[ważne!] Zamknij oczy... wyobraź sobie...

Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka
Kraj

...że katolicy w Polsce wreszcie mają w swoich rękach kilka potężnych mediów. Nie tylko konsorcjum skupione wokół Radia Maryja, czy samotną wyspą Gościa Niedzielnego oraz setek małych pisemek w nakładzie do 3000 egz., postkatolickim upadającym "Tygodnikiem Powszechnym"... ale coś więcej.

Takie coś właśnie się tworzy! Nieskromnie powiem, że sam to współtworzę :)

Myślę o portalu Fronda.pl - już dziś będącym nr 2 w katolickim internecie (niebawem stuknie 5 000 000 odsłon miesięcznie) i nr 2 w internecie konserwatywnym (po "Rzepie"). W pierwszym mailingu do użytkowników Portalu napisałem, że naszym celem jest stworzenie katolickiego tworu medialnego na wzór Agory SA.

Mija właśnie 8. miesiąc działalności... i powoli tak się dzieje!

Nie tylko wprowadzamy własne wątki do mainstreamu (w poprzednim miesiącu Fronda.pl była cytowana przez media mainstreamowe ponad 20 razy!), ale robimy newsy i akcje, których nikt inny by nie zrobił, prowadzimy Seminaria Fronda.pl i Terenowe Kluby Frondy (dyskusje odbywają się już w Poznaniu, we Wrocławiu - Częstochowa, Lublin i Kraków są w kolejce do otwarcia). Ostatnio na przykład złożyliśmy wizytę Paradzie Równości. Takich spraw było więcej - kto uważnie śledzi życie medialne w Polsce - na pewno zauważył ;)

Takie rzeczy, jak Fronda.pl czy Radio Maryja oczywiście nie utrzymują się same!

Problem z reklamami wynika z wielu czynników, które coraz lepiej poznaję jako osoba odpowiedzialna za finanse w Portalu (tak, tak, brak poważnych reklam np. w Gościu Niedzielnym to nie tylko wynik "spisku masonów z domów mediowych" ani indolencji działu marketingu GN - recepta jest trudna do wdrożenia, ale mamy plan na zmianę tej sytuacji). W związku z tym Fronda.pl powstała i jest do kwietnia 2010 roku utrzymywana przez kilku bogatych panów-katolików. Co miesiąc składają się solidarnie na 30 000 zł, które przeznaczane są na utrzymanie Portalu oraz prace rozwojowe (szkolenia dla zespołu, prace nad nowym layoutem i funkcjonalnościami, które będą wdrożone na jesieni!). Równolegle powstał Klub Frondy, czyli grono obecnie ponad 200 osób, które regularnie wspierają Portal deklarowaną sumą (wpłaty wahają się od 5 do 600 zł miesięcznie!) a w zamian otrzymują potężne bonusy (np. 50% rabatu na książki Frondy!). Dziś oznacza to prawie 13 000 zł miesięcznie! Docelową kwotę (czyli 30 000 zł) chcemy zdobyć przed czasem, tj. do 1 stycznia 2010 (to mój osobisty oraz zawodowy cel ;)).

W związku z tym, że czerwiec wyznacza połowę roku - w tym miesiącu należałoby osiągnąć połowę kwoty, czyli 15 000 zł!

Mam zatem prośbę - jeśli uważasz, że warto by wizja, którą nakreśliłem wyżej się spełniła, jeśli jesteś w stanie wyasygnować miesięcznie cokolwiek na rozwój katolickiego internetu w Polsce - teraz jest na to najlepsza okazja!

- wejdź na podstronę Klubową,

- przejrzyj bonusy, które Ci proponujemy,

- wypełnij formularz zgłoszeniowy deklarując dowolną kwotę!

- potem... usiądź raz jeszcze, zamknij oczy... i pomyśl o 5 innych osobach, które zachęcisz jeszcze dziś (szkoda czasu!) do zrobienia tego samego!

Zachęcam do tego bardzo serdecznie!

Znalazłeś/łaś się na tej liście mailowej nie bez kozery - myślę, że Klub Frondy to miejsce dla Ciebie, a że w związku z pracą inżynierską (oddaję ją już za tydzień!) nie mam dużo czasu - poszedł zbiorczy mail :)

Czy 10, 20, 30 zł miesięcznie to dużo na taki cel? Czy dwa piwa, albo duża Latte z CoffeHeaven miesięcznie to dużo na utrzymanie przebojowej katolickiego internetu, która osiąga spektakularne sukcesy? Myślę, że odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, więc pozdrawiam serdecznie, a w razie pytań - służę pomocą :)

Tak - tego maila można forwardować ze skrótami do znajomków :)

P.S. Dane do przelewu od razu wkleję, jeśli ktoś leniwy:

 

Stowarzyszenie Kulturalne "Fronda"
ul. Marszałkowska 55/73 lok. 168
00-676 Warszawa
Bank Millenium S.A.
04 1160 2202 0000 0001 0649 5480

Maciej Gnyszka

takiego maila dziśżem wystosował do znajomych... to samo chciałem powiedzieć i Gnyszkoczytelnikom! Przy okazji zaś, polecić film:

SKIN = "black";

Brak głosów

Komentarze

...powiecie? :) Czy są tu poza mną Klubowicze Frondy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#23362

ja będe klubowiczem - wiesz kiedy... myślę, że coś niedługo rzucę, a ogólnie - życzę powodzenia! :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#23369

dzię-ku-je-my :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#23426

Krzysztof J. Wojtas
I uważam, że to słuszna droga.
Skromnie, bo teraz moja działalność ledwie na utrzymanie starcza, ale będę wspierać.
Życzę powodzenia i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#23415

dzię-ku-je-my! Jako rzekę - najniższe wpłaty teraz to 5 zł :) Więc nawet i z takim wkładem warto!

Vote up!
0
Vote down!
0
#23425

[quote=Maciej Gnyszka]Zamknij oczy... wyobraź sobie...że katolicy w Polsce wreszcie mają w swoich rękach kilka potężnych mediów[/quote]
Szczerze to ja nie chce zamykać oczów i myśleć, że mamy... Tak ma być.. aż dziwnie,ze kraj katolicki opanowany jest przez dziwne (po)twory

[quote=Maciej Gnyszka]Takie coś właśnie się tworzy! Nieskromnie powiem, że sam to współtworzę :)

Myślę o portalu Fronda.pl - już dziś będącym nr 2 w katolickim internecie (niebawem stuknie 5 000 000 odsłon miesięcznie) i nr 2 w internecie konserwatywnym (po "Rzepie"). W pierwszym mailingu do użytkowników Portalu napisałem, że naszym celem jest stworzenie katolickiego tworu medialnego na wzór Agory SA. [/quote]
I o to chodzi. Szczerze gratuluję i oczekuję dalszego działania. Tylko z tym wzorem Agory - może lepiej nie ;)

[quote=Maciej Gnyszka]Mam zatem prośbę - jeśli uważasz, że warto by wizja, którą nakreśliłem wyżej się spełniła, jeśli jesteś w stanie wyasygnować miesięcznie cokolwiek na rozwój katolickiego internetu w Polsce - teraz jest na to najlepsza okazja![/quote]
Do różnych akcji w większości jestem sceptyczny, jednak jeżeli to ma służyć nie tylko mi to na pewno coś od siebie dorzucę. BO WARTO. Trzeba "machinę" wpędzić w ruch, z czasem zacznie przynosić przynosić profity, bo te niematerialne korzyści już się czuje.
Bez niepoprawnych, nieżalnej, frondy czy innych zdrowo patrzących portali nie było by dostępu do prawdy.. Co z tego, że pozostałe portale w najlepszych sytuacjach karmią nas półprawdą, to jest to samo co pół kłamstwa a kłamstwo zawsze będzie kłamstwem. Z resztą poglądy jakimi nas karmią wołają o gromy z nieba.

[quote=Maciej Gnyszka] w związku z pracą inżynierską (oddaję ją już za tydzień!)[/quote]
szykują się obrony, ja także za około tydzień oddaje :) Powodzenia

Vote up!
0
Vote down!
0
#23547

Życzymy powodzenia i "normalnej" komisji.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#23550

Obawiam się właśnie o komisje ale praca kosztowała mnie dużo zdrowia, więc musi być dobrze. Dzięki bardzo i pozdrawiam również.

Vote up!
0
Vote down!
0
#23555

Ja też wykończony :D

Vote up!
0
Vote down!
0
#23668

Kiedyś funkcjonował w glorii tygodnika opozycyjnego.
Ale co gorsza był też opozycyjny od lat do ks. kardynała prymasa Stefana Wyszyńskiego, w trakcie pontyfikatu Jana Pawła II tez niemiłosiernie grzeszył!
A po 89 roku to już żałosna filia michnikowej łżegadziny!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#23568

antysalonie :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#23667