Moherowe berety ze Szwecji

Obrazek użytkownika Andrzej.A

Dzisiaj rano w radiowej Trójce padła taka informacja: "... W Szwecji odbyło się referendum nad wprowadzeniem Euro jako środka płatniczego. ..." (cytata niedosłowny, bo z pamięci).Wyniki były typowe. Duże miasta (MWzWM vel postępacy) zaglosowały na TAK, a mniejsze ośrodki i wiochy (moherowe berety vel ciemnogród) na NIE.Skutek: Szwecja nadal będzie dysponowała walutą narodową.Śmieszność polega na tym, że po pierwsze mało kto tą informację powtórzył, po drugie nikt nie nazwał społeczeństwa Szwecji za ciemnogród, szowinistyczne i zacofane  en mass (no istne curiozum). I po trzecie nie odwołano się do sławetnego podziału, MWZWM versus ci bez wykształcenia z miejszych ośrodków.Ja oczywiście wiem że w Szwecji religią dominującą jest protestantyzm (nie wiem która odmiana), ale przecież analogie są takie bliskie, wręcz proszą się o skopiowanie. No nie wiem czemu nasze (jakie nasze do cholery?) "elytki"  nie zapodały w przekazie medialnym takiej analogii.Mam niejasne podejrzenie, że podobnie jak informacje napływające z Węgier, tak i w tym przypadku są to po prostu rzeczy cenzurowane.No po prostu, żeby nie mieszać w głowach maluczkim.Ceterum censeo Moskwa delendam esseAndrzej.A

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Istotnie, cenzura, której niby nie ma skutecznie ogranicza nam dostęp do niebałagonadiożnych wieści...
Dałeś to na Ekran? Toż news jak ta lala!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157493

Nieraz byłe i bywam na wsi tam przewarza prawica do nas należy pokazac co dla nich jest najważniejsze. To są ogromne nie zagaspodorowane masy.Niektórzy traktowali mnie jako wyrocznie bo z Warszawy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157497

której będzie potrzebny drugi zastrzyk ratunkowy w € bo nie daje finansowo rady i albo wypadnie ze strefy albo dadzą tj. damy jej kasę, być może to już początek końca strefy € ? Niemcy gaworzą coś o powrocie marki i to z tego co pamiętam dość oficjalnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#157510

te mohery to plaga jest!, że ho, ho, ho ......
protestuję!
to zagraża nowoczesnej jewropie!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157537