Syria?

Obrazek użytkownika Andrzej.A

Nie, wbrew pozorom nie chodzi o Syrię i ten reżim, który Syrią rządzi. Czy to jest swoją drogą "reżim" to nie wiem, nie rozmawiałem z żadnym Syryjczykiem, który by mi mógł coś wiarygodnego powiedzieć, a słuchanie przekazu medialnego w tej kwestii jest równie sensowne jak wiara w to, że Irak miał broń masowej zagłady.O co więc chodzi?Chodzi o Iran i o zajadłą, niczym nieuzasadnioną, chęć Izraela aby być jedynym państwem w regionie, które posiada broń jądrową.Syria jest tylko etapem, koniecznym skądinąd, aby móc zaatakować Iran, a konkretnie instalacje przemysłu nuklearnego znajdujące się w tym kraju. Konieczność zmiany rządu w Syrii lub wywołania tam rozruchów na skalę masową, tak aby skoncentrować działania państwa na kwestiach wewnętrznych i uniemożliwić działania zewnętrzne jest podstawą do tego aby atak na Iran się powiódł. Ponieważ Iran i Syria mają układ wojskowy, który sprowadza się do tego, że gdyby izraelskie samoloty zaczęły bombardować instalacje nuklearne w Iranie, to natychmiast z terytorium Syrii zostaje wystrzelona odpowiednia ilość rakiet na terytorium Izraela.Problem polega na tym, że ilość tych rakiet, które ma Syria, jest tak odpowiednia, że ani Izrael, ani wspierające go USA nie mają w regionie dostatecznej ilości środków przeciw takiej ilości rakiet. Te syryjskie rakiety to nawet nie muszą być z bronią masowego rażenia - jest ich po prostu dużo. I to jest główny problem.Problemem jest również irańska ropa, na której bardzo chętnie ktoś by położył łapę, bo jak w przypływie szczerości powiedział Szewach Weiss, to "niedopuszczalne aby Iran miał 50 procent światowych zasobów ropy" (cytat z pamięci).Czyli w obecnej rozróbie nie chodzi de facto o Syrię i zaprowadzenie tam "demokracji" jak chcą nam wmówić media, a zupełnie o co innego. Pokazywane w mediach dantejskie sceny z Syrii może i mają miejsce, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby te zdjęcia nakręcono 10 lat temu zupełnie gdzie indziej - na przykład w Libanie. Nie takie wałki światowe media już robiły.Oczywiście z naszego punktu widzenia jest problemem to, że Syria jest wspierana przez Rosję, ale to chyba nawet lepiej, że Rosja zajmuje się Syrią a nie nami.Niepokojącym jest to, że w tamten rejon zostały przerzucone nasze F-16 niby to w celu ćwiczeń razem z lotnictwem Izraela.Zobaczymy co z tego wyniknie.Venenosi bufones pellem non mutantAndrzej.A

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

czy nasze F-16 będą tam z ramienia NATO,czy też na podstawie jakiejś umowy Polsko-Izraelskiej?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229132

Z całym szacunkiem, ale wolę dominację Izraela w regionie, niż krwawych zamordystów arabskich wspieranych od x lat przez Sowietów,a teraz konkretnie przez bandyte Putina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

roni

#229142

A ja bym wolał, żeby Polska nie udzielała jakiegokolwiek wsparcia Izraelowi dopóki będą ze strony Izraela głosy żądające restytucji majątku w wysokości 65 mld $.
Żądania te są skądinąd bezpodstawne i absurdalne, ale to inny temat.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#229149

Jest pewna zasadnicza różnica między nienawidzącymi Polaków Zydami amerykańskimi , a państwem Izrael jako takim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

roni

#229155

Kiedyś tak było. Obecnie powstała w Izraelu państwowa instytucja, która ma się zając tymi sprawami.
Co do nienawiści to najlepiej sobie poszukać w necie jak są szkoleni młodzi ludzie z Izraela zanim przyjadą do Polski, jak się zachowują oraz jaki jest ich program nauczania.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#229159

Dla uzupełnienia Pańskiego wpisu link do filmu - Zniesławienie, czyli prawda o tzw."antysemityzmie":

http://www.youtube.com/watch?v=qEQw6wFAAlM

"Film zrealizowany przez Izraelczyka, pochodzącego z syjonistycznej rodziny Yoava Shamira. Stara się on w nim uczciwie dowiedzieć, czym jest tak zwany "antysemityzm" oraz przez kogo i w jakim celu jest wywoływany i wykorzystywany".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zdumiona

#229170

To ma byc powtorka z Libii,gdzie NATO mialo bronic ludnosc przed bombami Kadafiego:)W sumie nalotow NATO ,zginelo tam kilkadziesiat tys. ludzi.
W Syrii scenariusz jest podobny,a bandy najemnikow latwo sprowadzic.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#229154

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229180