Bardzo WAŻNE..... co w Polsce PISzczy.

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Nadal będę pisała swoje "donosy", zwłaszcza w sytuacji, gdy zaczyna się frontalny atak sztabu PO na kandydata PIS.

- 6 czerwca - Kandydat na prezydenta Jarosław Kaczyński odwiedził w poniedziałek Małopolskę. Odwiedził zalane przez powódź miejscowości Kłodne, Grybów oraz Kąclową. Udał się także na miejsce osuwiska, by zobaczyć rozmiar tragedii.

Jarosław Kaczyński w dotkniętej powodzią miejscowości Kąclowa powiedział, że jeśli dojdzie do trzeciej fali powodzi jego ugrupowanie nie będzie się sprzeciwiało wprowadzeniu w kilku województwach stanu klęski żywiołowej. Podkreślił, że dzięki temu usprawniona zostałaby walka z żywiołem.„Taki stan bardzo zwiększa sprawność działania, bo pozwala całą władzę w sprawach związanych z powodzią umieścić w jednym ręku” - przekonywał kandydat na Prezydenta. Uważa on, że taki stan powinno się wprowadzić, chociaż nie zawsze pasuje to politykom, bo ważniejsza jest kwestja interesów ludzi.

Podziękował prezydentowi Nowego Sącza - Ryszardowi Nowakowi, za dobrą organizację akcji przeciwpowodziowej w Nowym Sączu i wsparcie jakie okazuje tym, którzy stracili dobytek życia. Prezydent Nowego Sącza zorganizował już pomoc w postaci trzech tirów z materiałami budowlanymi, które trafią do Kłodnego. Do akcji pomocy włączają się także nowosądeccy przedsiębiorcy.

Nie zapomniał podziękować wszystkim, którzy pomagali:
"Dziękuję z całego serca strażakom za ofiarną pomoc, którą nieśli mieszkańcom. Słowa podziękowania należą się również samorządowcom, powiatu limanowskiego jak i nowosądeckiego."

- 7 czerwca - Konferencja Jarosława Kaczyńskiego w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Kandydat na Prezydenta podkreślił, że Religa, pozostawił po sobie testament w postaci projektu reformy służby zdrowia.

Przyszły prezydent powinien doprowadzić do tego, by polska służba zdrowia służyła wszystkim pacjentom, "niezależnie od ich kieszeni" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Podkreślił, że w służbie zdrowia powinna zostać wykorzystana „cała, ogromna inwencja” naukowców z tej dziedziny, a także „cała umiejętność, dobra wola, poświęcenie (...) lekarzy i pielęgniarek”, którą od wielu tygodni na co dzień obserwuje.

Tam też mówił o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej, które ma zalety w razie poważnego zagrożenia.

"Można łatwiej zabiegać o środki europejskie. Tam, gdzie nie daj Boże trzeba by prowadzić jakieś szczepienia czy jakieś inne elementy, które nie przez wszystkich obywateli są traktowane jako obowiązkowe, a wtedy taki obowiązek jest - wtedy taki stan jest rzeczywiście potrzebny" - mówił Jarosław Kaczyński.

"Chcę zapowiedzieć, że my nie będziemy przeciwko temu protestowali, nie będziemy mówili: wprowadzacie ten stan, bo nie chcecie wyborów" - zapewnił.

"My na pewno będziemy za poprawką w budżecie. To chcę bardzo mocno tu podkreślić, że niezależnie od dobrej postawy większości samorządów, niezależnie od wysiłków samego rządu, bez środków tutaj się wiele nie zmieni." - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Polska powinna być tutaj solidarna, także w tym wymiarze państwowym, straty są ogromne. Ja to już kilkakrotnie widziałem, także wczoraj. Potrzebne są duże, bardzo duże pieniądze" - dodał.

- 7 czerwca - wokół debaty telewizyjnej rozpętała się niezdrowa dyskusja.

Jarosław Kaczyński pytany przez dziennikarzy, czy weźmie udział w debacie organizowanej w TVN "jeden na jeden" Bronisława Komorowskiego z Jarosławem Kaczyńskim 15 czerwca w TVN i TVN24 odpowiedział

"Jest propozycja telewizji publicznej. Na razie rozmawiajmy o tej propozycji. Mam nadzieję, że jest ona zgodna z regułami demokracji, bo proszę pamiętać, że mamy 10 kandydatów, a propozycja telewizji publicznej mówi: trzech, trzech oraz czterech" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Według niego, jest w tej propozycji "pewna demokratyczna logika". - Czy taka demokratyczna logika byłaby w propozycji, o której wspomniano? Nie jestem tego zupełnie pewien, bo sondaży nie można traktować jako mechanizmu demokratycznego, to są takie punkty orientacyjne - mówił. Prezes PiS zaznaczył przy tym, że "nie zamyka" się z góry na nic i dodał, że gdyby telewizja TVN chciała przeprowadzić debatę wyborczą w takiej formule jak media publiczne, czyli czterech kandydatów ugrupowań parlamentarnych, to "być może byłoby to powtórzenie, ale czasem warto to powtórzyć".

- 7 czerwca - Odwiedziny w kopalni „Barbara”- zakładzie doświadczalnym Głównego Instytutu Górnictwa (GIG). Zapoznał się z projektami badawczymi naukowców z GIG i Politechniki Śląskiej dotyczącymi m.in. gazyfikacji węgla kamiennego oraz bezpieczeństwa w kopalniach. Główny Instytut Górnictwa prowadzi też projekt badawczy nad losami rodzin górniczych, któremu patronowała Śp. Maria Kaczyńska. Po spotkaniu odbył się pokaz wybuchu pyłu węglowego oraz gaszenia pożaru wywołanego metanem.

Na koniec zaproszenie

- 8 czerwca godz.17.00 - Hotel Europejski, przy ul. Krakowskie Przedmieście 13 w Warszawie - "Debata o gospodarce", którą poprowadzi dr Paweł Szałamacha.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie będziemy używać argumentu : rząd wprowadza stan klęski bo boi się wyborów, jakoś nigdzie nie usłyszałem, a słuchałem dziś dużo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63964

ale poprawkę typu wkopiowanie uskutecznij w tekście...

powtarza się się akapit "nowosądecki"...

wtedy będzie super...

prosimy o cd...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#63971

Przeredagowując to co pisałam, pomyliłam się/
Pozdrawiam
s.G.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#64008

linki !!! Kochanie:)
Fajnie jest czytać i słuchać:)http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/lista/pix,2

Wytrwałości .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64015

Że korzystam ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Zbieram to jedynie w całość, żeby było łatwiej czytac i dotrzeć.
:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#64025