Wiem sporo o rewolucji gender, ale ten artykuł powalił mnie... Eutanazja i kryptanazja w UE

Obrazek użytkownika ciociababcia
Świat

Czy macie państwo świadomość, że ponad 30% Holendrów przeniosło się do Niemieckich Kas Chorych, by uniknąć EUTANAZJI? Ciekawskich niedowiarków zapraszam do Holandii, sami sprawdźcie jak ta maszynka do zabijania działa. Zobaczcie jak działa EUTANAZYJNE POGOTOWIE – typu mać – ratunkowego! A wszystko pod szczytnym hasłem „skrócić cierpienie staruszkom”.

Kto jest staruszkiem i jak bardzo cierpi wiedzą tylko ci co „proponują-wyjaśniają-pomagają ”MORDERCY!!! Temat coraz częściej gości w „naszych” mediach tak nieśmiało: prawo do decydowania o własnym życiu , nieuleczalnie chory, skrócić męki i temu podobne pierdoły. Ale finał ma być jeden!

Po okresie produkcyjnym – na umowach śmieciowych – ŚMIETNIK!!!

Eutanazja i kryptanazja w Holandii

Dni temu kilka, córka koleżanki (mąż Holender) jechała do Holandii na… uroczystą eutanazję teściowej.

- Panie doktorze, mamy prośbę o przyśpieszenie „zabiegu” o dwa dni. Chcemy wyjechać w piątek po południu. Po drodze chcemy zajechać do Samanty, wczoraj miała urodziny. Jesteśmy zabukowani w sobotę rano na lot do Nicei. Mama przecież już podjęła decyzję. Bardzo prosimy. – Adrian położył na biurku doktora Markusa bilety lotnicze jako dowód, że o 9.30 w sobotę mają wylot na oczekiwane od roku wakacje.

Doktor Markus, lekarz dzielnicowy, od dwóch miesięcy na zlecenie Adriana i Emmy diagnozował mamę Adriana, 72 letnią Hertę, która od wielu lat chorowała na nieżyt jelit i niewydolność nerek. Jednak przekonywującym argumentem za eutanazją jest jej wiek – 72 lata, wystarczy, nażyła się!
Herta podczas wizyty dr. Markusa sama, bez jakiegokolwiek przymusu, stwierdziła, że prosi go o pomoc.
- Niech mi pan pomoże doktorze Markus – powiedziała to przy wszystkich obecnych przy jego wizycie. Czyli, niedwuznacznie wyraziła swoją wolę.
- Panie doktorze prosimy!

30 km na południe od Amsterdamu, w 3 tysięcznym mieścinie Wielingen, dziennikarka stołecznego gazety odkryła, że w tym sennym miasteczku żyją tylko młodzi ludzie. Nie ma w nim nikogo, kto żyje z emerytury! Raczkujące dzieciuchy, szkolne małolaty, agresywne zawodowe szczury, młodzi dziadkowie… A gdzie staruszkowie? Nie ma. Ani jednego w kawiarni, kościółku, na ulicy. Indagowani przypadkowi rozmówcy na rynku miasta, w urzędzie merostwa i w okolicznych pubach unikali odpowiedzi na pytania, gdzie są starsi jego mieszkańcy? Intuicją tchnięta dziennikarka zatrzymała swój samochód na parkingu spożywczego dyskonta i po niespełna godzinie zauważyła przemykającą postać kobiety, która – na jej oko – mogła mieć ponad sześćdziesiąt pięć lat.
- Poczekam jak wyjdzie – pomyślała. – Stanę w okolicach rozsuwalnych drzwi. Musi po zakupach wyjść. Jakoś ją zagadnę. Muszę pierwszym pytaniem zdobyć jej zaufanie, tylko czy będzie chciała ze mną rozmawiać?
Po niespełna 20 minutach starsza pani w kapelusiku nasuniętym głęboko na czoło szybkim krokiem opuszczała sklep. Jaga podbiegła do niej
- Dzień dobry, ja nie jestem tutejsza, ja z Amsterdamu, jestem dziennikarką. Chcę pani pomóc. Jestem godną zaufania osobą. Niech pani ze mną porozmawia, mogłabym być pani córką.
- Córką? – nieomal odkrzyknęła dama w kapelusiku – Córką! Pani nic nie rozumie, tu synowie i córki zabijają. Mordują ojców i matki. Chce pani coś wiedzieć, a chyba nie podejrzewa, że jest pani w mieście zbrodni.
Osłupiała Jaga patrzyła w oczy starszej pani wyczuwając, że ta waha się czy jej zaufać.
- Nie zawiedzie mnie Pani?
- Przysięgam! Pomogę ze wszystkich swoich sił. Nie jestem Holenderką. Pochodzę z Saksonii. Mój ojciec jest emigrantem z Polski. Jestem przyzwoitym człowiekiem, dziadek walczył w Powstaniu Warszawskim, jeśli pani to cokolwiek mówi.
- Młoda osóbko Mówi mi to wiele. Ukończyłam historię i prawo na Uniwersytecie van Amsterdam. Jeśli mogę cię prosić chodźmy do mojego mieszkanka. Zapraszam na herbatę. Jeśli masz dostatecznie dużo czasu, dostaniesz materiał na wiele lat twojego życia.

Po drugiej filiżance herbaty Sanne wyjęła z sekretarzyka dyplomy uniwersyteckie. Czekała na zauważenie przez Jagę ocen obydwu dyplomów. Oba były oznaczone ocena bardzo dobrą. Jaga nie omieszkała pogratulować wysokich ocen. Tak po woli Sanne wchodziła w temat, o którym, widać było, sama chciała opowiedzieć. 37 lat była referendarzem sądowym tutejszego małego sądu. Typowe problemy małej, sennej holenderskiej mieściny. Ponad połowę mieszkańców stanowili ludzie starsi. Młodzi po szkołach migrowali do stolicy i okolicznych bardziej uprzemysłowionych miast. Merostwo znakomitą część budżetu przeznaczało na pomoc ludziom w wieku zaawansowanym. Czas odmierzały korki noworocznego szampana. Gdy na mera miasta wybrano, młodego, przystojnego, dobrze zapowiadającego się programowo mężczyznę, nikt nie podejrzewał, że wybór ten dla wielu będzie ostatnim wyborem jego życia.

Szokująca prawda o eutanazji. Neo eugenika

- Niestety, ja też przyłożyłam do tego swoje uniwersyteckie dyplomy. Tak, niezauważalnie, stanął problem na radzie miasta – eutanazja. No, jeśli nieuleczalnie chorujesz, jesteś bez jakichkolwiek szans, jak sam prosisz i błagasz, to czemu nie? Mój szef zlecił mi opracowanie pisemnej formuły zainteresowanego o dokonanie przez lekarza – nie jakiejś prywatnej kliniki – merostwa, zabiegu eutanazji! Oczywiście tylko w wyjątkowych wypadkach! Chciałam dobrze. Tylko dla beznadziejnych wypadków, tylko gdy pacjent cierpiał i nie rokował, tylko dla przypadków ostatecznych. Oczywiście w formule druku podania było „proszę o pomoc”, „proszę o skrócenie cierpienia”, „proszę o doraźną interwencję z powodu braku środków finansowych na długotrwałe leczenie”, „proszę o zabieg w przypadku drastycznie złych wyników analiz diagnostycznych”… Wierzyłam, że za tymi prawnymi, sądowymi określeniami etyka i nauka medyczna podłoży swój naukowy, moralny podtekst. Nie mogłam przypuszczać, że nowy mer otrzymawszy z sądu takie dokumenty uczyni je narzędziem unicestwienia tak wielu istnień ludzkich. Mer w krótkim czasie wymienił cały skład lekarzy zatrudnionych przez miasto. Zredukował 80% lekarskich etatów, podwyższając o 300% uposażenie pozostałym nowo zatrudnionym. Nieomal w oczach liczba pogrzebów wzrosła do kilkudziesięciu w ciągu dnia. Mer miasta zmienił formułę zasiłków pogrzebowych. Jeśli zmarły sam „dobrowolnie” poprosił o pomoc, to pogrzeb całkowicie finansowany był przez merostwo, a całe odszkodowanie z ubezpieczenia trafiało do rąk rodziny. Odszkodowanie pogrzebowe to 12 średnich pensji, starczyło na nowy dobry samochód, lub połowę mieszkania, na otarcie łez. Jago, zaczęło się. Nagminnie dzieci odwiedzały lekarza merostwa z ojcem lub matką, żeby nie mówić z dziadkami, gdzie „zainteresowany” SAM prosił o „pomoc”, podpisując druk opracowany przez sąd, czyli przeze mnie.

„Proszę o pomoc bo źle się czuję”. Lekarz, a jakże, badał, robił w laboratorium wyniki i podejmował decyzję – zastrzyk. Zastrzyk śmierci! Nieomal na oczach dzieci, które tylko czekały na stosowne zaświadczenie, że babcia, mama, tato, sami poprosili o pomoc.

Wiesz, latem byłam w naszej klinice. Młodzi rodzice przywieźli córeczkę, ok. 8 lat, która chorowała na niewydolność nerkową. Szanowny doktor uprzytomnił im, że ich polisa nie obejmuje dializ, będą musieli płacić z własnej kieszeni, no chyba, że podpiszą prośbę o pomoc! Podpisali, lekarz nakazał przewiezienie córki do pokoju obok, gdzie zaaplikował jej zastrzyk usypiający. Pogrzeb odbył się na koszt miasta, odszkodowanie przypadło rodzicom. Jago, to było ICH dziecko!

Sama byłam w szpitalu jak z wypadku drogowego przywieźli kierowcę dużej ciężarówki, który miał złamane dwie nogi. W izbie przyjęć lekarz poinformował chłopaka, że może dojść do amputacji kończyn. „Niech mi pan pomoże” krzyczał kierowca, proszę! Pomógł…zastrzykiem… Nie cierpiał młody człowiek.

Przemiany społeczne i obyczajowe w Unii Europejskiej

Wiesz, mój sąsiad mieszkał obok mnie, pod 6 – tką, miał gościec stawowy, trudno mu się było poruszać z samego rana. Wpadałam do niego po śniadaniu, częstował mnie kawą niejednokroć prosząc o drobne zakupy. Jak mu je przynosiłam to już czuł się lepiej. Rozchodziłeś się, żartowałam. Tak, potrzebował kilku godzin by wejść w rytm dnia codziennego, by jego stawy zapracowały. Bywało, że wieczorem zapraszał mnie na kawę do kafejki obok naszego domu. Pewnego ranka zaszłam do niego, w mieszkaniu była synowa z miejskim lekarzem. Krzyczała, darła się na niego, dlaczego nie pozwala sobie pomóc! Ona przyprowadza mu lekarza, a on tego nie docenia. Powiedz mu Sanne – zwróciła się do mnie – że lekarz jest po to by mu pomóc. Oczywiście potwierdziłam, daj się zbadać, badanie nie boli. Na życzenie lekarza i synowej opuściłam jego mieszkanie. Krótki czas potem zauważyłam przez okno, że na ulicy stoi pogrzebowy bus, do którego na noszach wnoszą opatulone w folię ciało zmarłego. Za nim idzie synowa sąsiada i lekarz. Dech mi zaparło i nogi mi się ugięły. Badanie i śmierć!
Jago !.. Tak wyludniło się nasze miasto ze starszych i schorowanych ludzi. To praktyka eliminowania już niepotrzebnych i cierpiących nawet maluszków. To wynik przebiegłości zarządców gmin i miast. Wszystko dla uratowania budżetu. Ofiary nie mają znaczenia. Państwo nie akceptuje starych i ułomnych. Orkiestra gra dla zdrowych, mających siłę się bawić i uprawiać seks. Jago zauważ to!!!!

Dopijaliśmy z Jagą kawę w kawiarni w Poznaniu. Nie miałem koncepcji na dalsze indagowanie jej o losy mieszkańców miasteczka Sanny. Zastanawiałem się, czy opowiadana przez nią historia może się jak AIDS przenieść na np. nasz kraj?

Zapytałem zdawkowo, co robi Sanny dzisiaj? Czy nadal przemyka się do sklepu?

- Nie, nie, ja jestem w Poznaniu, bo Sanny wyszła za mąż za wdowca z twojego miasta. Wczoraj w ratuszu był ich ślub. On jest emerytowanym nauczycielem poznańskiego liceum – Jedynki Marcinka. No wiesz tu opodal na Grunwaldzkiej. Poznała go przez takie internetowe biuro. Ona jest najszczęśliwszą osobą na świecie. Wiesz, przy szampanie nachyliła się mi do ucha i powiedziała, że w Polsce i w Poznaniu lekarze nie usypiają, pomagają na prawdę!!! Z jego i swojej emerytury 4000 euro będą szczęśliwym małżeństwem do końca świata.
Jestem o tym przekonany Jago. Jestem o tym przekonany odparłem, choć w duszy zacząłem szukać wątpliwości dla tego stwierdzenia.

Eugenika: nielegalne eutanazje w Polsce

Spełniając daną wczoraj obietnicę, że będzie ciąg dalszy „Eutanazja, śmieciowy finał orkiestry życia”, chciałbym przywołać – może nie modne, nie z prądem – twierdzenia!
Czy to jeszcze głupota, czy już spisek bądź planowy zamach w celu eksterminacji ludzi nieszczęśliwych?

„Wrzuta” tematu eutanazji wydaje mi się całkiem nie przypadkowa, szczególnie w obecnym kryzysowym dla Polski czasie (słuszniej należałoby stwierdzić) – przedkryzysowym. Kryzys – taki na serio – to NAS dopiero czeka. Obecnie, gdy „rozhuśtał” się temat in vitro, czy aborcji, doklejenie eutanazji jest niejako „po drodze”, tylko pytanie komu ? A odpowiedź na nie pozostawiam domyślności Twojej czytelniku.

Co? Zaskoczeniem będzie, gdy stwierdzę, że EUTANAZJA dotyczyć będzie głównie ludzi: biednych i starych, bezdomnych i chorych na drogie w leczeniu choroby, osób w osobistej i społecznej depresji, bezrobotnych, dzielących domostwo i nieruchomości (w tym grunty rolne) z następcami prawnymi, dzieci z genetycznymi chorobami i przewlekle chorymi, osób niezaradnych życiowo i nie posiadających wystarczających środków finansowych do samo utrzymania, inwalidów i osób upośledzonych umysłowo, osób niewygodnych POLITYCZNIE? Jak znam życie i naszą „pomysłowość”, to do tej listy „dopisalibyśmy” jeszcze wiele przykładów (że przypomnę zastrzyki z pawulonu w mieście Łodzi).

“Aborcja pourodzeniowa” dzieci do lat trzech – Peter Singer

Tytułowy termin: ABORCJA POURODZENIOWA, kto z Was go znał? Od kiedy jest on znany? Powstał niedawno, jest jeszcze „ciepły”, ma przeczyć zasadzie z art. 148 kodeksu karnego – kto zabija, podlega karze.

Co oznacza aborcja pourodzeniowa? Tyle, że nie karze się za ZABICIE = ABORCJĘ nowonarodzonego dziecka! Z jakich powodów urodzone dziecko w „majestacie” prawa może zostać pozbawione życia i kto będzie, bądź jest władny podjąć taką decyzję? Lekarz? Bo stwierdzi, że dziecko jest ciężko i przewlekle chore na schorzenie bardzo drogie w leczeniu bądź nieuleczalne w przyszłości? Matka lub ojciec, gdy stwierdzą, że dziecko jest np: ślepe czy głuche bądź np: RUDE? Albo, że jest chłopcem, a oni już mają trzech i chcieliby dziewczynkę? Czym więc aborcja pourodzeniowa? Różni się od nazistowskiej teorii planowej eksterminacji lub zachowania czystości rasy? NICZYM!

Jurek Owsiak i WOŚP: “eutanazja to pomoc starszym w potrzebie”

Tak „tylnymi” drzwiami, w mediach, politycy, popularni dziennikarze, OWSIAK, wrzucają temat eutanazji, bo człowiek SAM może decydować o swoim życiu! „No, gdy ktoś bardzo cierpi i jest nieuleczalnie chory to trzeba mu pomóc odejść z tego świata – oczywiście gdy sam poprosi” (uważam , że samo takie stwierdzenie jest już wystarczającym argumentem, by nazwać twierdzącego tak bydlakiem!).

Pawka Morozow też SAM doniósł na swoich rodziców, nie rozumiejąc, że wysyła ich na Sybir na ciężką i pewną śmierć. W roku 2011 i 2012 w Polsce, samobójstwo popełniło ok. 7000 osób. Bijemy w tej kwestii wszelkie rekordy światowe. Czy rząd RP, parlament, prezydent RP coś w tej sprawie zrobili by zahamować narastającą z roku na rok ilość samobójstw? NIKT NIE ZROBIŁ NIC W TEJ SPRAWIE! Prywatny problem odbierającego sobie życie. „Wolność wyboru”! W końcu jest demokracja w kraju. O take Polske walczyliśmy!

Wszyscy (nieomal) znamy film Rambo. Jest on o nieprzystosowaniu do życia w „normalnym” społeczeństwie młodego człowieka – żołnierza z Wietnamu, wielokrotnego zabójcy innych żołnierzy – przeciwników. Czy któryś z pomysłodawców POLSKIEJ EUTANAZJI ma pomysł lub odpowiedź na pytanie co zrobić z tysiącami, tak, tak, tysiącami lekarzy MORDERCÓW, którzy w pełnej świadomości wstrzykiwać będą śmiercionośny zastrzyk żywemu człowiekowi? Po kilku latach stosowania eutanazji w Polsce będzie żyło TYSIĄCE chorych psychicznie lekarzy – zabójców! Muszą zwariować, bo normalny człowiek nie wytrzyma świadomości, że pozbawił życia dziesiątki, setki, tysiące braci czy sióstr. Polska jest wielokrotnie większa od Holandii, a jeśli w tak małym kraju oficjalnych eutanazji jest ok. 3000 plus raz, czy dwa razy więcej nielegalnych, to w Polsce będzie ich ok. 50 do 100 tys. rocznie! Czyli jeden Toruń rocznie do piachu!

Eutanazja i kryptanazja w przyszłości. Futurologia

Na „dobry” początek o eutanazję ”POPROSZĄ” wszyscy pacjenci hospicjów. Potem osoby pow. 80 roku życia, dalej powyżej 70-tki. A potem w zależności od kondycji ZUS-u osoby pow.67 roku życia. No, a potem w zależności od wskaźnika bezrobocia – rząd dba o wskaźniki – osoby kończące 60 rok, by zwolniły miejsca pracy dla młodych. Oczywiście jeśli jeszcze będą w Polsce jacyś młodzi, bo może się okazać, że widząc taką perspektywę zakończenia życia zawczasu dadzą nogę za ocean lub za rzekę. No, winienem tu sprostowanie, oczywiście możemy przyjąć wariant, że do wstrzykiwania ampułek śmierci nie będziemy używać polskich lekarzy, a np. zwrócimy się do Związku Żołnierzy Rosyjskich tzw. Afganów, by przyszli nam z bratnią pomocą i za odpłatnością wstrzykiwali śmierć w Polskie żyły. Co prawda, na poparcie tej idei na posła Macierewicza bym nie liczył, ale tym durnym pomysłem staram się dorównać durnemu pomysłowi eutanazji w Polsce! Przed Polską i Polakami jest jeszcze wiele wyzwań, wiele do naprawy czy zrobienia, ale ostatnią rzeczą, nad którą potrzebujemy się pochylić jest podły i idiotyczny temat eutanazji!

Proponuję niezależnym dziennikarzom, blogerom, kreatorom słowa mówionego i pisanego, nazywajmy każdego mówiącego o potrzebie w Polsce ustawy o EUTANAZJI: publicznie w słowie i piśmie: I D I O T Ą !!!

(Czy możecie sobie wyobrazić , że po wejściu w życie ustawy o eutanazji i przed kolejnymi wyborami, poranna prasa donosi, a TVN-24 na „pasku”: w przededniu wyborów parlamentarnych, Donald Tusk z gabinetem Rady Ministrów lub Jarosław Kaczyński z gabinetem politycznym „w obecności” świadków poprosili o przeprowadzenie u nich zabiegu eutanazji! Zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym mieli takie prawo, więc Państwowa Komisja Wyborcza skreśliła ich nazwiska z list wyborczych…)

Źródło:
http://sklepowicz.com.pl/?p=899 & http://sklepowicz.com.pl/?p=902

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/eutanazja-i-kryptanazja-w-ue-2013-07

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos)

Komentarze

"W roku 2011 i 2012 w Polsce, samobójstwo popełniło ok. 7000 osób. Bijemy w tej kwestii wszelkie rekordy światowe."

Nie jest prawdą, że bijemy w tej kwestii jakiekolwiek rekordy. Łatwo to sprawdzić na tej lub innych stronach o statystykach samobójstw, przyczyn zgonów itp.:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

Vote up!
1
Vote down!
0
#369665

"Polska jest wielokrotnie większa od Holandii, a jeśli w tak małym kraju oficjalnych eutanazji jest ok. 3000 plus raz, czy dwa razy więcej nielegalnych, to w Polsce będzie ich ok. 50 do 100 tys. rocznie"

Holandia ma niecałe 17 milionów mieszkańców, Polska ponad 38 milionów.

Jest to zatem nieco ponad dwa razy więcej.

Dwa, a nie 16 do 33 razy, jakby wynikało z wpisu.

Podobnie, najpierw w tekście mowa o tym, że w trzytysięcznym miasteczku było po kilkadziesiąt pogrzebów dziennie, a potem, że w całej Holandii wykonuje się od trzech do dziewięciu tysięcy eutanazji rocznie. To oznacza od 8 do 24 pogrzebów dziennie w całym, siedemnastomilionowym kraju.

Ponownie pytam - czy przy omawianiu tak poważnych zagadnień egzaltacja musi zastępować rozum?

Vote up!
2
Vote down!
0
#369668

ale należy wziąć pod uwagę, że jednak jeszcze jesteśmy krajem katolickim. Może nasze dzieci nie będą takie chętne do uroczystych eutanazji? Moje na pewno nie.

O Holandii już dwa lata wstecz oglądałam dokument. Ludzie z ciężkimi chorobami rezygnowali ze szpitala.
Wówczas Polacy zakładali w Holandii domy opieki. Tam Holendrzy z większym zaufaniem podejmowali leczenie? opiekę?... Jak jest dzisiaj - nie wiem.
Ja jednak nie kładłabym nacisku na liczby (może wróżka?), ale na same zwyrodniałe fakty.

********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
1
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#369671

Kwestionuję rzetelność tego materiału. Nie rozumiem po co ktoś zmyśla jakieś miasteczka, rzuca z sufitu wzięte liczby i dlaczego nie zadaje sobie trudu sprawdzenia podstawowych danych. Danych dostępnych każdemu w ciągu kilkunastu sekund.

Dziwi mnie także wątek o lekarzach. Przepraszam, ale czy mam rozumieć, że gdyby Sejm wprowadził od jutra taką ustawę, to lekarze rejonowi po prostu zaopatrzą się w strzykawki z jakąś trucizną i zaczną nimi traktować szukających pomocy staruszków?

Jaką pogardę trzeba żywić do polskich lekarzy, aby wierzyć, że masowo, bezmyślnie przystąpiliby do mordowania pacjentów tylko dlatego, że się przepisy zmieniły?

Ja wiem, że był ten pavulon w Łodzi. I oczywiście, jacyś lekarze gotowi uprawiać ten proceder by się w Polsce, jak w każdym innym kraju świata, znaleźli. Ale na zasadzie wyjątku, a nie jako reguła!

Vote up!
2
Vote down!
0
#369679

Miasteczka Wielingen nie ma w google maps.

W ogóle, poprzez google nie udało mi się znaleźć takiej miejscowości i to mimo iż próbowałem też Wilingen, Vielingen itp.

Pojawia się jakiś hotel o tej nazwie, ale mieści się on w osadzie Cadzand liczącej 804 mieszkańców.

Mam zatem poważne obawy, że historyjka o dziennikarce, o starszej pani i masowym mordowaniu staruszków jest, po prostu, zmyślona.

Vote up!
2
Vote down!
0
#369676

Mnie ta historyjka od razu, bez sprawdzania, wydała się zmyślona.
Oczywiście sprawdzenie jest dodatkową jej falsyfikacją.

Vote up!
1
Vote down!
0
#369683

Mnie takie sprawdzanie bawi i wciąga. Dlatego to dość często robię.

W tym tekście jest więcej podejrzanych "faktów". Np. to, że w trzytysięcznej mieścinie jest sąd. Wprawdzie w najmniejszym polskim mieście powiatowym, liczącym 5700 mieszkańców Lesku jest Sąd Rejonowy, ale nawet ono jest dwa razy większe od "Wielingen".

Nie znam specyfiki holenderskiej. Ani w Polsce, ani w Szwecji, treści blankietów stosowanych w służbie zdrowia, a zresztą i w większości innych branż również, nie konstruują urzędnicy na szczeblu powiatu. Mogę się mylić, ale przypuszczam, że w Holandii też nie zostawia się takich decyzji do swobodnej interpretacji urzędnikom niższego szczebla. Jakiś blankiet do wypełnienia zamieściło pewnie ministerstwo zdrowia czy jakaś tam kasa chorych na swoich stronach internetowych i tyle.

Podobnie postać mera organizującego szajkę morderców w białych fartuchach i ta bojąca się głośno mówić starowinka. Żeby chociaż o gejach miała się negatywnie wyrażać:-) Ale ja mam uwierzyć, że w nowoczesnym - w złym i dobrym tego słowa znaczeniu - holenderskim społeczeństwie, starcy w pełni sił umysłowych są zabijani i nikt nie reaguje, a ludzie się boją rozmawiać z dziennikarzem? Może w Kirgizji tak jest albo w Tadżykistanie, ale nie w krajach Europy Zachodniej!

Vote up!
2
Vote down!
0
#369686

Jasne, że podanie przez Ciebie tych faktów jest potrzebne, po prostu np. mnie upewniło, że moja nieufność była uzasadniona.
Dla mnie mocno naciągane wydało się już to, że prośbę o pomoc interpretuje się tam tak jednoznacznie.
Ja ten tekst już gdzieś kiedyś czytałam i wtedy też ta reakcja lekarzy na prośbę o pomoc wydała mi się bajką, a przynajmniej czymś mocno naciąganym. Nie wiem, kto mógłby w to uwierzyć.

Vote up!
1
Vote down!
0
#369689

 Pisze dzisiejszy Onet. Włoch myślał, że ma raka, a autopsja temu zaprzeczyła. Historia równie groteskowa, jak to opowiadanie ciocibabci "ku przestrodze ",  tyle, że tym razem, niestety prawdziwa.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
1
Vote down!
0

Lotna

 

#369687

Murowane podium w Księdze Rekordów Darwina za rok 2013.
Eliminacja głupich genów z puli, dokładnie według kryteriów.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#369735

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika andruch2001 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Już za sam temat stawiam 10 pkt. Materiał jest tak szokujący , że doprawdy aż trudno spokojnie czytać kolejne następujące po sobie wersy. W moim odczuciu tu już nawet nie ma się nad czym dłużej zastanawiać. Stoimy u wrót piekła , które nieuchronnie wdziera się na naszą polską - chrześcijańską od tysiąca lat - Ziemię.

Dziwi mnie w tym wszystkim jeden nie podważalny fakt , mianowicie taki , że niejako w obronie dotychczasowych wartości opartych na etyce chrześcijańskiej staje autor tego artykułu , ktoś taki jak kapitan I Departamentu MSW Roman Sklepowicz , były wysoki rangą funkcjonariusz spec-służb PRL-u.
/ źródło /...

Mam dziwne przeczucie , że tekst ten jest swego rodzaju "lepem" żeby zaistnieć w przestrzeni medialnej. Swego czasu ten były funkcjonariusz spec-służb PRL z powodzeniem brylował na "nE" ..Oczywiście do czasu zawalenia się tego "projektu" ..

Niejako czując swym "psim" węchem zbliżające się nieuchronnie wybory podejmuje bardzo nośny medialnie temat. Co nie oznacza , że sprawa nie warta jest nagłośnienia , wręcz przeciwnie. Dziwi mnie natomiast , że nikt z "prawej" strony nie podjął się zbadać ów temat od podszewki , dogłębniej. Odkrywając ten iście diabelski plan unicestwiania tej części ludzkości, która w oczach obecnego "main streamu" w ramach wdrażania w życie nowych koncepcji "neoeugeniki" - napiszmy to otwartym tekstem - nie zasługuje na to by żyć!

Warto powrócić do kart historii , przypomnieć sobie co mieli na myśli owi "twórcy" koncepcji nowego człowieka ,,,

K.Darwin z jego "pseudo" teorią ewolucji , która w swoim czasie posłużyła za podstawę do wdrażania koncepcji zwanej "darwinizmem społecznym". Kolejny z nich to kuzyn Karola Darwina - Françis Galton, który zapisał się w historii także jako odkrywca identyfikacji ludzi za pomocą odcisków linii papilarnych. On też jest twórcą pseudo nauki zwanej dawniej Eugeniką . Kolejny z "humanistów" George Bernard Shaw nawołujący w swoim czasie by osoby , które są "nieproduktywne" czyli nie przydatne dla ogółu społeczeństwa w sposób możliwie najbardziej humanitarny uśmiercać . Stąd jego słynny apel do uczonych świata o wynalezienie gazu uśmiercającego w sposób jak najmniej bolesny tych , którzy wg. jego odczucia są najzwyklejszymi pasożytami i żerują na ciężko pracującym społeczeństwie . Chodziło mu zapewne o tych , którzy z uwagi na szeroko pojęte kalectwo w tym i starość nie są w stanie samodzielnie na siebie zapracować .

Są i dalsi na tej haniebnej liście , że wspomnę twórcę utopii zwanej komunizmem - K.Marks , jego wielki zwolennik Trocki , czy zbrodniarz W.I.Lenin , aż po kreatury w osobach Hitlera czy Stalina ...

Czas dla nas wszystkich najwyższy , byśmy się obudzili z letargu , byśmy przejęli inicjatywę , bo inaczej ....

PO nas !

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
-2

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#369690

O eugenice wiemy sporo, już od czasów IIWŚ. Wiemy także, że projekty nie zostały zarzucone, a koncerny farmaceutyczne nadal pracują nad badaniami. Prawdopodobnie opracowały już "doskonałe" preparaty i będą chciały koniecznie na tym zarobić... DUŻO !!!
Jeżeli tekst Sklepowicza jest fikcją, to niestety zaliczam go do teorii spiskowych :-), a wiedzę żeby stworzyć taką teorię wiarygodną - niewątpliwie ma. :-)

***********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
-1

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#369694

Holenderska klinika, zajmująca się wykonywaniem eutanazji, utworzyła mobilne zespoły, które będą przeprowadzać zabójstwa pacjentów w domu. Klinika świadczy usługi tylko tym pacjentom, którym lekarze odmówili odebrania życia. Jednak wielu ekspertów już zaprotestowało przeciwko tej „innowacji”.

Tak to właśnie ma działać, że specjalne zespoły będą jeździły do pacjentów i będą ich usypiać tak jak my robimy z naszymi chorymi psami.

"Od czwartku działają nasze mobilne zespoły, który mogą rejestrować ludzi, którzy czują, że pasują do kryteriów pacjentów, którzy mają prawo do eutanazji" - mówi przedstawicielka społeczności "Prawo do Śmierci" Walburga de Jong.

Praktyka eutanazji w Holandii została zalegalizowana w 2002 roku. Od tamtej pory, każdego roku ponad trzy tysiące osób korzysta z tego prawa. Każdy obywatel, który cierpi na nieuleczalną chorobę, ma prawo do przeprowadzenia postępowania, jeśli jest zdrowy na umyśle i jest świadomy swojej decyzji.

Zbiera się specjalny komitet składający się z lekarzy, prawników i ekspertów w zakresie etyki. Decyzja w sprawie wymaga przyjęcia, przez co najmniej dwóch lekarzy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, sprawa powinna być przesłane do prokuratora.

[u]Komentarz ZnZ:[/u]

Wszyscy, którzy się zastanawiają jak przebiega depopulacja ludności w Europie muszą zrozumieć, że odbywa się ona na wielu płaszczyznach. Są te kulturowe gdzie poprzez gnębienie rodzin wielkimi podatkami wpycha się je w bolesną rezygnację posiadania dziecka ze względów ekonomicznych. Do tego dochodzi promocja postaw niesprzyjających rozrodczości jak staropanieństwo czy starokawalerstwo. Nasza cywilizacja jest teraz jak tonący statek. Z jednej strony bankrutują systemy emerytalne a z drugiej promuje się „małżeństwa” homoseksualne i nikt nie widzi w tym sprzeczności. To tez depopulacja. Holandia pokazuje nam dzisiaj jak będzie wyglądała Polska przyszłości. Lotne brygady zabijające ludzi w ich własnych domach, aby ulżyć dzieciom i upadającemu systemowi emerytalnemu. Zresztą, gdy czyta się takie newsy jak ten

http://wiadomosci.ga..._naukowcow.html to już chyba nic nie może zdziwić. To jest dopiero depopulacja. Jeszcze 10 lat temu nikt nie odważyłby się pisać takich rzeczy publicznie, zmiany granic dozwolonych w mediach i w nauce są tak drastyczne, że fakt, iż nas to nie oburza tak jak powinno świadczy o tym, że już chyba nastał Nowy Porządek Świata
http://www.pravda.ru/news/interesting_news/01-03-2012/1109887-medicin-0

http://zmianynaziemi...ja-dostawa-domu

Dla niedowiarków: http://www.prisonplanet.pl/multimedia/film_neoeugenika_wojna,p859809292
*****************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#369695

[quote=ciociababcia]Holenderska klinika, zajmująca się wykonywaniem eutanazji, utworzyła mobilne zespoły, które będą przeprowadzać zabójstwa pacjentów w domu. Klinika świadczy usługi tylko tym pacjentom, którym lekarze odmówili odebrania życia.[/quote]

Ooo? Czyli to nie ja wymyśliłem e-karetkę ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#369736

Open Film Group
Reż. Grzegorz Braun
Prod. Robert Kaczmarek
http://wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=132&t=83&p=7486&hilit=Eugenika#p7486 /Można przejść na YT/
******************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#369696

Nikola Tesla to z pewnością jeden z najwybitniejszych ludzi naszych czasów a jego stale rosnąca popularność zdaje się powoli przygaszać innego luminarza nauki jakim był Albert Einstein. Tesla był bez wątpienia geniuszem, któremu udało się połączyć ze sobą wszystkie wspaniałe pomysły XIX w. z eterem i wykuć z nich kompletnie nowe wynalazki: te realne i te działające tylko w wyobraźni.

Ten niezwykły geniusz Tesli stał się niemalże obowiązującą modą w XXI w., przynosząc ze sobą przy okazji niepokojące skutki uboczne. Wielu ludzi zakochanych w jego wielkosci, chce go wręcz (czasem w sensie dosłownym) kanonizować, stawiając jego przykład za wzór do naśladowania, nie zwracając uwagi na fakt, że niektóre jego zachowania i cechy charakteru rzeczywiście były szlachetne, ale inne były pełne złych i mrocznych intencji. Tesla był nie tylko genialnym człowiekiem, ale także po prostu zwykłym człowiekiem.

Tak, jak to jest w przypadku wielu ludzi – daleko było Tesli nie tylko do perfekcji, ale czasem głosił on kontrowersyjne idee na temat tego, jak powinien działać swiat. Jednym z takich jego niepokojących pomysłów była pochwała eugeniki, dzieki której świat mógł wydestylować najczystsza ludzka rasę. W latach 30-tych Tesla głośno opowiadał się za serylizacją kryminalistów i ludzi chorych psychicznie – co później realizowano w niektórych krajach europejskich ( Niemcy hitlerowskie) a takze w wielu amerykanskich stanach (Kalifornia). Tesla wierzył, że do 2100 r eugenika będzie szeroko stosowanym systemem do odchwaszczania z populacji ludzi niepożądanych.

W magazynie “Liberty” z 9 lutego, 1935 r., zamieszczono wiele fascynujących wizji przyszłosci ludzkosci, jakie snuł w swojej genialnej głowieTesla – wśród nich jest także pochwała eugeniki, którą cytuję poniżej, a która każe najpierw trochę pomyślec zanim zacznie się z człowieka robić boga.

„W roku 2100 będziemy mieli uniwersalnie dzialającą eugenikę. W poprzednich epokach prawo wspieralo przetrwanie najbardziej dopasowanych, odchwaszczajac mniej pożądane elementy. Nowe zrozumienie współczucia zaczęło wchodzić w reakcje z działającą bezwglednie naturą. W rezultacie kontynuujemy utrzymywanie przy życiu ludzi do niczego nieprzydatnych. Jedyną metodą dajacą się pogodzić z naszym poczuciem cywilizacji i rasy jest zapobieganie rodzeniu się ludzi niezdatnych poprzez sterylizację i świadome sterowanie instynktem rozrodczym. Wiele krajów europejskich i wiele stanów amerykańskiej Unii sterylizuje kryminalistow i ludzi psychicznie chorych. Nie jest to wystarczające. W opinii wielu eugeników powinniśmy uczynić małżenstwo znacznie trudniejsze do zawarcia. Na pewno nikt, kto nie jest odpowiednim materiałem na rodzica nie powinien mieć pozwolenia na produkowanie potomstwa. Za sto lat nie bedą miały już miejsca intymne kontakty pomiedzy normalną osobą a osobą eugenicznie nieodpowiednią podobnie jak poślubienie notorycznego kryminalisty.”
Eugenika – z oczywistych powodów – stała się znacznie mniej popularna po II Wojnie Światowej. Być może nawet geniusz Tesli nie byl w stanie zrozumieć skali okrucieństw do jakich doszło wówczas za jej przyczyną w Europie. Jego wizja jednak była jasna: ludzkość powinna pozbyć sie wszystkich tych, którzy są jej niepotrzebni. Brzmi to tym bardziej kontrowersyjne w jego ustach w kontekście jego wlasnych powaznych psychicznych problemów, które w myśl popieranej przez niego idei powinny wyeliminować go bezwględnie ze społeczeństwa, w którym miał pecha żyć.

http://wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=34&p=15162&hilit=Eugenika#p15162
**********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#369697

7-10 dni bez kandydata na "usynowienie" i zastrzyczek. Koniec problemu.
Qrwa, co się z ludźmi dzieje ???? Dajemy się staczać idiotom, kretynom... Kim jesteśmy ?

contessa

PS. Przedwczoraj wracałam z pracy i patrzę - karetka przed blokiem, podnośnik powoli się spuszczał i za chwilę z jej wnętrza wytoczył się inwalidzki wózek z ojcem sąsiada, człowiekiem - rośliną po udarze mózgu. Ile szacunku i miłości było w gestach syna chorego ale nie one robiły wrażenie bo to przecież normalne w relacji ojciec-syn i odwrotnie. Godnym uwagi i szacunku było zachowanie ekipy karetki - ile szacunku i pietyzmu było w tych ludziach, pomagających synowi przetransportowanie ojca sąsiada do wejścia domu, do windy... Wszystko odbywało się w milczeniu i bez pośpiechu.
Zamiast udać się do domu (sąsiednia klatka), stanęłam by swym ruchem nie zmącić powagi chwili. Po prostu czułam, że nie wolno mi "iść swoją drogą". Za chwilę pojawiła się sąsiadka, z wnuczkiem i sporymi zakupami. Też stanęła by poczekać aż chory "wejdzie" do domu...
W końcu karetka odjechała ale... mijając nas - sąsiadkę, dzieciaczka i mnie, błysnęła nam światłami i kierowca zasalutował nam zza szyby...

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369709

Tekst jest z gatunku s-f i nie znajduje odbicia w faktach.
Żałuję, że nie przeczytałam najpierw komentarzy Traube, bo oszczędziłoby mi to poszukiwań nieistniejącego miasteczka :)
Nie ma go na mapach, choć sprawdziłam dokładnie, zgodnie z opisem zawartym w tekście, tereny na południe Amsterdamu - aż po Utrecht. Nie istnieje taka miejscowość. Jest kanał, jest hotel, o którym wspomniał też Traube, jest wreszcie ulica w samym Amsterdamie - i nic poza tym.

Tak więc tekst został zmyślony, niemniej porusza - moim zdaniem - niezwykle istotne kwestie, które w ciągu najbliższych 20 lat mogą się stać powszechną rzeczywistością. Dlatego dobrze, że powstał, jeśli jest w stanie wstrząsnąć sumieniami i nakierować uwagę na to, czego jeszcze nie ma, ale czego symptomy zaczynają się już wyraźnie pojawiać - w szczególności właśnie w Holandii.
Praktyka wykonywania eutanazji rozprzestrzenia się tam tak szybko, że nawet ONZ wyraziło zaniepokojenie. Komitet Praw Człowieka zwraca uwagę, że przepisy pozwalają lekarzowi zdecydować o zakończeniu życia bez zgody sądu, a także na to, iż lekarz może udzielać opinii w tej sprawie telefonicznie.
Jednak to nie raporty ONZ są najbardziej dobitnym dowodem na to, że nie mamy do czynienia z wydumanym problemem. Niemieccy lekarze alarmują, że wciąż wzrasta liczba starszych ludzi przybywających z Holandii na leczenie.
Wielu z nich decyduje się na pozostanie w Niemczech na stałe. Nastąpiła też wyraźna emigracja z Holandii osób starszych wiekiem do innych europejskich krajów, głównie Hiszpanii i Portugalii. Można powiedzieć, że na starość postanowili zakosztować słońca, jednak jest też bardzo słuszne powiedzenie, że "nie przesadza się starych drzew". Ludzie starsi są wszak najmniej mobilną grupą społeczną i jeśli coś popycha ich do nagłej zmiany miejsca zamieszkania na stałe, to jakiś istotny tego powód musi być. Raczej nie słońce, bo do tego wystarczą wakacje.
Niemieccy lekarze mówią wyraźnie, że ich holenderscy pacjenci mówią o swoich obawach przed przymusową eutanazją.

Zatem tekstu nie krytykuję, a przestrzegam jedynie przed potraktowaniem go jako sprawdzonego materiału źródłowego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#369711

Dobrze napisałaś, bo tekst rzeczywiście wyczula na to, co nas czeka i co trzeba mieć na względzie. Jednak powinno się wtedy zaznaczyć, że to jest "świat za pięć lat".

Mnie chodziło nie tylko o samą rzetelność informacji (co jest przecież ważne), ale także o to, żeby mnie nie obśmiał w rozmowie jakiś rozgarnięty oponent, kiedy się na nie bezkrytycznie powołam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#369715

Jednak powinno się wtedy zaznaczyć, że to jest "świat za pięć lat".

Zgadzam się. I powinno się to wyjaśnienie umieścić dopiero na końcu, bo tekst robi wstrząsające wrażenie. I tak właśnie ma być.

Vote up!
0
Vote down!
0
#369725

Tak jak wspominałam powyżej, już wcześniej słyszałam o wstrząsających faktach przy wykonywaniu etanazji w Holandii. Konkretnie ok.2 lata wstecz w TVinfo około północy wyświetlano dokumenty. Ponoć wrócono do tego programu.
Dlatego dla mnie ten artykuł nie wzbudzał wątpliwości, zwłaszcza, że o eugenice czytałam okropne wiadomości.
A czy to już dzieje się w Holandii? Myślę, że tak - może imiona ludzi są inne.
A czy to będzie działo się w Polsce? Jest taka możliwość, jeżeli nie zapobiegniemy aborcji. To jest pierwszy krok do eugeniki ... JEDEN Z NAS jest taka strona w internecie. Na Jasnej Górze dzisiaj zbierają podpisy, brakuje ok.300.000.

**************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#369815

Unia europejska w 97% finansuje aborcje w Afryce. W ramach programu zdrowotnego z naszych podatków przeznaczane są środki na zabójstwo 170tys.nienarodzonych dzieci na tamtym kontynencie.

Największa w historii akcja pro-life. Jest szansa, żebyśmy zablokowali finansowanie z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach!

Jak informuje na swojej internetowej stronie Gość Niedzielny - gosc.pl, w całej Unii Europejskiej rozpoczęła się wielka akcja mająca na celu doprowadzenie do radykalnej zmiany przepisów unijnych dotyczących finansowania aborcji i eksperymentów na ludzkich płodach.

Obecnie z podatków krajów UE gigantyczne dofinansowanie dostają instytucje promujące aborcję i prowadzące badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi. Na przykład, Unia Europejska w 97 proc. finansuje aborcje w Afryce - rocznie z naszych podatków płacimy za zabójstwo 170 tys. nienarodzonych dzieci na tamtym kontynencie - oblicza European Dignity Watch, europejska organizacja, która czuwa nad obroną praw i godności człowieka.

Z funduszy Europejskiej Unii Rozwoju Pomocy i Zdrowia Publicznego, w ramach kilkuletniego programu zdrowotnego płyną dziesiątki milionów euro, m.in. na narzędzia do zasysania płodów i wyskrobywania dzieci. Wszystko w ramach „seksualnych i reprodukcyjnych programów zdrowotnych”.

Wszystko to może się zmienić za sprawą orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu z 18 października 2011 r. W tzw. sprawie Brüstle’a przeciw Greenpeace, nie mająca związków z obrońcami życia organizacja ekologów wniosła skargę przeciw neuropatologowi z Uniwersytetu w Zurychu, który prowadził zaawansowane badania nad ludzkimi embrionami i macierzystymi komórkami embrionalnymi. Greenpeace oskarżyła naukowca o niemoralność, brak etyki ekologicznej i gwałt na godności istot ludzkich.

Istnieje ekologia człowieka

– uzasadniali swój pozew zieloni.

I co ważne - Trybunał w Luksemburgu przyjął argumentację Greenpeace. Orzekł mianowicie, że życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrion ludzki od samego początku wymaga szacunku i ma swoją godność. To z kolei wyklucza „możliwość opatentowania jakiejkolwiek procedury, która zakłada jego niszczenie lub tego wymaga”. Dokładnie orzeczenie brzmi:

Zapłodnienie jest początkiem życia ludzkiego i w imię ludzkiej godności wyklucza możliwość jakiejkolwiek procedury, która zakłada niszczenie ludzkiego embrionu lub tego wymaga.

Ten wyrok otworzył drogę do powołania inicjatywy ustawodawczej, która by położyła kres finansowaniu aborcji i badań nad embrionami przez Unię Europejską - w myśl traktatu lizbońskiego każdy obywatel UE może bowiem zgłosić własny projekt zmian w prawie, pod warunkiem że będzie on zgodny z przepisami i wartościami Unii oraz że podpisze się pod nim milion obywateli z przynajmniej siedmiu krajów członkowskich.

Jeśli więc nagle jedna z najważniejszych instancji w Europie orzeka, że embrion ludzki domaga się szacunku i zakazuje wręcz eksperymentów na nim, to naszym obowiązkiem jest upomnieć się o przestrzeganie tego orzeczenia w całej Europie. Musimy zawalczyć o ludzkie życie. O człowieka. To najlepsza okazja, by położyć kres finansowaniu aborcji i badań nad embrionami

– mówi Carlo Casini, przewodniczący włoskich ruchów pro-life, ojciec inicjatywy ustawodawczej pod wymowną nazwą „Jeden z nas”.

Tym samym ruszyła gigantyczna akcja - "walki o ludzki embrion, o podkreślenie, że jako istota ludzka od poczęcia jest człowiekiem" - jak pisze gosc.pl.

„Jeden z nas” obejmie 25 krajów członkowskich UE. Liczymy bardzo na Polskę

– mówi, nie kryjąc entuzjazmu, Gregor Puppinck, dyrektor Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości, jeden z pomysłodawców inicjatywy.

Oczywiście to dopiero pierwszy etap tej zakrojonej na ogromną skalę akcji.

Ale walka dopiero nas czeka w Komisji Europejskiej i PE. Komisja ma prawo, po wysłuchaniu projektu zmian, odrzucić je. Musi to jednak solidnie uzasadnić. Ale jeśli zbierzemy nie milion, a dwa lub trzy, to eurodeputowani będą mieli małe pole manewru

– dodaje Puppinck.

Będziemy świadkami chyba najgorętszej w historii Parlamentu Europejskiego debaty. Zresztą zawsze kwestie dotyczące ludzkiego życia budzą tu skrajne emocje

- zaznacza Puppinck.

Inicjatywa „One of us” zarejestrowana została już 11 maja ub.r., ale przez kilka miesięcy unijne instytucje nie były w stanie udostępnić narzędzi do zbierania podpisów pod projektem. Tak więc akcja zbierania podpisów ruszyła na całego zaledwie kilka tygodni temu. Zgodnie z przepisami, powinna zakończyć się rok od zarejestrowania, czyli 11 maja br. Jednak w związku długim oczekiwaniem na wymagane oprogramowanie do zbierania podpisów KE obiecała wydłużyć termin do 1 listopada 2013 r.

Jak podkreśla gosc.pl, podpisy złożyło już kilkadziesiąt tysięcy obywateli, z czego jedna trzecia pochodzi z Polski. Równie aktywni są także Hiszpanie, Włosi oraz Węgrzy. Co ciekawe, w tym ostatnim kraju w kampanię pro-life włączyła się nawet państwowa telewizja, emitując gratisowo spoty reklamowe. Spore zainteresowanie jest też w Estonii, w Portugalii i na Malcie oraz w Niemczech.

„One of us” oczywiście wspiera Benedykt XVI. - w najbliższych tygodniach Watykan ma wydać w tej sprawie oświadczenie. Papież, jak sugeruje prezydent akcji, także złoży podpis pod inicjatywą.

Ale ta ogromna akcja ma też inny wymiar wskazuje Konrad Szymański polski europarlamentarzysta.

To najlepsza okazja, by pokazać, że Unia Europejska nie musi być w rękach lewicowego lobby. Niech w Parlamencie Europejskim i w całej Europie obywatele zobaczą, że Europa ma inną twarz, że żyje w niej mnóstwo ludzi, którzy chcą jej innego oblicza. Chrześcijańskiego, z wartościami!

To jest szalenie ważne, by, mówiąc bez ogródek, stworzyć nowe silne lobby pro-life

- dodaje

Żeby złożyć swój podpis pod tą inicjatywą, należy wejść na http://www.jedenznas.eu (lub http://www.oneofus.eu) kliknąć w zielone okienko: „poprzyj” (sign). Następnie trzeba wpisać obywatelstwo, potem kolejno numer PESEL, adres zamieszkania, imię i nazwisko oraz zatwierdzić. Każdy, kto poprze inicjatywę, otrzymuje swój własny numer zgłoszenia.

kim, gosc.pl

http://wpolityce.pl/wydarzenia/45573-najwieksza-w-historii-akcja-pro-life-jest-szansa-zebysmy-zablokowali-finansowanie-z-budzetu-unii-europejskiej-aborcji-i-doswiadczen-na-ludzkich-embrionach

***************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#369817

W Polsce oficjalnie ruszyła jedna z najważniejszych kampanii w obronie życia – Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z nas”. Patronat medialny nad tym międzynarodowym przedsięwzięciem objął „Nasz Dziennik”.

M.Marek/Nasz Dziennik

****************************************  

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

więcej:
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/25241,polski-glos-za-zyciem.html

podpisz:
http://www.oneofus.eu/pl/

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#369819