Nie czekajcie, odrzućcie ten Głaz...

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Dziś jest szczególny dzień, dzień po ukrzyżowaniu Chrystusa i dzień przed zapowiedzianym i oczekiwanym ze szczególną nadzieją Zmartwychwstaniem.

WESOŁEGO
ALLELUJA

Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwa Bożego.
Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe i niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju.

( życzenia ze strony limes RKST )

Wielu zwątpiło, inni nie wierzyli, a jeszcze inni zdradzili lub szydzili. Wszyscy usłyszeli Dobrą Nowinę, ale nie wszyscy w nią uwierzyli.

Bóg Ojciec obdarzył nas szczególnym i trudnym darem - Wolną Wolą. Pozostawił nas Dzieci Boże abyśmy w Naszym Świecie żyli zgodnie z jego przykazaniami. Trudno posądzać Istotę Boską o naiwność, naiwność, że człowiek dźwignie trud życia oraz zawsze wybierze trudną drogę Prawdy i Czynienia Dobra.

W tym dniu powinniśmy wszyscy zajrzeć głęboko w Nasze Serca i Dusze i zapytać się, czy godzimy się na ten świat. Świat pełen kłamstwa, obłudy, nihilizmu, konformizmu, pełen lęku przed prawdą, często racjonalnego ze względu na zagrożenia jakie niesie dla nas czy też naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, iż tylko Prawda nas wyzwoli. Prawda, która istnieje niezależnie od nas. Musimy jednak pomóc ją ujawnić. Może jeszcze nie nadszedł czas, nie mnie o tym sądzić. Może jeszcze brakuje ważnych części Prawdy ? Na całym świecie jest wielu ludzi posiadających wiedzę, która może nam Prawdę przybliżyć. Czy czekają na odpowiedni moment, czy mają uczciwe intencje, czy tylko chcą jak najlepiej nią zagrać dla własnych interesów. Jakie by nie byłyby ich intencje ważna jest sama Prawda. Część z nich stoi u boku Zła lub jest samym Złem, inni są mniej lub bardziej uwikłani w niecne sprawy. Jedni boją się Prawdy, która zaprowadziłaby ich pod Sąd, inni obawiają się siły Zła.

Nie tylko w Rosji, Chinach czy innych tego typu krajach giną z rąk służb ludzie mogący przybliżyć lub ujawnić prawdę. Próby poznania jej przez dziennikarzy czy też ujawnienia przez urzędników i pracowników rządowych kończą się z reguły tragicznie, złamane życiorysy, tragedie rodzinne czy w ostateczności śmierć. Wielu z nich chcieliby ją ujawnić, ciąży im ona. Nie mają do tego narzędzi, boją się. Każdy przeciek może zostać wytropiony, pisałem już kiedyś o swoistym hologramie w informacjach, po którym można rozpoznać kto dostarczył informację. Mamy wierzyć naszym służbom, sądom, prokuraturze, policji, o święta naiwności. Toż prawda jest dla nich cennym towarem, za którego ukrywanie można się nieźle obłowić. Czy nie powinniśmy się najpierw zwrócić do Boga, ale jak. Poprzez księży, nie polecam tej metody. Kościół jako instytucja jest dalej przesiąknięty służbami. A zatem jaka jest droga, jaka metoda ?, nie wiem i dlatego pytam.

Chrystus zapowiadał swoje zmartwychwstanie, dał tym samy ludziom nadzieję na nowe, lepsze życie, na sprawiedliwość i miłość. Dał nam znak. Czy Wy, którzy wiecie dajecie takie znaki ?, może są za mało czytelne, a może nie mogą być tak jasne. Ludzie liczą czas od jednej do drugiej daty. Rocznica Katastrofy, wybory. A może Dzień Zmartwychwstania Pańskiego to czas na Prawdę. Oczywiście nie dosłownie. Czy mamy oczekiwać znaku od Boga, czy też powinniśmy wymagać go do ludzi.

Pewne zdarzenia z ostatnich tygodni wskazują na to, iż Prawda, zapewne nie cała ujrzy światło dzienne i odmieni Nasz Kraj i wielu Polaków. Jednych oświeci, innych porani, a jeszcze inni zapłacą cenę za swoje podłe czyny i kłamstwa. Kto chce żyć w zniewoleniu, w ułudzie wolności niech idzie swoją drogą, niech jednak nie mówi nam jak mamy żyć i jaka ma być Nasza Wspólna Ojczyzna. Obłuda jaką przekazuje GW w Świątecznych Życzeniach jest widoczna gołym okiem. Oni jeszcze wciąż są przekonani, że maje mocne plecy, choć kręgosłupa już dawno nie mają. Fortuna kołem się toczy, a jak się dotoczy to ich zgniecie.

Pamiętajmy, iż głoszenie prawdy, choć trudne, czego doświadczył Chrystus, jest jednym z ważniejszych fundamentów naszej Wiary, Tradycji i Kultury. Prawdy w Rodzinie, Wspólnocie, Społeczeństwie. Prawdy w sprawach pozornie błahych i tych najważniejszych. Warto pójść drogą, którą pokazał nam Chrystus, którą pokazują nam Religie Naszego Świata. Cena jaką zapłacimy może być wysoka, Ojczyzna to nie jest bazar, nie możemy się targować i kalkulować jak to niektórzy czynią. Ujawnienie Prawdy jest przepustką do Zbawienia i do Godnego Bytu Doczesnego.

Nie czekajmy zatem, odrzućmy ten głaz i pokażmy Prawdę. A wtedy poczujemy się Wolnymi Ludźmi, choć nie bez ran w sercu. 

Ocena wpisu: 
Brak głosów