z dnia codziennego

Obrazek użytkownika Aniolka
Idee

Świetne. Dzisiaj przeczytałam

PiS skarży się do KRRiT i REM ws. programu w TVN24 o J.Kaczyńskim

Źródło PAP, http://wyborcza.pl/1,91446,8987405,PiS_skarzy_sie_do_KRRiT_i_REM_ws__programu_w_TVN24.html

W pracy dostałam mejling, ale już z innym tytułem

PiS skarży na TVN24. "Materiał podkreślał niski wzrost i mimikę prezesa"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8988165,PiS_skarzy_na_TVN24___Material_podkreslal_niski_wzrost.html

dwa słowa jakże podobne, ale jakże inne w znaczeniu

1. «informować o czyimś niewłaściwym postępowaniu»

2. «występować ze skargą do sądu»

i tu doszło jeszcze jedno słowo, które naturalnie się narzuca: Skarżypyta. Przecież każdy miał, bez względu na wiek do czynienia  z takim człowieczkiem – uczniaczkiem, małym skarżypytką.

Ale to co mnie naprawdę poruszyło to wpisy pod. Zaczęła się krucjata zaślepionych ludzi, bo jak można podejść do takiego wpisu:

gosc9876 wczoraj

Za chwilę PIS stworzy hitlerowsko-ubeckie bojówki i wyprowadzi na ulicę.
Zapamiętujcie ludzi, którzy ich popierają. Kiedyś trzeba będzie robić defaszyzację Polski
.” – ja oceniam, że to jest niebezpieczne. Młody gość 18 latek nie wie co pisze. Biedny. I to jest bardzo niebezpieczne.

Z autopsji. Najlepsze jest to, że osoby, którzy inaczej myślą niż PO (!!!!), ale to nie znaczy że są z PiS są obiektem AGRESJII. A najlepsze, że oni zarzucają agresję ludziom którzy myślą inaczej niż oni. Totalna schizofrenia.. Zresztą sami poczytajcie te..no właśnie co.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8988165,PiS_skarzy_na_TVN24___Material_podkreslal_niski_wzrost.html

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

widać, że jestem nowicjuszką - nie umiem zapanować na tymi znakami. Przepraszam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128620

Byłam dzisiaj w kościele. Tak, na mszy. I się okazało, że dzisiaj jest święto św. Franciszka Salezego. Słyszałam o nim, ale nic nie wiedziałam. I co sie okazało.Biedny święty.
Bo to święty "Franciszek Salezy – prorok miłości, patron dziennikarzy". Chyba przewraca się w grobie.Nad tymi słowami poniżej naprawdę się mocno zastanowiłam.
dzisiaj jego święto.(więcej:http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed200404&nr=108) Ten tekst jest piękny, napisany dawno, dawno temu, ale tak bliski dzisiejszemu człowiekowi..Ten tekst pisany w postaci listu. Wielu dziennikarzy nie zasługuje na takiego świętego, niestety. Pochodzi z Filotea - Wprowadzenie do życia pobożnego

Cytuję:

Bóg stwarzając świat rozkazał roślinom przynosić owoc "każdej według swego rodzaju". Podobnie też nakazuje chrześcijanom, żywym roślinom swego Kościoła, aby przynosili owoce pobożności odpowiednio do stanu i powołania.

Inaczej rozwijać ma pobożność człowiek wyżej postawiony, inaczej rzemieślnik lub sługa, inaczej książę, inaczej wdowa, inaczej dziewica lub małżonka. Nawet i to nie wszystko. Trzeba jeszcze, aby każdy rozwijał pobożność odpowiednio do swych sił, zajęć i obowiązków.

Powiedz mi, proszę, Filoteo, czy byłoby rzeczą właściwą, gdyby biskupi zapragnęli żyć w samotności jak kartuzi, gdyby ludzie żonaci nie więcej starali się o powiększenie dóbr materialnych niż kapucyni, gdyby rzemieślnik cały dzień spędzał w kościele jak zakonnik, a znowu zakonnik był wystawiony na wszelkiego rodzaju spotkania i sprawy, jak ci, którzy zobowiązani są śpieszyć bliźnim z pomocą, na przykład biskup? Czyż taka pobożność nie byłaby śmieszna, nieuporządkowana i nieznośna? A tymczasem tego rodzaju pomyłki i nieporozumienia zdarzają się bardzo często.

Otóż nie, moja Filoteo: pobożność, jeżeli jest prawdziwa i szczera, niczego nie rujnuje, ale wszystko udoskonala i dopełnia. Kiedy zaś przeszkadza i sprzeciwia się prawowitemu powołaniu lub stanowi, z pewnością jest fałszywa.

Pszczoła tak zbiera miód z kwiatów, iż nie doznają one żadnej szkody. Pozostawia je nienaruszone i świeże, tak jak je zastała. Otóż prawdziwa pobożność czyni więcej: nie tylko nie przeszkadza żadnemu powołaniu, żadnemu zajęciu, ale przeciwnie, wszystko doskonali i ozdabia.

Podobnie jak szlachetne kamienie wrzucone do miodu nabierają większego blasku jaśniejąc zgodnie ze swą barwą, tak też powołanie każdego człowieka doskonali się i staje się pożyteczniejsze, gdy łączy się z nim pobożność. Pobożność sprawia, iż kierowanie rodziną staje się pełne pokoju, że bardziej szczera staje się miłość małżonków, a posłuszeństwo należne władzy pełniejsze, że wszelkie inne zajęcia stają się przyjemniejsze i bardziej powabne.

Błędem jest zatem, nieomal herezją, usuwanie pobożności z wojskowych koszar, z rzemieślniczych warsztatów, z dworu książąt, z mieszkań małżonków. To prawda, droga Filoteo, że powołanie czysto kontemplacyjne, monastyczne i klasztorne nie może być urzeczywistniane przy tego rodzaju obowiązkach i zajęciach. Jednakże oprócz tych trzech rodzajów pobożności istnieje wiele innych, które zdolne są udoskonalić ludzi żyjących w stanie świeckim.

Gdziekolwiek zatem jesteśmy, możemy i powinniśmy dążyć do doskonałości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128625

Taki tekst powinno się wysłać tym sprzedawczykom z TVN-u,TVP info i jeszcze innym sługusom. Tak nieraz myślę kto ich wychował na takie kanalie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128773

Od dawna przestałem czytać "komentarze" użytkowników pod tekstami na popularnych portalach, zdarza mi się to sporadycznie.
Trochę, żeby sobie zaoszczędzić nerwów, poza tym nie niosą ze sobą zupełnie żadnej treści. I mam nieodparte wrażenie, że pisane są w większości na zamówienie, przez grupę "dyżurnych" + kilku "użytecznych idiotów".

Serdecznie witamy na Niepoprawnych :).

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128716