Kora goła -list Kory i Sipowicza

Obrazek użytkownika Aniolka
Blog

10 lipca 2010

List Kory Jackowskiej i Kamila Sipowicza
Katastrofa smoleńska w rekordowym tempie została przekształcona przez polityków i kapłanów w nowy mit wolnej Polski. Nikt dotychczas jednoznacznie i bez obłudnej poprawności politycznej nie poddał w wątpliwość jakość kamienia węgielnego tego mitu. Odważył się jeden polityk – Janusz Palikot. Spotyka go w tej chwili kara ze strony kolegów i wrogów z własnej partii. Powstała ponadpartyjna grupa Oburzonych, z których część chce pewnie zrobić na tym małą polityczną karierkę, a część wyrównać rachunki z niewygodnym i wyrazistym politykiem. Nawet jeden lewicowy polityk, który dotychczas wyglądał na dosyć rozsądnego, po wypowiedzi Palikota miał cały zepsuty dzień, a gdy dojdzie do władzy pewnie po lewicowemu odda Kościołowi tak mu potrzebne kilkaset hektarów.

Żyliśmy w komunie i nikt nam nie zabronił myśleć zatem i dziś możemy zrobić użytek z mózgu. Stawiamy tylko kilka logicznie nasuwających się pytań. Po pierwsze: skoro wizyta Prezydenta w Katyniu była tak ważna, to dlaczego spóźnił się on na lotnisko warszawskie 25 minut ? A właśnie te 25 minut mogło ocalić życie 96 ludzi. Po drugie: część z otoczenia Prezydenta twierdzi w kuluarach, że przed wylotem Prezydent zorganizował przyjęcie dla przyjaciół. Przyjęcie to przeciągnęło się do wczesnych godzin rannych. Po trzecie: kilka minut przed lądowaniem prezydent rozmawiał z Bratem, z Bratem dla którego to przecież wykonał zadanie i został Prezydentem. Może Brat doradził mu, żeby lądować, mimo mgły i chyba nie najlepszej opinii o technice lotniskowej w mieście leżącym na rubieżach osłabłego imperium. Czy nie należałoby udostępnić cały zapis tej rozmowy opinii publicznej. Już teraz po wyborach, żeby nie twierdzono, że jest to chwyt wyborczy. Są to pytania, które miliony Polaków sobie stawiają, podejrzewamy, że także część tych popierających Brata. Jeżeli na te pytania odpowiedź byłaby twierdząca, to Prezydent rzeczywiście mógł przez swoją lekkomyślność a także sarmacką brawurę być współwinny tej katastrofy.

Śmierć Prezydenta i 95 innych osób to tragedia. Czy jednak tragedia czyni z jej ofiary bohatera narodowego. Zarzuca się Palikotowi, że źle mówi o zmarłych, bo o zmarłych się źle w Polsce nie mówi. Nic złego o Bierucie, Gomułce, o Piłsudskim, Moczarze, Gierku i innych szlachetnych zmarłych.

W rekordowym tempie Brat przekonał dostojnika kościelnego arcybiskupa Dziwisza, aby parę prezydencką pogrzebać na królewskim Wawelu. Arcybiskup Dziwisz, mimo wielkich zasług dla Jana Pawła II nie jest wzorem rozsądku. To on „zabezpieczył” papieża przed wiedzą o grzesznym życiu założyciela Legionów Chrystusa Degollado, który przez lata gwałcił własnego synka oraz miał setki stosunków z dziećmi. Sprawa Degollado jak na razie hamuje w Watykanie proces beatyfikacji naszego papieża.

W czasie kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego rozdawano obrazki prezydenckiej pary. Na smoleńskim micie zbudował powrót do wielkiej polityki - Brat. Nie słyszeliśmy jednak, żeby ktoś z 8 milionów ludzi, którzy głosowali na niego zadał dwa proste pytania: o czym rozmawiali bracia przed katastrofa oraz drugie, które samo się narzuca: dlaczego Brat nie wziął w obronę Bratowej, gdy wielebny ojciec Tadeusz nazwał ją "czarownicą".

Poza tym jak można czarownicę pochować na Wawelu ? Czy mamy dwa Kościoły katolickie w Polsce, w którym jedną i tę samą osobę jeden dostojnik nazywa czarownicą o drugi organizuje jej królewski pogrzeb ?

Bardzo wielu Polaków o tej tragedii przeplatającej się z ponurą polityczna farsą myśli i rozmawia. Przez elitę społeczeństwa, wybranych demokratycznie polityków jest ona w cyniczny sposób instrumentalizowana i cynicznie wykorzystywana do walki o władzę. Najbardziej cyniczna jest w tej chwili nowa siła na polskiej arenie politycznej: Partia Oburzonych Na Palikota (PONP). Ona wreszcie jednoznacznie zakończyła wojnę polsko-polską.

Kora i Kamil Sipowicz

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ale bełkot

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71465

Nie od dzisia wiadomo, że kora to materiał zastępczy. Kiepska i nietrwała

A tu najwyraźniej jeszcze zbyt nasączona wyciągiem z konopii.

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71475

Było słuchać... Całe szczęście, że nigdy mi jakoś tfurczość tej Pani nie podchodziła w smak - przynajmniej nie mam teraz kaca;) Widać zdrowy instynkt mnie ostrezgał:).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71502

Ale tę piosenkę o portowej dziwce śpiewała bardzo przekonująco... ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71504

Czy to nie dziwne że w większości polscy obywatele pochodzenia żydowskiego lub niemieckiego są po przeciwnej stronie.Plują i nienawidzą naszą polskość i patriotyzm. Za życia prezydenta śp.Lecha Kaczyńskiego i po śmierci w takim samym jadowitym tonie szukają logicznie fałszywej tezy by nam wmówić że to co nieskazitelnie białe jest czarnym. Media nas okłamują,a jaka mniejszość tam pracuje. Książki piszą również starozakonni.Są w tym względzie uzdolnieni. Elokwentni,muzykalni itp.nie chcę wymieniać ich tu z nazwiska,ale to obca kasta i zawsze będą mieli inne uczucia niż my Polacy z krwi i kości.Pracujemy ciężko na chleb powszedni.Lichwiarze,aferzyści i inne typy z pod ciemnej gwiazdy żerują na naszym poczciwym ,łagodnym charakterze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Loter

#71509

bronka sprzedajna dziwka razem z tym samobójcą dla mnie nie istnieje, zaczęła swoje o molestowaniu,pewnie wydaje płytkę i robi szum wokół siebie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#71513

Mamy tu kolejny dowódna na to, iż "rzeźbienie w g...wnie" pozostaje niesłabnącą fascynacją.

:/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71536

p.s. warto jeszcze zadać im pytanie: ile za to biorą, bo innego skurwienia nie ma jak opisac i wycenić w skali judasza - chyba że w kategorii wychowanka z KGB-owskim kulcie obrony zdrady i hańby. Ja osoboście wstydzę się za takie pomioty, mówiące moim językiem ojczystym, a jak zawsze to bywa -  gówno śmierdzi najmocniej.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#71550

http://www.rp.pl/artykul/61991,509834_Wybory_Kory.html
niestety nie ściągnęłam tego art. Upomnieli mnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73558

Obrona łajdaka jest gwałtem na jego ofiarach ! Gdzie była ta...(tu wpisz co Ci ślina na język przyniesie)jak opluwano głowę państwa polskiego ? Filozof (dr ?)na równi z absolwentem zawodówki- panem W.?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73572