Atak na serwery Nowego Ekranu

Obrazek użytkownika Ciri
Kraj

W dniu dzisiejszym - 11 maja 2012 około godziny 17.20, zostały zaatakowane wszystkie serwery portalu Nowy Ekran. Wszystkie dane informatyczne wskazują na atak - nie wiemy czy z powodu ostatniego artykułu Redaktora Naczelnego na temat dzisiejszych wydarzeń w Sejmie RP, czy powód jest inny - faktem pozostaje, że strona jest niedostępna, a wzmiankowanego artykułu nie można odnaleźć nawet przez google cache.

Artykuł nawiązywał do wydarzeń sprzed 86 lat, których rocznica przypada jutro, w kontekście dzisiejszego uchwalenia ustawy o reformie emerytalnej. Poniżej jego treść.

Spoliczkowane społeczeństwo - czas na przewrót

 

Dziś Donald Tusk dopychając kolanem i uchwalając ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego sam włożył rudą głowę w gilotynę. Naród otacza szafot, a rękę na spuście zwalniacza trzyma Przewodniczący Solidarności.

W latach 1921-1926 w Polsce panował podobny burdel i festiwal niemożności, korupcji, łapówkarstwa oraz rozszalałej agentury jak dziś i przez ostanie 23 lata. Niewiele osób pamięta, że oprócz szalejącej inflacji, z którą z trudem poradził sobie pozaparlamentarny rząd Władysława Grabskiego w 1925 roku mieliśmy koszmarne zadłużenie państwa (400 mln ówczesnych złotych w I połowie), strajki generalne i masowe demostracje (przetaczające się przez kraj od 1923 r.) oraz nagły wzrost cenenergii i materiałów przemysłowych (o 15%) oraz w konsekwencji żywności (16,2%). Do tego mieliśmy permanentny kryzys konstytucyjny (5 kolejnych desygnowanych nie było w stanie powołać rządu) i skandalicznie niską popularność Prezydenta oraz partii rządzących do tej pory. W społeczeństwie wrzało, do czego przyczyniła sie sprawa wybuchu prochowni 13 października 1923 w Cytadeli Warszawskiej, w której zginęło 25 osób (40 ciężko rannych) odnośnie którego śledztwo było w powszechnej opinii sfingowane i niewiarygodne; a także strzelanie do demonstrantów 5 listopada 1923 w Krakowie na rozkaz Ministra Spraw Wewnętrznych Władysława Kiernika - część wojska najpierw przeszło na stronę demonstrantów, dlatego w wyniku strzałów zginęło zginęło 18 cywilów, 3 oficerów i 11 szeregowców.

Początek 1926 to strajki warszawskich tramwajarzy i pracowników telefonów, rozruchy z udziałem bezrobotnych w Kaliszu, a także krwawe starcia z policją protestujących w Stryju, Włocławku i Lublinie.

 

Na dodatek doszły nastepujace czynniki zewnetrzne (czy one nam czegoś nie przypominają?):

1922 w Rapallo zawarto układ sowiecko-niemiecki. Jego główne postanowienia zakładały zakończenie wzajemnych roszczeń finansowych obu stron, intensyfikację kontaktów gospodarczych, nawiązanie stosunków gospodarczych oraz zainicjowanie współpracy wojskowej pomiędzy sygnatariuszami. Układ ten oznaczał znaczne pogorszenie sytuacji międzynarodowej Polski.

15 czerwca 1925 wygasła konwencja górnośląska i rozpoczęła się wojna celna II Rzeczypospolitej z Republiką Weimarską. Niemcy zaprzestały kupna polskiego węgla. Doprowadziło to do nagłego pogorszenia sytuacji gospodarczej w Polsce.

16 października 1925 mocarstwa zachodnie podpisały układ w Locarno, w którym Niemcy gwarantowały jedynie nienaruszalność swojej zachodniej granicy, pozostawiając sprawą otwartą uznanie granic na wschodzie.

 

W tej sytuacji pierwszy raz Piłsudski wysłuchał Grupę Jastrzębi (m.in. Beck, Kot, Wieniawa) która poprzez Gen. Orlicz-Dreszera zaproponowała przeprowadzenie przewrotu ratującego Polskę. Co prawda pierwsze przygotowania powzięto już 27 listopada 1925 r. ale miały one bardzo szczególny charakter. Po pierwsze grupa żołnierzy wywiadu (dwójkarze) i osób majacych dostęp do skrzętnie ukrywanychprzed społeczeństwem akt prokuratorskich dotyczącymi kilku tysięcy umorzonych przestepstw i afer gospodarczych z udziałem posłów, polityków, urzedników oraz wojskowych bedących przy władzy lub w parlamencie, oraz do pełnych biografii tych osób, przygotowała listę ponad 1000 nazwisk najwiekszych szkodników, którzy albo przez zdradę (agenci niemieccy, sowieccy, austryjaccy, a nawet angielscy), albo przez złodziejstwo albo przez niewiarygodną głupotę mogli doprowadzić Polskę do utraty suwerenności. Wielu z nich było elementem ówczesnej "gry teczkami" czyli np. szantażu z powodów obyczajowych przez rezydentów z Niemiec (a najbardziej podatnymi na szantaż byli homoseksualiści, z których niemal 100% wysługiwało się obcym wywiadom) lub jako byłych współpracowników Ochrany (tu kwity mieli bolszewicy). Umysł żołnierski w owych czasach działał prosto: jeżeli odzyskanie niepodległości zostało przepłacone śmiercią kilkuset tysięcy żołnierzy i cywilów (Legiony, Wojna 1920 r., Powstania Śląskie itd), to jeśli dalsze utrzymanie niepodległości Polski wymaga likwidacji zdrajców, defraudantów, złodziei, tchórzy i innych szkodników, to warto to zrobić, na zasadach prawa wojennego. A żeby było prawo wojenne musiała być ogłoszona wojna przeciwko szkodnikom, a o zabezpieczenie suwerenności Państwa Polskiego.

 

18 kwietnia 1926 Gen. Żeligowski wydał rozkaz przeprowadzenia zgrupowania wojska w okolicy Rembertowa na dzień 10 Maja, a 12 Maja Piłsudski wkroczył do Warszawy. Celem było przejęcie władzy i odebranie urzędu niepanujacemu nad sytuacją Prezydentowi Wojciechowskiemu oraz cicha likwidacjia agentury i szkodników. W czasie gdy walki jeszcze trwały do mieszkań osób z listy zapukali egzekutorzy. W ten sposób Polska zaczęła ponosić się z chaosu. Niestety najpierw światowy kryzys 1929 zatrzymał polepszającą się koniunkturę gospodarczą, a potem wrzesień 1939 zlikwidował II RP. Jest opinia niektórych historyków, że Niemcy musieli zaatakować wprost gdyż po tzw Przewrocie Majowym została im wycięta prawie cała agentura wpływu. Nawet ci nie zabici zostali tak bardzo przestraszeni, że odsunęli się od polityki i gospodarki. Niemcy nie mieli więc innych środków niż wojna, by uzyskac kosztem Polski wyznaczone cele gospodarcze i polityczne. Oczywiście prawodopodobnie została też skrzywdzona grupa osób niewinnych - jak to na wojnie, podobnie jak w okopach czy podczas szarży.

 

W Maju 2012 mamy ponownie sytuację wielkiej zapaści politycznej - Mamy także cichy kryzys konstytucyjny, gdyż Komorowski przejał urząd prezydencki jako beneficjent Zamachu w Smoleńsku i w drodze rażącego złamania Konstytucji RP - oraz nieznany od lat popis arogancji władzy, lekceważenia opinii społecznej, korupcji, agentury i doprowadzenia Polski do tak wielkiego uzależnienia energetycznego, politycznego i prawnego, ze to grozi (a właściwie to już się dzieje) utratą naszej suwerenności. Co prawda sytuacja jest trochę inna niż 86 lat temu, nie mamy chociażby Piłsudskiego, ale możemy doszukać się jednak pewnych podobieństw odnośnie stopnia napięcia społecznego i naszej sytuacji ekonomicznej oraz geopolitycznej - [w początku Maja 1926 strona rządowa, wbrew wszelkim faktom też twierdziła, że właśnie wskaźniki gospodarcze zaczynają się poprawiać]

 

I w tym momencie Donald Tusk przeforsowujac w trybie pilnym i bez żadnych konsultacji społecznych ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego, straszliwie szkodliwą dla obywateli decyduje się na doprowadzenie do wybuchu narodowego gniewu pod sztandarami wciąż prężnej Solidarności. I na dodatek pojawia sie znakomity moment na masowe protesty, gdyż sam Tusk będący zakładnikiem zachodu w sprawie EURO 2012 (wóz-przewóz) jest jednocześnie na celowniku wszystkich zagranicznych kamer i gazet. Na dodatek Policjanci mają przeprowadzić swój strajk razem z Solidarnością, Celnikami, Kolejarzami, Taksówkarzami, Budowlańcami, Nauczycielami, Młodzieżą szkolną, obrońcami wolnych mediów (TRWAM), Narodowcami, a może także kibicami (bo nie dojadą na mecze, lub z zasady, bo to patrioci) oraz Internautami. Jak zatem zamierza zareagować? Skąd pewność, że zawezwane wojsko zamiast zaprowadzać porządek i strzelać do tłumu, znów się do niego nie przyłaczy?

 

Tym samym bardzo prawdopodobne, że Donald Tusk jak kretyn włożył dzisiaj głowę pod gilotynę, nad której ostrzem panuje Piotr Duda Przewodniczący Solidarności. Kto wie, może właśnie zaczął się kolejny polski Przewrót Majowy? Czy mamy autentyczny poczatek procesu koniecznych zmian?

 

Mam nadzieję, że tak!

ŁŁ

ps. ta notka nie jest dyskusją o obozie Piłsudczyków i Endecji, ale zupełnie o czym innym, wiec proszę by komentatorzy nie dryfowali po meandrach. Mamy konkretny fakt, konkretną sytuację, konkretne analogie i konkretne działania trzeba podjąć.

Brak głosów

Komentarze

To chyba jakaś skoordynowana akcja. Przed chwilą nie byłem w stanie otworzyć strony NIEPOPRAWNYCH. Cały czas nie działa strona Niezależna.pl.
Czyżby to hackerzy na usługach Tuska próbowali zablokować nieprzychylne sobie źródła informacji?

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#253826

NE do nich bym nie zaliczał.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#253829

Dokładnie to samo miałam i to samo pomyślałam. Coś jest grane bo gdy zniknął NE, zniknął również sralon, który jednak za chwilę zaczął normalnie funkcjonować.

Duda niestety zawiódł bo Duda po prostu ordynarnie dał ciała. To ma poniekąd swoją dobrą stronę bo wreszcie wiadomo na 100% gdzie stoi Duda.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253831

Na Niepoprawnych to się zdarza stosunkowo często. Za pierwszym razem trochę się zaniepokoiłam, teraz już spokojnie czekam.

Za to Niezależna działała zawsze bez problemu, szybko sie otwierała - a tu od 1-2 godzin klops. Kilka dni temu była u nich przerwa, ale uprzedzali. Teraz nie uprzedzali i się niepokoję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#253834

Niezalezna też nie działa, boją się protestów po ustawie"67"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#253836

Dziękuję za umieszczenie tutaj tekstu ŁŁ. Mam wrażenie, że sprawa ma drugie dno, być może to dopiero przygrywka, jakieś ćwiczenia to większej akcji? Na pewno dziwne jest to i że NE, i niezależna 'padły' w ten sam dzień...

Vote up!
0
Vote down!
0
#253857

No dziwne to jest - padło między 17.15 a 17.30. Nie wiem o której padła Niezależna, ale w ogóle dziś jakoś dziwnie wszystko w necie działa - jak na zwolnionych obrotach.

Jak będę wiedziała coś więcej, to napiszę - padły wszystkie serwery naraz, co raczej nie jest normalne.

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

#253909

Jeżeli NE został zaatakowany i wyeliminowany z wolnego dostępu do sieci przez siły niewiadomego pochodzeniam, to z najwyższego urzędu ochrony wolności środków przekazu, powinien zostać ogłoszony stan najwyższego zagrożenia. Co się dzieje na miły Bóg?! To jakiś żart, awaria techniczna, czy atak terrorystyczny. Akurat w piątek po pracy i na weekend, jakby z rozmysłem na przygotowanie czegoś więcej? A może to zemsta za bojkot Euro na Ukrainie, lub odwrotnie. Pani Basiu, co jest grane?

Vote up!
0
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#253901

W dniu dzisiejszym - 11 maja 2012 około godziny 17.20, zostały zaatakowane wszystkie serwery portalu Nowy Ekran. Wszystkie dane informatyczne wskazują na atak - nie wiemy czy z powodu ostatniego artykułu Redaktora Naczelnego na temat dzisiejszych wydarzeń w Sejmie RP, czy powód jest inny - faktem pozostaje, że strona jest niedostępna, a wzmiankowanego artykułu nie można odnaleźć nawet przez google cache.

Interesujące.

Jeżeli to prawda - to znaczy związek awarii z przyspieszającymi wydarzeniami - to nie ma lepszego dowodu na to, że w razie potrzeby odetną nas od komunikacji na szerokim froncie.

Wystarczy, że padną krnąbrne portale, siądzie sieć internetowa, komórkowa, stacjonarna (już opanowane w kluczowych punktach przez "służby") i za jednym pstryknięciem palców jesteśmy w nocy z 12 na 13 grudnia 1981. Nawet teleranka nie będzie trzeba likwidować bo już go od dawna nie ma, a dziennikarzy nie trzeba będzie przebierać w mundurki bo już działają jak profesjonalne wydziały tajnych służb skierowane na odcinek dezinformacji. A tajniacy jak wiadomo noszą garnitury, a nie mundury.

Naiwna wiara w XXI wiek z jego wszystkimi dobrodziejstwami ery informacji, powinna odejść precz - jak będą chcieli nas odciąć to nas odetną równie skutecznie jak w 1981.

Pytanie - jak przeciwdziałać ?

Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to komunikacja CB. Jednak biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń zasadne wydaje się postawienie pytania - czy aby nie jest na to za późno ?

Przecież trzeba by się zastanowić w jaki sposób to uruchomić, w jakim systemie (odporność na ew. zamierzone zakłócenia), według jakich procedur postępować w przypadku "godziny W" ?

Jeśli nie zastanowimy się nad tym i to szybko, to pewnego dnia obudzimy się w ciemnej dupie i pozostanie jedynie spontaniczny marsz na Belweder.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#253902

Dlatego zalecam mieć własny składzik kos - nie są na kartki czy też na zezwolenia.
Poza tym ja nadal mam trzy własne maszyny walizkowe pamiętające smak i zapach tuszu, papieru i matryc ze stanu wojennego.
Nawet jak ruski lub POlski Wania prąd POdiwani, to ja i tak skrobnę na nich nie jedną ulotkę.
No i 2 CB mam i ŁOKI TŁOKI do TOKO I KOKO też mam.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#253906

są jakieś dowody na ataki? bo imho to tylko zwiększone zainteresowanie opinii publicznej drugim obiegiem na skutek wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem. przynajmniej tak było w wypadku niepoprawni.pl
nie można każdej niewydolności czy awarii serwera przypisywać ataku.
o ile wiem, notka jednak zapisała się w sieci.

czy czasami nie są to pijarowskie zagrywki?

Vote up!
0
Vote down!
0
#253927

Przerażające.
Oczywiście, ze publikowanie takiego tekstu to jest PR, NAWET jeżeli "atak" miał miejsce.

Nie dajmy się zwariować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#253974

czy czasami nie są to pijarowskie zagrywki?

A to by było ciekawe, ze akurat te dwa. To może dać do myślenia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#254061

że słabe serwery padły podczas wzmożonego ruchu.

o ile wiem, niezależna.pl nie podnosiła larum, że na skutek "ataku" jakiś tekst się nie zapisał w Google.

tekst mało popularny - serwer siada - to "atak"!!! - tekst "ginie"!!! - ale jakimś cudem można go przeczytać w kilku miejscach - wszyscy czytają "zaatakowany" tekst - ten staje się popularny, choć nie jest najmądrzejszy :(

tak to działa ;)

ŁŁ wierzy w ataki bez dokładnego sprawdzenia (jakie dane informatyczne - dowody!!!)? bez jaj... chyba, że ma mniejsze IQ niż mówi ;)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#254086

nie wiesz?

na polecenie naczelnego słupa.

PS. to lansowania bolka bis - dudy - na NE, staje się przekomiczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#254327

to chyba trochę inaczej by to wyglądało.

BTW - Szeremietiew też jest z WSI?

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

#257365

Co to za argument? Może listek figowy?
Pan Romuald Szeremietew pisze także na Onecie - i co? Jest z ITI?
Albo p. Marcin Mastalerek czy inni blogerzy?

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#257371