Oddam naród w dobre ręce, czyli arogancja władzy - początek...

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

To dopiero początek. PO ma pełnie władzy i naród, a zwłaszcza jego niepokorna część nie jest jej potrzebny.
Przydadzą się ci co bezmyślnie w kolejnych wyborach oddadzą na nią głos. Przyda się młodzież spod znaku "róbta co chceta", a reszta tylko przeszkadza "pięknie" rządzić.

Panie prezydencie i wy platformersi zastanówcie się co robicie.

Poniżej przytaczam słowa Józefa Piłsudskiego. Chociaż były wypowiadane prawie 90 lat temu są do WAS!

"Bezczelne naigrawanie się z uczuć ludzkich wchodzi w system rządzenia, bo tylko ludzie pozbawieni godności przez ciągłe jej deptanie mogą znieść tak ohydną niewolę..."

Marszałek mówił o caracie, ale teraz to WY próbujecie zdeptać niepokorny naród, który nie dał się ogłupić propagandą i podniósł głowy.

"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli."

"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Przestańcie traktować nas jak półgłówków i karmić kłamstwami. Nie da się zdradliwymi i cynicznymi działaniami "uspokoić" narodu.

"Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw naszego budownictwa państwowego jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków."

Czy coś się zmieniło od tamtych czasów? Nadal dalecy jesteśmy od zgody narodowej, a za obecny stan rzeczy jesteście odpowiedzialni WY!

"Polacy mają w sobie instynkt wolności. Ten instynkt ma wartość i ja tę wartość cenię. W Polsce nie można rządzić terrorem."

Te słowa Piłsudskiego weźcie sobie pod rozwagę. tak jak i następne.

"Jestem wyznawcą zasady, że ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

Wasze rządy się skończą. Historia WAS oceni i nie będzie to - celujący.

Teraz wydaje się WAM, że jesteście bezkarni, ale przypomnę WAM, że to właśnie Marszałek przeprowadził Przewrót Majowy i chociaż ocena historyków jest bardzo różna i na pewno był to koniec demokracji, ale jeśli ma ona mieć wykrzywioną twarz, pełną wyzwisk młodzieży spod Pałacu Prezydenckiego, lub jej przejawem mają być Wasze cyniczne posunięcia to może czas na zmiany!

Na koniec ocena Przewrotu Majowego dla WAS pod rozwagę:

Zdaniem Andrzeja Chojnowskiego, zamach majowy był nieunikniony: demokracja by się nie utrzymała. Sukces Piłsudskiego polegał na tym, że wyczuł słabość demokracji, która miała więcej krytyków niż powodów do krytyki. Wyolbrzymiano zjawisko korupcji, odmalowywano czarny obraz. Różne środowiska brały w tym udział. Dlatego jeśli nie Piłsudski, zapewne pojawiłby się inny kandydat na dyktatora. Kryzys demokracji musiałby się jakoś uzewnętrznić. Najprawdopodobniej do głosu doszedłby sfanatyzowany nacjonalizm w wydaniu młodej endecji.

źródło - "Józef Piłsudski - Myśli, mowy i rozkazy"

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mam jednak wrażenie że to się tak szybko nie skończy jak piszesz. I tak łatwo ich historia nie oceni jeśli to oni i ich ludzie będą pisać książki historyczne, jeśli to oni będą nauczać w szkole itp.Przecież już tak jest. Mam ten zaszczyt być nauczycielem i widzę co się dzieje widzę kto i z jakimi poglądami wykłada najważniejsze, najbardziej kształtujące postawę narodową i obywatelską przedmioty. Widze jak młodzież to chłonie, jak im się to podoba. Nie mają wzorca w domu, rodzice zabiegani pracą żeby spłacać kredyty, wpadają wieczorem na wiadomości w tvn24 i to tyle.
Zresztą wszystko zaplanowane z taką precyzją z gotowym instruktażem działań od wielu wielu lat nie rozpadnie się ot tak. Oni myśleli nad tymi niezadowolonymi jak my i myślą nadal.
Jest w polecankach ale może ktoś przeoczył.Naprawdę warto:
http://www.youtube.com/watch?v=ZGvvMKRFBsY

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#79059

co się dzieje w umysłach młodych ludzi. Ogłupienie jest tym groźniejsze, że te dzieciaki uważają, że głoszą swoje poglądy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#79107

Przykrość polega na tym, że oceny moralne, etyczne czy polityczne mozna odnosić do LUDZI.
Co zaś do tej kamaryli, to takiej pewnosci NIE MA.
Wyjątkowy zbiór złodziei, zdrajców i infamisów.
Oni świadomie odrzucili zbiór norm, jakimi LUDZIE się kierują.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79265

Wykonano kolejny "dobry" krok, arogancja władzy rośnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#79302