Język miłości - przedmiot obowiązkowy

Obrazek użytkownika Polska444
Kraj

Sejm zajął się penalizacją tzw. mowy nienawiści - czyli np. wystąpień, które uznane zostaną za homofobiczne.

http://www.naszdziennik.pl/mysl/4017,polityczna-mowa-nienawisci.html

Problem polega na tym, że "mowa nienawiści" to bardzo nieprecyzyjne pojęcie, używane przez polityków i media wybiórczo, w zależności od obecnych potrzeb "liberalnej" władzy. Na przykład wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego zawsze są przedstawiane przez media typu GW i TVN jako "MOWA NIENAWIŚCI", podczas gdy wypowiedzi polityków rządzącej partii (w tym Stefana Niesiołowskiego widocznego na zdjęciu), nawet gdyby były w dosłownym sensie przepełnione nienawiścią, zawsze są uznawane za... JĘZYK MIŁOŚCI.

Zatem nietrudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała penalizacja "mowy nienawiści". Przypomnijmy, że homilie bł. Jerzego Popiełuszki nazywane były przez Jerzego Urbana - wówczas rzecznika rządu (a dziś "wielkiego bossa mediów") seansami nienawiści! Jak łatwo władza zwana liberalną (w rzeczywistości coraz bardziej totalitarna, biorąc pod uwagę coraz to nowe ustawy ograniczające prawa obywatelskie - np. wolność zgromadzeń) może wykorzystać tego typu regulacje przeciwko przeciwnikom politycznym.

I wykorzystuje. Dziś np. w Jastrzębiu Zdroju sądzeni są młodzi organizatorzy demonstracji przeciwko ACTA.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/618463,wyrok-sprawie-acta-oskarzony-krol-o-nielegalna-demonstracje,id,t.html?cookie=1

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

że w Polsze jest demokracja... Ona dogorewa w morzu oklasków mądrego narodu...

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

pozdrawiam,

Harpoon

#274975

"...Na przykład wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego zawsze są przedstawiane przez media typu GW i TVN jako "MOWA NIENAWIŚCI"...."

A co z "cynicznym i nienawistnym"... milczeniem, Jarosława Kaczyńskiego ?!
Jak o tym "cynicznym milczeniu" usłyszałam, wkrótce po Katastrofie, to odetchnęłam z ulgą : Niesiołowski postradał zmysły i zniknie z ekranów i życia publicznego, udając się na leczenie.
Tymczasem objawy się zaostrzają....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

mukuzani

#274977

W tym przypadku nawet milczenie jest "nienawistne".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#274978

"Ten młody chłopak powinien być bohaterem. Tymczasem robi się z niego przestępcę - oburza się Patryk Kosela, rzecznik prasowy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80, która organizowała manifestację przed sądem. - To właśnie dzięki postawie takich ludzi, jak Kuba Król udało się skłonić premiera Donalda Tuska do publicznego przyznania się, że popierając ACTA mylił się. Protesty organizowane w Polsce zasygnalizowały problem tej umowy i ostatecznie zablokowały ją kilka dni temu w Parlamencie Europejskim - dodał."

Jakub Król ma tylko 20 lat, a jest bardziej poswiecony walce o wolnosc osobista i prawa obywatelskie niz ludzie, ktorzy sa starsi od niego dwa a nawet trzy razy, aczkolwiek to wlasnie on, a nie czlowiek, ktory juz przezyl zycie, ma, w razie represji,  najwiecej do stracenia: swoja przyszlosc. Rozumie tez, ze w ramach istniejacych struktur obywatel w dalszym ciagu moze walczyc o swoje prawa, jesli mu faktycznie na tych prawach zalezy.

".Cały pochód odbył się w spokoju. Nie doszło do żadnej burdy, więc jakim prawem mam być ukarany? To atak na swobodę wygłaszania swoich racji. Jak trzeba będzie odwołam się nawet do Brukseli - mówił Jakub Król."

Tacy wlasnie Królowie sa Polsce potrzebni! Moje uszanowanie, Panie Jakubie.

STOP PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Lotna

 

#274994

Oraz dla tych młodych ludzi, którzy stają w jego obronie z hasłami na piersiach, które też "nie pomogą" im w karierze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#275036