[9 XII 2008] św. Juana Diego... by lżyło się lepiej!

Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka
Blog

fotoreportaż dziś, w związku z natłokiem obowiązków i nieplanowanych obsunięć... jedynie komentarz zdjęciowy, ale jakże smakowity!

Poza tym raz jeszcze zwracam uwagę na opisaną we wczorajszym poście sprawę dyskusji na Hradczanach - do dziś żadne medium o sprawie nie informuje - cała Europa milczy, ewentualnie wydając krótkie, zdawkowe komunikaty nt. zaistnienia faktu spotkania. Jednak fronda.pl ruszyła chyba lawinę, dziś o sprawie wspomniał TVN24, a jutro zaangażować ma się ponoć Rzeczpospolita. To miłe. Niech ludzie wiedzą, co się dzieje... A na tym tle jeszcze śmieszniej wygląda ten zbiór pętaków w wyglancowanych garniturkach, który się polskim rządem zowie... chłopaki próbują absorbować naszą uwagę, jak tylko mogą, chociaż nic do powiedzenia nie mają - i nic nie znaczą.

myśl na dziś

Jeżeli prawdziwie chcesz być duszą pokutną — pokutującą i radosną — winieneś nade wszystko strzec swojego czasu poświęconego modlitwie — modlitwy wewnętrznej, szczodrej, długiej — i winieneś się starać modlić się nie w chwilach dobrego nastroju, lecz o stałej godzinie, zawsze ilekroć to jest możliwe. Nie zaniedbuj tych szczegółów. Bądź niewolnikiem tego codziennego kultu Bożego, a zapewniam cię, że będziesz się czuł ustawicznie radosnym.
św. Josemaria Escriva, Bruzda, nr 994


Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie zastanawiał się Pan, czy dzisiejszy człowiek, zanurzony w internecie, telewizji i rozrywce, potrzebuje modlitwy? Czy człowiek trzeciego tysiąclecia po śmierci Chrystusa, poszukuje Boga?
Przecież jak twierdzą "duchowni" salonowi, piekła nie ma, a i tak wszyscy pójdziemy do nieba. Bóg wszystko wybacza...
Bo każdy ma inną drogę "do nieba" i ci z SS i ci z szwadronów śmierci Kiszczaka, a też ci dziennikarze z GW-czej. Wszystko staje się jasne.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#9003