NATO bliżej Rosji? Komorowski jest oczywiście na "tak".

Obrazek użytkownika edward
Świat

Wg portalu niezalezna.pl:

Temat bezpieczeństwa w Europie oraz system antyrakietowy to najważniejsze tematy drugiego dnia obrad Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie (EASI) przedstawiło kompromisową propozycję, która ma zapobiec zaognieniu stosunków NATO-Rosja.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem istotne decyzje dla globalnego bezpieczeństwa często zapadają właśnie w Monachium. Od dawna na drodze do normalizacji rosyjsko-natowskich stosunków stoi moskiewskie niet dla natowskiego systemu antyrakietowego w Europie.

Dziś podczas konferencji Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie zaprezentowało plan złagodzenia sporu. Jest to propozycja wspólnej euroazjatyckiej obrony antyrakietowej, w którą zaangażowane po równi byliby: Rosja, Unia Europejska oraz NATO. W rozmowie z naszym reporterem organizator konferencji Wolfgang Ischinger (niemiecki dyplomata, były współpracownik Sekretarza Generalnego ONZ Kurta Waldheima) potwierdził, że to z jego inicjatywy nowa propozycja została przedstawiona właśnie podczas tegorocznej konferencji.

Punkty dowodzenia i zbierania informacji miałyby być obsługiwane zarówno przez personel z USA i NATO, jak też z Rosji. - To jest zupełnie nowa jakość – powiedział nam Ischinger, dodając, że ma nadzieję, iż propozycja ta zostanie zaakceptowana przez obydwie strony. Nikomu nie jest potrzebny powrót do zimnej wojny – dodał główny organizator MSC.

Przemawiając podczas konferencji, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow w nawiązaniu do natowskich planów budowy europejskiej tarczy antyrakietowej ostrzegał przed samodzielnymi decyzjami Zachodu w tej sprawie.

Stosunki ciągle napięte

Nie jest znany stosunek rosyjskiej delegacji wobec planów zaprezentowanych przez EASI, ale szef rosyjskiej dyplomacji wyraźnie dał do zrozumienia, że na razie nie widzi postępów w tej kwestii. - Nie mogę mówić o żądnych pozytywach, tak długo jak długo Zachów będzie lekceważył wszelkie nasze postulaty w tej sprawie – powiedział Ławrow.

Polski prezydent Bronisław Komorowski, przemawiając podczas konferencji, także wspominał o konieczności stworzenia przez Unię Europejską nowej strategii bezpieczeństwa.

- Dojrzał czas, by UE z całą powagą podeszła do swojej odpowiedzialności za bezpieczeństwo w Europie i w jej otoczeniu, w synergicznej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i NATO, z Rosją i innymi państwami Europy Wschodniej - stwierdził Komorowski i dodał: - W moim przekonaniu drogą do rewitalizacji wysiłku UE w sferze bezpieczeństwa powinno być podjęcie odkładanych prac nad nową strategią bezpieczeństwa Unii.

Bronisław Komorowski wyraził nadzieję na dalszą poprawę stosunków z Rosją.

- Mamy nadzieję, że po wyborach nastąpi ponowna intensyfikacja dialogu z Rosją – powiedział w Monachium prezydent i przypomniał, że Polska uruchomiła swój własny reset w stosunkach z tym krajem.
……………………………………………………………………………………………………………………
Wnioski:
- tajne międzylądowania i spotkania na terenie dawnego ZSRR Komorowskiego w drodze do i z Chin przynoszą owoce ( wydanie instrukcji dla Bula?)
- „polscy generałowie i pułkownicy” szkoleni w Moskwie to KON TROJANSKI na którym Rosja zostanie wprowadzona do NATO.
- jeśli Europa będzie godzić się na kolejne ustępstwa wobec Rosji, to oznacza drogę do całkowitej utraty bezpieczeństwa UE I podporządkowana Europa przez Rosję zostanie wykorzystana przeciwko USA. I kto wie przeciwko komu jeszcze.
- chcąc ratować Pakt Północnoatlantycki i wolność, UE i NATO muszą twardo sprzeciwić się Rosji, odzyskać Polskę i pomagać bronić polskich interesów, co spowoduje utratę wpływów Rosji na Ukrainę i inne wschodnie państwa.
- Komorowski wystąpił w Monachium jako rzecznik interesów Rosji.

19 listopada 2010 roku zamieściłem na niepoprawni.pl mojego chyba drugiego bloga, w którym opisałem entuzjazm Komorowskiego z powodu szczytu NATO. Oto link: http://niepoprawni.pl/blog/1115/czy-koniec-nato

Konkludując. Bardzo chciałbym, aby najbliższe wybory prezydenckie w USA wygrał republikanin.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sprzedają nam sznurek na którym ich powiesimy! Przez dziesięciolecia nic się nie zmieniło. Naiwniacy z zachodu, szachiści ze wschodu!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222364

Ten sznurek to chazarska metoda. Nieznana lub zapomniana w świadomości mieszkańców krajów tzw. "zachodu". Nieświadomie prą, by zadyndać na nim. Na szczęście żydzi chazarscy nie uśpili czujności wszystkich Polaków. Do nas należy demaskowanie ich poczynań.

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#222375

Stany stawiaja Ruskiego konika[ moze wieze ]
w opozycji do Chin,
ktore dzieki "technologicznemu dozbrojeniu" przez ostatnie chyba 40 lat wyrastaja na poteznego przeciwnika w swiecie?
Gospodarczo , militarnie a nawet siegaja kosmosu.
USA z Rosja moga wziac Chinczykow " w dwa ognie" ?

Te gre widac juz od jakiegos czasu.

Jesli tak - to by bylo naturalnym tlumaczeniam dlaczego Obama odpuscil sobie:
- tarcze antyrakietowa w Polsce
- kruszenie kopii w/s Smolenska i NATOwskiego generala....
( jak juz to zrobiono w/s Katynia podczas II Wojny - po co niszczyc "alianckie stosunki" z rosyjskim miesem armatnim
i tracic sojusznika Stalina dla jakichs tam "malo waznych" polskich kwestii ? )
- pogrzeb w Krakowie i pojechal grac w golfa

Tymczasem chinczycy wykorzystuja wlasnie embargo na iranska rope dla zwiekszenia swoich dostaw !
Chinczyki juz postawili DWA LAUFRY/GONCE w Afryce i wypieraja stamtad europejskie interesy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222378

PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

glomar

#222398

 - morderców Polskiego Prezydenta ! - powinien być tam jeszcze jeden co ma łeb podobny do kościotrupa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#222403

zapytać co Kreml i komu chce powiedzieć przez rozmieszczenie w Królewcu wyrzutni rakiet Iskander?

Przypominam że to rakiety taktyczne o zasięgu kilkuset km więc w praktyce z terytoriów "gorących" obejmuja jedynie Polske!!

Co też "przyjaciele" z Łubianki nam szykuja panie żyrandolowy??

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#222413

usmiech Izraela? I będziemy mogli z jeszcze większą gorliwością uczestniczyć w "wyzwalaniu" Iranu?

Ja osobiście nie mam wątpliwości, ze będziemy traktowani tak samo instrumentalnie, choć może zewnętrzne akcenty współpracy NATO z Rosją zostaną osłabione. Może będziemy potrzebni jako partyzant (w ujęciu sienkiewiczowskim i współczesnym) USA, to może być korzystne, o ile potrafimy cokolwiek za to uzyskać. Jednak głównie - jak to słusznie gdzieś zauważono - w polityce zagranicznej USA pełnimy, jak się zdaje,   rolę potencjalnej skarbonki dla organizacji żydowskich i państwa Iz. (organizacja Heart). Nie zmieni tego, może wzmocni, przyjście republikanina.

Reasumując: bardzo mi wszystko jedno, kto wygra wybory w USA. Być może zwycięstwo rep. sprawi, że będziemy "bardziej potrzebni" USA i osłabi się współpraca z Rosją. Tylko co z tego? Rosja to import surowców energetycznych, sprawa b. ważna, ale nie jedyna w Polsce. To nie Rosja czy Rosjanie, przejmują banki, media, przedsiebiorstwa, narzucają i realizują pomysły Banku Światowego zamykając kopalnie czy wprowadza ACTA.

Czy Szanowny Autor nie hołduje przypadkiem stereotypom i uproszczeniom, że nieufność i niechęć wobec Rosji ma być tożsama z bezwarunkowym proamerykanizmem, względnie nieufność wobec USA czy może tzw. USraela ma oznaczać bezwarunkową prorosyjskość? Taką wizję świata starają się szerzyć pisma neokonowe jak Gazeta Polska, może i sprzeciwiająca się w niektórych aspektach salonowym mediom głównego nurtu i na pewno od nich lepsza, ale de facto w jakiś sposób  uzupełniająca je  w tresurze społecznej (długo czytałem GP, ale natrętna neokonowość spowodowała, iż ją odstawiłem.)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#222446

"
Konkludując. Bardzo chciałbym, aby najbliższe wybory prezydenckie w USA wygrał republikanin."

Czy Pana konkluzja,jesli wygra republikanin,ma zmienic na sytuacje pozytywna w Polsce?
Prosze tylko zapamietac,ze lobby zydowskie w USA jest tak wielkie i to one decyduja o wyborze prezydenta.
Jedynym prezydentem,ktory moglby cos zmienic na lepsze jest Ron Paul.Ten jednak nie popiera Izraela i w ten sposob nie ma juz zadnych szans na urzad.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#222449