Zdjął maskę, albo wpadka...

Obrazek użytkownika edward
Kraj

Jak donosi Onet, któremu dzisiaj oraz wcale nierzadko ostatnio wywiadu chetnie udziela Paweł Kukiz:
Paweł Kukiz zrezygnował z zasiadania w tegorocznym komitecie honorowym Marszu Niepodległości, który organizowany jest przez narodowców. Powód? Obecność Jana Kobylańskiego.
Mówiąc o Kobylańskim, w rozmowie z Onetem Paweł Kukiz dodaje też: - Umieszczenie osoby Jana Kobylańskiego w komitecie honorowym sprawia, że odnoszę wrażenie, iż marsz staje się powoli zawłaszczany przez ONR i Młodzież Wszechpolską.
..........................................................

Marsz Niepodległości, organizowany przez środowiska narodowe, ma się odbyć 11 listopada w Warszawie. Obok marszu "Razem dla Niepodległej" organizowanego przez Kancelarie Prezydenta i część środowiska kombatanckiego.

Jan Kobylański to prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) i były honorowy konsul Polski w Urugwaju, milioner i sponsor Radia Maryja.

Radosław Sikorski nazwał go "antysemitą i typem spod ciemnej gwiazdy". Powód? Kobylański mówił m.in. , że "w Polsce muszą rządzić Polacy", "80 proc. MSZ to Żydzi" i "niech Bartoszewski będzie ministrem w Izraelu".

No i co? Pan Jan Kobylański kłamie?

Tak więc Kukiz Paweł może się uściskać z Radkiem S.

Oprócz tego czyżby nie wiedział, że Marsz Niepodległości był organizowany przez środowiska ONR i Młodzieży Wszechpolskiej?

Alternatywnie niech dołączy do niewielkiego stadka truchtającego przy Bulu i Nadzieji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Kobylański (ur. 21 lipca 1923 w Równem) – polski przedsiębiorca, mieszkający w Urugwaju, dyplomata, twórca i prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ), największej organizacji polonijnej w Ameryce Południowej. Autor książek o tematyce filatelistycznej i książki o rozjemczej działalności Watykanu. Właściciel, prezes i dyrektor kilkunastu firm handlowych o międzynarodowym zasięgu (m.in. zajmującej się drukiem znaczków pocztowych i biciem monet). Wieloletni konsul Paragwaju na Santa Cruz de Tenerife (Wyspach Kanaryjskich) i były honorowy konsul Polski w Urugwaju.

Życiorys.

Syn adwokata Stanisława Kobylańskiego i jego żony Cecylii. W 1943 został aresztowany przez Gestapo i osadzony w więzieniu na Pawiaku. Przebywał następnie w obozach koncentracyjnych Mauthausen-Gusen, Dachau, Groß-Rosen i Auschwitz-Birkenau.

Po wojnie osiadł we Włoszech, gdzie w 1950 ukończył studia menadżerskie w Wyższej Szkole Handlowej w Mediolanie. Od 1950 do 1952 pracował na giełdzie metali w Zurychu. Zajmował się także produkcją szczoteczek do zębów, handlem sprzętem gospodarstwa domowego i produkcją wyrobów ze stali. W 1952 przybył do Paragwaju, korzystając z programu prezydenta Federico Chavesa sprowadzenia 18 000 rodzin z Europy. Wygrał kontrakt na dostawę sprzętu AGD i przetarg na druk znaczków dla poczty państwowej.
Pełnił również funkcję doradcy ds. poczty paragwajskiego ministra komunikacji. Działał w Komitecie Olimpijskim Paragwaju. Od 1974 do 1989 pełnił funkcję konsula Paragwaju na Wyspach Kanaryjskich. W 1981 rozpoczął prowadzenie interesów w Urugwaju, gdzie następnie osiadł.

W 1957 objął funkcję wiceprzewodniczącego Towarzystwa Polonijnego w Paragwaju, a w 1988 został prezesem Związku Polaków w Argentynie. W tym samym roku został prezesem Towarzystwa im. Józefa Piłsudskiego w Montevideo.

W 1993 był współtwórcą Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej. Został następnie prezesem tej organizacji.
W 1989 został konsulem honorowym Polski w Argentynie, a następnie w Urugwaju. Z tej funkcji został odwołany przez ministra Władysława Bartoszewskiego po oskarżeniach o działania szkodliwe dla Polski i antysemityzm, wysuwanych przez byłych ambasadorów RP w Urugwaju i Kostaryce - Jarosława Gugałę i Ryszarda Schnepfa.
W obronie Kobylańskiego występowali wówczas m.in. senatorowie Jan Szafraniec, Ryszard Bender i Czesław Ryszka.

Jan Kobylański jest fundatorem i patronem szkoły na Podlasiu. W październiku 2011 został honorowym prezesem stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski.

Odznaczenia:

Został odznaczony przez prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 1993 Krzyżem Komandorskim tego orderu przez prezydenta Lecha Wałęsę. W 1997, za wybitne zasługi w działalności polonijnej prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

W 1995 otrzymał Krzyż Oświęcimski. Został także uhonorowany Wielkim Orderem św. Zygmunta, Honorowym Krzyżem Weteranów Walki o Niepodległość, Złotym Medalem „Zasłużonego dla Kultury Polskiej", Medalem Polonia Mater Nostra Est (2003), Złotym Medalem Paragwajskiego Związku Olimpijskiego oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Paragwaju.
Jest też Kawalerem Wawelskiego Dzwonu Spiżowego, przyznanego przez Wielka Kapitułę za umacnianie więzi wychodźstwa z Macierzą.

Tak więc co ten Kukiz chce od polskiego patrioty - Jana Kobylańskiego, który działa, działał, i działać będzie w interesie Polski, a nie Izraela???

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304315

że ten wielki patriota nigdy nie działał i nie mieszkał po wojnie w Polsce. Odległość od niej bardzo utrudnia obiektywny osąd, a mając sporą gotówkę - można manipulować dowoli informacjami . Nie jest to mój "idol", ani taka znów świetlana postać. Nie `popieram i nie znoszę skrajnego nacjonalizmu i siania nienawiści - bez względu , z której strony dociera. A ta żydowska fobia też jest chorobliwa. bo niby gdzie tych 90 ileś procent Żydów nami rządzi? I wiecznie to oni wszystkiemu winni - jak wg Tuska winien wszystkiemu jest Kaczyński. Wcale nie taka znów niedorzeczna analogia. To juz paranoja. Mówcie, co chcecie - Kukiz tez nie jest dla mnie jakims nadzwyczajnym autorytetm, ale w tym wypadku wcale mu sie nie dziwię. Kierowanie naszymi umysłami zza oceanów nie powinno nam imponować. Medale na ogół nie otrzymują ci prawdziwi bojownicy o pokój i Ojczyznę, bez forsy i wpływów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304367

Jednak coś w tym jest.

Mają parcie (i poparcie)na władzę.

Dla przykładu. Oprócz Sikorskiego (mającego za żonę itd.), nasi ministrowie  "od spraw zagranicznych"  to osoby pochodzenia żydowskiego.

Demiurg polskiej racji stanu z lat 90-tych niejaki Michnik alias Szechter to przecież nie potomek tureckiego jeńca, którego przybatorzył Sobieski do budowy Wilanowa.

Inna sprawa że ta garstka Żydków, dość łatwo manipuluje ,jak by nie było 40-to milionowym Narodem. 

Źle to rokuje na przyszłość, dla kraju między Odrą i Bugiem.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304485

Czyżby miała Pani pretensje do naszych Rodaków pozostałych po II wojnie na zachodzie, że mieli czelność nie powrócić do Ojczyzny?
Była Pani łaskawa zapomnieć, że po 1944 roku Polska była pod okupacją radziecką i co stało sie z 500 000 patriotów w kraju walczących w podziemiu z tymi okupantami?
Oprócz tego na jakiej podstawie sądzi Pani, że "Odległość od niej (Polski) bardzo utrudnia obiektywny (o niej) osąd?

Nie ma też w moim blogu informacji "bo niby gdzie tych 90 ileś procent Żydów nami rządzi?", tylko taka, że 80% MSZ to Żydzi, jak twierdzi Pan Jan Kobylański.

P.S. MSZ to Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
W Polsce.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304608

to nie dziwne, że tylu skrajnych sobie i nam postaci tak go obwieszało orderami ? Ciekawe, czy gdyby nie był krezusem - miałby taką kolekcję medali ? Znam tu więcej ludzi, którym nalezy się nie jeden order za walkę o niepodległość. Bartoszewski też był więźniem obozu koncentracyjnego i wieleset tysięcy ludzi i co ? Wszyscy mają być odznaczani ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304369

Kto to jest Bartoszewski?

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304394

"za wybitne zasługi w działalności polonijnej prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski."

Takie coś, to chyba tylko w Polsce jest możliwe.

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304471

Pisałam juz w innym wątku, ze to samo, co Kukiz, mówi Sakiewicz i dlatego robią marsz oddzielny, a potem dołączą do naszego. To i tak postęp w stosunku do ub. roku, kiedy szli o innej porze i w innym kierunku. Tutaj link do informacji o tym na Niezależnej:

http://niezalezna.pl/34549-kluby-gp-ida-pod-pomnik-pilsudskiego

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304306

"W pochodzie weźmie udział redaktor naczelny „GP" Tomasz Sakiewicz, który zawiesił swój udział w honorowym komitecie poparcia Marszu Niepodległości, z powodu znalezienia się w nim Jana Kobylańskiego."
"Wszystkich, którzy chcą uczcić Marszałka, zapraszamy do przyłączenia się do klubów – mówi Anita Czerwińska, szefowa Warszawskiego Klubu „GP".
..............................
Tylko jak to się ma do tego: Jan Kobylański w 1988 został prezesem Związku Polaków w Argentynie i prezesem Towarzystwa im. Józefa Piłsudskiego w Montevideo.

Pozdrawiam

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304311

"Tylko jak to się ma do tego: Jan Kobylański w 1988 został prezesem Związku Polaków w Argentynie i prezesem Towarzystwa im. Józefa Piłsudskiego w Montevideo."

Ano właśnie. Ludzi łatwo zmanipulować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304314

No właśnie. Nie daj się.
P.S. Przeczytałaś życiorys J. Kobylańskiego?

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304317

Tak, dzięki wielkie za zamieszczenie. I tak to, co trzeba, wiedziałam wcześniej, ale Ty podałeś sporo szczegółów. Postąpiono z nim bardzo wrednie (choćby niejaki Lizut z GW, na pewno to znasz) i postępuje się nadal.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304319

jeszcze nie przeszedł do GW jak poprzedni redaktor Gazety Polskiej (Wierzbicki) ale już jest na słusznej drodze. 

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#304324

Raczej o to nie podejrzewam Sakiewicza. Nie mam podstaw. Raczej.
A Kukiz niech robi to, co do tej pory robił. Niech sobie śpiewa. O Katyniu wydał przejmujący utwór. I uświadamiający młodzież.
Ale o Katyniu można już wszystko dzisiaj mówić i "śpiewać".
Natomiast niech Kukiz powie, co naprawdę uważa w sprawie Smoleńska.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304327

Wydaje mi się ,że pan Kukiz się zapętlił we własne sidła.(Kaska Misiu).Nigdy Go nie odbierałem w sPOsób naturalny.POzostał Mu tylko komitet "Chonorowy" preydęta. Bula komoruskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304329

Pisałem niedawno, że "Kto gra Kukizem". Chodziło o JOW. Bardzo aktywnym był on w tej sprawie.
Dzisiaj już więcej wiadomo, że grają nim "niewidzialne ręce rynku".

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304331

Chwila, moment.
Nie przepadam osobiście za Kukizem, kiedyś o tym pisałem.
Natomiast tutaj byłbym ostrożny z wyciąganiem daleko idących wniosków.

Pozwolę sobie zestawić kilka cytatów.

Sakiewicz:

"Włączając się w Marsz Niepodległości nie zamierzamy identyfikować się ze wszystkimi jego uczestnikami. Jesteśmy przeciwni radykalnym sprzecznym z polską tradycją - Rzeczpospolitej wielonarodowej i wielowyznaniowej - hasłom. Dlatego też kluby "Gazety Polskiej" będą szły w Marszu, ale we własnym sektorze, powołają własne służby porządkowe i będą odpowiadać przede wszystkim za siebie".

Kukiz:

"Panie Robercie, w związku z udziałem pana Kobylańskiego w Komitecie Honorowym tegorocznego Marszu Niepodległości proszę o wykreślenie mojego nazwiska z tegoż Komitetu" - napisał Kukiz - "Z Ku-Klux-Klanowcem również mi nie po drodze. Amen."

Holocher (szef ONR):

"Przede wszystkim, my, jako Obóz Narodowo-Radykalny, nie jesteśmy demokratami- w tym narodowymi demokratami(śmiech). Nie uważamy demokracji, nawet narodowej, za dobry system sprawowania władzy. Mamy inną koncepcję."

Świtoń (zjazd Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej - organizacji Kobylańskiego):

"Zginął prezydent, który podpisał Traktat Lizboński, odbierający suwerenność naszej ojczyźnie - mówił Świtoń. - Opatrzność Boża czuwa nad Polską i srogo karze tych, którzy niszczą nasz wybrany katolicki naród."

Myślę, ze teraz każdy, indywidualnie, może ocenić o co w tym wszystkim chodzi.

________________________
Powyżej były cytaty, a moje własne, również prywatne, refleksje wyglądają tak:

1. Kobylański swoje zasługi ma, ale jest też postacią kontrowersyjną, zarówno jego wypowiedzi, jak wypowiedzi osób z nim związanych wielokrotnie budziły protesty.
Niekoniecznie każdy krytykujący Kobylańskiego ma po drodze z Radkiem S. i Bronkiem K. Powtarzam: nigdy Kukiza nie gloryfikowałem (nie chodzi mi o to jakim jest człowiekiem, bo go nie znam, mam pewne uwagi co do jego wypowiedzi i całokształtu działalności - politycznej). Ale gdybym miał sąsiada złodzieja, który nie przepada za homoseksualistami (ja też nie przepadam), czy ta wspólna opinia, którą podzielamy, robi ze mnie automatem jego wspólnika w kradzieżach?

2. Jest faktem, ze Marsz Niepodległości jest postrzegany przez ONR i ugrupowania mu bliskie jako szansa na wypromowanie siebie i własnych idei. Są to organizacje (znowu, słusznie czy nie, nie wnikam) cieszące się niewielkim poparciem, trudno więc się dziwić zaistniałej sytuacji. Ale faktem jest też, że w ubiegłym roku przeważająca większość, która uczestniczyła w Marszu, nie identyfikuje się z hasłami ONR. Oni przyjechali tam na 11 listopada...
Ani środowiska związane z Radiem Maryja, ani Kluby GP, ani PiS nie deklarowali potem - popatrzcie ilu ludzi nas popiera. A "zorganizowali" mnóstwo uczestników, wszyscy z nich. Natomiast, jako swój własny i wyłączny sukces (i tu opinie o zawłaszczaniu Marszu mają swoje uzasadnienie) ogłosił Marsz nie kto inny jak ONR i Młodzież Wszechpolska... Czy cel uświęca tutaj środki? Nie wypowiem się.

3. To dyskusyjne, czy dobrym pomysłem jest ostentacyjne "dystansowanie się" od innych organizatorów w przeddzień Marszu. Marsz ma być pewnego rodzaju symbolem jedności patriotów. Z drugiej strony, jak każdy symbol, ma swoje znaczenie wyłącznie "od święta". A różnice powrócą i pojawią się znowu. Czy, summa summarum, warta skórka wyprawki? Nie wypowiem się na ten temat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304346

/_\ /_\ /_\
Słuszne spostrzeżenia, Max
Czyli wszystko, jak zawsze: klasyczna patriotyczno-bogoojczyźniana ustawka.
Kilka uzbrojonych grup, zwanych eufemistycznie 'marszami', 'pochodami' lub 'demonstracjami', spotka się w umówionym miejscu i czasie ...
rozpyli się mgłę,trochę helu, jakaś brzoza ...

... a na końcu reklama '21.12.2012'. Skyfall wysiada.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ιlιι </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>________VV_i_l_i_s____</p>

#304358

Dobry człowieku, "kilka uzbrojonych grup", to już było. W grudniu 1981 roku. W wykonaniu, między innymi, Janusza Przymanowskiego i Wojciecha Żukrowskiego...
Przymanowskiego przypomniał ostatnio na NP @Godziemba. Dawno się tak fajnie nie bawiłem... ;-)))!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304371

Boli gdy z okazji polskich świąt narodowych zaczyna się demonstracyjne "ja nie mogę obok tego". "z tamtym mi nie po drodze".
A mianownik przecież jest jeden - POLSKA ! I o niej się zupełnie zapomina.
Szlag mnie trafia, i nie tylko mnie, że dominuje wciąż małostkowość i interesiki.

Wciąż aktualnie są te słowa i nie sposób ich nie przytoczyć :

"Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy."

Pozdrawiam z bolącym sercem.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#304376

Rzeczywiście jest tak, jak napisałaś.
Dlatego bardzo dziwi i zastanawia mnie postawa deklarującego swój patriotyzm Kukiza.
To wspólne święto wszystkich Polaków i tutaj powinnismy być razem. Oprócz okupantów udających Polaków.

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304398

A żeby to tylko Kukiz... A endecy ? Oddzielnie, gapol oddzielnie, Winnicki oddzielnie...

Qrwa mać - to samo święto jednej Polski, a 4 marsze bo i ten bula K. Jak tak można ???
Przepraszam, że klnę ale to bezsilność na kompletny idiotyzm. Ja mam w dupie takich "patriotów".

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#304414

Jak tu czasem nie rzucic mięsiwem, jak się patrzy na to wszystko? Nie masz za co przepraszać.

P.S. To ma swoją moc i urok. :)

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304463

jozefbiega
Paweł Kukiz pokazał swoje oblicze, jednak kasiorka jest ważniejsza niż Ojczyzna!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jozefbiega

#304412

W Marszu Niepodległości pójdzie wiele tysięcy ludzi, dobrych i złych, uczciwych i nieuczciwych, ale połączonych szacunkiem dla suwerennej Polski jako wartości nadrzędnej. Wartości kwestionowanej przez obecną ekipę rządzącą i jej satelitów. Publiczne deklaracje typu "ja nie pójdę bo idzie ten czy tamten" są przykładem miałkości takich ludzi, którzy są gotowi zrezygnować z wyrażenia swoich poglądów z powodu osobistych animozji. Co do antysemityzmu wypada powiedzieć, że mamy inne dążenia niż obywatele Izraela, USA czy choćby Gazety Wyborczej. Tego nie da się pogodzić, dlatego osoby sympatyzujące z obiema stronami rzeczywiście powinny wybrać, która im bardziej odpowiada.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304439

No dobra - z trzech, ten bula K. kasuję...

Czy nie powinien być JEDEN ??

To jest hańba, że jeden raz w roku jest Swięto Niepodległości i raz w roku ten głupi naród nie potrafi się zjednoczyć w imię Polski !

My na prawdę jesteśmy stadem baranów i nie zasługujemy na lepszą Polskę.
Pozdrawiam.

contessa

PS. Tylko narzekanie nam super wychodzi...
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#304443

Koncerty w USA i Kanadzie:
2012.11.10 - 20:00 » CHICAGO - KONCERT - Copernicus Center, 5216 W.Lawrence, IL, USA.
Koncert "Wspomnienie". Oprócz Ani wystąpią: Piotr Cugowski, Wojtek Cugowski, zespół Bracia, Zbigniew Zamachowski, Paweł Kukiz, Janusz Radek. Informacje, bilety: www.christopherentertainment.com

2012.11.11 - 18:00 » TROY (DETROIT) - KONCERT WSPOMNIENIE - American-Polish Cultural Center, 2975 E. Maple Ave, Mi, USA.
Koncert "Wspomnienie". Oprócz Ani wystąpią: Piotr Cugowski, Wojtek Cugowski, zespół Bracia, Zbigniew Zamachowski, Paweł Kukiz, Janusz Radek. Informacje, bilety: www.christopherentertainment.com

2012.11.17 - 20:00 » NEW YORK - KONCERT WSPOMNIENIE - Hunter College Auditorium, 695 Park Ave, Manhattan, NY, USA.
Koncert "Wspomnienie". Oprócz Ani wystąpią: Piotr Cugowski, Wojtek Cugowski, zespół Bracia, Zbigniew Zamachowski, Paweł Kukiz, Janusz Radek. Informacje, bilety: www.christopherentertainment.com

2012.11.18 - 18:00 » MISSISSAUGA (TORONTO) - KONCERT WSPOMNIENIE - Centrum Jana Pawła II, 4300 Cawthra Rd, ON, Toronto, Kanada.
Koncert "Wspomnienie". Oprócz Ani wystąpią: Piotr Cugowski, Wojtek Cugowski, zespół Bracia, Zbigniew Zamachowski, Paweł Kukiz, Janusz Radek. Informacje, bilety: www.christopherentertainment.com

Źródło: http://www.aniawyszkoni.pl/terminarz/lang:english

Dobrze by było aby rodacy tam mieszkający odpowiednio go potraktowali.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#304444

... to jest cudna wiadomość dla "kapelutków".
Wiesz Raven, może warto zadzwonić lub napisać do
właściciela tej Agencji Art., pana Krzysztofa Zakreta,
czy wie jaką woltę wykręcił ten niby/artysta- patriota- Kukiz ???
podaję namiary :
" CHRISTOPHER ENTERTAIMENT"
Krzysztof Zakreta
tel. 847.925 8672
KZarts@aol.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304452

Z ust mi to wyjąłeś !

Mam jednak pytanie - a co jeśli ten K.Z. taki sam kurek na dachu jak Kukiz ??
To już lepiej swoimi kanałami powiadomić Polonię za co powinna Kukiza na koncercie "poczęstować" odpowiednio.

Ale cwaniaczek, program zbiorowy - tak się "zaasekurował"...

Pozdrawiam
+ ... x 100.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#304462

... witaj Hrabino.
Oczywiście masz rację.
Wiesz, ten K Z , współpracuje z wieloma inst. kulturalnymi,
Smoczego Grodu.... może nasz zacny :-)) coś "naświetli"?
Miła Hrabino, ten Krzyś, ma agencję od 85 roku
Cała Polonijna branża estrady, już dawno wie kto, on zacz.
pozdrawiam,
Fan-Fan, tuli 100 x
roger, bo mnie zbanują :-))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304478

Acha !
Ale polonijna publiczność niezbyt wie jaki numer wykręcił Kukiz... Wysłałam zaraz po wiadomości Ravena list z linkiem do znajomej w Toronto i... "cholera, my tu nic nie wiemy, dzięki, lecę podać dalej, powinniśmy zdążyć z welcome dla Pawki" itd.

Fan-Fani... x 100.
contessa

PS. Za ps. nie, spoko. ;);) A przy okazji, kiedyś załatwiając wyjazd kwartetu do Polski na koncerty, napisałam do agencji K.Z. i dostałam dość chamską odpowiedź, że oni z grajkami nie teges, tylko z wielkimi artystami. Adres miałam z Instytutu Polskiego i w tamtej agencji byłam przez niego zarekomendowana z prośbą o wskazanie innej agencji, która by nami się zajęła.
Kiedyś później dowiedziałam się dzięki agencji Z.K., że... Doda jest wielką artystką, hehehehe.

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#304488

ważne aby było odpowiednio godne tego "naszego" celebryty-patrioty. :))

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#304508

Ta moja znajoma rozpuści odpowiednie wici i jeśli tylko zdążą się zorganizować to będzie baaardzo godnie. ;);)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#304524

Brawo! Dzięki za tę informację. Czy wobec w/w jeszcze dalej można wierzyć w to, co opowiada ten śpiewak?

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304461

Nie wiem, dlaczego tak uparłeś się na Kukiza, zupełnie ignorując dużo poważniejsze odszczepienie się (z tego samego powodu) - dużo poważniejszej siły - mianowicie klubów GP. To jest problem, a nie jakiś tam pojedynczy muzykant.
A Ty ciągle o Kukizie. Tamta sprawa, tego samego typu a poważniejsza w skutkach, jest Ci obojętna.
Zaczyna mi to wyglądać na jakieś uprzedzenie czysto prywatne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304465

Nie uparłem się na niego, ponieważ to dopiero mój drugi blog dotyczący tej barwnej postaci. Jednakże spójrz co wyżej napisał raven59. Tu jest "pies pogrzebany".
P.S. Ja spytam: dlaczego Ty bronisz tego człowieka? Prywatnie?

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304472

Ja tylko zwracam uwagę na sprawę poważniejszą, której zajmując się (nie napiszę: zaślepiony) Kukizem w ogóle nie zauważasz, pomijasz - mianowicie juz po raz drugi oddzielenie się od głównego marszu klubów GP. W ubiegłym roku zrobili całkiem oddzielny marsz, po zakończeniu głównego. Relacjonowałam to niedawno, bo go widziałam od początku do końca.
Uważam ich działakność za rozbijactwo. To jest problem dla prawicy, a nie jakiś muzykant. Kluby GP to ważne środowisko i tę sprawę trzeba dostrzec.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304474

Zająłem się sprawą Kukiza, bo on sam to nagłośnił. Dlatego warto zobaczyć drugie dno jego nagłej rezygnacji w komitecie honorowym.
Natomiast oddzielenie GP od głównego marszu, to rzeczywiście dla mnie niezrozumiała rzecz.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304483

Wygląda to jakby to była ta sama orkiestra, ten sam koncert, tylko rozpisany na wiele głosów... .
Chciałbym aby było inaczej.

PS. Podam link do autora, którego tu nie lubicie al niech tam....:
http://naszeblogi.pl/31960-jestem-gabrys-bloger-pozdrawiam-pana-kukiza
http://naszeblogi.pl/33695-pan-kukiz-czyli-koncesja-na-wolne-slowo
http://naszeblogi.pl/33658-wirtuozi-wirujacego-kabla

Proszę zwrócić uwagę na to że 1 notka jest z przed 2 miesięcy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#304477

Dzięki za linki. Czytam uważnie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304482

Wielce Szanowna Proxenio.
Pani chyba doskonale wie, że nikt z NP, nie ma zamiaru potępiać człowieka .
Tylko jest pewne alle...
Paweł Kukiz nie jest muzykantm - to jest czystej wody -
celebryta, osoba publiczna, wystawiajaca się pod osąd -
dobrowolnie .
Czy Szanowna Pani nie dostrzega jaki ten celebryta, daje przykład młodzieży.
- No można i należy być cwaniaczkiem, aby wyjść na "swoje".
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304487

I znowu o Kukizie. Zamulanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304494

Wyszło na to, że Kukiza wystawiono do zamulania.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304505

Brak pokory jego widać jak w schemacie
Chce i nie może wyrwać się z kleszczy
Należy do naiwnych i zaplątanych w sieci leszczy
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#304476

Sorry, ale Wy na serio zakładacie, że przyczyną wypowiedzi Kukiza o Kobylańskim są te koncerty? Że on to powiedział, że się z Komitetu wycofał, bo mu się te koncerty nadarzyły?

Ktoś do niego zadzwonił przedwczoraj, zaproponował występy za tydzień, w Kanadzie, on się zgodził, szybciutko sobie kupił bilety lotnicze, a po drodze wypowiedział się dla onetu, żeby się wyklamkować z udziału w marszu?

A tam w Kanadzie na prędko zmontowali jakieś plakaty, wynajęli sale, załatwili Kukizowi i reszcie hotele...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304529

Nie, ja zakładam, ze to jest dawno temu zaplanowana promocja.
Kukiz postanowił poszerzyć swój krąg odbiorców, skoro wśród lemingów już zdobył to co zdobył, poszukał nowego rynku, stał się patriotą, nagrał odpowiednia płytę, odciął się od PO aby stać się bardziej wiarygodnym. I niektórzy to kupili. Stał się patriotą, Tym PRAWDZIWYM, któremu z Jarosławem Kaczyńskim nie po drodze. Odcięcie się od Marszu Niepodległości z powodu pana Jana Kobylańskiego jego rzekomego antysemityzmu jest kolejnym sygnałem - nie jestem antysemitą, jestem tym zdrowym patriotą.
Na Marsz Niepodległości wcale się nie wybierał, koncerty za oceanem zaplanowane miał już dawno, tego nie robi się w tydzień czy dwa - to wielomiesięczne ustalenia.
Złapał się na nie najprawdopodobniej na fali tego, ze stał się "patriotą" inaczej powitano by go tam jak nie przymierzając Lecha "Bolesława" Wałęsę.
Na szczęście jest szansa, ze zostanie godnie przyjęty.
Przeczytaj sobie notki, które podlinkowałem.
Zwłaszcza ten o wirtuozach wirującego kabla.
Mamy do czynienia z "Koncertem życzeń" do którego - o zgrozo - przyłączają się nawet tacy jak Sakiewicz czy Terlikowski.
A może taka też ich rola w tej całej zabawie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#304539

w 2 minuty...

Uwierzyłabym gdyby Kukiz w ostatniej chwili na cito "wskoczył" na miejsce kogoś, kto z nagłych powodów musiał zrezygnować ale ten przypadek na taki nie wygląda
.
Mnie się zdarzało pakować na zagraniczne tournee 2 godziny przed wyjazdem - telefon i pytanie grałaś to i to? grałam, możesz jechać bo taka u taka przyczyna?, mogę... I ja za te dwie godziny załatwiałam sobie urlop w pracy, zastępcę, pakowałam się i leciałam na zbiórkę. Ale przez ten czas przygotowania do tournee trwały co najmniej 2 tygodnie - sprawy techniczne, administracyjne, artystyczne i i.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#304540

Wreszcie głos rozsądku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304574

W którym miejscu?
To całkowity brak rozeznania organizacji danej imprezy.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304588

zmusza gudłajstwo do jasnej deklaracji. Powiedz kim naprawdę jesteś!. Jego obecność ściągnęła już poza kolana, kilka par spodni. Spowodowała ujawnienie ukrywanej tożsamości. To dobrze!. Mamy prawo wiedzieć kto jest kto?...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304736

Wg tego, co stwierdziłeś, to gudłajstwo wyszło z komitetu honorowego.
Zostały organizacje narodowo-niepodległościowe.
Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#305147