Warto rozmawiać ze Śpiewakiem?

Obrazek użytkownika Kuki
Blog

W programie "Warto rozmawiać" Paweł Śpiewak z uporem doszukuje się podglebia dla Holocaustu w chrześcijaństwie, a ściślej w tradycji nauczania Kościoła Katolickiego.

Mnie nie dziwi, że przy takich ocenach przyczyn zagłady Żydów wyniki sondy są takie, a nie inne. Nikt nie lubi jak się na niego pluje.

Koronny argument w rozmowie przedstawił Rafał Ziemkiewicz, powołując się na idee socjalistyczne zawarte w Mein Kampf. Zrozumienie tego, że narodowi socjaliści nie czerpali z nauczania KK, a jakakolwiek religia nie miała dla nich znaczenia, sprawia widocznie Śpiewakowi ogromny kłopot. Zamiast szukać nieodległych przyczyn zaistnienia totalitaryzmów w XX w. ,krytykuje kazania głoszone w KK przed kilkuset laty. Przecież jasne jest, że oba totalitaryzmy czerpały z myśli Marksa. Wyznaczone przez niego ścieżki zaludniły się poprawiaczami świata.

Gdyby religia miała dla Holocaustu znaczenie, to dla komunistów i im podobnych kanalii podglebiem dla ludobójstwa byłoby prawosławie, buddyzm, taoizm, a nawet islam czy hinduizm. Śpiewakowi zostałby pewnie tylko "niesplamiony" judaizm. Ciekawe jaką religię wyznawał Marks a za nim inni. Nie będę ich wymieniał, bo mogą się nie zmieścić w serwisie. Bardzo możliwe, że w tej religii jest dobry grunt dla totalitaryzmów.

Śpiewak zapomina także o tym, że w Europie po obu stronach w czasie II wojny światowej walczyli chrześcijanie. To prawda, że wielu ochrzczonych mordowało Żydów, ale inni ginęli walcząc z niemiecką, nazistowską machiną śmierci. I tak, obywateli polskich zginęło prawie 6 milionów, czyli ponad 16% populacji. I nie będę tu ich dzielił na Żydów i nie Żydów. Ich Ojczyzną była II Rzeczpospolita.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... ze smakiem opisywany i wychwalany w Starym Testamencie? Czyli jak najbardziej żydowskiej świętej księdze, a także historii tego ludu?

Wiem, chrześcijanom jest b. trudno o tym mówić, bo ST to także i ich religia. Choć przynajmniej skompensowana Nowym Testamentem i nauką Kościoła. Mnie jest łatwiej, jako katolikowi trydenckiem niewierzącemu. Jednak katolicyzm z pewnością tych akurat spraw nie traktuje jako część swojej religii, a raczej pomija je zawstydzonym milczeniem. Inaczej z religią mojżeszową.

Jednak to naprawdę nie Hitler (co by złego o nim nie dało się powiedzieć) wynalazł mordowanie całych ludów - do ostatniego niemowlęcia i ostatniego domowego bydlątka. Tym bardziej, nie wymyślił całej tej ideologii, która jest w ST jak najbardziej wychwalana i przez Jahwe nagradzana. I od czego, o ile wiem, religijni Żydzi nigdy się nie odcięli, ani za to nie przepraszali.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ludzie! Spieprzajmy z tej wszawej Ojropy póki jeszcze to możliwe. Kto się ze mną zabiera do Latynosów?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#18971

KK święty co prawda nie jest. Jednak przypisywanie antysemityzmu jedynie kościołowi to wielkie uproszczenie. Przecież wielkie totalitaryzmy odrzucały lub jedynie instrumentalizowały religię do własnych potrzeb.

jeśli chodzi o NS to raczej większy wpływ miała Konserwatywna Rewolucja, kryzys gospodarczy i wcześniejsza przegrana wojna, gdzie akutar żydów nazwano winnymi upadku rzeszy. Byli kozłem ofiarnym jak każdy inny, nas słowian uznano także za podludzi, więc modrowanie Polaków, to także swoisty "Holocaust"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18973

wymieniłbym na końcu. nacjonalizm - tak, ale przeogromną rolę w uformowaniu społeczeństwa Niemiec odegrał socjalizm -  bardzo dobry sposób na pociagnięcie zubożałych mas.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18988