Odwrócona hipoteka = IV rozbiór Polski

Obrazek użytkownika ciociababcia
Kraj

Media - to najpotężniejsza dziś BROŃ masowego rażenia (oddziaływania) - nie powodująca fizycznego uszkodzenia zdobyczy - a jednocześnie ta broń jest niedostępna dla zwykłych ludzi - przeciwko którym jest używana

Wszystko co słyszycie i czytacie w mediach to bicie piany. Afery, przecieki, i inne sensacje „ujawniane” w mediach – to ROZRYWKA, igrzyska dla tłumu, to masowy odwracacz uwagi od rzeczy naprawdę ważnych, które dzieją się za naszymi plecami, po cichu.

To czym żyją media ma przeważnie marginalne znaczenie dla naszego życia – a to co ma decydujący wpływ na nasze życie jest przeważnie omijane w mediach szerokim łukiem, pomijane, marginalizowane - tym samym NIEISTNIEJĄCE w naszej świadomości jako społeczeństwa.

I tak ma być. O rzeczach ważnych, decydujących często o naszej niedoli, mamy nie wiedzieć – mamy żyć światem pokazywanym nam w telewizji.

Jest to tym łatwiejsze, że rzeczy ważne są nudne a media nauczyły nas chłonąć AKTUALNOŚCI.

Aktualności i rzeczy ważne się wykluczają.

Aktualności z definicji to są błahostki, chwilowe bodźce, dzisiaj ważne - jutro nie, bo jutro jest nowa aktualność, oczywiście ważniejsza niż wczorajsza.

A rzeczy naprawdę ważne są nudne, nieciekawe, powolne i niezmiennie konsekwentnie na nas oddziałują - właśnie dlatego, że są WAŻNE - a nie chwilowe!
I doprowadzają nas powolutku i niezauważenie na skraj nędzy i rozpaczy.

Takim naprawdę ważnym tematem jest np. ODWRÓCONA HIPOTEKA.

Wydaje nam się, że bez wojny, działań zbrojnych rozbiór Polski i atak na Polaków jest niemożliwy. Tymczasem z chwilą wynalezienia i rozpowszechnienia środków masowego przekazu – działania zbrojne stały się zbędne.

Media - to najpotężniejsza dziś BROŃ masowego rażenia (oddziaływania) - nie powodująca fizycznego uszkodzenia zdobyczy - a jednocześnie ta broń jest niedostępna dla zwykłych ludzi - przeciwko którym jest używana.

To BROŃ idealna – bo podbijane społeczeństwo, ofiara, czy też zdobycz – nawet nie wie, że to broń! Dlatego nie traktuje jej jako zagrożenia – i nawet się przed nim nie broni!!!
Zamiast próbować się bronić – ofiary same przystawiają sobie tą broń do głowy i chłoną płynący z niej przekaz, bez żadnej przemocy, „dobrowolnie”.

A powtarzam - naprawdę ważne tematy w mediach nie istnieją:

Np. Właśnie zaczęli puszczać w tv reklamówki (sic!) odwróconej hipoteki – zachęcające oczywiście emerytów do korzystania z tej „innowacji”.

I co? Czy ktoś się w mediach zająknął o tym, że jest to przejęcie nieruchomości, majątku i ziemi Polaków metodami pokojowymi ZA DARMO przez inne państwa?

Że jest to de facto kolejny etap „Pokojowego” rozbioru Polski?

ODWRÓCONA HIPOTEKA jest to w praktyce ODEBRANIE Polakom własności - nie przymusem i siłą - tylko podstępem, za pomocą fortelu.

Poprzez mechanizm kreacji pieniądza przez system bankowy - który jest ukrytym mechanizmem podatkowym – najpierw dokonuje się podstępnego opodatkowania całego polskiego społeczeństwa – a później za pieniądze z tego podatku „wykupuje” się nieruchomości od ludzi starszych, których wcześniej politycy w Polsce oskubali ze środków do życia.

Mówiąc wprost - banki robią myszką "klik" - i za pomocą ukrytego podatku jakim jest kreacja pieniądza - odbierają całemu Polskiemu społeczeństwu część pieniędzy (odbierają SIŁĘ NABYWACZĄ naszych pieniędzy, która pojawia się w ich rękach w formie świeżo wykreowanych pieniędzy) - i za te odebrane nam wszystkim podstępem pieniądze - „wykupią” nasz własny kraj - czyli nieruchomości wraz z ziemią i majątkiem od ludzi starszych.

Czy ktoś w ogóle zdaje sobie z tego sprawę?!?

Właśnie rozpoczęto zmianę stosunków własnościowych części Polskiego terytorium - a wszędzie słyszę pitolenie o bzdetach w stylu Amber Gold...

Tak działa w praktyce najpotężniejsza dzisiaj broń masowego rażenia – czyli media.

PS. Nie musi tak być! Otwórzmy oczy, zacznijmy samodzielnie myśleć – i zjednoczmy się w jednym wspólnym celu – PRZESTAŃMY POZWALAĆ SIĘ OKRADAĆ przez polityków, banki i tzw. "rynki finansowe".

Normalne państwo jest możliwe – jak tylko przestaniemy wierzyć politykom i mediom.

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6995&Itemid=55

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pojawiły się już pierwsze oszustwa związane z odwróconą hipoteką - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Takiej działalności nie regulują przepisy, dlatego klienci nie mają żadnych gwarancji realizacji umów.

Jak czytamy w gazecie, jeszcze dwa lata temu na rynku działały zaledwie dwie firmy oferujące seniorom dożywotnią rentę w zamian za notarialne przekazanie im mieszkania. Dziś jest ich już około dziesięciu i coraz mocniej się reklamują, obiecując wspaniałe życie dla swoich klientów. Jednak skorzystanie z takiej oferty może okazać się ryzykowne. Bo pomimo licznych obietnic rząd w dalszym ciągu nie przygotował ustawy o odwróconej hipotece, która regulowałaby rynek i chroniła interesy klientów. Na razie nadzoru nad tego typu funduszami nie sprawuje nawet KNF.

Co więcej, informacje o twórcach i szefach funduszy hipotecznych, oferujących odwróconą hipotekę, są szczątkowe. Brak konkretów, nazwisk prezesów, czy wysokości kapitału firm. Nie ma też żadnej instytucji ani organizacji, która monitorowałaby, co dzieje się z ludźmi, którzy notarialnie przekazali funduszom mieszkania w zamian za dożywotnie świadczenia. Pokrzywdzeni seniorzy co najwyżej mogą poskarżyć się rzecznikowi praw konsumenta.

Pomóc mogłaby ustawa, regulująca rynek odwróconej hipoteki. Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". ustawa ta, zgodnie z zapowiedziami rządu, miała objąć firmy oferujące takie produkty nadzorem finansowym, określić dla nich wymogi kapitałowe, a także zasady wykupu nieruchomości przez ewentualnych spadkobierców. Ale nadal jej nie ma. Tymczasem umowy są pełne pułapek.

Największe wątpliwości ekspertów budzi to, że fundusze oferujące renty stają się dziś właścicielami mieszkań już z chwilą podpisania umowy, a nie dopiero po śmieci klienta. Większość z nich nie daje też spadkobiercom pierwszeństwa wykupu. Głośne dyskusje budzą też ceny przejmowanych mieszkań. Same fundusze przyznają, że biorąc pod uwagę ryzyko np. spadku wartości nieruchomości, a także długowieczności klienta, wyliczają miesięczne świadczenia od 30 – 40 proc. wartości rynkowej mieszkania.

TLa/"Dziennik Gazeta Prawna"

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/odwrocona-hipoteka-z-pulapkami

 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#285720

Niezależne media - system wczesnego ostrzegania.

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#285732

plan antypolskiego rządu PO-PSL jest prosty - poprzez wtrącenie emerytów w skrajna nędze wywłaszczać ich "dobrowolnie" z nieruchomości

Od siebie dodam, że system jest bardziej kryminogenny niż na 1szy rzut oka się wydaje - skoro z chwila podpisania umowy odwróconej hipoteki mieszkanie przestaje być własnościa emeryta to co go ochroni przed "chitrym" pomysłem banksterów żeby skrócic pobyt delikwenta na tym padole łez i nie płacić tej renty przez 15lat ale przez np. 3 miesiące?? No co, "wysokie normy etyczne PO" nie pozwolą likwidować przeszkadzające w zbycie nieruchomości "zawalidrogi"? - no nie ha ha ha tylko zachowajmy powagę!!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#285739

Firma może też niby splajtować, albo po prostu zniknąć, ale z papierkiem o własnosci mieszkania w rękach.
Takie rzeczy to nie w Polsce.

4-5 lat temu pewna Polka od wielu lat mieszkająca w Paryżu mówiła mi o takiej możliwości we Francji. Umowę zawiera się z bankiem. Takie mieszkania bank traktuje jako swój kapitał, nieruchomości, i nie musi sie spieszyć z odzyskaniem. Ona też myślała o czymś takim dla siebie - chociaż biedy nie klepie - ale dzieci jej to wyperswadowały.
Ona jednak nie widziała w tym ryzyka, ze ktoś ją wykiwa. Ot, taka różnica między krajami. Stabilność. Zaufanie obywatela do instytucji finansowej ("pewne jak w banku"). Możemy sobie pomarzyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#285767

Dotychczasowe zapowiedzi krachu złotego, kryzysu i tragicznego roku 2013 da im do ręki nie jedną możliwość.
Przecież przyjęto już w wielu firmach (na czele z nie-rządem) zmianę umów jednostronnie!
******************************************

 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#286017

Moja J., której poświęciłam jedną z notek, też rozważała możliwość powiększenia nędznej emerytury w ten sposób.
Rozmawiałyśmy na ten temat parokrotnie, ostatecznie J. zrezygnowała z tego dobrodziejstwa. Bo to mądra kobieta. Woli żyć skromniej, ale... dłużej :)
Pozdrawiam !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#285742

To,że teraz w Europie można wkraczać i zawłaszczać kraj ekonomicznie to widać.

Zgadzam się z autorem notki w tej kwestii,że to jest rozbiór Polski o czym pisałem 4 lata temu na Tuskwatch skąd się przeniosłem po niemiłej atmosferze i obelgach admina do mojego znajomego.

Nie trzeba używać broni jak to straszono Polaków przed wyborami,aby nie głosowali na Kaczyńskiego bo wojna z Rosją gotowa.

A Rosja sobie hasa PO Polszy jak chce w te i nazad.

PO 10 kwietnia są tu jak u siebie w domu.

Wódz swojak to i jak?Wsio normalna.

Politycy może nie wszyscy,ale większość sprzedaje kraj na prawo i lewo byle kto dał więcej.

Giertych zdrajca,Kluzik konfident i teraz Ziobro już pękł bo ma żonę i małe dziecko dlatego ktoś mu dał znak-sygnał w prostym przekazie jak nie chce mieć problemów ze zdrowiem.Zwykły mięczak.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#285917

Jacuś wrócił na łono rodziny, a ja cóś bym przeklęła, tylko boję się Adminów :-)
**************************************
 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#286018

Widać, że inwigilacja portalu w pełni. Czyżby banksterzy też do nas przychodzili?
**************************************

 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#286016

Treść zgłoszona - a z powodu ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#286026

freedom.nowyekran.pl
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#286199