Oświadczenia Kornela Morawieckiego w związku z powodzią

Obrazek użytkownika Bohun
Blog

Powodzianie opuszczeni przez elity

Jeśli ta powódź nie jest stanem klęski żywiołowej- to co nim jest!?

Władze i politycy, media i środowiska opiniotwórcze, zadbani i zabezpieczeni faktycznie mają za nic nieszczęśliwych i zalewanych ludzi. Z ekranów płynie ckliwe współczucie dla powodzian i zwierząt. Ale nie płyną żądania do polityków, by skorzystali z prawa, które sami uchwalili, by wreszcie ogłosić stan klęski żywiołowej. To prawo jest po to, żeby realnie pomóc ludziom. Żeby potem mogli otrzymać godziwe odszkodowania za straty od Państwa, czyli od nas wszystkich. Żeby służby państwowe działały na sprawnie- na rozkaz. Żeby nie trzeba było prosić mieszkańców o opuszczenie zagrożonych terenów, tylko im to nakazać. Uchroniłoby to, często nieświadomych ludzi, przed większymi tragediami niż pozostawienie dobytku. Ograniczylibyśmy do minimum dramatyczne, a codzienne dziś sytuacje w których, ryzykując życiem, dokonuje się niebezpiecznych i kosztownych operacji ratowniczych z udziałem helikopterów.

Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, na terenach najbardziej dotkniętych powodzią, wbrew temu co mówią przedstawiciele władz, umożliwi zmniejszenie szkód, ułatwi prowadzenie akcji ratunkowej, ograniczy cierpienia ludzi. Pozwoliłoby to też na zaostrzenie represyjnych środków wobec złodziei i szabrowników.

Po co jest Rząd, Parlament, Prezydent, opozycja, media, po co jest Państwo jeżeli w takim czasie nie używa ustanowionego prawa w interesie ogółu Polaków? Gdzie ci Panowie mają zasady społecznej solidarności!? Co ich, poza własnym wąskopartyjnym interesem obchodzi? Stawiam te pytania pod osąd opinii publicznej.

Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

dr Kornel Morawiecki

21 maja 2010

==================================================

Zalewa nas powódź kłamstwa

Politycy głównych partii, kandydaci na najwyższy urząd RP, Panowie Marszałek Komorowski, Prezes Kaczyński, Premier Pawlak, Przewodniczący Napieralski uczestniczą w powodziowym kłamstwie. Żaden z nich wczoraj w Sejmie nie poruszył tematu wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Dziś na wiecu w Warszawie Jarosław Kaczyński mówił górnolotnie o patriotyzmie, solidarności, o państwie. Nawet nie zająknął się o oczywistym obowiązku Państwa- używania prawa do ochrony i wspomagania obywateli. Podobnie Waldemar Pawlak w Sztumie chwalił strażaków, cytował Jana Pawła II i mówił o przejściu „na zielona stronę mocy” . We Wrocławiu, żołnierzy dopiero wtedy zaangażowano do pomocy mieszkańcom Kozanowa gdy woda przerwała wały.

Ludzie boją się, tracą dobytek swojego życia, są ofiary śmiertelne, a Rząd razem z opozycją, z mediami tkwią w kłamstwie i obłudzie polegającej na tym, że partyjne, polityczne kalkulacje związane z wyborami przedkłada się nad faktyczną skuteczność działań, nad los powodzian.

Stan nadzwyczajny w warunkach zagrożenia żywiołem, dyscyplinuje Państwo i jego służby. Wprowadza konieczną hierarchizację podejmowanych akcji. Kto dziś odpowiada za zalanie Wrocławia; Prezydent miasta, czy Wojewoda? Kto koordynuje pomoc?

W środę 19 bm. w „Rzeczpospolitej” konstytucjonalista prof. Winczorek powiedział, że „…ogłoszenie stanu nadzwyczajnego znacznie ułatwia wypłacanie odszkodowań”. Dlaczego tej informacji nie przekazują telewizje i politycy? Dlaczego pan Pawlak kłamliwie twierdzi, że od wprowadzenia klęski żywiołowej nie przybędzie pieniędzy? Panie Premierze przez te kilka dni bezhołowia powodziowego koszty strat mogły i powinny być przez Pański rząd zmniejszone. To są te stracone pieniądze, których byłoby więcej gdybyście Panowie skorzystali z prawa uchwalonego po poprzedniej powodzi na taką właśnie jak, obecnie okoliczność.

Praktycznie nie mam publicznego głosu w mediach opanowanych przez PIS, PO, SLD i PSL. Zwracam się do internautów: przerwijmy te zmowę milczenia. „Niech prawda nas wyzwoli”.

Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

dr Kornel Morawiecki

22 maja 2010

Brak głosów

Komentarze

http://jkaczynski.bloog.pl/id,5950664,title,Przemowienie-Jaroslawa-Kaczynskiego-na-pl-teatralnym,index.html

POczytaj ze zrozumieniem jaśnie wielmożny panie kandydacie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#60801

Zarzucasz kandydatowi PiS, że nie rozumie tego co powiedział? To zupełnie jak w tym dowcipie - skąd mam wiedzieć co myślę, póki nie zrozumiem tego co powiedziałem :)
Tylko co ma do tego Kornel Morawiecki?
Bohun

Vote up!
0
Vote down!
0

Bohun

#60849

erystyka

Drugiej tury nie będzie !!!!!!!!!!!

Komu podziękujesz ? , POżyteczny idiota ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#60864

Wałęsa, Kwaśniewski, Lech Kaczyński - wszyscy brali udział w Okrągłym Stole I po 21 latach niepodległości Polska jest w opłakanym stanie. Ostatnie dowody to odpowiedzialność państwa polskiego za katastrofę smoleńską i bezradność państwa wobec powodzi. Dość!
Bohun

Vote up!
0
Vote down!
0

Bohun

#60869

"profesor" nazwał miliony Polaków "buraki" -

Nie mylił się, nawiązał do takiego myślenia jakie reprezentujesz :(
Racja Stanu -
ech.

Oskarżenia Morawieckiego pod adresem Jarosława Kaczyńskiego-bujda na rsorach , stek kłamstw .
Komu Hunie służszy?

ech.

Vote up!
0
Vote down!
0
#60880

Wg mnie "buraczane" myślenie to myślenie oparte na emocjach, które wywołują spece od pijaru, abstrahujące od przeszłości, od drogi życiowej polityków, od tego co robili 5, 10, 15 i 25 lat temu, to myślenie oparte na założeniu, ze dorosły człowiek może w czasie kampanii wyborczej zmienić się z dnia na dzień i że ta zmiana jest wiarygodna, to myślenie bezrefleksyjne, przyjmujące za dobra monetę wszystko, co podają propapagandyści jednej lub drugiej strony.

Pamiętam - identycznie było w roku 1990, w pierwszych wyborach prezydenckich, z tym, że wtedy nadzieje na zmianę, na radykalny przełom, na uczciwość itd skupiał Lech Wałęsa (popierany zresztą przez Jarosława i Lecha Kaczyńskich). Tak jak dzisiaj było to myślenie życzeniowe. Jak się skończyło? Dość mam gadania bezmyślnych Prawdziwych Polaków, ich wyzwisk, ich bezmyślności. Zwykle to ludzie, którzy nigdy nie dorosną. Wśród wielu dzisiejszych zwolenników PiS znajduję ludzi, którzy w 1990 roku byli gorącymi zwolennikami Wałęsy...

Pora zrozumieć, że patriotyzm, miłość do ojczyzny nie zwalnia z obowiązku krytycznego myślenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bohun

#60936

I ten drugi też. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#60981

klęska żywiołowa jest faktem, a zatem wprowadzenie stanu klęski żywiołowej uważam za NORMALNOŚĆ, a obecny stan bezhołowia za NIENORMALNOŚĆ

Vote up!
0
Vote down!
0
#60926

w razie odgłoszenia stanu kleski odpowiedzialnośc za wsio przyjumuje Donek
a on wiadomo chce miec spokojny łeb
totez odpowiedzialność zepchnął na samorzady
czyli nic nowego,wszystko po tuskowemu

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#60947