Grozi nam stan wojenny

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Uzasadnienie
Poziom i intensywność ostrzału medialnego, a przy tym ich totalna nieskuteczność wyraźnie na to wskazują.
Analogii nie trzeba szukać daleko. Wystarczy się przyjrzeć motywacjom, które kierowały Jaruzelskim i innymi. To właśnie policzenie się ludzi spowodowało to, że w 1981 wyprowadzono czołgi na ulice. Teraz może być podobnie, ludzie się znowu policzyli. Wszyscy ci, którym wydawało się, że są dziwakami, moherami i odmieńcami nagle zobaczyli, że podobnymi do nich są tysiące, jeśli nie setki tysięcy i miliony.
Władza rozumiana jako aparat przymusu też to widzi. Zdają sobie sprawę z tego, że już jutro może ich nie być, że mogą zostać zmieceni decyzją wyborczą.
To ich może determinować do wyprowadzenia czołgów na ulicę. Niestety mam takie zdanie o obecnym premierze i marszałku sejmu, jest mi z tego powodu niezmiernie przykro.
Ludzie ci, sprawując władzę pochodzącą z wyboru demokratycznego sprzeniewierzyli się swoim obowiązkom. I dla swoich partykularnych interesów oraz dla podtrzymania fikcji, która ich wspierała i nadal wspiera zdolni są do najbardziej odrażających czynów.
Nie ma w słowniku ludzi, którzy szanują werdykt demokratycznych wyborów słów na określenie tego co można przypisać obecnej ekipie rządzącej.

Zdrada jest tutaj najbardziej delikatnym określeniem.

Brak głosów

Komentarze

Jest znacznie gorzej. Grozi nam "aksamitny" powrót do PRL-bis. "Zgodny z prawem" do "legalnego państwa".
Nawet krzyczeć w słusznej sprawie trzeba z sensem.....

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#58274

 to jest przez ostatnie 20 lat nieustannie. Naszą szablą jest teraz karta wyborcza. Nie wolno jej nie wykorzystać. Każdy z nas musi zabrać ze sobą jak najwięcej ludzi ze sobą i spotykamy się na wyborach. A rękę która będzie chciała schować czyjś dowód urwać przy samej dupie!!!

pzdr 

Vote up!
0
Vote down!
0
#58277

Czy ja mam rozumieć,
że gdy komuś jaja urwą,
to będzie "aksamitny" powrót?

Rozpoczęli nieco z rozmachem,
prawie sto osób ,
to nie jest bagatela.
Pewnie,
że Naród blisko czterdziesto milionowy,
ale nie zapominaj,
kim byli Ci ludzie.

Więc człowiek się zastanawia...

A kto by tam chciał krzyczeć?...
a do tego z sensem?...

Tak sobie pieprzymy na boku,
po co się denerwujesz?

Namaluj nam przyszłość,
to się trochę uspokoimy.

Tylko nie bierz za grubego pędzla do ręki,
lubujemy się w szczegółach...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#58293

Nie sądzę. Na pewno jednak, "rząd raz władzy zdobytej łatwo nie odda". Ale tym razem to nie oni mają nam odciąć podniesioną rękę. To my mamy odciąć im ryje od koryta a dupy od stanowisk. Każdy myślący inaczej niż michnikoidy et tuskopodobni, powinien zmobilizować jak najwiekszą grupę wokół słusznych celów. A celem jest odzyskanie Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#58279

to bardziej nam grozi współczesna wersja 1772 roku. Nie tylko nam, ale całej rosysjkiej strefie wpływów. Najgorsze, że IIIRP jest całkowicie bezbronna, a resztki armii rozpuścił do domów premier Tusk, tak jak to zrobił Stanisław August w 1770 roku.
Jednego możemy być pewni, to długo nie potrwa, jeśli ma być prawdziwa zawierucha to już wkrótce.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#58291

Ano. Stan wojenny absolutnie nam nie grozi, bo zwyczajnie nie mamy armii :D wszystko odbędzie się gabinetowo, na szczytach władzy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#58296

To nie jest argument,
mamy "armie sprzymierzone" ...

Słyszałeś jak się Francuz wypowiadał na ewentualne wystąpienie Greków ze strefy Euro?
Widziałeś Greków na ulicy?
Zginęły osoby w banku?
A Grecy to mimozy...w porównaniu z innymi narodami.
Zareagowali tak gwałtownie jedynie jako masa...,
ale masa europejska w całości,
to już inny kaliber...

Szczyty szczytami,
ale pozostaje jeszcze społeczeństwo.
I to niezależnie na ile podzielone...

I tutaj nie rozchodzi się o siania popłochu,
tylko o przytomność umysłu.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#58301

Ciężko powiedzieć.
Sukinsyny przygotowywali sobie ten scenariusz od dłuższego czasu.
A my chociaż wiemy dużo,
to przecież i tak nie wiemy wszystkiego.
Trudnością jest co wybrać?
Czy rozpierduchę i iść na całość.
Naturalnie nie przed wyborami,
nie damy się sprowokować.
Ale oni pokażą nam ten czas,
tak samo jak w stanie wojennym...
czy też miękko i powoli...

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#58298

 Tylko czy kolejny z wypowiadajacych sie degeneratow pomysli ze uwiezymy w te po wielokroc powtarzane lgarstwa???Musielibysmy miec mozdzek kury albo baranow idacych na uboj.Zaklamanie przekroczylo wszelkie granice.Manipulatorzy nie ustaja.Mowia o niesmacznych,niestosownych,niewlasviwych pytaniach.A  co ma zrobic n.p.telewidz kiedy przy posilku {ma zajete rece}wyskoczy taki ryj.POZDROWIENIA.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#58299

mogą wprowadzać "wojska zaprzyjaźnione". Nasze już nie są potrzebne.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#58306

Ja to widze tak, po katastrofie komorowski obsadzil wszystkie ważne stanowiska swoimi ludzmi którzy kiedyś pełnili role i pewnie pełnią w doprowadzaniu polski do upadku i niszczenia wszelkiej polskości w ludziach, przez co zyskają wszelką władze w polsce komuniści, dzięki czemu cofniemy się do średniowiecza, gdzie będzie podział na władze i chłopów bez inteligencji i własnego zdania, wróci język rosyjski i wszelkie inne rzeczy sprzed 89, a Kaczyński Jarosław pomimo wygranej w wyborach niebędzie w stanie nic zrobić z paroma ludzmi w swojej partii, wszelkie ustawy będa odrzucane i polska dalej będzie w sredniowieczu, chyba że w końcu ludzie pojda po rozum i sami przetrą mu droge do osiągnięcia pełnej władzy dzięki której zaczną przechodzić ustawy dzięki którym zaczniemy wychodzić z prl-u, który nigdy nieopuścił polski, zniknął on tylko z naszej świadomości przez propagande mediów, dopiero śmierć prezydenta pokazała prawde o naszym rządzie. Trzeba zrobić porządek w rzadzie rzeby znowu komuchy niesprzatneły nam drugiego prezydenta, załoze się że wyrok na niego jest już podpisany, i pewnie zakładali że brat prezydenta Jarosław też zginie w katastrofie ale się ostro pomylili i mieli nadzieje na całkowite zniszczenie PIS-u, córka Wassermana też jest w niebezpieczeństwie bo ostro działa w sprawie wyjscia prawdy na wierzch, a komuchy tego nielubia nieraz historia pokazała że oni niecofną się nawet za wymordowaniem członków rodzin, którzy znikali w tajemniczych okolicznościach, pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#58345

Nie przelewki i na wszystko trzeba być gotowym, łącznie z podziemiem. Może to trochę "oszołomska" wizja. Ja bym myślał jak chronić fizycznie naszych polityków i ludzi walczących o prawdę (nie mylić z POlszewikami et consortes, bo oni nie są nasi)

Vote up!
0
Vote down!
0

rochadziug

#59727

Zagrożenia są i to wszędzie, banda tuska miała wrażenie że Naród jest już kupiony dzięki walterowcom i solorzom, że ich kłamliwi dziennikarze oszuści bez mydła wejdą do serc Polaków. Na szczęście sytuacja się zmienia i ci którzy ich ogladali, przestają im ufać. Musimy uważać bo
tusk ma napewno podstępne plany i przy doradcach z KGB, będzie kombinował jak zamieszać Polakom w głowach. Ja osbiście stworzyłem ulotki ostrzegąjace przed fałszowaniem wyborów i zacząłem je wyklejać na słupach, po czym obserwowałem szokujące reakcje czytających, którzy
zachowywali się jakby się bali czytać! My osobiście wszyscy myślący po Polsku, musimy pisać, mówić przede wszystkim do każdego z osobna, co to jest prawda i że nam wszystkim MUSI zależeć na WOLNEJ POLSCE i PRAWDZIWYCH WARTOŚCIACH, bo nasi rodacy są obojętni i trzeba ich w końcu obudzić. Pozdrawiam.
Bóg-Honor-Ojczyzna

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#59732

... w wydaniu Prawych Polaków. To jest teraz najważniejsze! I nie dać się oszukać!

Vote up!
0
Vote down!
0

staremiasto

#59860

capitanemo
Niecały rok albo i szybciej. A te ścierwa oddadzą władze.
Należy zacisnąć zęby. I każdy nie oglądając się na siebie. Musi dać wszystko aby odesłać to robactwo won. Bez pardonu. Z chamstwem się nie dyskutuje. To jest nasz obaowiazek. Testament tych, co zgineli za nasza Ojczyzne. Wymordowani przez tych z wschodu i zachodu oraz ich pomagierow w kraju. Do roboty.

Vote up!
0
Vote down!
0

capitanemo

#62076

 Np podatek od spadku w czasach PRL a podatek od spadku obecnie 

za PRL był 50 % obecnie 51 % (tyle że jest ukryty ,zakamuflowany)w Gazecie Prawnej można znależśc szczegóły jak ratować dobytek przed fiskusem ,bo możemy nawet dom stracić jeśli będziemy wierzyć w tzw państwo polskie - tymczasem to jest państwo Obce i Wrogie Polakom . 

Vote up!
0
Vote down!
0
#66914