielem.
Marek Sosabowski

Vote up!
0
Vote down!
0
#241659

Witaj Marku, ten akurat cytat winien dla wielu "spacerkiem" idących przez życie być wskazówką, tak na dobry początek. Ja, Ty i wielu nam podobnych czuje zobowiązanie i nie odżegnuje się od miłego, choć trudnego wobec bliźnich i Ojczyzny obowiązku. To co czynimy prowadzi Nas do ludzi, ja trafiłem na Ciebie, na ludzi prawych, a przy okazji też na "figlarne trolliki". Mniej lub bardziej służbowe. Nie możemy trwać w postawie - Bóg tak chciał, przecież nie wiemy tego. Bóg nam dał możliwość wyboru i grzechem jest bierność. Pozdrawiam Cię Marku Serdecznie jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241682

... cytat ,który podałeś : " przeznaczenie rozdaje karty , a My tylko gramy "... ........................... jest błedny... A.S., nie miał racji , bo przeznaczenie rozdaje karty i decyduje jakie otrzymujemy ? ..a grać to se możemy :-))) Drogi JWP, czy mogę mieć prośbę ? ...gdybyś Ją spotkał......dobra OK ! ... i tak tego nie zrobisz dla mnie :-)) Marek ps. .... jeszcze parę godzin możemy posłuchać muzyki,.... a póżniej nastąpi zaduma .
Vote up!
0
Vote down!
0
#241696

Witaj, to dość prowokacyjny cytat. Każdy karciarz wie, że na grę wpływa nie tylko rozdanie kart. Sami czasem je tasujemy, znaczymy i wyciągamy z rękawa. Spotkam i przekażę. Pozdrawiam jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241706

....a może jakaś Bossa Nova o Skowroneczku ?? :-))
oj, chyba w złą godzinę zapytałem ...
pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241708

Łączę się z innymi w wyrazach szacunku i poparcia.

Zaścianek

Vote up!
0
Vote down!
0
#241669

Witam,
dziękuję bardzo.

Serdecznie Pozdrawiam Współczulnych.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241683

10p dalam juz rano, a teraz przychodze z pisenka. piosenka jest moim manifestem zwiazanym z krótkim lirykiem 3 wersowym wklejonym przeze mnie pod poprzednia notka:) a powaznie to utwór niby stary, a nic nie stracil na aktualności...
Vote up!
0
Vote down!
0
#241703

Witaj, a ja ze swojej strony przypomnę... Serdecznie Pozdrawiam jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241707

Czytam komentarze i mi się tak jakoś fajnie cieplutko robi po lewej stronie.

To chyba tyle bo namyśliłam sobie co Wam tu napisać ale chyba była jakaś poważna awaria na NP, no i... zapomniało mi się co powiedzieć chciałam.
W każdym razie... pisałam kiedyś, że widzę tą ławeczkę oczami wyobraźni i dziś znów w głowie jej widok przyćmił wszystko.
Jak tylko przestanie u mnie śnieżyć (po tygodniu cudnej wiosny chlapnęło śniegiem i się martwię, że sąsiedzkim boćkom jajka zamarzły, upsss...) i wznowię zabawę w ogrodniczkę, to sypnę koło ławeczki trochę maciejki i nasturcji. Na szczęście zostało mi trochę niewysianych nasion to starczy na powtórkę u mnie i na ławeczkę.
Może ktoś zasieje malwy ?
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#241732

Witaj,
czyli zabieramy się za wiosenne porządki, walczymy z chwastami, spulchniamy i nawozimy glebę, aby polskie kwiatuszki zakwitły.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#241763

Moja balkonowa "arystokracja" :

Trochę się rozmazało przy zmniejszaniu ale pączki maciejki widać w lewym górnym rogu.

Nie wiem jak się ten kwiatek nazywa bo przyfrunął  nie wiadomo skąd (samosiejka), ale jest cudny i szkoda, że kwitnie tylko przez godzinę...

contessa

_________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#241786

Piękny, jak kwitnie i również przed.

No to ja w rewanżu coś z mojego ogródka.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#242005

Te zielone prążkowane kulki to już po przekwitnięciu.

Twoje kwiaty też cudny, a ten słodki rudzielec to z Twojego inwentarza ? Chyba wiesz, że jestem kociara...
Pozdrawiam.
contessa

PS. Nad różą jakieś podejrzane zielsko widzę ale nikomu nie powiem. ;);)

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#242285

Kulki, nie kulki, też ładne.
A rudę kocię to z zeszłego lata w sąsiedniej kamienicy.
Ja na zwierzątka sobie pozwolę, jak wrócę na wieś.

To jednak nie maryśka, chociaż różne zioła mam.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#242360

to dziwne słowo, dziwny stan ducha. Ono wprawdzie nie tkwi w nas lecz obok, jednak wywiera znaczący wpływ na podejmowane przez nas decyzje. Ono jest jakby przewodnikiem po życiu, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Czasami zdarzało mi się w życiu zastanawiać nad podjęciem takiego, czy innego kroku, zupełnie jakby nieracjonalnego. Okazywało się później, że był w tym jakiś głęboki sens, dalszy etap pewnego zamysłu, który prowadził do konkretnego celu. Po kilku takich próbach oceny doszłam do wniosku, że to Przeznaczenie wprawia mnie w ruch i przestałam grać jego kartami, bo Ono nie rozdaje kart aby nimi grać lecz proponuje taki, a nie inny kierunek. Ja mam tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy korzystam z podpowiedzi, czy nie. Do tej pory zawsze na tym dobrze wychodziłam. Na mojej drodze pojawiało się i pojawia nadal wielu wspaniałych ludzi, z którymi znajduję wspólny język, którym mogę ufać i których na odległość mogę nazwać przyjaciółmi.
Dlatego wolę opierać się na powiedzeniu mistrza Wergiliusza:
„…Przeznaczenie znajdzie sobie drogę…”. Wystarczy mu nie przeszkadzać, tylko akceptować. Dzięki niemu możemy nasze dążenia, wspólnotę myśli i wolę działania przekształcić w strumień gorącej lawy, która pochłonie wszelkie zło jakie zdążyło się rozplenić na naszej pięknej polskiej ziemi.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#241752

Witaj,
 przepraszam, że z opóźnieniem, choć komentarz czytałem od razu po opublikowaniu.
Twoje uzupełnienie jest cenne i co najważniejsze wiarygodne, stoi za nim prawdziwa historia.
Wystarczy podążać za głosem serca i nie pozwolić by go jazgot świata zagłuszał.
Dla Ciebie inny kwiatuszek i...
]]>]]>
 

 

 

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#242017