Pieniądze i dżentelmeni

Obrazek użytkownika Mufti Turbanator
Idee
Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Zatem, jako lokalny cham i prostak, pozwolę sobie dżentelmenów wyręczyć.
Wczoraj profesor Balcerowicz uroczyście uruchomił stojący w centrum Warszawy licznik długu publicznego. Można by pomyśleć, że dług to jego dzieło i że się z ojcowską dumą chlubi i obnosi. Ale przecież wiemy skądinąd, że takie myśli myślą się jedynie ludziom ciemnym i nie spożywającym owoców transformacji. Zatem my tak nie myślimy. O, nie. W ogóle. Poza tym to licznik długu publicznego a nie, powiedzmy, prywatnego. To nas natychmiast uspokaja, rozluźnia a nawet zwiotcza, całą sprawę przenosi w sferę abstrakcji i znika. A nasz wzrok i myśl opierają się z ulgą o wesoło fikające nogami panienki z reklam, które jak raz pokazywane są na wielkim ekranie powyżej. Gorsza sprawa, jeśli ktoś odczuwa – pełne słusznych kompleksów, ale jednak – powinowactwo z „tym krajem”. Zamiast z ufnością zawierzyć swój los międzynarodowym gremiom i niewidzialnym mechanizmom rynku, staje taki w rozkroku i zawadza. Jedna noga w zafajdanym, uwięzłym w mazowieckim czarnoziemie gumiaku, a druga – proszę, proszę! – komiwojażerską manierą wstawiona między progi salonu. A z pantofla sypie się jeszcze słomiany pył! I zaczyna taki kombinować. Gdzieś na tym jego ciasnym horyzoncie, w nie dobitych serialami medialnych kulomiotów trzewiach pojawia się kosmata, gryząca, zgoła nieeuropejska podejrzliwość. Takiemu dać internet, to jak małpie brzytwę. Znajdzie sobie stronę z ]]>zestawieniem zadłużenia poszczególnych krajów]]>, do tego parę liczników pokazujących to zadłużenie na bieżąco (na wszystkich – wszystkich! – liczby się zwiększają) – i dawaj! tym swoim ciemnym umysełkiem kombinować. Że pieniądze są odwiązaną od materialnego ekwiwalentu abstrakcją, kwestią czysto umowną – to wiadomo. Że się je „wypłukuje z powietrza" (oczywiście nie każdemu wolno…) – też. Ale jak to jest, że wszyscy są zadłużeni? I co im te pieniądze pożyczyło? I skąd „ono” całą tę masę pieniędzy wzięło? I na co wyda, jak już mu oddadzą? W ten sposób nawet i dżentelmen zmieniłby się w ]]>myszygene kopf]]>. Może właśnie dlatego dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach? Chyba, że po prostu nie mają o czym. Albo mają, ale wtedy im… nie wypada.
Brak głosów

Komentarze

Bardzo dużo Polaków już wie, że Polska znalazła się nad przepaścią. Dlatego właśnie wszystko to co wydarzy się już wkrótce w Polce musi już teraz nam być zasygnalizowane, aby dzięki temu móc wmówić Polakom to, że tak musiało być, przecież jest światowy kryzys. To dobrze, że ten zegar włączył Balcerowicz (to on na rozkaz innych zaplanował przecież upadek Polski) i że Polacy dzięki temu mogą się na ten zegar patrzeć codziennie zmierzając do swojej pracy, być może kilku z nich dzięki temu się obudzi...

Ci którzy postanowili włączyć ten zegar są na tyle zdeterminowani, że będą wszystko robili, aby udowodnić Polakom, że wszystko robili, aby uratować Polskę...Stąd ten zegar odmierzający nasz dług wewnętrzny...U kogo my ten dług zaciągnęliśmy? U nas samych? To niemożliwe, przecież nikt z Polaków w to nie uwierzy...

Vote up!
0
Vote down!
0
#89936

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

fałszywce, spreparowanej przez proroka zatrudnionego na etacie w carskiej Ochranie czytamy:

"Nędza przykuła do pracy narody mocniej, niż przykuwała je niewola i prawo pańszczyźniane. Od ostatnich można było się uwolnić w ten lub inny sposób, od nędzy zaś oderwać się jest niemożliwe."

I dalej:
"Każda pożyczka dowodzi niemocy państwa oraz niezrozumienia praw państwowych. Pożyczki, niby miecz Damoklesa, wiszą nad głowami władców, którzy zamiast czerpać z kieszeni podanych przy pomocy podatków chwilowych, idą prosić naszych bankierów o jałmużnę. Pożyczki zewnętrzne, są to pijawki których nie ma możności odjęcia od ciała państwowego, dopóki same nie odpadną lub też państwo nie odrzuci ich. Państwa gojów nie tylko nie zrzucają ich lecz nawet przystawiają ciągle, toteż muszą zginąć wskutek dobrowolnej utraty krwi. Czyż pożyczka, zwłaszcza zewnętrzna, jest właściwie czym innym? Pożyczka jest to wystawianie przez państwo weksli, stanowiących zobowiązanie procentowe, odpowiednie do sumy kapitału pożyczanego. Jeżeli pożyczka jest na 5 procent, to w ciągu 20 lat państwo wypłaci sumę procentową równą sumie pożyczki, w ciągu 40 lat podwójną, w ciągu 60 potrójną, a dług pozostanie długiem.

Z obrachunku powyższego staje się widoczne, że przy formie podatki pogłównego państwo odbiera biedakom ostatnie grosze, by móc zaspokoić bogaczy cudzoziemskich, od których pożyczyło pieniędzy, zamiast zebrać te grosze na potrzeby swoje bez płacenia procentów.

Dopóki pożyczki były wewnętrzne, goje przenosili pieniądze z kieszeni biedaków do kas kapitalistów. Z chwilą, kiedy przepłaciliśmy osobę odpowiednią, żeby przenieść pożyczki na grunt zewnętrzny, wówczas zasoby wszystkich państw popłynęły do kas naszych i wszyscy goje zaczęli nam płacić haracz poddańczy.

Lekkomyślność gojów panujących w stosunku do spraw państwa, sprzedajność ministrów lub ignorancja w zakresie spraw finansowych innych osób, stojących u steru, spowodowały zadłużenie państw w kasach naszych zobowiązaniami, niemożliwymi do spłacenia. Ale ileż pracy i pieniędzy kosztowało nas to!"

Zdolna bestia, tak wszystko 100 lat do przodu przewidzieć...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89940

...Pan kota skrzydłami nie odwracaj, narracji nie twórz,komiwojażerskich alegorii nie używaj...
Dług jest po to, aby go robić.
Apropopo komiwojażer-czy Pan wiesz-drogi Panie Mufti, że na Biblii w Iranie nie zrobisz ni szekla,ni szekielka najdrobniejszego?
Zabroniły perskie syny ot co-i to jest problem!

Bene Vale

Vote up!
0
Vote down!
0
#89943

Ot co, perska ich nać ;)

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#89949

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

:D)))))))

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89951

Baranogenna charakteryzacja medialna „wykształconej inteligencji” rozPOczęła się w 1968r. ...

Ruszając anty POLSKĄ agenturalną- agresywną charakteryzacją aktorów (ignorantów) POlitycznych ... 0 - o nieobliczalnych obliczach ...
STANdard antypaństwowego ogłupiania wyborców RP rozpoczęło MEDIALNE politurowanie „parlamentarzystów” aferzystów wśród PR POsłów RADYCH z „radnych” bezradnych i nieodpowiedzialnych...
POlitycznie zostały odpalone dopalacze gminnych turbin do strzyżenia baraniego runa = obywatelsko społecznego dorobku państwa (zakładów /umów zbiorowych, prawnych/ sensownej niezbędnej pracy- dla tzw. DOBROBYTU życiowego )...
Medialne ogłupianie i POdżeganie do zdrady Polski (politycznym złoDziejstwem)
Rozpoczęło zaproszenie do Polski cwaniaczków lekceważących sprawiedliwość praw ...POstaci nie(?)Odpowiedzialnych za międzynarodową deprawację Rządów ~~ „rządów”patologicznych, bagatelizujących lokalną przestępczość (nieodpowiedzialności) urzędniczej (art2 K.k - Odpowiedzialność karna za przestępczą BEZCZYNNOŚĆ urzędników „POsiadających na wiedzy” POsadach deprawacji moralnej i toksyn neurologicznych POlitycznie eliminujących ( z odpowiedzialnego myślenia ) Obywateli Polski ...Art. 240 K.k i PARAgraf 3. Tego artykułu ( kół niekonSekwencji kondominium - przeBrań ) ... Sieci PARA„logicznej”
dezorganizującej międzynarodowe życie Obywateli państw Ziemi ... Slogan solidarnie szkodzących Polsce - „ NA BIEDZIE i głuPOcie, najłatwiej zarobić „fryzjerom" GOLĄCYM Polaków - (szczęśliwie zbaraniałych) do cna - nieświadomych wyborców (rzeczywistości) nieodPOwiedzialnych urzędników łatwiej „żyjących”(?) w bezprawiu ! )
POwyższy slogan „POlityków” (promotorów głuPOty) zarabiających na(głuPOcie i biedzie) = solidarnym (tajnym)POlitycznym przestępczym szkodzeniem gospodarczym - Obywatelom Polski -> POlityczny PROCEDER dał łatwo (obrobić wyborców) zarobić OKUPANTOM -> cwaniaczkami medialnymi ( RedAktorami gołosłownym z przyrodzenia) „specjalistami” od/sprzedaży listków figowych ( sfałszowanych kart "wyborczych" = „legalnych dopalaczy” paligłuPOty Polski ) „medialnie”szyderczo charakteryzujących CERĘ (skóry) Owiec - PO strzyżeniu PODATNIKÓW„wypychanych” NA bal cer owczych...Ludu wypychanego SIARĄ POlityczną ( ciemnotą nieekoLogiczną)... WyzWolta państwa z prawa drogowego POmieszajta wrzątkiem porządki ruchu -> zaskakującą Voltą pod prąd naciągania lewych butów na prawe nogi...
Standard przyDatny(?) na autostratach POliKierunkowych likierów otrzeźwiających ożywionych w pijanym widzie - w WINdzie do NIE?ba... odpowiedzialności obywatelskiej za sprawiedliwe Prawa społeczne.
Pozdrawiam J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89963