"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Blog

"Warszafka tonie - dobrze im tak" - taki tekst przeczytałam dzisiaj.
Jestem Warszawianką i nie przyszło mi do głowy, że można się cieszyć z tego, że którakolwiek część Polski jest zalana w czasie tej wielkiej powodzi. Śledziłam od początku doniesienia o kolejnych zalanych terenach. Wysyłałam SMS-y na powodzian. Dlatego tak mnie zabolały wpisy na "czołowych" portalach typu Onet i WP pod wiadomościami na temat fali kulminacyjnej dochodzącej do Warszawy. Nie mogłam uwierzyć, że można pisać z taką nienawiścią o stolicy swojego państwa. Nie będę tu więcej takich wpisów cytować, ale było w nich masę radości z tego, że nareszcie i Warszawie się dostanie. Nie brakowało niewybrednych uwag na temat Warszawiaków. Przyznam, że reakcje na to niektórych stoliczan też mi się nie podobały. Nie potrzebnie dawali się prowokować
Uważam, że takie zachowania są efektem do niedawna uprawianej polityki agresji zarówno wśród elit politycznych, jak i w mediach. Do tego dochodzi elementarny brak wychowania w duchu poszanowania innych i patriotyzmu. Polacy powinni być dumni z miasta, które jest ich stolicą, tak jak powinni być dumni ze swojej flagi, godła narodowego, czy hymnu narodowego.
Czego jednak wymagać od zwykłych ludzi jeśli ich idole niemal bezkarnie szydzą z hymnu - niedawny występ w radiu TOK FM.
Myślę, że w najbliższym czasie czeka nas nie tylko usuwanie skutków powodzi, ale również skutków braku wychowania i norm etycznych, a to praca daleko trudniejsza, niż ta pierwsza, a na pewno nie mnie potrzebna.
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - Andrzej Frycz Modrzewski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

chamstwo na każdym kroku, więc nauczanie "biłgorajskiej" miłości ma podatny grunt!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#60589

Też słyszałam taki tekst dzisiaj.

A oto odpowiedź: w Warszawie siedzi rząd. Osoba, od której ten tekst słyszałam, potwierdziła. Chodzi o tych wszystkich panów, którzy g.... robią, żeby pomóc biednym ludziom w tym nieszczęściu i mają wszystko gdzieś.
To im "byłoby dobrze tak".

Niestety, czasem ktoś nie zdąży ugryźć się w jezyk i powie czy napisze coś nieprzemyślanego... przecież Warszawa to nie tylko rząd (na szczęście!)...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#60593

Tu chodzi wprost o podgrzewanie lokalnych konfliktów. Znowu maczają w tym paluchy pseudo elitki przy pomocy mediów (oczywiście). Śmiać się chce, jak do miana filozofa pretenduje jakiś kucharzyna pokroju Makłowicza. Pan Makłowicz jest albo sklerotykiem albo nieukiem, co uciekał z lekcji historii, skoro tak mu tęskno do austro-węgierskiego Krakowa. Trzeba przyznać, że dosyć sprytnie usiłuje się nas skłócić, zastepując narodowy patriotyzm lokalnym narcyzmem. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#60607

i lokalny patriotyzm i miłości do całego kraju. Od radości z powodzeń sąsiada zaczyna się patriotyzm. Ogólnie, jeśli kocham ludzi, to kocham i kraj w którym żyję, ale tego trzeba uczyć, jak 10 przykazań i pacierza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#60739

W Warszawie byłam dwa razy, bo to moja Stolica. Tak jak moja Polska. W stoslicy jest rząd, tym razem nierząd, co nie zmienia faktu, że to piękna Stolica. Młodzieżówka PO POpisuje się ostatnio piosenką - płynie Wisła, płynie... Byłam poruszona niebywałym chamstwem. I niekoniecznie o świętość tu chodzi, ale o całą Polskę, która cierpi z powodu nieszczęść, ktore ją dotykają. I tak pomyślałam, Ze ta partia już od młodzieżówki uczy szyderstwa, braku poszanowania ludzi, słowem wychowuje Palikotów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#60755

Skąd Pani ma te informacje?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#60884

Wychowanie?
Bez twardej i stanowczej reakcji na nic nawoływania.
U mnie (37 numerów wioska), taki śmieć szydzący z hymnu nie przejdzie !!!!!!!
"Non possumus"!!!!! -pozwolić .

uczciwym lewakom dedykuje - 'No pasaran'(nie przejdą).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#60890

Gdyby wszędzie takie śmieci były "wymiatane", a ludzie żywo reagowali to też byłoby wychowywanie nie wychowanych.
Tymczasem Wojewódzki kpił z hymnu i dostał "Wiktora" Brawo!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#60978