Węgiel brunatny Polsce również zbędny?

Obrazek użytkownika edward
Gospodarka

Wpisuję notkę z fora internetowego, z prośbą o jej powielanie, którą przed chwilą czytałem:

UWAGA !!! Chcą sprywatyzować dwie potężne kopalnie zatrudniające 5 tyś osób ( KWB ADAMÓW , KWB KLECZEW ) które przynoszą olbrzymie zyski skarbowi państwa. Najpierw chcą je złączyć z PAK SERWISEM a później sprzedać Vattenfalowi za śmieszne pieniądze, oczywiście już podzielone pod stołem. Po prywatyzacji ogłosili 50% redukcje zatrudnienia czyli ok 2,5 tyś ludzi na bruk z okolic Konina i Turka ! Pomóżcie bo nawet regionalna prasa milczy bo jest opłacana przez te spółki ! Po tej sprzedaży 2 największa energetyczna spółka państwowa przejdzie w ręce obcego kraju ! Przyklejajcie to proszę na różne fora, nagłaśniajcie , może GP się zajmie tematem, bo my nie rozumiemy dlaczego sprzedawać firmy dające całym rodzinom pracę ale i potężne zyski skarbowi państwa ( roczny przychód obu kopalni 700 milionów złotych ! ) prof. dr Kula Lis 30.03.2012 11:51:07
..................................

A oto informacja w tej sprawie znaleziona przeze mnie w sieci na wortalu energetycznym nowa energia.com.pl:

News » KWB Konin w Kleczewie S.A. oraz KWB Adamów S.A. –…
KWB Konin w Kleczewie S.A. oraz KWB Adamów S.A. – podmiot dopuszczony do negocjacji
16 MAR 2012BRAK KOMENTARZY

Po analizie złożonych ofert wiążących w sprawie nabycia 85% akcji spółek Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie S.A. z siedzibą w Kleczewie oraz Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. z siedzibą w Turku, Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o dopuszczeniu do dalszego etapu procesu prywatyzacji Kopalń Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A. z siedzibą w Koninie oraz odstąpieniu od negocjacji ze Społem Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowo – Akcyjna z siedzibą w Warszawie.
Źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa
Wpis został opublikowany 16 mar 2012 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

………………………………………………………………………….

Dlatego sprzedawczyki i zdrajcy koalicji strachu PO=PSL=SLD=Palikootas rzucili temat zastępczy dotyczący czegoś co ma funkcjonować(?) za 30 lat czyli system emerytalny, angażując w to uwagę i energię społeczeństwa . Społeczeństwu te politykierskie ścierwa rzucili stęchły ochłap żeby sami mogli spokojnie zeżreć delicje.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zebrane hasła z dotychczasowych marszów w obronie TV TRWAM

 • wciąż trwam przy TV TRWAM i nie źle się mam !!!
 • marsz w obronie TV TRWAM i wolnych mediów
 • dzięki TV TRWAM prawdę mam
 • trzeba Boga a nie osła, żeby Polska siłą rosła
 • Wolność słowa, Wolne media, Wolna Polska
 • Donald Tusk, gdzie twój mózg
 • marsz w obronie wolnych mediów
 • chodźcie z nami moherami
 • nie oddamy wam telewizji Trwam
 • stop dyskryminacji TELEWIZJI TRWAM!
 • wciąż trwam przy TV TRWAM i nie źle się mam !!!

W obronie TV TRWAM

Jeśli zawiodą petycje,

Jeśli zabronią przepisy,

Gdy racje zawiodą wszystkie

- spotkamy się na ulicy.

 

http://niepoprawni.pl/blog/5005/ulotki-i-hasla-na-marsz-w-dniu-21042012-w-warszawie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#242129

Dziękuje za informację. Nie bywam z braku czasu na wielu forach i nie prowadzę bloga, ale będę rozpowszechniała mailowo i w rozmowach.

No to kolejny skandal. Co do Vatenfalla (to są Szwedzi), to kupił warszawską elektrociepłownię Siekierki. Efekt widoczny gołym okiem jest taki, że przedtem w wyniku świetnej pracy filtrów dymu nie było widać. Teraz oszczędzaja filtry i kopcą zimą i latem. Przy niekorzystnym wietrze trzeba - zwłaszcza wieczorami - zamykac szczelnie okna. Do tego zbudowali czwarty komin, znacznie niższy od poprzednich, który dymów nie wynosi wysoko. U siebie na pewno by tak nie robili.

Sąsiedzi niezorientowani zwalają na bezdomnych, ze palą na działkach opony. Tak jakby bezdomni mieli akurat takie hobby.

Najbardziej "rozczulił" mnie emerytowany architekt (podobno projektujący nawet swego czasu zakłady z wysokimi kominami!), który powiedział łagodnie, ze przecież po to są kominy, zeby dymiły.

Ale i on, i żona są wiernymi oglądaczami telewizji, wiec trudno wymagać, aby mózg po tylu latach dobrze pracował. Poza tym zresztą ludzie całkiem sympatyczni.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#242265