Wczoraj wszyscy mieliśmy zaćmienie umysłu, albowiem jak dzisiaj donosi MSZ:

Obrazek użytkownika edward
Kraj

MSZ nie ma nagrania z rozmowy Sikorski-Bahr.
MSZ poinformowało, że nie dysponuje nagraniem rozmowy szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego z ambasadorem Jerzym Bahrem, która miała miejsce tuż po katastrofie smoleńskiej. Wyjaśniono, że nagrywane są tylko rozmowy z udziałem Centrum Operacyjnego MSZ.

- W związku z wczorajszą publikacją treści rozmowy z 10 kwietnia 2010 r. pomiędzy ambasadorem RP Jerzym Bahrem a pracownikiem Centrum Operacyjnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informujemy, że nie dysponujemy nagraniem rozmowy ministra Radosława Sikorskiego z ambasadorem, którą połączył pracownik CO - czytamy w oświadczeniu przesłanym dzisiaj.
Biuro zaznacza, że resort nagrywa rozmowy Centrum Operacyjnego, ale nie rozmowy prowadzone przez służbowe telefony komórkowe. "Ambasador Bahr powtórzył ministrowi Sikorskiemu te informacje, które przekazał CO" - czytamy.

W odpowiedzi na pytanie Jarosława Kaczyńskiego, który chciał się dowiedzieć dlaczego minister spraw zagranicznych Polski już niewiele po [godzinie] 9. [10 kwietnia 2010 roku] (...) wiedział, że wszyscy zginęli, MSZ opublikowało na stronie internetowej zapis rozmowy Centrum Operacyjnego z godziny 9:07:53 z 10 kwietnia 2010 roku z obecnym na płycie ambasadorem RP w Rosji Jerzym Bahrem.
Wczoraj, w reakcji na zapytanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - skąd Sikorski tuż po rozbiciu się samolotu wiedział, że wszyscy zginęli - MSZ opublikowało zapis rozmowy Centrum Operacyjnego z ambasadorem Bahrem, przeprowadzonej tuż po katastrofie.
Jak wynika z opublikowanej rozmowy, na pytanie pracownika Centrum Operacyjnego MSZ "Coś wiemy więcej w tej chwili?", ambasador Bahr odpowiedział: "No w tej chwili ja stoję, samolot jest całkowicie rozbity, stoimy w odległości 150 metrów, nie ma żadnego śladu życia, ugasili pożar, który był w przedniej części i to jest wszystko. Otoczone to jest już przez straż pożarną (...)".
....................

A taka była wczorajsza nędzna odpowiedź MSZ na polską konferencję w brukselskim PE w sprawie zamachu w Smoleńsku:

Nagranie z 10.04.2010: Rozmowa ambasadora Jerzego Bahra z MSZ :

Publikacja: 28.03.2012 19:58 | Aktualizacja: 28.03.2012 20:32

Oto zapis oraz nagranie audio rozmowy ambasadora Jerzego Bahra z MSZ z dn. 10.04.2010. W jej trakcie ambasador potwierdza, że widzi rozbity samolot prezydencki:

Rozmowa z dn. 10.04.2010 - Jerzy Bahr (Smoleńsk) a MSZ (Warszawa) [źródło: MSZ]

09:07:53 – 09:10:35

Połączenie nawiązane przez Centrum Operacyjne

Ambasador Jerzy Bahr: Tak słucham
Pracownik CO: Dzień dobry Panie Ambasadorze, Centrum Operacyjne MSZ z tej strony
AJB: Tak
P.CO: Coś wiemy więcej w tej chwili?
AJB: No w tej chwili ja stoję, samolot jest całkowicie rozbity, stoimy w odległości 150 metrów, nie ma żadnego śladu życia, ugasili pożar, który był w przedniej części i to jest wszystko. Otoczone to jest już przez straż pożarną i..
P.CO: A czy to jest pewne, że to był ten samolot?
AJB: Proszę?
P.CO: Czy to jest pewne, że to był ten nasz samolot?
AJB: Nie no naturalnie, że to jest ten samolot.. (w tle P.CO: wiadomo) ..tak
P.CO: Panie Ambasadorze czy rozmawiał Pan z Ministrem?
AJB: Jeszcze nic nie rozmawiałem
P.CO: Dobrze. Proszę bardzo zaczekać moment przy telefonie, spróbuję przełączyć
próba przełączenia rozmowy do Ministra Radosława Sikorskiego
P.CO: Zajęty jest niestety telefon u Ministra
AJB: Tak
P.CO: Rozmawia najwyraźniej z kimś innym. Czyli tak. Panowie jesteście.. ja podsumuję Panowie jesteście 150 metrów od samolotu, pożar został ugaszony, nie widać śladów życia
AJB: Tak, samolot został całkowicie zniszczony
P.CO: Czy to wiadomo było.. czy widać było katastrofę?
AJB: Myśmy słyszeli tylko jak przelatywał nad lotniskiem nisko, potem wszystkie samochody zaczęły jechać w tamtym kierunku..
P.CO: Przepraszam Panie Ambasadorze, mam Ministra na linii
AJB: Dobrze
P.CO: (w tle – przez drugi telefon) Panie Ministrze, Mam Ambasadora, mogę przełączyć z drugiego telefonu? To już rozłączamy się i za chwilę dzwonię
łączenie rozmowy
Minister Radosław Sikorski: Halo
P.CO: Już, już łączę z Ambasadorem
Źródło: MSZ
……………………………………………………………………………………………………
Zamachowcy już się posypali….

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ale jednak słowo "Tak?" z ust Sikorskiego się nagrało.
Czyli nagrywa!
Oni się sami udławią zakłamaniem.
"nagrywa rozmowy Centrum Operacyjnego, ale nie rozmowy prowadzone przez służbowe telefony komórkowe."
A Bahr to rozmawiał z budki telefonicznej? A to Centrum dzwoniło z Sikorskiego komórki służbowej?
Jeżeli łączenie poszło z Centrum i nagrany jest Bahr, nagrany jest również Sikorski, nagrane jest centrum to jak może nie być nagrany Bahr z Sikorskim? Przecież do końca rozmowy na Bahra komórxce wyświetlał się nr dzwoniącego - Centrum.
10. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

extremo99

#240385

Możliwe, że taśma w MSZ-cie się sfilcowała, tak jak w czarnych skrzynkach TU 154M nr 101?

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240394

A co jeszcze jest ciekawe, że to nie Bahr, obecny na mijescu, ale Centrum dzwoni do niego. To skąd Centrum wiedziało, ze spadł samolot? Czy Bahr nie miał zamiaru wogóle dzwonic, zawiadamiac swojego szefa, o tym co widzi? 

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240454

No, no ... dokładnie, w tym sęk. :)

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240481

Artykuł wartościowy i dziękuję . Jednak zdjęcie mini-stera - bezcenne i bardzo żałuję, że mogłam dać za nie tylko 10 pkt..

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240484

To ja dziękuję i pozdrawiam :)

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240489

 Zaprawdę powiadam wam: wielka musi być w rządzie ufność w możliwości frontu medialnego, skoro minister Sikorski zdecydował się opublikować zapis rozmowy z ambasadorem Bahrem z 10 kwietnia 2010 roku… Albo też wielka musi być w rządzie desperacja… Bo przecież zapis rozmowy z ambasadorem jest potężnym strzałem w kolano ministra Sikorskiego. Bo cóż takiego powiedział ambasador? Ano powiedział tyle, że z odległości 150 metrów widzi „całkowicie rozbity samolot” i „nie ma śladu życia”. I z tego Sikorski miał wysnuć wniosek, że „niestety nikt nie przeżył”, o czym poinformował Jarosława Kaczyńskiego… Jeśli tak było, to Sikorski zachował się jak skończony dupek… A tych, którzy sądzą inaczej namawiam do przeprowadzenia eksperymentu: wyobraźcie sobie, że dostajecie telefon o wypadku. Dzwoniący mówi, że pojazd, który uległ wypadkowi jest „całkowicie zniszczony” tudzież, że nie widzicie „śladów życia” z odległości 150 metrów… Czy zadzwonicie do rodziny właścicieli pojazdu mówiąc, że pasażerowie nie żyją? Wątpię… Zadzwonilibyście, ale stawiając ostrożniejsze hipotezy…

Andrzej Morozowski z TVN24, który dzielnie stawał w obronie Sikorskiego mówił, że przecież wszyscy widzieliśmy jak wyglądały szczątki samolotu, a były to szczątki potężnie rozczłonkowane… Owszem, widzieliśmy, ale – o której godzinie? Pytając inaczej: o której godzinie stan szczątków samolotu zobaczył minister Sikorski? Nie mam pojęcia. Z opublikowanego przez MSZ zapisu wynika, że – około godz. 9.07 – szczątki z odległości, miej więcej 150 metrów widział ambasador Bahr. Ambasador opisał stan samolotu jako „całkowite rozbicie”, ale cóż to właściwie znaczy dla kogoś, kto nie widzi tego, co widzi ambasador? No więc właśnie – nie bardzo wiadomo, co to znaczy. Wszyscy mamy w pamięci obraz rozproszkowanego TU-154, ale trzeba sobie uświadomić, że 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 9.07 minister Sikorski prawdopodobnie jeszcze tego obrazu nie znał… Wiedział tyle, ile powiedział mu ambasador, a ambasador powiedział mu tyle: z odległości 150 metrów widzę całkowicie rozbity samolot i żadnych śladów życia… Postawmy się teraz w roli Sikorskiego, który musi porozmawiać z bratem kogoś, kto był w samolocie. Co powiedzielibyśmy na miejscu ministra? Mogę mówić za siebie… Otóż, powtórzyłbym, słowo w słowo to, co usłyszałem od ambasadora. A więc powiedziałbym coś w stylu: mam relację ambasadora, samolot jest zupełnie zniszczony, ambasador nie widzi śladów życia. I tyle… Z całą pewnością nie mówiłbym że „wszyscy nie żyją”, zwłaszcza jeśli chodziłoby o prezydenta, a ja byłbym szefem MSZ… Jeśli Sikorski na podstawie słów Bahra wdawał się w jakieś spekulacje, to jest durniem, a nie ministrem.

Odrębną kwestią jest kwestia gęstej mgły, mającej występować w miejscu „katastrofy”. W relacji Bahra mgły brak… A jeśli ambasador o godz. 9.07 miał z ziemi dobrą widoczność na 150 metrów, to jaka była widoczność z kokpitu około godz. 8.40? Tego oczywiście nie wiem, niemniej odnotujmy, że ambasador nie zauważył – o godzinie 9.07 – ograniczającej widoczność mgły. A jeśli taka mgła była, to co – na 150 metrów – widział Bahr? Inną zagadką jest godzina „katastrofy”. O ile pamiętam przez, mniej więcej tydzień czy dwa tygodnie oficjalna wersja brzmiała: katastrofa zdarzyła się około godziny 8.56. Dopiero później czas katastrofy przesunięto na 8.41. Ambasador około godziny 9.07 widział rosyjską straż pożarną, która miejsce katastrofy otoczyła i ugasiła pożary. Zatem – przyjmując, że katastrofa zdarzyła się o 8.56 – straż zrobiła to wszystko w jakieś 10 minut. Otóż, byłby to wynik fenomenalny, który powinien dać mocno do myślenia stronie polskiej. Chętnie dowiedziałbym się, czy polskie służby specjalne analizowały ten przypadek…

tad9

 

MSZ ujawnia rozmowę z ambasadorem Jerzym Bahrem

Na stronie internetowej MSZ opublikowano zapis rozmowy pracownika Centrum Operacyjnego MSZ z 10 kwietnia 2010 r. z obecnym na płycie lotniska ówczesnym ambasadorem Polski w Rosji Jerzym Bahrem. Rozmowa odbyła się o godzinie 9.07.53.

Jak wynika z opublikowanej rozmowy, na pytanie pracownika Centrum Operacyjnego MSZ “Coś wiemy więcej w tej chwili?”, ambasador Bahr odpowiedział: “No w tej chwili ja stoję, samolot jest całkowicie rozbity, stoimy w odległości 150 metrów, nie ma żadnego śladu życia, ugasili pożar, który był w przedniej części i to jest wszystko. Otoczone to jest już przez straż pożarną i…”.

Pracownik CO dopytywał: “A czy to jest pewne, że to był ten samolot?”. “Nie no naturalnie, że to jest ten samolot.. (w tle pracownik CO: wiadomo) ..tak” – odparł Bahr.

Pracownik CO zapytał też Bahra, czy rozmawiał z ministrem Sikorskim, na co ten odpowiedział, że jeszcze nie. W odpowiedzi pracownik CO podjął próbę połączenia ambasadora z Sikorskim. Okazało się to jednak niemożliwe, bo szef MSZ prowadził wtedy inną rozmowę. “Zajęty jest niestety telefon u ministra” – poinformował pracownik CO, po czym powiedział: “Rozmawia najwyraźniej z kimś innym. Czyli tak. Panowie jesteście.. ja podsumuję, panowie jesteście 150 metrów od samolotu, pożar został ugaszony, nie widać śladów życia”.

Bahr potwierdził: “Tak, samolot został całkowicie zniszczony”. Na pytanie, “czy widać było katastrofę?” Bahr odpowiedział: “Myśmy słyszeli tylko, jak przelatywał nad lotniskiem nisko, potem wszystkie samochody zaczęły jechać w tamtym kierunku”. W tym momencie pracownik przerwał: “Przepraszam panie ambasadorze, mam ministra na linii”. Dochodzi do łączenia rozmowy.

“Zapis wszystkich rozmów telefonicznych jest standardem w Centrum Operacyjnym MSZ” – zaznaczył w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej MSZ rzecznik resortu Marcin Bosacki.

PAP/red.

Za: Stefczyk.info (28.03.2012)

http://www.bibula.com/?p=54350

************************************************* 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#240480

  PiS chce od MSZ dalszych wyjaśnień ws. rozmowy Sikorskiego z Bahrem
Dzisiaj w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłów PiS Macieja Łopińskiego i Joachima Brudzińskiego, podczas której parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zażądali wyjaśnień Ministerstwa Spraw Zagranicznych dot. rozmowy z 10 kwietnia 2010 r. przeprowadzonej przez szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego i ówczesnego ambasadora RP w Rosji Jerzego Bahra.

Zdaniem posłów to, co mówią na ten temat Sikorski i Bahr, jest sprzeczne.

Łopiński, były Minister w Kancelarii Prezydenta RP, zaznaczył, że rzecz tyczy się sprawy katastrofy smoleńskiej, a dokładniej przemilczenia ważnych faktów przez Sikorskiego.

„Jest rzeczą niepokojącą, że w tej sprawie omijamy kwestię najważniejszą, dotyczącą przyczyn katastrofy, i mówimy o rzeczach pobocznych” – dodał.

Jednocześnie podkreślił, że minister Sikorski utrzymuje, iż „dowiedział się o tym, że wydarzyła się katastrofa i nikt nie przeżył od pana ambasadora Bahra”. Pan ambasador Bahr jednak w wywiadzie udzielonym Teresie Torańskiej tego nie potwierdza.

Stwierdza natomiast, że minister Sikorski o tragedii dowiedział się nie od niego, ale wiedział to wcześniej.

– Nie wiem, który z panów mija się z prawdą – podkreślił Łopiński, zaznaczając jednoczesnie, że Sikorski próbuje ukryć swoją odpowiedzialność „za podjęcie współpracy z Rosjanami”, która, jak stwierdził, doprowadziła do obniżenia rangi wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. w Rosji.

Joachim Brudziński dodał, że „doszło do kolejnej kompromitacji polegającej na powielaniu kłamstwa dotyczącego katastrofy”.
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o ujawnienie rozmowy ministra z ambasadorem Bahrem. - pis.org
******************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#240483

http://niezalezna.pl/25980-kto-klamie-sikorski-czy-komorowski

Sypie im się bajka, oj sypie...
Pozdrawiam.

contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#240487

Po brukselskiej konferencji w parlamencie EU, ekspertów zespołu Komisji Parlamentarnej Macierewicza, zamachowcy z nerwów dostali sraczki i panika nie pozwala już im zeznawać tego, co wcześniej uzgodnili między sobą.
Wiedzą, że kat ich czeka.

Pozdrawiam też.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240498

Wychodzi na to, że Radzio posiadał wiedzę o zamachu na długo przed zamachem.

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240493

Alexola

....ja nie wszystko było kunsztownie i z aptekarską wagą zaplanowane na "zapas" z niespodziankami w tle jedno tylko co ich zawodło to był BOG i ABSENCJA JAROSLAWA!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#240563

Jedno jest pewne. To była najszybciej przeprowadzona akcja ratunkowo-gaśnicza w historii katastrof lotniczych!

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#240490

Jak to u sprawnych ruskich.
Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240500

Alexola

by pod wieczor wysnuć swoje łgarstwa "jestem przybita jak wieko trumny"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#240522

Zgadza się. Właśnie Radzio znowu zdradził, że ujawni tajne nagrania z 10 kwietnia 2010 roku dotyczące "katastrofy smoleńskiej". A co na to prokuratura???

Pozdrawiam

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240530

Trafne !!!!
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#240684

 W jakich okolicznościach zrobiona?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240889

Oj limbo,toż to wygląda jak zombi.Jednak do końca nie wiemy co autor miał na myśli?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240892